MailPoet vs MailChimp pre e-mailový marketing WordPress

mailpoet verzus mailchimp porovnanie

Pokiaľ ide o e-mailový marketing, jednou z najlepších vecí, ktoré sa mi na WordPress páčia, je samotný počet doplnkov, ktoré môže ponúknuť! Aj keď to vyzerá skvele na povrchu, niekedy môže byť náročné vybrať ten správny doplnok.


Neboj sa! Účelom tohto článku je pomôcť vám s tým! Budeme porovnávať dve riešenia e-mailového marketingu pre WordPress – Mailchimp a MailPoet.

Na konci tohto príspevku sa dozviete o výhodách a nevýhodách služieb a dúfajme, že si budete môcť vybrať správne riešenie e-mailového marketingu, ktoré vám umožní rozšíriť svoje podnikanie. Začnime!

MailPoet vs Mailchimp

MailChimp, rovnako ako všetci vieme, je špičková platforma pre e-mailový marketing. V roku 2001, čo začal ako vedľajší projekt poslať lepšie informačné bulletiny, dnes sa zmenil na marketingová platforma typu všetko v jednom pre rastúce podniky s miliónmi zákazníkov po celom svete. Dnes Mailchimp ponúka oveľa viac než len e-mailový marketing – vrátane vstupných stránok, príspevkov v sociálnych médiách, reklám Facebook a Google, presmerovania reklám, automatizácie marketingu a ďalších.

MailPoet, na druhej strane je zatiaľ jednoduchý výkonný doplnok pre e-mailový marketing, postavený na mysli WordPress. Inými slovami, MailPoet je plugin pre e-mailový marketing zameraný na WordPress.

MailPoet robí jednu vec a robí to veľmi dobre. Posiela skvelé e-maily priamo z WordPress. S ďalšími 300 000 používateľmi po celom svete existujú dve veci, ktoré dávajú MailPoet konkurenčnú výhodu:

 • Všetko vo vnútri WordPress: Môžete navrhovať a odosielať informačné bulletiny bez toho, aby ste museli opustiť informačný panel WordPress.
 • Minimálna krivka učenia: Nastavenie MailPoet je veľmi jednoduché – natoľko, že svoju prvú e-mailovú kampaň môžete odoslať do 15 minút.

Z dôvodu jednoduchosti budeme diskutovať iba o funkciách, ktoré sa čisto týkajú e-mailového marketingu. Proces porovnávania sme rozdelili do niekoľkých metrík a pre každú sme tiež vybrali víťaza.

Pri výbere doplnku pre e-mailový marketing by ste však mali metrikám, ktoré sú pre vás dôležitejšie, priradiť vyššiu váhu. Napríklad, ak je pre vás najdôležitejšie ľahké použitie, mali by ste metrike „ľahkého použitia“ priradiť 50-60% hmotnosti a zvyšok rozdeliť medzi ostatné.

V poriadku, potom začnime s metrikami?

1. E-mailový marketing v rámci WordPress

Typy e-mailových marketingových kampaní v MailPoet

Typy e-mailových marketingových kampaní v programe MailPoet

MailPoet je jedným z mála doplnkov pre e-mailový marketing na trhu, ktorý vám umožňuje navrhovať, vytvárať a odosielať manuálne aj automatizované e-mailové kampane priamo z hlavného panela WordPress..

Na rozdiel od Mailchimp, MailPoet nevyžaduje registráciu alebo aktiváciu účtu. Jednoducho nainštalujete / nakonfigurujete doplnok, navrhnete svoj e-mail a stlačíte tlačidlo odoslať. Váš bulletin bude na ceste k vašim odberateľom.

Zjednodušene povedané, s MailPoet môžete spustiť svoj celý e-mailový marketingový program bez toho, aby ste museli opustiť informačný panel WordPress. Aj keď MailChimp môže ponúkať ďalšie funkcie (pre tých, ktorí do nich chcú investovať), touto metrikou je MailPoet víťazom hands-down.

víťaz: MailPoet

2. Krivka učenia

Možnosti konfigurácie Mailchimp do WordPress

Možnosti konfigurácie Mailchimp a WordPress

Musím sa priznať – Mailchimp má trochu učenia, pokiaľ ide o zasielanie spravodajcov. Nechápte ma zle – má vynikajúce používateľské rozhranie a tona skvelých funkcií. Predtým, ako budete môcť poslať bulletin v službe Mailchimp, však musíte vykonať celú konfiguráciu (aj keď jednorazovú) – napríklad overenie domény, prepojenie kľúča API s doplnkom Mailchimp WordPress a niekoľko ďalších krokov ( Ak je potrebné).

