PreložiťPress Sprievodca doplnkami pre preklad WordPress

PreložiťPress Sprievodca doplnkami pre preklad WordPress

Myslím, že so mnou budete súhlasiť, keď poviem, že vytvorenie viacjazyčnej webovej stránky nie je ľahká úloha. Špeciálne pre začiatočníkov.


Ktorý prekladový doplnok si vyberiete? Prekladáte svoje webové stránky ručne alebo automaticky? Máte najať profesionálneho prekladateľa? Ovplyvňuje preklad vašich webových stránok vaše hodnotenie SEO?

Všetky tieto otázky (a ďalšie) sú relevantné otázky, ktoré si môžete položiť, pokiaľ ide o preklad vašich webových stránok WordPress.

Ukázalo sa, že môžete ľahko preložiť svoju webovú stránku WordPress do viac ako 200 jazykov pomocou TranslatePress zapojiť.

V tejto príručke vám presne ukážeme, ako nainštalovať a preložiť svoju webovú stránku s jedným z najlepších prekladateľských doplnkov WordPress roku 2019 a ďalších..

Čítajte ďalej a zistite, ako môžete používať PreložiťPress WordPress plugin ponúknuť váš obsah a produkty návštevníkom z celého sveta bez porušenia potu.

Čo je TranslatePress?

translatepress wordpress plugin

Skôr ako sa stratíme v pôsobivej sade funkcií, dovoľte nám najprv sa dozvedieť viac o tomto viacjazyčnom doplnku WordPress.

Čo je TranslatePress? TranslatePress je šikovný prekladateľský doplnok WordPress vytvorený rovnakými úžasnými ľuďmi, ktorí vás priniesli Cozmoslabs. Je načítaný až po okraj so všetkými funkciami, ktoré potrebujete preložiť akýkoľvek typ webovej stránky WordPress, vrátane majetkov poháňaných WooCommerce. (áno, môžete dokonca preložiť produkty WooCommerce).

TranslatePress je neuveriteľne ľahko použiteľný vďaka intuitívnemu rozhraniu, ktoré umožňuje preklad všetok obsah na vašom webe rovnako jednoduché ako A, B, C. Najlepšie na tom je, že svoje webové stránky môžete preložiť na front-end.

Podľa rýchlostnej skúšky pre výkon prekladového doplnku vykonávané spoločnosťou Razvan Mocanu, TranslatePress je najrýchlejší prekladový modul WordPress na webe.

To je skutočne dobrá správa, ak chcete svojim čitateľom poskytnúť veľmi rýchle preklady. Majte na pamäti, že rýchlosť stránky je jednou z najdôležitejších Faktory hodnotenia Google SEO.

Ak ste na trhu s lokalizačným doplnkom WordPress, sme presvedčení, že sa vám bude páčiť TranslatePress. Hlavný doplnok je zadarmo. Na odomknutie plnej sily viacjazyčného doplnku TranslatePress WordPress však budete potrebovať prémiové doplnky. Našťastie pre vás máme ruky plné poistné balenie, takže sa pripravte na zábavu.

Ako už bolo povedané, poďme pokryť niekoľko kľúčových funkcií, aby sme vám dali ochutnať to, čo môžete očakávať pri inštalácii doplnku na svoju obľúbenú stránku WordPress.

PreložiťPress Kľúčové funkcie

prekladať funkcie

Aké je použitie doplnku WordPress, ktorý vám sľubuje nebo, ale prináša peklo z hľadiska funkcií? TranslatePress sa dodáva s úžasným zoznamom funkcií, vďaka ktorým je preklad webovej stránky WordPress hračkou.

Hovoríme o funkciách, ako napríklad:

 • Schopnosť prekladať celú stránku vrátane obsahu z krátkych kódov, formulárov a tvorcov stránok
 • Môžeš prekladať dynamické reťazce ktoré pridáva program WordPress, doplnky a témy
 • Bezproblémová integrácia s EÚ Google Translate API, čo znamená, že môžete urýchliť proces prekladu. Potrebujete iba kľúč rozhrania API Prekladača Google a ste zlatí
 • TranslatePress je GPL a hostiteľom, čo znamená, že vlastníte svoje preklady navždy. To tiež znamená, že preložené stránky môžete obsluhovať rýchlejšie, pretože sa ukladajú lokálne a nie na prekladateľských serveroch tretích strán
 • Svoj web môžete preložiť do klientskeho rozhrania pomocou ľahko použiteľného rozhrania, ktoré vám uľahčí prácu
 • 221 jazykov v čase písania znamenalo, že ste pripravení prevziať svet bez škytaviek
 • Doplnok je prispôsobený pre SEO, pretože môžete preložiť stránku slug, názov stránky SEO, popis, ako aj informácie o sociálnom grafe Twitter a Facebook. Okrem toho tento doplnok podporuje súbor Sitemap služby Yoast SEO
 • TranslatePress funguje hneď po vybalení s WooCommerce, všetkými témami WordPress, tvorcami webových stránok a vlastnými typmi príspevkov
 • Účty prekladateľov, ktoré umožňujú používateľom prekladať obsah bez prístupu správcu (pridaním nového účtu prekladateľa prejdite na položku Používatelia -> Pridať nové a vyberte si prekladateľ ako rolu)
 • Automatická detekcia jazyka používateľa
 •  Prehliadať ako funkcia, ktorá vám umožní vidieť vaše stránky tak, ako ich vidia vaši používatelia
 • Prispôsobiteľný prepínač jazyka
 • Svetová podpora

