Pridajte krásne snímky na svoj web pomocou MotoPress Slider pre WordPress

MotoPress je v komunite WordPress dobre známy vďaka editoru obsahu WordPress pre tvorbu stránok. Od svojho uvedenia na trh minulý rok spoločnosť MotoPress pridala do svojho portfólia viac produktov vrátane doplnkov a tém WordPress.


Vo februári tohto roku vydali MotoPress Slider; ich druhý hlavný doplnok WordPress. Doplnok reaguje, takže snímky, ktoré vám pomôžu vytvoriť skvelý vzhľad na akomkoľvek zariadení. Pozrime sa bližšie na to, čo dokáže MotoPress Slider urobiť.

Konfigurácia nového jazdca MotoPress

Nastaviť jazdec MotoPress je neuveriteľne ľahké. Ak sa rozhodnete vytvoriť nový posúvač, zobrazí sa vám tri krátke stránky s nastaveniami. K dispozícii je karta pre nastavenia posúvača, ovládacie prvky a vzhľad.

Na karte nastavenia posúvača môžete pomenovať svoj posúvač a alias, ktorý sa používa pre skrátený kód posúvača. Posuvník môže byť nastavený na celú šírku alebo môžete definovať predvolenú veľkosť mriežky. Aj v tejto oblasti je možné nastaviť oneskorenie prezentácie. Ak chcete, môžete prezentáciu zakázať.

Nové nastavenia posúvača

Na ďalšej karte môžete povoliť alebo zakázať deväť ovládacích prvkov posúvača. Môžete nakonfigurovať ovládacie prvky, ako sú šípky, tlačidlá prehrávania, počítadlá a ďalšie.

Nové ovládacie prvky jazdca

Na karte vzhľadu môžete definovať predvolenú veľkosť pixlov pre telefóny, tablety a počítače. Pôvodné nastavenia sú všetko, čo sa zobrazuje s rozložením telefónu, až do výšky 767 pixelov, rozloženie tabletu používa čokoľvek medzi 768 a 991 pixelov a na ploche sa používa obrazovka s veľkosťou viac ako 992 pixelov..

Na jazdec môžete použiť vlastnú triedu CSS. K dispozícii je tiež pole, do ktorého môžete pridať vlastný kód CSS.

Nový vzhľad jazdca

Samostatná stránka s nastaveniami sa nachádza v ponuke Správca jazdcov MotoPress, ktorá vám umožňuje deaktivovať jazdec pre konkrétne skupiny používateľov.

Nastavenia skupín používateľov jazdca MotoPress

S nastaveniami posúvača sa nebojte. Predvolené hodnoty by mali byť pre väčšinu z vás v poriadku a na spodnej časti oblasti posúvača sa nachádza tlačidlo, ktoré vám umožňuje kedykoľvek vrátiť a upraviť nastavenia..

Pridanie snímok do nového jazdca MotoPress

V ďalšej oblasti môžete do jazdca pridať snímky. Nižšie nájdete snímku obrazovky z tejto oblasti. Na prvý pohľad sa to môže zdať trochu skľučujúce, akonáhle však viete, kde je všetko, je ľahké to pochopiť.

Stránka pre tvorbu snímok MotoPress

V hornej časti je sedem kariet: Všeobecné, farba, obrázok, video, odkaz, viditeľnosť a rôzne. V strede stránky dominuje ukážka vášho posúvača a pod ňou nájdete možnosti na pridávanie textu, obrázkov, tlačidiel a videí. Každý typ obsahu je známy ako vrstva a tieto vrstvy sa zobrazujú na pravej strane stránky.

Poradie vrstiev môžete usporiadať pomocou drag and drop. Umiestňovanie vrstiev funguje rovnakým spôsobom ako v prípade grafických aplikácií, ako je Photoshop, pričom vrstva sa uprednostňuje v hornej časti. V mojom príklade vyššie mám dve vrstvy: Obrázok a text. Keby som musel umiestniť vrstvu HTML za obrázok, text by nebol viditeľný.

