Prehľad rámca Genesis pre WordPress

Ak ste skúseným používateľom WordPress, pravdepodobne ste už počuli o Genesis, úžasnom a výkonnom tematickom rámci od ľudí na StudioPress (Copyblogger Media). Táto recenzia presne vysvetlí, čo je Genesis a funkcie, vďaka ktorým je pre WordPress taká fantastická téma. Ak ste o Genesis nepočuli, táto recenzia vám pomôže dostať sa na vyššiu rýchlosť. Poďme sa ponoriť!


Genesis Framework

Na najzákladnejšej úrovni je Genesis a tematický rámec pre WordPress. To znamená, že ide o existujúcu tému, ktorá je navrhnutá tak, aby sa na nej mohla stavať, a tým sa urýchli vývoj všetkých webových stránok založených na nej. Akákoľvek téma by sa mohla považovať za rámec, ale vďaka čomu je Genesis skutočným rámcom, je flexibilita, ktorú poskytuje prostredníctvom systému háčikov (pozri nižšie)..

Flexibilita genézy

genesis-framework-review

Genesis je pre WordPress zďaleka jednou z najflexibilnejších tém a toto je veľká predajná stránka. Ak ste spokojní s používaním systému WordPress a vytváraním funkcií PHP (aj základných), uvidíte, aká flexibilná je Genesis. Pri väčšine tém sú používatelia obmedzení na prispôsobenie svojich webových stránok prostredníctvom panelov s možnosťami tém a oblastí miniaplikácií. Genesis však poskytuje kompletný háčikový systém, ktorý vám umožní vložiť akýkoľvek obsah, ktorý chcete, prakticky na akékoľvek miesto na svojej webovej stránke. Povedzme napríklad, že chcem vložiť blok reklám Adsense za pole môjho príspevku a autora, ale pred moju pätu. Genesis má tzv háčik genesis_before_footer to mi umožní pripojiť sa k tomuto presnému miestu a pridať môj kód. Môžem sa dokonca nadchnúť a použiť určité podmienky, ak chcem, aby sa reklamy zobrazovali iba v určitých oblastiach môjho webu (t. J. Iba v blogových príspevkoch). Toto je len jeden príklad toho, ako prispôsobíte Genesis skôr pomocou kódu než možností. Pomocou jednoduchého kódu sa exponenciálne zvyšuje kontrola nad webom.

Genesis hák-vizuálne-guide

zdroj: V tomto príspevku je príliš veľa háčikov, o ktorých sa dá diskutovať, ale je to skvelé vizuálny sprievodca pre rôzne háky Genesis. Ak máte záujem o Genesis, určite by ste si mali preštudovať túto príručku, pretože vám to pomôže pochopiť flexibilitu Genesis.

Genéza je štíhla a dobre kódovaná

Ak používate tému, ktoré obsahuje panel s plnými funkciami, vaša téma bude nafúknutá. Vývojár tejto témy môže odvádzať dobrú prácu pri znižovaní tohto množstva nadúvania, ale vždy bude nadúvanie. Ak téma obsahuje desiatky možností na úpravu vecí, ako sú farby, písma atď., Téma neobsahuje iba viac súborov, ale tieto možnosti sa ukladajú do vašej databázy. Tým sa zvýši celkový obsah webovej stránky WordPress. Genéza je nielen čisto kódovaná, ale má len veľmi málo predvolených tematických možností. Pretože takmer všetky úpravy sa vykonávajú prostredníctvom kódu, v skutočnosti nie je potrebné veľa možností témy. V prvom rade Genesis obsahuje možnosti pre automatické aktualizácie, predvolené rozloženie, strúhanku, komentáre a spätné odkazy a niekoľko ďalších. Zahŕňa tiež vstavané možnosti SEO, ktoré sa automaticky deaktivujú, keď máte nainštalovaný program WordPress SEO od spoločnosti Yoast (ďalší spôsob, ako program Genesis obmedzuje nadúvanie). Tieto možnosti sú však celkom základné a univerzálne, takže sú predvolene zahrnuté. Opäť platí, že akékoľvek skutočné úpravy bude potrebné vykonať pomocou kódu alebo doplnku.

Optimalizácia pre vyhľadávače

Výkon a optimalizácia sú dve veľké výhody používania Genesis. Základňa čistého kódu zvyšuje výkonnosť vašich webových stránok, čo pomáha pri hodnotení podľa vyhľadávacieho nástroja (lepšie rýchlosti načítania stránky = lepšie hodnotenie vo vyhľadávaní). Genesis je tiež kódovaný pomocou súčasného značenia HTML5 a mikroúdajov Schema.org, čo pomáha vyhľadávacím nástrojom povedať, o čom je váš obsah. Je to vynikajúci spôsob, ako vylepšiť hodnotenie svojich webových stránok, pretože umožňuje vyhľadávacím nástrojom, ako je Google, lepšie určiť, aký relevantný je váš obsah pre konkrétne vyhľadávanie. Genesis skutočne vedie balík z hľadiska výkonnostných a optimalizačných štandardov.

