Matomo Analytics: zadarmo WordPress Analytics s vlastným hosťovaním

Matomo Analytics: zadarmo WordPress Analytics s vlastným hosťovaním

Premávka je základom úspešnej webovej stránky. Bez prevádzky máte webovú stránku vhodnú pre nič za nič, bez ohľadu na to, aká dobrá je vaša ponuka alebo produkt. A nejde iba o premávku, ale o správny druh premávky. Inými slovami, čo potrebujete cielená premávka aby ste mohli rozvíjať svoje webové stránky a tým aj podnikanie.


Ak však chcete dosiahnuť cielenú návštevnosť, musíte svojim používateľom porozumieť. Na pochopenie vašich používateľov potrebujete analytické riešenie. Zvyčajne sa väčšinou stretávame so službou Google Analytics, pretože – mentalita davu.

Je však Google Analytics najlepšia analytická platforma? Nie nevyhnutne, najmä preto, že ide o službu tretej strany, nad ktorou nemáte kontrolu. Navyše môže byť trochu ťažké nakonfigurovať začiatočníkov aj profesionálov. A nedávno začali skrývať niektoré kľúčové slová.

vstúpiť Matomo Analytics a veci začnú vyhľadávať používateľov WordPressu vo všetkých smeroch. Matomo Analytics je bezplatný analytický doplnok, ktorý inštalujete na svoj vlastný web WordPress.

To znamená, že vlastníte všetky svoje analytické údaje a nikto pred vami nebude skrývať kľúčové slová. Nastavenie celej veci je veľmi pohodlné; budete v prevádzke za pár minút.

Pre výkonného používateľa vám Matomo Analytics ponúka širokú škálu prémiových doplnkov, aby ste lepšie porozumeli svojim zákazníkom. Teraz sa nemusíte spoliehať na analytické služby tretích strán, napr. Google Analytics, aby ste porozumeli návštevníkom vášho webu.

Pri dnešnej kontrole Matomo Analytics robíme zvyčajné veci, ktoré robíme vo všetkých ostatných recenziách. Pokrývame to, s čím pracujeme (Matomo Analytics), funkcie (je tu tona) a nakoniec nainštalujeme doplnok (zvyčajne zábavná časť). Dúfam, že sa budete mať dobre.

Čo je Matomo Analytics?

analytický doplnok matomo wordpress

Matomo Analytics je bezplatný doplnok WordPress, ktorý vám pomôže rýchlo sledovať návštevnosť vašich webových stránok. Podľa vývojárov je Matomo Analytics „… alternatívou č. 1 používanou v službe Google Analytics, ktorá ponúka výkonnú škálu funkcií, zabezpečenie a chráni súkromie vašich používateľov.“

Je to vynikajúce analytické riešenie WordPress, ktoré vám poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi analytickými údajmi. „Hostením webovej analýzy na vašich serveroch nezískavajú vlastníctvo žiadne tretie strany, žiadny predaj údajov ani nikto nehľadá.“

To je skvelé, správne?

To nie je všetko, Matomo Analytics sa dá ľahko konfigurovať (na rozdiel od Google Analytics) a prichádza s vynikajúcou sadou funkcií. Vďaka časovo úspornému používateľskému rozhraniu lepšie pochopíte svojich návštevníkov a naučíte sa, ako svoje stránky vylepšiť v čo najkratšom čase.

Hlavný doplnok je voľne k stiahnutiu a použitiu, ale vývojári vám ponúkajú množstvo prémiových doplnkov, ktoré rozširujú už tak silný analytický doplnok. Matomo Analytics je vhodná analytická platforma pre všetky typy webových stránok WordPress, od eCommerce po osobné blogy a obchodné weby až po sociálne siete..

Teraz, keď viete, s čím spolupracujeme, pokryjeme niektoré funkcie, ktoré ponúka Matomo Analytics.

Funkcie služby Matomo Analytics

funkcie matomo analytics

Matomo Analytics je nabitý okrajmi so všetkými funkciami, ktoré potrebujete na sledovanie svojej návštevnosti, pochopenie potrieb zákazníkov a podľa toho vylepšenie svojich stránok. Viac ako 1 milión webových stránok sa spolieha na platformu Matomo Analytics na sledovanie premávky, čo znamená, že ste v bezpečných rukách.