Rozhranie funguje naozaj dobre. Keď vyberiete vrstvu v hlavnej oblasti plátna, pod ňou sa zobrazia nastavenia pre túto vrstvu. Kliknutím na tlačidlo Odstrániť na klávesnici sa vrstva zo snímky odstráni. K dispozícii sú tiež dve tlačidlá na odstránenie: Jedno vymaže vrstvu, ktorú ste vybrali, druhé vymaže všetky vrstvy.

Vrstvy je možné v oblasti plátna pretiahnuť. Keď tak urobíte, uvidíte súradnice X a Y. Je to užitočné, pretože to znamená, že môžete umiestniť vrstvy na viacero snímok na presne rovnakú pozíciu (čo je veľmi užitočné pri umiestňovaní obsahu, napríklad textu). Na umiestnenie vrstiev, napr. vľavo hore, v strede, vpravo dole atď.

Na zoslabovanie a vyblednutie vrstiev sa dajú použiť desiatky animácií. To zahŕňa zoslabovanie, priblíženie, preklopenie a odrazenie. Vrstvy je možné zobraziť alebo skryť v určitom časovom okamihu (v milisekundách). Toto je podľa môjho skromného názoru jedna z najlepších funkcií doplnku, pretože umožňuje zobraziť vrstvy presne vtedy, keď ich chcete zobraziť..

K dispozícii sú tiež preddefinované štýly, ale ak chcete, môžete pre konkrétnu vrstvu definovať vlastné triedy CSS.

Možnosti animácie

Na karte Všeobecné môžete svoj názov pomenovať a zvoliť, či sa má publikovať alebo uložiť ako koncept. Týmto spôsobom môžete byť kreatívni a svoje snímky uložiť skôr, ako s nimi začnete hrať.

Karta Farba vám umožňuje vybrať farbu alebo prechod pre pozadie snímky. Jedna vec, ktorá ma obťažovala, bolo to, že na výber farieb nebolo farebné koliesko. Hexadecimálny kód musíte zadať ručne. Dúfajme, že to bude niečo, čo budú riešiť v budúcej verzii doplnku. Voľba prechodu umožňuje definovať dve farby a uhol, v ktorom sa použije prechod.

Nastavenia farieb jazdca MotoPress

Ak nechcete mať jednofarebné alebo gradientné pozadie, môžete použiť obrázok. Môžete si vybrať obrázok z knižnice médií WordPress alebo definovať externú adresu URL obrázka. Všetky atribúty veľkosti, opakovania a polohy môžu byť definované.

Nastavenia posúvača MotoPress

MotoPress Slider podporuje aj pozadie videa. Ak chcete, môžete do svojich snímok vkladať videá pomocou vrstiev. Môžete zobraziť videá zo služieb YouTube, Vimeo, vašej mediálnej knižnice alebo externej adresy URL.

Nastavenia posúvača videa MotoPress

Snímky môžu byť prepojiteľné. Môžete nastaviť ID odkazu, triedy, relácie a názvu titulu. Keď návštevník klikne na príslušnú snímku, prejde na zadanú adresu URL. Keďže odkazy sú nakonfigurované na základe jednotlivých snímok, môžete niektoré obrázky prepojiť na externé webové stránky a nie na iné.

Nastavenia posuvného prepojenia MotoPress

Prezentácie môžu byť obmedzené na prihlásených používateľov. Toto by sa mohlo použiť na zobrazenie snímok iba registrovaným používateľom. Môžete tiež nastaviť, aby boli snímky aktívne počas určitého časového obdobia. Toto by sa mohlo použiť na rôzne použitia. Napríklad môžete vytvoriť snímky na propagáciu súťaže počas prvého decembrového týždňa.

Nastavenia viditeľnosti jazdca MotoPress

Na poslednej karte môžete pre svoj snímku definovať názov triedy a ID triedy CSS. Ako som už poznamenal, jednotlivé vrstvy v rámci snímky môžete tiež upravovať pomocou vlastných tried CSS.

Nastavenia jazdca MotoPress Misc

Po vytvorení snímky môžete snímku uložiť pomocou tlačidla Uložiť v dolnej časti stránky. Kliknutím na tlačidlo Zavrieť prejdete na zoznam snímok, t. J. Na všetky snímky, ktoré ste pre konkrétny posúvač vytvorili.

