Pridajte Správu pracovných miest na svoj web WordPress pomocou Správcu úloh WP

Pridajte Správu pracovných miest na svoj web WordPress pomocou Správcu úloh WP

Ak prevádzkujete web založený na určitom výklenku, existuje šanca, že ste zvážili vytvorenie nejakej formy rady pre prácu pre svoju komunitu..


Niektoré webové stránky fungujú celkom výnimočne. Ak chcete sledovať ich kroky, máte niekoľko rôznych možností.

Existujú prémiové témy a doplnky špeciálne navrhnuté pre WordPress, ktoré vám umožňujú vytvárať úplne automatizované pracovné dosky, ako aj doplnky, ktoré vám umožňujú pridať funkciu pracovných panelov na vaše existujúce stránky (aj keď zvyčajne vyžadujú, aby ste ich sami udržiavali).

Pozrime sa na jeden z týchto doplnkov.

Doplnok WordPress WP Job Manager

Správca úloh WP je bezplatný doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje vytvoriť jednoduchý panel úloh, pomocou ktorého môžete uverejňovať a spravovať zoznamy úloh priamo z administračného panela správcu alebo prostredníctvom formulára na odoslanie úlohy..

Doplnok vám dáva možnosť manuálne pridať všetky úlohy sami a tiež umožňuje registrovaným používateľom uverejňovať zoznamy úloh. Umožňuje vám tiež zakúpiť prémiové doplnky, ktoré zvyšujú jeho funkčnosť a umožňujú platené zoznamy a upozornenia, ako aj niekoľko ďalších možností..

Po jeho zavedení z cesty prejdeme krokmi, ako uviesť WP Job Manager do prevádzky a spustiť ho na vašom webe.

1. Nainštalujte a nakonfigurujte WP Job Manager

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku ho môžeme začať konfigurovať podľa vašich konkrétnych potrieb na pracovnej doske. Sekcia nastavení doplnku je pomerne minimalistická. Je rozdelená na dve časti: Zoznamy úloh a podania úloh.

Zoznamy úloh poskytujú základné informácie o spôsobe zobrazovania úloh na vašom webe:

Nastavenia - zoznamy úloh

Príspevky na úlohy určujú, ako sa zadávajú úlohy a či na to vyžadujú užívateľský účet na vašom webe:

Nastavenia - úlohy

2. Vytvorte kategórie pracovných miest

Kategórie pracovných miest

Úlohy sa dajú rozdeliť do kategórií podľa vašich potrieb.

Kategórie zoznamu úloh sa dajú vytvoriť rovnako ľahko ako normálna kategória blogových príspevkov. Uskutočňuje sa to v novej časti Zoznamy úloh na hlavnom paneli pod Kategórie pracovných miest možnosť ponuky.

Každá kategória obsahuje názov, adresu URL a popis. Rovnako ako v prípade kategórií príspevkov si môžete vytvoriť ľubovoľný počet z nich.

3. Vytvorte typy úloh

Typy úloh

Počas inštalácie sa vytvorilo niekoľko typov úloh.

Typy úloh určujú, či je zoznam úloh plný úväzok, čiastočný úväzok alebo niektorá z ďalších dostupných možností. Podobne ako v prípade kategórií úloh môžete v prípade potreby vytvárať ďalšie typy.

4. Vytvorte nový zoznam úloh na informačnom paneli

Nový zoznam úloh

Teraz, keď už máte základnú konfiguráciu pracovnej dosky, je čas vytvoriť svoj prvý zoznam úloh. Tento proces je veľmi podobný vytvoreniu nového príspevku alebo stránky. Zadáte názov, obsah úlohy a kategorizujete záznam. V tomto bode môžete tiež vybrať typ záznamu úlohy.

Medzi týmto oknom a štandardnou administračnou oblasťou blogových príspevkov je jeden zásadný rozdiel. S Nový zoznam úloh príspevok dostanete ďalší panel, ktorý obsahuje rôzne Údaje o zozname úloh.

Údaje o zozname úloh

Tieto dátové polia vám umožňujú pridať ďalšie podrobnosti ku každému zoznamu úloh. Tieto ďalšie polia zahŕňajú Miesto práce, informácie o spoločnosti, Skončenie platnosti úlohy a schopnosť označiť pozíciu ako obsadenú.

5. Vytvorte nový zoznam úloh pomocou formulára na odoslanie

Formulár na odoslanie

Ak sa rozhodnete povoliť svojim používateľom odosielanie zoznamov úloh, mali by ste si vytvoriť formulár na odoslanie úloh.