Po inštalácii služby Matomo Analytics môžete očakávať nasledujúce funkcie:

 • Analytika elektronického obchodu – Môžete ľahko pochopiť nákupné správanie svojich zákazníkov, aby ste mohli efektívne zvýšiť svoje tržby a príjmy. Môžete rýchlo rozoznať obľúbené miesta, kanály, ktoré fungujú najlepšie, zariadenia používané používateľmi, mieru angažovanosti zákazníkov a oveľa viac. Ľahko si pozrite celkové výnosy, počet objednávok, konverzný pomer, kľúčové slová kampane, opustené vozíky a ešte oveľa viac.
 • Sledovanie kampane – Ľahko sledujte výsledky svojich kampaní, pretože pomocou nástroja na tvorbu webových adries Matomo Analytics môžete rýchlo vytvárať sledovateľné adresy URL. Adresy URL obsahujú parametre, ktoré sú užitočné pre elektronický obchod a konverzie cieľov. Teraz môžete okamžite zistiť, ktorá metóda akvizície vám prináša najväčšiu návštevnosť. Je to Google AdWords? Facebook? E-mailový marketing? Matomo Analytics má odpovede.
 • Profily návštevníkov – Matomo Analytics vám ponúka kartu Návštevníci, ktorá vám poskytuje veľké množstvo informácií o vašich návštevníkoch. Môžete identifikovať cieľové publikum a oblasti s vysokou výkonnosťou pre svoje podnikanie, kde môžete maximalizovať konverziu svojich zákazníkov. Matomo Analytics vám umožňuje zobraziť celoživotnú cestu každého návštevníka. Môžete tiež vidieť akcie, ktoré používatelia dokončia na vašom webe.
 • Správca značiek – Doplnok je dodávaný s výkonným správcom značiek, ktorý vám umožňuje relatívne ľahko nasadiť rôzne sledovacie kódy. Vďaka centralizovanej platforme Matomo môžete značky pridávať bez pridávania kódu priamo na svoje stránky.

Existuje viac …

 • Intuitívny dashboard – Používanie služby Matomo Analytics je hračka, vďaka intuitívnym dashboardom, ktoré vám na prvý pohľad ponúkajú množstvo informácií. Môžete rýchlo nájsť hĺbkové informácie o tom, ako používatelia spolupracujú s vašou firmou.
 • segmentácia – Matomo Analytics umožňuje neuveriteľne ľahké rozdeliť vaše veľké publikum do menších skupín pre laserovo ostré zacielenie.
 • Dopravné hlásenia v reálnom čase – Matomo Analytics vám ukáže, kto je na vašom webe v reálnom čase. Táto funkcia je pozoruhodne užitočná, ak máte ponuky citlivé na čas a potrebujete sledovať svoju komunikáciu v reálnom čase. Ak zavádzate nový produkt alebo funkciu, môžete rýchlo povedať, ako používatelia dostávajú správy.
 • Rozsiahle správy o geolokácii – Vďaka podrobným správam, ktoré sú dodávané spolu s mapami, môžete rýchlo zistiť, kde sa nachádzajú vaši návštevníci. Jediným kliknutím môžete vidieť populárne kontinenty, krajiny, mestá, regióny, jazyk prehliadača a poskytovateľov internetu.

Medzi ďalšie vlastnosti patrí:

 • Import / export funkcií – Matomo Analytics vám ponúka možnosť importovať prehľady Google Analytics. Ďalej môžete exportovať svoje prehľady Matomo Analytics jediným kliknutím.
 • Porovnajte správy
 • Podpora API WP REST a ďalších API
 • Ľahko zahŕňajú konkrétne užívateľské role, návštevníkov a stránky, ktoré sa sledujú
 • Poskytnite kolegom prístup k vašim správam
 • Podpora pre WP Multisite

Platené funkcie:

 • Heatmapy a záznamy relácií
 • Analytika formulárov
 • Analytika médií
 • lievika
 • SEO funkcie
 • Vlastné prehľady
 • kohorty
 • Tok používateľov

Vyššie uvedené je len malá ukážka funkcií, Matomo Analytics prichádza so stovkami ďalších funkcií, ktoré by sme potrebovali celý blogový príspevok na pokrytie všetkých.