Existujúce snímky môžete upravovať, duplikovať alebo odstrániť. Duplikovanie snímky je užitočná voľba, ak chcete vytvoriť podobný obrázok. Ak nie, môžete vytvoriť novú snímku od začiatku.

Zoznam snímok jazdcov MotoPress

Nakoniec môžete svoj vyplnený jazdec vložiť na svoj web pomocou aliasu skráteného kódu, ktorý ste pre posúvač definovali.

Posuvník MotoPress

Hovoria, že krása je v očiach pozorovateľa, bol som však veľmi ohromený tým, čo môže MotoPress Slider urobiť. Vloženie vlastného pozadia, textu, obrázkov, tlačidiel a videí netrvá dlho.

Príklad jazdca MotoPress

Ak navštívite hlavnú stránku s informáciami pre MotoPress Slider, uvidíte skvelý príklad toho, čo sa dá pomocou doplnku dosiahnuť. Zdôrazňuje, ako možno vrstvy a oneskorenie načítania vrstiev použiť na vytvorenie profesionálnych jazdcov v priebehu niekoľkých minút. Spôsob, akým sa vrstvy objavia v priebehu času počas snímky, vyvoláva dojem, že sledujete videoprezentáciu (aj keď sa videá nepoužívajú). Je to jednoduchý efekt, ktorý skutočne premieňa snímky.

Príklad jazdca MotoPress

stanovenie ceny

Spoločnosť MotoPress prijala pre svoje posuvné doplnky spravodlivú cenovú schému. Ich osobná licencia sa predáva za 19 dolárov a ponúka jeden rok podpory a aktualizácie pre jednu webovú stránku. V rámci maloobchodnej licencie 49 dolárov zvyšuje obchodná licencia limit webových stránok z jedného na päť webových stránok.

Cena jazdca MotoPress

Licencia pre vývojárov sa predáva za 99 dolárov. Ponúka prioritnú podporu vývojárom a poskytuje jeden rok podpory a aktualizácií neobmedzenému počtu webových stránok. Hromadná licencia je k dispozícii aj v prípade, že si prajete zabaliť MotoPress Slider do vášho produktu.

Posuvník MotoPress je 100% GPL. Na získanie automatických aktualizácií a podpory pre doplnok sa vyžaduje licencia, tento doplnok je však stále plne použiteľný, ak tento licenčný kľúč nie je zadaný..

Záverečné myšlienky

Všetky zásuvné moduly WordPress majú výučbovú krivku a jazdec MotoPress Slider sa nelíši. Musíte stráviť aspoň dvadsať alebo tridsať minút hraním so snímkami, kým nezačnete chápať, čo je doplnok schopný.

Po krátkom čase používania doplnku som mal pár okamihov „Aha“, keď som začal chápať, ako všetko funguje. Prvým je, keď som pochopil, ako z vrstiev vyťažiť maximum. Druhým je, keď som sa dozvedel, ako sa dajú animácie použiť na zoslabovanie a zoslabovanie textu, tlačidiel a obrázkov. Avšak vlastnosť, ktorá ma skutočne ocenila ako potenciál jazdca MotoPress, bola možnosť oneskorenia objavenia sa vrstiev. To umožňuje použitie mnohých skvelých prezentačných trikov, ako je napríklad odkvapkávanie textu návštevníkom webových stránok a otváranie obrázkov a tlačidiel v kľúčových bodoch snímky..

Keď zvládnete tieto jednoduché techniky, som si istý, že budete môcť vytvárať profesionálne snímky pomocou MotoPress Slider. Ak potrebujete inšpiráciu, odporúčame skontrolovať jazdec, ktorý sa zobrazuje na MotoPress, pretože zdôrazňuje, čo sa dá dosiahnuť pomocou jednoduchých textových a obrazových vrstiev..

Dúfam, že sa vám tento pohľad na MotoPress Slider páčil. Ak áno, odporúčame vám prihlásiť sa na odber bulletinu WPExplorer, aby ste dostali bezplatné aktualizácie našich najnovších článkov a skvelých tipov, trikov a ponúk WordPress..

Vďaka za prečítanie.

Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map