Pridajte nádherné galérie na svoj web WordPress pomocou galérie Envira

Envira Gallery je univerzálny doplnok do galérie pre WordPress, ktorý vám umožňuje ľahko vložiť nádherné obrázkové galérie na váš web..


Ako viete, WordPress má zabudované funkcie galérie. Napriek tomu sú pluginy galérie medzi používateľmi WordPress populárne, pretože vstavaná galéria je dosť obmedzená a neponúka rovnakú funkčnosť, funkcie alebo štýl, aké majú ostatné doplnky..

Vývojári spoločnosti Envira mi láskavo poslali skúšobnú kópiu doplnku, aby som doplnok otestoval. V tomto článku by som vás chcel oboznámiť s tým, ako môžete pomocou doplnku pridať obrázkové galérie na svoj web. Dúfam, že sa vám hodnotenie páči. „Alebo, ak by ste chceli, môžete si pozrieť moje hodnotenie videa EnviraGallery Plugin na konci príspevku..

Stiahnite si doplnok

Používanie galérie Envira

Pridanie novej galérie je veľmi rýchle, pretože sa doplnok perfektne integruje do existujúceho rozhrania WordPress. Ak ste spokojní s predvolenými nastaveniami, ktoré používa Envira, všetko, čo musíte urobiť, je odovzdať obrázky pomocou nástroja na odovzdávanie súborov WordPress, uložiť galériu a vložiť galériu na svoj web..

Nahrajte svoje obrázky

Existujú ďalšie karty na ďalšiu konfiguráciu vašej galérie. Envira vám umožňuje zobraziť obrázky z galérie až v šiestich stĺpcoch. Ak túto možnosť nezmeníte, bude predvolene nastavená na jeden stĺpec.

Doplnok, ktorý vám umožňuje pridať ďalšie témy pre galériu a pre lightbox, je k dispozícii všetkým používateľom strieborných členov a vyšším (viac o tom neskôr). Najlacnejšie členstvo prichádza iba s jednou témou s názvom základňa.

Táto oblasť nastavení tiež umožňuje definovať šírku stĺpca a okraj pod každým obrázkom. Rovnako je možné definovať rozmery obrázkov zobrazovaných na mobilných telefónoch.

Nakonfigurujte svoju galériu

Keď niekto klikne na obrázok v galérii, obrázok sa zobrazí pomocou lightboxu. Lightbox má veľa vynikajúcich možností, ako je navigácia pomocou klávesnice a myši. Obrázky je možné zobraziť aj v slučke.

Nastavenia Lightbox galérie

V predvolenom nastavení zobrazuje lightbox miniatúry všetkých obrázkov galérie v dolnej časti lightboxu. Ak chcete, môžete ho presunúť na vrchol. Rozmery miniatúr možno tiež meniť.

Nastavenia miniatúr galérie

Karta Rôzne umožňuje zmeniť názov galérie, zmeniť stránku stránky a pridať vlastné triedy CSS. Galérie je možné importovať a exportovať aj cez túto oblasť.

Rôzne nastavenia galérie

Po zverejnení galérie dostanete kód, ktorý je potrebný na zobrazenie na vašej webovej stránke. Doplnok vám dá dve krátke kódy. Jeden používa ID galérie a druhý používa stránku galérie. Slimák stránky funguje rovnako ako pri príspevkoch a stránkach, t. J. Ak neurčíte slugovanie stránky, vygeneruje ho WordPress na základe názvu vašej galérie..

K dispozícii je aj kód PHP, takže môžete pridať svoje galérie do ďalších častí svojho webu, napríklad do záhlavia alebo päty.

Kód pre vašu galériu

Po aktivácii doplnku sa do editora príspevkov pridá tlačidlo „Pridať galériu“.

Tlačidlo Pridať galériu Envira

Kliknutím na tlačidlo „Pridať galériu“ sa zobrazí zoznam všetkých vašich galérií. Jednoducho si musíte vybrať galériu a kliknutím na tlačidlo „Vložiť galériu“ ju pridať do svojho príspevku alebo stránky.

Vyberte svoju galériu

Vložením galérie pridáte do svojho príspevku krátky kód pre galériu. Tento krátky kód je možné samozrejme pridať priamo tak, že ho jednoducho skopírujete z prekrytia, ktoré sa zobrazilo po zverejnení galérie. Môžete tiež pridať galérie ľahko zapamätaním si ID galérie alebo stránky galérie.

Skrátený kód pre galériu Envira

Galérie môžete pridať prostredníctvom hlavnej ponuky galérie Envira, ktorá sa nachádza v ponuke správy WordPress. Ak chcete, môžete pridať nové galérie priamo na stránku editora príspevkov.

Pridajte galériu priamo do editora príspevkov

Konečný výstup vyzerá fantasticky. Galérie reagujú tak, aby vyzerali skvele na mobilných zariadeniach (vrátane zariadení s vysokým rozlíšením, ako napríklad Macbook Pro)..

Príklad galérie Envira

Doplnok obsahuje miniaplikáciu na vloženie vašich galérií do widgetizovaných oblastí, napríklad do bočného panela. Miniaplikácia nemá žiadne možnosti – môžete si vybrať iba galériu a pridať názov pre miniaplikáciu. Aj keď je ťažké sťažovať sa na nedostatok konfiguračných možností príliš veľa, keď výstup vyzerá skvele.