Ako nainštalovať doplnok TranslatePress

translatepress premium version

Pre túto príručku pracujeme s prémiovou verziou služby TranslatePress. Preto musíte kúpiť licenciu od spoločnosti Translatepress na plné využitie tohto príspevku.

Ponúkajú tri cenové balíčky osobné za 89 dolárov ročne, obchodné to stojí asi 157 dolárov ročne a vývojka ktoré vás každoročne vrátia späť 225 dolárov.

Vyberte si balík, ktorý vám vyhovuje. Pre tohto sprievodcu sme šli s obchodné balíček vám ponúkne úplný obrázok.

Okrem toho nainštalujeme doplnok TranslatePress a otestujte proces prekladu.

Inštalácia doplnku TranslatePress WordPress

Mimochodom, môžete nainštalovať hlavný doplnok z Archív doplnkov WordPress. Potom budete mať možnosť inovovať na prémiovú verziu pomocou doplnkov neskôr.

Po zakúpení licencie na oficiálnej webovej stránke dostanete e-mail s odkazmi na stiahnutie.

prekladať potvrdenie o kúpe v službe gmail

Prípadne si môžete stiahnuť hlavný doplnok a doplnky (ako aj zobraziť licenčný kľúč) zo svojho účtu TranslatePress, ako je to zobrazené nižšie.

Choďte do toho a stiahnite si hlavný súbor ZIP súboru do svojho počítača stlačením klávesy Stiahnutie doplnku tlačidlo, ako je uvedené vyššie. Stiahnite si aj doplnky pomocou Stiahnutie doplnkov gombík.

Poznámka: Najprv musíte nainštalovať hlavný doplnok a potom doplnky.

Inštalácia hlavného doplnku TranslatePress

Prejdite na Doplnky> Pridať nové, potom kliknite na ikonu Odovzdať doplnok ako je znázornené nižšie.

odovzdanie hlavného doplnku translatepress

Vyberte hlavný zips doplnku (translatepress-multilingual.1.x.x) a kliknite na ikonu Nainštalovať teraz ako zobrazujeme podrobnosti na obrázku nižšie.

Počkajte, kým sa dokončí proces inštalácie, a potom stlačte Aktivujte doplnok tlačidlo, aby sa loptička hádzala. Pozri obrázok nižšie.

aktivácia doplnku wordpress pre preklad

Teraz je váš hlavný doplnok pripravený na použitie. Prejdite na Nastavenia> PreložiťPress na prístup na stránku možností, ako zvýrazňujeme nižšie.

prekladať položku ponuky

A takto vyzerá stránka Možnosti TranslatePress v čase písania.

preložiť stránky možností

Predtým, ako budete pokračovať, musíte si aktivovať licenciu. Nerobte si starosti, proces je jednoduchý.

Ak chcete začať, musíte nainštalovať a aktivovať jeden z platených doplnkov, aby ste aktivovali licencie kartu na stránke nastavení TranslatePress.

Pokračujte a nainštalujte a aktivujte jeden z platených doplnkov, ktoré ste si stiahli predtým (postupujte rovnakým spôsobom, aký sme použili predtým pri inštalácii hlavného doplnku).

Pretože mám niečo pre program WordPress SEO, nainštaloval som doplnok SEO Pack. Na stránke s nastaveniami služby TranslatePress sa teraz nachádza karta s licenciou, ako je uvedené nižšie.

karta prekladu prekladu

Teraz aktivujme licenciu. Prejdite na Nastavenia> PreložiťPress a kliknite na ikonu licencie pútko.

Potom skopírujte / vložte licenčný kľúč z vášho účtu TranslatePress do systému Windows Licenčný kľúč pole a zasiahla Uložiť zmeny podľa nasledujúceho obrázka obrazovky.

prekladať aktiváciu licencie

Ďalej stlačte Aktivujte licenciu , ktoré sa zobrazuje podľa obrázka nižšie.

aktivácia licencie na preklad

V tomto okamihu je vaša licencia aktívna a ste pripravení na párty. Môžete nainštalovať a aktivovať všetky ostatné doplnky tak, ako sme to urobili.

translatepress addons

Vyzerajú dobre – všetky tieto doplnky, nie? Rýchlo sa pohybujeme.