S funkciami mimo cesty, nainštalujme si Matomo Analytics.

Ako nainštalovať Matomo Analytics do WordPress

Inštalácia a konfigurácia Matomo Analytics je rovnako jednoduchá ako A, B, C. Je to jednoduchšie ako konfigurovať Google Analytics. Predtým však Matomo Analytics vyžaduje niekoľko minimálnych systémových požiadaviek na bezproblémový chod:

 • Limit pamäte PHP = 128 MB, odporúča sa 256 MB
 • PHP 7.2 a vyššie
 • Ak máte webovú stránku s vysokou návštevnosťou alebo prevádzkujete mnoho webových stránok s multisite WordPress, vývojári odporúčajú Matomo na mieste alebo Matomo cloud a Doplnok WP-Matomo namiesto

Poďme to z cesty, nainštalujme si Matomo Analytics. Je to bezplatný doplnok dostupný na WordPress.org, takže viete, že to bude ľahké.

Prejdite na Doplnky> Pridať nové:

ako nainštalovať nový doplnok

Potom do vyhľadávacieho poľa pre kľúčové slová zadajte „Matomo Analytics“ a po nájdení doplnku stlačte Nainštalovať teraz , ako je znázornené nižšie.

inštalácia doplnku matomo analytics

Potom aktivujte doplnok:

aktivácia matomo analytics wordpress plugin

Povolenie doplnku pridá položku Matomo Analytics na informačný panel správcu WordPress. Ďalej choďte na Matomo Analytics> Začíname, ako zdôrazňujeme nižšie.

doplnok pre matematickú analýzu wordpress

Na internete Začať obrazovka, dostanete veľa informácií. Ďalej kliknite na ikonu Povoliť sledovanie teraz , ako je znázornené nižšie.

matomo analytics

Ako je vidieť na vyššie uvedenej stránke, môžete pridať [Matomo_opt_out] skráťte na svoju stránku pravidiel ochrany osobných údajov, aby používatelia mohli zrušiť sledovanie.

Iné ako to, môžete si vybrať, že nikdy nebudete zobrazovať Začať stránku a získajte viac informácií o službe Matomo Analytics. Na tej istej stránke môžete ľahko nájsť pomoc prostredníctvom užívateľské príručky, fóra, rôzne prémie podporné plány a viac.

Poďme ďalej.

Po kliknutí na ikonu Povoliť sledovanie teraz , Matomo Analytics je pripravená na použitie. Teraz sa pozrime na niektoré z dostupných možností.

Išiel som do toho a poslal som simulovanú návštevnosť na moju testovaciu stránku pomocou robota, viete, len aby som skontroloval, či doplnok funguje tak, ako je inzerovaný, a hádajte čo? Funguje to! Zaznamenával som prenosy robotov aj moje prípady, keď som sa dostal na stránku s ukážkami. Tu je snímka obrazovky:

matomo analytics

Ak chcete prejsť na vyššie uvedenú stránku, prejdite na Matomo Analytics> Prehľady, ako je uvedené nižšie.

Matomo analytics reporting

Ak chcete získať prístup k Správcovi značiek Matomo Analytics (aby ste mohli pridať kódy sledovania tretích strán), prejdite na Mamoto Analytics> Správca značiek, ako zdôrazňujeme nižšie.

správca značiek matomo analytics

Tým sa dostanete na nasledujúcu stránku:

správca značiek matomo analytics

Na vyššie uvedenej stránke môžete vytvoriť značku tak, ako sme to urobili v predchádzajúcom článku. Postup zostáva rovnaký.

Ak chcete získať prístup k nastaveniam služby Matomo Analytics, prejdite na Matomo Analytics> Nastavenia, ako podrobne uvádzame nižšie.

matomo analytics settings

Matomo Analytics – bezplatné a prémiové doplnky

Matomo Marketplace vám umožňuje nainštalovať veľa bezplatných a prémiových doplnkov, takže môžete Matomo posunúť na ďalšiu úroveň:

matomo analytics marketplace

Ak chcete nainštalovať doplnky Matomo vo svojom správcovi WordPress, musíte najprv nainštalovať doplnok Matomo Marketplace for WordPress..