Jednu sťažnosť, ktorú mám, je, že sa zdá, že sa widget nezobrazuje správne na príspevkoch alebo na stránkach, ktoré zobrazujú galériu. Na ďalšie stránky načíta miniaplikáciu, ale pri načítaní galérie do hlavnej oblasti obsahu a do bočného panela sa zasekne v konštantnej fáze načítania. Testoval som Envira na testovacej webovej stránke pomocou Twenty Twelve a žiadne ďalšie pluginy sa neaktivovali. Testoval som widget aj pomocou témy Twenty Eleven a ten istý problém existoval. Som však presvedčený, že toto je niečo, čo vývojári čoskoro určia.

Kliknutím na ľubovoľný obrázok v galérii sa zobrazí jeho plná verzia pomocou krásneho lightboxu. Je to praktický spôsob, ako si návštevníci prezerať obrázky z galérie, pretože všetky obrázky si môžete vybrať v oblasti lightbox.

Envira Gallery Lightbox

Add-ons

Pre Envira je k dispozícii celý rad doplnkov, ktoré zvyšujú funkčnosť doplnku. Sú rozdelené do bezplatných, základných a pokročilých doplnkov.

Doplnky zadarmo sú dostupné pre každého. Základné doplnky sú k dispozícii pre strieborné členstvá a vyššie a rozšírené doplnky sú k dispozícii pre zlaté a vyššie členstvá.

zadarmo

 • ochrana – Zakáže pravé kliknutie na obrázky, aby ľudia zabránili ľahkému ukradnutiu vašich obrázkov.
 • Slideshow – Umožňuje vytvárať štýlové obrázkové prezentácie.
 • CSS – Na kartu Rôzne pridá pole CSS na pridanie ďalších úprav štýlov.

základné

 • Tagy – Umožňuje označiť obrázky ľubovoľnými značkami alebo kľúčovými slovami.
 • Témy galérie – Prispôsobte vzhľad svojich galérií pomocou vopred vytvorených štýlov galérie.

Pokročilé

 • extra veľká – Umožňuje zobrazenie obrázkov v maximálnej možnej veľkosti v okne.
 • Celá obrazovka – Umožňuje zobraziť lightbox galérie na celej obrazovke.
 • DeepLinking – Umožňuje priame prepojenie na konkrétne obrázky pomocou adries URL priateľských k SEO.

Uvedomujem si, že predaj doplnkov sa v posledných rokoch stal bežným miestom. V tomto prípade som nemal pocit, že je to opodstatnené. Funkcie, ako napríklad ochrana pomocou horúcich liniek a funkčnosť značiek, by sa mali skutočne zabudovať do základnej verzie doplnku. Zdá sa mi zlé odstrániť funkčnosť a potom ju pridať pomocou doplnku len preto, aby mohli predávať rôzne plány členstva pre doplnok.

Konečným výsledkom je, že musíte mať na svojom webe aktivovaných deväť doplnkov, a nie jeden. Ak je potrebné funkcie obmedziť pre lacnejšie verzie, myslím si, že by bolo lepšie predať rôzne verzie doplnku, aby všetky funkcie boli obsiahnuté v jednom doplnku..

Prehľad

V minulosti som použil mnoho ďalších doplnkov do galérie. Mnohé z nich sa zameriavajú na štýl pred podstatou. Mám pocit, že spoločnosť Envira získala rovnováhu tým, že sa ubezpečila, že v prvom rade bola navrhnutá tak, aby mohla rýchlo vložiť galérie na váš web..

Jediná chyba, ktorú som našiel, bola miniaplikácia galérie, ktorá sa nezobrazovala na stránkach, kde bola galéria načítaná v hlavnej obsahovej oblasti. Nemyslím si, že by sa to malo obávať, pretože Envira bola oficiálne spustená až koncom januára 2014. Na začiatku života doplnku sú vždy malé chyby a tieto chyby by sa mali v najbližších mesiacoch vyhladiť..

Plugin predáva od 39 dolárov. Zákazníci majú k dispozícii štyri plány členstva. Všetky plány prichádzajú s neobmedzeným počtom galérií, prístupom k dokumentom, základnou podporou fóra a jednoročnou podporou a aktualizáciami.

V nasledujúcom zozname sú uvedené podrobnosti, ktoré získate pri každom pláne členstva. Každý plán obsahuje všetky prvky plánu členstva, ktoré mu predchádzajú.

 • Bronz (39 dolárov) – Aktualizácie sú obmedzené na jednu webovú stránku
 • Striebro (79 dolárov)) – aktualizácie pre tri webové stránky, prioritnú e-mailovú podporu a prístup k základným doplnkom
 • Zlato (149 dolárov) – Aktualizácie pre neobmedzené webové stránky a prístup k rozšíreným doplnkom
 • Platina (259 USD) – Umožňuje zahrnúť program Envira do témy, ktorú predávate

Envira vám umožňuje upgradovať na lepší plán len zaplatením rozdielu v cene. To vám umožní začať s jedným z lacnejších balíkov a inovovať podľa potreby. Poskytujú tiež 14 dňovú 100% záruku vrátenia peňazí.

Viac informácií o doplnku nájdete na oficiálnej webovej stránke Envira Gallery.

Ďalšie informácie o galérii Envira

Recenzia videa doplnku Envira Gallery

Nezabudnite sa pozrieť na video Recenzia doplnku Envira Gallery od spoločnosti Kyla, aby ste videli doplnok naživo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map