Aj keď tento proces by mohol byť pre marketingových profesionálov vzrušujúci, pre ľudí, ktorí hľadajú a jednoduché riešenie e-mailového marketingu. A to je miesto, kde sa MailPoet darí.

Proces nastavenia MailPoet je rovnako jednoduchý ako inštalácia doplnku WordPress. Stačí si vybrať partnera na doručovanie e-mailov (viac o tom neskôr) a je dobré ísť. Kampane môžete navrhovať okamžite potom! Nie je potrebné sa oboznámiť s novým rozhraním. Tvorca kampaní je intuitívny a ľahký (vďaka funkcii drag and drop).

Navyše, pokiaľ ide o mierne zložité kampane, ako sú napríklad automatické e-maily s upozornením po oznámení, uvidíte, že vytváranie takýchto kampaní v programe MailPoet je oveľa jednoduchšie.!

víťaz: MailPoet

3. Prehľady: e-mailové štatistiky a analýza

Ilustračný panel prehľadu poštovej schránky

Obrázok informačného panela hlásenia Mailchimp

MailPoet ponúka vo svojej bezplatnej verzii základné e-mailové štatistiky, ako je napríklad miera otvorenia a miera kliknutí. Pre pokročilé správy o doručení a podrobné sadzby otvorenia / kliknutia budete potrebovať platenú verziu doplnku. Zábavný fakt: MailPoet ponúka a Prémia za bezplatný plán ak máte 1 000 odberateľov alebo menej. (Viac o tom neskôr).

Analýza spoločnosti Mailchimp je však na úplne inej úrovni. Bezplatná verzia vám poskytuje pokročilé informácie o zobrazovaní, mieru otvorenia / kliknutia, porovnanie s priemernými hodnotami v odvetví, najlepšie odkazy, najlepšie umiestnenia a oveľa viac. Netreba dodávať, že Mailchimp vyhral túto metriku mesačným záberom!

víťaz: MailChimp

4. E-mailové kampane: E-maily s upozornením

Tvorca e-mailov MailPoet

Tvorca e-mailov MailPoet

Mailchimp aj MailPoet majú vynikajúcich tvorcov e-mailov s drag-and-drop. MailPoet ponúka viac ako 50 preddefinovaných šablón e-mailov v bezplatnej verzii, zatiaľ čo väčšina šablón Mailchimp je k dispozícii v platenom pláne.

Tvorca e-mailov Mailchimp ponúka niekoľko šikovných vylepšení, ako je napríklad schopnosť vkladať GIF, príspevky na Instagrame a ďalšie. (Prispôsobili si svojho tvorcu e-mailov na „Content Studio“).

Okrem bulletinov môžete v službe Mailchimp nastaviť aj kvapkajúce e-mailové kampane v MailPoet.

Zatiaľ je to väzba medzi dvoma poskytovateľmi e-mailových služieb (ESP). Avšak, pokiaľ ide o uverejňovať e-mailové upozornenia, MailPoet presahuje Mailchimp. Dovoľte mi vysvetliť prečo.

Avšak pokiaľ ide o uverejňovať e-mailové upozornenia, MailPoet presahuje Mailchimp.

Mailchimp odosiela e-maily s upozornením po analýze analyzovaním RSS kanála na vašom webe WordPress. V predvolenom nastavení program WordPress odosiela celý obsah príspevku v informačnom kanáli RSS. (Môžete sa tiež rozhodnúť poslať iba súhrn príspevkov namiesto celého obsahu.).

Toto obmedzenie bráni spoločnosti Mailchimp v skutočnom prispôsobovaní e-mailov s upozornením. Môže vyzdvihnúť iba jednotlivé príspevky (t. J. Položky) v informačnom kanáli RSS a vložiť ich do e-mailu.

Na druhej strane robustná integrácia MailPoet s WordPress umožňuje získať informácie o príspevku priamo z databázy WordPress. To umožňuje službe MailPoet ponúkať vo svojom telefóne množstvo možností prispôsobenia Automatický najnovší obsah modul (nachádza sa v nástroji na tvorbu e-mailov). Medzi tieto možnosti patrí názov príspevku, výpis, úplný obsah príspevku, informácie o autorovi, odporúčaný obrázok, kategória / značky a ďalšie.