Ako? Prejdite na Matomo Analytics> Marketplace, a kliknite na tlačidlo Download Matomo Marketplace for WordPress, ako je to znázornené nižšie.

Matomo trh pre

Uložte doplnok Matomo Marketplace do svojho počítača.

Ďalej prejdite na Doplnky> Pridať nové:

ako nainštalovať nový doplnok

Ďalej kliknite na doplnok na odovzdanie, vyberte doplnok Matomo Marketplace, ktorý ste stiahli, a stlačte tlačidlo Inštalovať:

inštalácia matomo trhu

Potom kliknutím aktivujte Marketplace Matomo. Keď bude doplnok Matomo Marketplace pre WordPress aktívny, ste pripravení na párty. Začnime bezplatnými doplnkami.

Inštalácia doplnkov Matomo Analytics zdarma

Inštalácia bezplatných doplnkov Matomo Analytics je jednoduchá. Prejdite na Matomo Analytics> Marketplace a kliknite na kartu Inštalovať doplnky:

inštalácia bezplatných doplnkov matomo

Jednoducho kliknite na odkaz Inštalovať vedľa príslušného doplnku (pozri obrázok vyššie). Matomo Analytics ponúka v čase písania celkom 66 doplnkov.

Inštalácia doplnkov Matomo Analytics Premium

Ak chcete nainštalovať prémiové doplnky, musíte si najprv aktivovať licenciu Matomo Analytics. Prvé prihlásenie do Účet Matomo Analytics, a kliknite na možnosť Stiahnuté súbory:

matomo analytický účet

Prejdite na spodnú časť obrazovky a vyberte položku Kliknutím zobrazíte svoju licenciu link:

licencia na analýzu matomo

Nezabudnite si skopírovať licenčný kľúč, pretože ho potrebujeme pre ďalšiu časť.

Prejdite späť na informačný panel správcu WordPress. Prejdite na Matomo Analytics> Marketplace, a kliknite na ikonu odbery tab. Potom vložte svoju licenciu a kliknite na ikonu Uložiť licenčný kľúč tlačidlo:

aktivácia licencie matomo

Po úspešnej aktivácii licencie vás Matomo Analytics presmeruje na kartu Inštalovať doplnky, kde nájdete bezplatné aj prémiové doplnky..

Potom jednoducho kliknite na odkaz Inštalovať pod prémiovým doplnkom, ktorý chcete nainštalovať. Na tomto zasadnutí ponúka Matomo deväť prémiových doplnkov.

Išiel som do toho a vyskúšal som prémiové doplnky. Nižšie nájdete krátky popis toho, čo robí každý doplnok poistného.

kohorty

Vždy chcete, aby sa návštevníci vrátili na váš web, aby získali viac svojho úžasného obsahu a produktov. A čo je dôležitejšie, chcete, aby sa vaši návštevníci držali okolo, pretože čím dlhšie to robia, tým väčší dopad máte a tým viac peňazí zarobíte.

Doplnok Matomo Analytics Cohorts vám pomáha v priebehu času sledovať vaše úsilie o udržanie návštevníka, aby ste ich mohli udržiavať v interakcii a viac sa vracať. Umožňuje vám zistiť, ako sa vaši návštevníci webu správajú k dátumu akvizície a po ňom. Inými slovami, Cohorts vám pomôže:

 • Zistite, ako dlho budú noví návštevníci stáť pred tým, ako opustíte svoje stránky.
 • Pozrite si konkrétne časové obdobia, v ktorých došlo k poklesu interakcie
 • Pochopte, prečo niektorí návštevníci vášho estoru nekúpia ani po mnohých návštevách
 • Určite využitie svojej aplikácie a
 • Vo všeobecnosti sledujte svoje úsilie o udržanie

Vlastné prehľady

vlastné prehľady

Máte obchodné potreby a ciele, čo znamená, že sledujete svoju návštevnosť. Začali sme hovorením právo návštevnosť je oporou akejkoľvek webovej stránky a na presnejšie určenie cieľového publika je dôležité získať informácie a metriky, ktoré je možné uplatniť. So správnymi informáciami môžete odstrániť trenie v nákupnom procese jemným doladením svojej aplikácie alebo webovej stránky.