Preložiť nastavenie tlače

možnosti prekladu

Po nainštalovaní doplnku a doplnkov a aktivácii licencie je čas pozrieť sa na možnosti dostupné v tomto vynikajúcom prekladateľskom doplnku.

Ak chcete prejsť na stránku nastavení / možností, prejdite na Nastavenia> PreložiťPress v ponuke správcu WordPress, ako sme to urobili predtým.

Stránka s možnosťami (aka všeobecný (karta) je domovom niekoľkých nastavení, ktoré vám pomôžu pri jazde na zem.

Na internete všeobecný Na karte nájdete možnosti na výber:

 • Predvolený jazyk webovej stránky, ktorý je pôvodným jazykom, v ktorom bola webová stránka napísaná. Pre nášho sprievodcu sme vybrali angličtinu (Spojené štáty)..
 • Všetky jazyky, v ktorých chcete svoj web sprístupniť (Pamätajte, že v čase písania textu máte prístup k 221 jazykom).
 • Na zobrazenie jazykov v ich rodnom mene. Ak sa rozhodnete žiadny, budú zobrazené v angličtine. išiel som s ÁNO.
 • Ak chcete vynútiť prispôsobené odkazy bez kódovania jazyka, aby sa zachoval aktuálne vybraný jazyk.
 • Aktivácia služby Google Translate.
 • Pridajte prepínač jazyka do svojej ponuky alebo na ľubovoľnú stránku pomocou skráteného kódu.
 • Metóda výberu jazyka pre prvých návštevníkov.
 • A tak ďalej…

Po výbere všeobecných možností nezabudnite kliknúť na ikonu Uložiť zmeny v dolnej časti stránky. Ak sú nastavené všeobecné možnosti, preložme nám váš web.

Preklady vašich webových stránok pomocou TranslatePress

translatepress vizuálny editor

Preklady vašich webových stránok pomocou TranslatePress sú také jednoduché ako 1, 2, 3. Veci sa ešte uľahčia, pretože používate vizuálny editor zobrazený na obrázku vyššie.

Ak chcete preložiť svoju webovú stránku WordPress, kliknite na ikonu Preložiť stránku kartu, ako je znázornené nižšie.

Ak tak urobíte, budete presmerovaní na vizuálny editor TranslatePress na novej karte. Používanie vizuálneho editora je vecou štvrtých porovnávačov. Naozaj, je to vec a kliknite.

TranslatePress Visual Editor

Všetko, čo musíte urobiť pre vizuálneho prekladateľa, je:

 • Vyberte časť, ktorú chcete preložiť
 • Zadajte preklad ručne (automatický preklad je možný iba po aktivácii rozhrania Google Translate API)
 • Zasiahnite Uložiť preklad v hornej časti obrazovky

Súhlasíte, že je to celkom jednoduché.

Preložme nasledujúcu ukážku z angličtiny do španielčiny.

Z obrázku vyššie si všimnite zvýraznený prepínač jazyka, ktorý som pridal do hornej ponuky. Ten v dolnej časti stránky sa zobrazí automaticky. Prepínače jazykov môžete aktivovať / deaktivovať z všeobecný pútko.

Ako preložiť našu vzorovú stránku?

Vybral som si každú časť, ktorú som chcel preložiť (môžete si vybrať všetky prvky na stránke, ale pre túto príručku som šiel s telom stránky), za predpokladu, že preložím ľavý panel a kliknem na Uložiť preklad Tlačidlo. Kroky v poradí nájdete na obrázku nižšie.

Vidíš? Preložiť svoju webovú stránku WordPress pomocou doplnku TranslatePress je tak jednoduché. Po preložení mojej vzorovej stránky som dostal toto, keď som prepol jazyk na španielčinu.

Wow! Tak ľahké ��

Ak chcete preložiť svoju webovú stránku do iných jazykov, postupujte rovnako. Na automatický preklad webovej stránky potrebujete rozhranie Google Translate API. Po automatickom preklade si vždy môžete skontrolovať svoje výsledky, aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku.

záver

Preklad webu WordPress pomocou služby TranslatePress je taký jednoduchý, že už nemusíte hľadať iné riešenie. Doplnok sa dá ľahko nakonfigurovať a rozšíriť a všetko, čo potrebujete, je na jednej centrálnej stránke možností.

Okrem toho vizuálny editor zjednodušuje prekladanie vašich webových stránok, takže sa budete vždy usmívať vždy, keď potrebujete preložiť svoje webové stránky..

Stále sa nepredávate? TranslatePress dokonca poskytuje podrobné informácie Porovnanie prekladového doplnku WordPress bezplatných a prémiových možností. Je to skvelý spôsob, ako porovnať najdôležitejšie funkcie viacjazyčného doplnku a zistiť, ako služba TranslatePress porovnáva s inými populárnymi riešeniami..

Vynechali sme niečo? Už ste niekedy použili službu TranslatePress? Aký je váš obľúbený prekladový modul WordPress? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov.

Šťastný preklad!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map