Výsledkom je, že v službe MailPoet môžete v porovnaní s programom Mailchimp vytvárať oveľa viac prispôsobené e-maily s upozornením.

Možnosti prispôsobenia v nástroji na tvorbu e-mailov programu MailPoet

Možnosti prispôsobenia v module „Automaticky najnovší obsah“ v nástroji na tvorbu e-mailov spoločnosti MailPoet

navyše, vytváranie poštových notifikačných e-mailov v MailPoet je pomerne jednoduchý a trvá menej ako 15 minút. V prípade programu Mailchimp by však aj trochu prispôsobenia vyžadovalo, aby ste porozumeli a používali Zlúčiť značky RSS, čo môže byť pre mnoho ľudí príliš komplikované.

víťaz: Tie (informačné bulletiny a odkapávacie kampane), MailPoet (e-maily s upozornením).

5. Možnosti doručenia e-mailom

Možnosti doručovania e-mailov v MailPoet

Možnosti doručovania e-mailov v MailPoet

MailPoet ponúka tri rôzne možnosti doručovania e-mailov:

 1. Doručenie e-mailom prostredníctvom vášho hostiteľa webu: Aj keď táto metóda efektívne znižuje náklady na e-mailový marketing na nulu, neodporúčam to, pretože má nízke sadzby za doručovanie e-mailov. Navyše, ak presiahnete hostiteľa limit pre odosielanie e-mailov, ste náchylní na oznámenia o nadmernom použití zdrojov a možno dokonca na pozastavenie alebo ukončenie účtu.
 2. Doručovanie e-mailov prostredníctvom služieb tretích strán: MailPoet podporuje zasielanie e-mailov tretími stranami, napríklad Amazon SES alebo Sendgrid.
 3. Doručovanie e-mailov prostredníctvom služby odosielania e-mailov MailPoet: MailPoet tiež ponúka svoje veľmi vlastná služba na odosielanie e-mailov je optimalizovaná na doručovanie e-mailov a je schopná odosielať viac ako 50 000 e-mailov za hodinu. Túto službu si môžete zadarmo vychutnať na zasielanie neobmedzených e-mailov pre až 1 000 predplatiteľov.

Mailchimp ponúka prvotriedne rýchlosti doručovania e-mailov, keďže e-maily sa odosielajú prostredníctvom svojej špičkovej sieťovej infraštruktúry.

6. Bezplatné vystavenie plánu: Predplatitelia a limity e-mailov

Bezplatný program MailPoet Forever pre až 1 000 odberateľov

Plán programu MailPoet navždy zadarmo až pre 1 000 odberateľov

Mailchimp ponúka bezplatný program, ktorý má limit 2 000 predplatiteľov, s maximálnou kapacitou odosielania e-mailov 12 000 e-mailov za mesiac.

MailPoet ponúka svoju prémiovú verziu zadarmo až pre 1 000 predplatiteľov. To znamená, že si môžete vychutnať všetky prémiové funkcie, ktoré ponúka MailPoet – napríklad odstránenie značky MailPoet, pokročilé analýzy a e-maily WooCommerce – všetko zadarmo.!

V tejto sekcii sú dve možnosti na občerstvenie:

 1. Ponuky služby MailPoet neobmedzený počet e-mailov / mesiac pre 1 000 odberateľov; zatiaľ čo Mailchimp ho obmedzuje na 12 000 e-mailov za mesiac až pre 2 000 predplatiteľov.
 2. Po druhé, MailPoet je pravdepodobne jediným doplnkom na trhu, ktorý vám ponúka všetky prémiové funkcie vo svojom bezplatnom pláne, ktorý je obmedzený na 1 000 odberateľov..

víťaz: MailPoet alebo MailChimp (v závislosti od požiadavky používateľa)

7. Porovnanie platených plánov

Možnosti prémiového plánu Mailchimp 2019

Prémiové plány spoločnosti Mailchimp – 2019

Mailchimp ponúka Predplatiteľ na báze a cenový model priebežne. Plány založené na predplatiteľoch ponúkajú rôzne stupne funkcií, počnúc od:

 • 9,99 $ mesačne pre 500 odberateľov (plán Essentials)
 • 14,99 dolárov / mesiac pre 500 odberateľov (štandardný plán) a
 • Až 10 000 odberateľov pôjde až na 299 $ / mesiac (prémiový plán)