Matomo Analytics je teraz robustný nástroj, ktorý vám ponúka fantastickú sadu štandardných prehľadov. Napriek tomu, rovnako ako pri iných nástrojoch, vám môžu chýbať niektoré dôležité informácie. V minulosti ste sa museli buď vzdať informácií alebo ručne vytvárať tabuľky, čo je časovo náročné a náchylné k chybám..

Matomo však s vlastným prehľadom mení všetko, čo je prémiový doplnok, ktorý vám umožní extrahovať z vašej prevádzky toľko informácií, koľko chcete. Máte viac ako 200 rôznych metrík, aby ste získali presne potrebné informácie. Áno, 200, a navyše si môžete svoje prehľady dôkladne prispôsobiť pomocou vizualizácií a filtrov.

Analýza formulárov

analytika formulárov

Stavím sa, že moje peniaze máte niekde na svojej webovej stránke alebo vo webovej aplikácii aspoň jeden formulár. Formuláre sa môžu pohybovať od komentárov, objednávkových formulárov, predplatného bulletinu, kontaktných formulárov, výpožičných stránok atď. A prečo sú opäť dôležité formy? Áno, je to tak, je to zásadný kontaktný bod s vašimi návštevníkmi a potenciálnymi zákazníkmi.

Nechceli by ste mať lepšiu predstavu o tom, ako zákazníci a čitatelia reagujú na vaše formuláre? Zamyslite sa nad tým, čo môžete so všetkými týmito údajmi dosiahnuť. Poznáte body bolesti svojich zákazníkov a ako interagujú s vašimi online formulármi. Môžete dokonca sledovať konverzie formulárov a robiť omnoho viac. To všetko ďakujeme službe Forms Analytics.

lievika

lievika

Povedzme, že chcete, aby sa perspektíva dostala na svoju domovskú stránku, kliknite na tlačidlo „Kontaktujte nás“, vyplňte kontaktný formulár a stlačte tlačidlo Odoslať. Potom budete pravdepodobne chcieť presmerovať perspektívu na stránku s poďakovaním, blog alebo čokoľvek iné. Každá akcia, ktorú vyhliadka vykoná, aby vás kontaktovala, je súčasťou zúženia.

Na to, aby ste s vami mohli obchodovať, musíte na svojich webových stránkach alebo v aplikácii postupovať podľa preddefinovanej „trasy“. Je vašou úlohou nasmerovať návštevníkov z miesta vstupu do cieľa. A aby ste čo najlepšie využili túto „trasu“, musíte úplne pochopiť, ako sa návštevníci pohybujú po vašom lieviku.

Tu je skvelé video Matomo, ktoré podrobne popisuje fungovanie zúženia:

Užite si ��

Heatmap a nahrávanie relácií

Matomo Analytics je dar, ktorý nikdy neprestane dávať. S prémiovým doplnkom Heatmap & Session Recording môžete „… skutočne porozumieť svojim návštevníkom tým, že uvidia, kde kliknú, umiestnia kurzor myši a posúvajú sa.“ Je to ako sledovanie očí, ale lacnejšie a ľahšie sa inštaluje.

Heatmapy ukazujú, kde návštevníci webu klikli, ako ďaleko sa posúvali a kam presunuli myš. Všetky tieto údaje pomáhajú zistiť, či je váš obsah pútavý, a zistiť, kam používatelia dávajú pozor.

Záznamy relácií, na druhej strane, vám umožňujú zaznamenať zvitky, pohyby myši, kliknutia, interakcie formulárov atď. Neskôr video prehráte a uvidíte, čo návštevníci na vašom webe robia. Aké sladké?

Analýza médií

matomo media analytics

Využívanie videa výrazne vzrástlo, pretože viac obchodníkov sa snaží zvýšiť návštevnosť, zobrazenia stránok, konverzie a nakoniec predaj. To isté platí pre zvuk, ako sú podcasty, zvukové knihy atď. A multimédiá nikam nevedú.