Detské motívy

Mohol som zahrnúť detské témy do sekcie flexibility, ale detské témy Genesis si zaslúžia vlastnú zmienku. Po prvé, ak neviete, čo je podradená téma WordPress, jedná sa o tému, ktorá zdedí funkčnosť jej rodiča, ale umožňuje prispôsobenia, ktoré sa pri aktualizácii rodiča neprepíšu. Ak používate komerčnú tému WordPress, ktorú vývojár udržiava a aktualizuje, mali by ste používať podradenú tému.

Genesis je určený na použitie s detskými témami. Keď si kúpite Genesis, prichádza so základnými / nadradenými súbormi Genesis a vzorovou podradenou témou, ktorú by ste mali použiť, ak ešte nebudete používať iný dizajn. Už nikdy nechcete hackovať (upravovať) základné súbory Genesis! Vždy používajte podradenú tému pre akékoľvek úpravy, aj keď vašou jedinou úpravou je jednoduchý riadok HTML v hlavičke.

genéza-Child-themes

Ak ste to ešte neurobili, mali by ste si prezerať dostupné podriadené témy dostupné z StudioPress. Majú desiatky krásne navrhnutých detských tém, ktoré sú pripravené vyraziť z krabice. Môžete si kúpiť jedno s jadrom Genesis alebo inokedy. Ak si zakúpite jadro Genesis ako prvé, dostanete na svojich budúcich nákupoch zľavu 25% pre vracajúcich sa zákazníkov (táto zľava je dobrá aj na balíček all inclusive). V službe Genesis je k dispozícii aj veľa detských motívov tretích strán, preto nezabudnite vykonať niektoré vyhľadávania Google!

Komunita a podpora Genesis

Genéza je taká úžasná, že som musel predložiť iba jeden lístok a tím podpory StudioPress bol na tom okamžite. Do jednej hodiny som dostal odpoveď a nasledujúci deň bola vydaná aktualizácia, ktorá vyriešila môj problém. Sotva niekedy potrebujem podporu a dostať ju tak rýchlo, keď to urobím, je v mojej knihe prvotriedny.

genesis-support-community

Po niekoľkých mesiacoch práce s programom Genesis je jednou z najlepších vecí v komunite používateľov systému Genesis. Keďže Genesis má viac ako 100 000 webových stránok, je tu evidentne veľa používateľov a veľké množstvo odborníkov. Mnohí z týchto expertov sú natoľko úžasní, aby sa o svoje vedomosti s komunitou podelili prostredníctvom výukových programov a útržkov kódu. Mnohé z nich sú tiež veľmi prístupné prostredníctvom svojich blogov a účtov sociálnych médií a zvyčajne sú ochotné pomôcť, keď o to požiadajú (vždy požiadajte o pomoc peknú pomoc a nikdy ju neočakávajte). Ako som sa zmienil vo svojom príspevku o tom, prečo používam Genesis, zaradil som niektorých ľudí, ktorých stojí za to sledovať v komunite Genesis, pretože sú veľmi dobre informovaní a nápomocní. Tu je zoznam (určite nie úplný):

Nakoniec, nech už už používate Genesis alebo máte záujem dozvedieť sa viac, môžete sa stať členom skupiny Genesis slack (bezplatne a bez prepojenia so StudioPress). Je to skvelý zdroj informácií so stovkami členov v komunite Genesis. Neváhajte klásť otázky a zdieľať svoje myšlienky.

Genesis Review – Wrapping Up

Dúfajme, že teraz viete viac o rámci Genesis a o tom, aké úžasné to je. Keď som s tým prvýkrát začal, robím to tak, že to len vyskúšam a môžem povedať, že som ho použil. Mohol by som sa nakopnúť, že som to neskúšal skôr! Som veľmi rád, že som ho začal používať a teraz je (a bude) mojím primárnym vývojovým nástrojom na vytváranie webových stránok s programom WordPress. Ak ste na plote, dôrazne odporúčam, aby ste to aspoň vyskúšali. Za menej ako 60 dolárov (vrátane celoživotnej podpory a aktualizácií) získate obrovskú hodnotu s malým finančným rizikom. Vyskúšajte to, experimentujte, učte sa o tom a užívajte si! Neváhajte a položte mi akékoľvek otázky v komentároch alebo na mojom blogu EngageWP.com.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map