MailPoet ponúka dva poistné plány:

 1. Prvým z nich je doplnok za 149 dolárov ročne, ktorý ponúka všetko prémiové funkcie spravodajcu, bez služby odosielania e-mailov. To je skvelé pre ľudí s veľkým počtom predplatiteľov e-mailov, ktorí sa snažia optimalizovať svoje náklady na e-mailový marketing.
 2. Druhý plán obsahuje prémiové funkcie plus Služba MailPoet na odosielanie e-mailov. Začína sa na 15 $ mesačne pre 1 250 účastníkov. Nezabudnite, že prvých 1 000 odberateľov je úplne zadarmo (vrátane všetkých prémiových funkcií!) Po 1 000 odberateľoch je cena rovnaká ako v programe Mailchimp Essentials.

Testovanie A / B: Je nevyhnutné zdôrazniť, že MailPoet neponúka testovanie A / B v žiadnom pláne, na rozdiel od plánu Essentials Mailchimp..

Automatizačné e-maily: MailPoet ponúka automatizované e-maily (napríklad uvítacie e-maily a odkapávacie kampane) v predvolenom nastavení v bezplatnom pláne pre 1 000 odberateľov a vo všetkých prémiových plánoch. Mailchimp ponúka automatizáciu e-mailov vo svojich Štandardný plán, od 500 odberateľov mesačne od 14,99 $ mesačne.

8. Integrácia WooCommerce

Funkcie WooCommerce v MailPoet

Funkcie WooCommerce v MailPoet

Mailchimp podporuje integráciu e-mailov s WooCommerce prostredníctvom ich oficiálneho doplnku – Mailchimp pre WooCommerce. Avšak aj s 500 000+ aktívnymi používateľmi je doplnok zle ohodnotený na 2,3 hviezdy z 5. To naznačuje problémy so spoľahlivosťou, čo je zrejmé aj na stránke podpory doplnku – ktorá je plná negatívnych recenzií, chýb a žiadostí o podporu..

Hovoril som s Kimom (spoluzakladateľom MailPoet) a povedal mi, že asi štvrtina používateľov MailPoet má nainštalovaný WooCommerce. Títo používatelia od tímu požadujú veľa (veľmi užitočných) funkcií pracuje na ich pridaní do MailPoet. Niektoré z týchto funkcií „už čoskoro“ zahŕňajú:

 • automatizovaný transakčné e-maily pri registrácii a pokladni a prvom nákupe.
 • automatizovaný e-maily s odporúčaniami produktu napríklad „Zakúpené v tejto kategórii“ a „Zakúpené tento produkt“ a e-maily s opustenými košíkmi.
 • Segmentácia zákazníkov na základe správania pri nákupoch v minulosti.
 • Zoznam zákazníkov a výnosy z e-mailu.

Aj keď sú to sľubné funkcie z programu MailPoet, jeho úspech bude determinovaný prijatím zákazníkom, len čo budú k dispozícii.

víťaz: Po zverejnení kompatibility s WooCommerce Mailchimp (zatiaľ) a MailPoet.

Zabalenie

Chcel by som tento článok uzavrieť diskusiou o ideálnom používateľovi pre každý doplnok.

Mailchimp je určený pre ľudí, ktorí potrebujú holistická marketingová platforma čo im veľa umožňuje viac ako len e-mailový marketing. Veci, ako sú sociálne médiá, platené reklamy, presmerovanie reklám, správa výnosov atď. Ak sa v blízkej budúcnosti stretnete s používaním týchto marketingových kanálov – nevadilo by vám zaplatiť trochu navyše, aby ste ich všetky umiestnili na centralizovaný (Mailchimp) dashboard; potom vyberte Mailchimp!

MailPoet je určený pre ľudí, ktorí chcú jednoduché riešenie e-mailového marketingu že môžu fungovať v informačnom paneli WordPress. Ak chcete dôkladne optimalizovať svoje náklady na e-mailový marketing a mať všetko pod jednou strechou, potom je pre vás MailPoet určený!

E-mailový marketing je v konečnom dôsledku prostriedkom na rozvoj vášho podnikania. Mali by ste vybrať nástroj, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám, a pomôže vám rozbiť vaše metriky.

Čo ESP používate? Teším sa na vaše pripomienky a návrhy! Ako vždy, ak potrebujete pomoc, neváhajte a zanechajte komentár, alebo DM mi na Twitteri na @souravify. na zdravie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map