Ale viete, ako vaše publikum sleduje vaše videá? Ako počúvajú zvuk? Dokážete jasne vytvoriť spojenie medzi využívaním médií a inými metrikami prenosu? Kto pozerá vaše videá? Ako dlho? Toto sú len niektoré z otázok, na ktoré vám pomôže odpovedať doplnok Media Analytics.

Uvedenie viackanálovej konverzie

viackanálové priradenie

Pre webové stránky alebo aplikácie môže premávka pochádzať z mnohých rôznych zdrojov. Možno zvyšujete návštevnosť z reklám Google, reklám Facebook, organického vyhľadávania a odporúčaní zo sociálnych sietí. Ako viete, ktorý zdroj návštevnosti okrem iných metrík prináša najviac výsledkov z hľadiska konverzií?

Je dôležité, aby ste vedeli, kam nasmerovať svoj marketingový rozpočet. Ak vám organické vyhľadávanie prináša kvalitný prenos, máte lepšie presmerovanie zdrojov na to, čo funguje, povedzme, SEO. Teraz sa nemusíte pýtať, ktorý zdroj návštevnosti konvertuje najlepšie. Máte na svojom počte a bude mať viacnásobné pripisovanie konverzie Matomo.

Výkonnosť kľúčových slov vyhľadávacieho nástroja

výkon kľúčových slov vyhľadávacieho nástroja

Kľúčové slovo – svätý grál prevádzky vyhľadávačov. Čo by ste nerobili, ak by ste položili ruky na všetky kľúčové slová, ktoré vaši zákazníci okrem iného používajú v službách Google a Bing? Ak poznáte svoje kľúčové slová, môžete vytvoriť vysoko zacielený a relevantný obsah a ponuky, ktoré fungujú ako mágia. Urobilo sa to už mnohokrát a môžete to urobiť aj vy.

Doplnok Výkonnosť kľúčových slov vo vyhľadávacom nástroji vám ukáže všetky kľúčové slová, ktoré vaše vyhliadky používajú. Môžete zobraziť populárne vyhľadávacie nástroje, textové kľúčové slová, kombinované kľúčové slová, obrázkové kľúčové slová a kľúčové slová pre video. Doplnok vám umožňuje prezerať potreby cieľového publika na jednom mieste.

Tok používateľov

tok používateľov matematickej analýzy

A v neposlednom rade máme prémiový doplnok Users Flow. Doplnok je vizuálnym znázornením ciest, ktoré používatelia prechádzajú cez váš web alebo aplikáciu. Tok používateľov vám umožňuje rýchlo určiť potreby používateľov, pretože môžete vidieť, ako používatelia navigujú na vašom webe.

Na prvý pohľad vidíte, kde používatelia odchádzajú, a ďalšie faktory, ktoré by mohli poškodzovať vaše miery konverzie. Prehľady, ktoré získate z toku používateľov, vám môžu pomôcť pri optimalizácii vašich webových stránok, aplikácií alebo produktov. Doplnok vám umožňuje starostlivo preskúmať návštevnosť, ktorá prešla konkrétnou stránkou.

A to je všetko. Čo teraz?

V ponuke Matomo Analytics máte stránky Diagnostika a O stránkach, ktoré nemusíme kryť. Doplnok Matomo Analytics sa ľahko konfiguruje a používa.

Inštalácia služby Matomo Analytics na weby WordPress je veľmi jednoduchá (a nevyžaduje úpravu vašich tematických súborov), nehovoriac o tom, že samotný doplnok sa integruje s viac ako 100 vašimi obľúbenými nástrojmi..

Mám pocit, že vám Google Analytics nebude chýbať, pretože Matomo Analytics ponúka viac funkcií a efektívnejší spôsob prístupu k údajom o premávke, ktoré si tiež môžete ponechať.


Ako sledujete návštevnosť svojho webu WordPress? Čo musíte povedať o doplnku Matomo Analytics WordPress? Už ste to už predtým použili? Vynechali sme niečo? Ak teraz inštalujete a skúšate doplnok, aké sú vaše názory?

Dajte nám vedieť v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map