Doplnok zjednodušuje zadávanie úloh. Ak chcete vytvoriť formulár na odoslanie, musíte si na svojom webe vytvoriť novú stránku a pridať nasledujúci skrátený kód:

[Submit_job_form]

Týmto sa stránka prevedie na formulár na odoslanie, ktorý používateľom umožní pridať všetky relevantné informácie o úlohe. Vo formulári na odoslanie úlohy však nemôžete nastaviť dátum vypršania platnosti v zozname úloh.

Po vyplnení formulára si môžete zobraziť ukážku toho, ako bude vyzerať na webe. Ak ste spokojní s poskytnutými informáciami, môžete dokončiť proces odoslania a zverejniť zoznam úloh na doske práce.

6. Zobrazenie zoznamov úloh

Zoznamy úloh

Ak chcete na svojej webovej stránke zobraziť zoznamy úloh, musíte na stránku jednoducho pridať skratku rovnakým spôsobom ako formulár na odoslanie úlohy..

Skrátený kód potrebný na vytvorenie kompletného zoznamu všetkých otvorených pozícií je:

[Práce]

K dispozícii máte ďalšie možnosti skráteného kódu, ktoré vám umožňujú filtrovať zoznam úloh konkrétnymi spôsobmi.

Napríklad existuje voľba skráteného kódu, ktorá vám umožňuje určiť zobrazenú kategóriu úloh. Pomocou tohto filtra potom môžete na svojom webe vytvoriť viac stránok, z ktorých každá má svoj vlastný zoznam kategórií úloh.

Ďalšie podrobnosti o krátkych kódoch, ktoré máte k dispozícii na filtrovanie zoznamov úloh, nájdete na dokumentácii wiki dokumentácie doplnkov.

Panel úloh

Podobne ako prihlasovací formulár a zoznamy úloh, môžete pre svojich používateľov vytvoriť stránku hlavného panela úloh pomocou iného jednoduchého skráteného kódu:

[Job_dashboard]

Táto stránka umožní používateľom, ktorí sú prihlásení, prezerať všetky úlohy, ktoré zverejnili na vašich stránkach.

To im poskytuje jednoduchú metódu na úpravu a správu svojich príspevkov bez toho, aby museli prehľadávať celý archív so zoznamom úloh.

Ďalšie prémiové funkcie

Pridať položky

Skvelá vec tohto doplnku je, že hoci je bezplatný a ponúka veľké množstvo možností, môžete si kúpiť doplnky, ktoré zvyšujú jeho užitočnosť..

Medzi prémiové možnosti pre tento doplnok patria rôzne spôsoby platenia zoznamov. To vám umožní nakonfigurovať vašu dosku úloh tak, aby vyžadovala platbu za odoslanie úlohy. Túto platbu môžete získať pomocou služby PayPal alebo inými spôsobmi platby online a môžete ju nastaviť tak, aby ste nemuseli zadávať žiadne vstupy do zoznamov úloh, aby ste mohli zarobiť peniaze z hracej plochy..

Existujú ďalšie prémiové doplnky, ktoré zvyšujú použiteľnosť vašej pracovnej dosky. Tieto sa líšia od upozornení na úlohy až po termíny na podávanie žiadostí a mnohým spôsobom vám môžu pomôcť, aby sa vaša doska práce odlišovala od základnej možnosti.

Tím, ktorý doplnok vytvoril, vyvinul väčšinu týchto doplnkov, ale existuje niekoľko možností vytvorených tretími stranami.

Určite sa oplatí preskúmať, či chcete zarobiť peniaze zo svojej pracovnej dosky alebo vylepšiť jej funkčnosť pre svojich čitateľov.


Aj keď existuje niekoľko pokročilých možností pre pracovné dosky dostupné na trhu, sú to predovšetkým prémiové doplnky alebo témy. Na WPExplorer máme veľa skvelých tém WordPress pre pracovné dosky (napríklad: Jobify, JobEngine a Job Roller).

Správca úloh WP plugin je vynikajúci spôsob, ako vytvoriť pracovnú dosku bez toho, aby ste museli zásadne meniť svoje webové stránky. Ak sa ukáže, že je to funkcia pre vašich čitateľov, je ľahké ju vylepšiť a vyvíjať v priebehu času, ako aj lacné pridať do nej prémiovú funkciu..

Uvažovali ste o vytvorení pracovnej dosky na svojom webe, alebo už ju používate? V nasledujúcich komentároch by sme radi počuli vaše názory na vytvorenie pracovnej dosky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map