Recenzia agregátora RSS od spoločnosti WP: Vytvorte vlastné kanály RSS pre autoblogging

Recenzia agregátora RSS od spoločnosti WP: Vytvorte vlastné kanály RSS pre autoblogging

Ak hľadáte veľa informácií o akejkoľvek téme, nie je únavné navštíviť stovky webových stránok a nájsť ich? Nebolo by to oveľa jednoduchšie, keby ste k tomu mali prístup na jednom mieste? Presne to robia webové stránky na zhromažďovanie správ RSS – zhromažďujú a zobrazujú články (tituly + úryvky) súvisiace s akoukoľvek témou na jednom mieste pre pohodlie čitateľov. Robia to tak, že sa prihlásia na odber informačných kanálov rôznych blogov, importujú obsah týchto blogov a potom ich atraktívnym a pohodlným spôsobom zobrazujú na svojej vlastnej webovej stránke agregátora. Príspevky sú samozrejme spätne spojené s pôvodným zdrojom, kde čitatelia majú prístup k úplnému obsahu. V tomto príspevku sa dozvieme viac o doplnku, ktorý vám bez problémov pomôže vytvoriť jeden taký web – Agregátor WP RSS.


Archív WordPress obsahuje množstvo doplnkov na import a ukladanie informačných kanálov na vaše stránky. A agregátor RSS pre WP patrí medzi najlepšie z mnohých.

Doplnok agregátora RSS spoločnosti WP

Na začiatok vám to umožňuje zostaviť akýkoľvek zoznam, ktorý chcete – od výpisov nehnuteľností a cien akcií, cez športové udalosti a príspevky na Instagrame. Umožňuje vám importovať informačné kanály z viacerých zdrojov a zobraziť ich na vašom webe. Svoje stránky môžete obohatiť kvalitným obsahom importovaným z rôznych zdrojov a nechať ich zmiznúť. Akonáhle definujete nastavenia, zvyšok sa stane takmer na auto-pilote. A čo viac, môžete prispôsobiť zobrazenie pomocou krátkych kódov a urobiť ho atraktívnym pomocou miniatúr a výpisov.

bezplatný doplnok WP RSS Aggregator vám pomôže pridať kanály na váš web v žiadnom momente. Napríklad som bol schopný pridať RSS feed WPExplorer (hej, to sme my!) V žiadnom momente na môj web.

Feed Frontend Feed

Rovnakým spôsobom môžem pridať viac informačných kanálov rôznych blogov WordPress a nastaviť, aby moja webová stránka bola umiestnená na čokoľvek pre WordPress (rovnako ako WPNewsDesk). Dobre, to môže byť príliš zjednodušujúce, ale dostanete posun?

Jadro doplnku je k dispozícii na stiahnutie zadarmo a prichádza s partiou piatich prémiových doplnkov a dvoch balíkov, ktoré zvyšujú výkon a zobrazovanie.

Teraz, keď už vieme niečo o funkciách doplnku, prejdeme na príručku, v ktorej sa dozviete o jeho použití, a potom si ukážeme, ako nám prémiové doplnky môžu pomôcť vylepšiť informačné kanály..

Nastavenie a konfigurácia agregátora WP RSS

Inštalácia a aktivácia jadra doplnku a všetkých jeho doplnkov bola bezproblémová.

Po aktivácii prejdite na plugins a vyhľadajte novú možnosť „WP RSS Aggregator“ na ľavej strane hlavného panela WordPress. Tu je ukážka položiek ponuky, ktoré sa otvoria po kliknutí na túto položku …

Položky ponuky

…. a rýchly popis toho, čo tieto položky menu znamenajú:

 • Zdroje informačného kanála: Tu sa zobrazí zoznam všetkých zdrojov informačného kanála, ktoré pridáte
 • Pridať nové: Odteraz budete môcť pridávať nové informačné kanály
 • Položky informačného kanála: Tu sa zobrazia všetky položky informačného kanála, ktoré importujete prostredníctvom svojich informačných kanálov
 • čierna listina: Import ľubovoľnej položky informačného kanála môžete preskočiť tak, že ho uvediete tu
 • Import a export: Táto funkcia vám pomôže importovať viacero informačných kanálov súčasne, ako aj exportovať informačné kanály
 • nastavenie: Tu nájdete konfiguráciu množstva nastavení doplnku
 • ladenie: Pomáha to aktualizovať alebo odstrániť položky informačných kanálov
 • Viac funkcií: K dispozícii je množstvo prémiových doplnkov. O nich sa môžete dozvedieť tu, ako aj zakúpiť a nainštalovať
 • Pomoc a podpora: Poskytuje prístup k dokumentácii, častým otázkam a prémiovej podpore

Teraz, keď máte prehľad, pokračujte v konfigurácii doplnku.

1. Všeobecné nastavenia pre agregátor RSS WP

Na stránke Všeobecné nastavenia budete môcť skontrolovať možnosti, aby ste optimalizovali import a zobrazenie vašich informačných kanálov v súlade s preferenciami webových stránok. Budete môcť určiť maximálny vek importovaných položiek informačného kanála, ako aj maximálny počet položiek na informačný kanál.

Všeobecné nastavenia doplnkov

Môžete tu tiež ovládať veľa vecí – frekvenciu importu (kdekoľvek medzi každých 15 minút až raz denne), poradie importovania položiek informačného kanála alebo nastaviť vlastnú adresu informačného kanála (o ktorých sa môžete dozvedieť viac o tu), ako aj názov.

2. Pridajte kanály do WordPress

Po kliknutí Agregátor RSS> Pridať nový, dostanete sa na nasledujúcu obrazovku. Tu je potrebné pridať adresy URL blogov, ktorých obsah chcete importovať, do svojho WordPress. Na účely tohto príspevku budem používať zdroj WPExplorer ako zdroj.

Vo väčšine prípadov bude adresa URL stránky fungovať, ale pre dosiahnutie najlepších výsledkov autori doplnkov odporúčajú použiť adresu URL RSS kanálu. Ak si nie ste istí umiestnením zdroja informačného kanála, prejdite na stránku túto dokumentáciu.

Pridáva sa nový informačný kanál

Nastavenia na tejto obrazovke vám pomôžu urobiť nasledujúce kroky:

 • Kliknutím na ikonu ‘môžete skontrolovať, či adresa URL informačného kanála funguje správne.Overte informačný kanál
 • Ďalej môžete obmedziť počet položiek z importovaného informačného kanála, ktorý sa má uložiť, po uplynutí ktorého sa staré položky automaticky odstránia. Ak začiarknete políčko ‘Odkaz na prílohu‘Máte prístup k odkazom na obrázky, zvuk, video, súbory príloh a obsah Flash
 • Iba jedinečné tituly‘Voľba je užitočná na zabránenie duplikácie, ak existuje viac permalinkov pre ten istý výrobok alebo keď sa permalink mení
 • Môžete tiež povoliť prepojenie zdroja informačného kanála na zdrojovú stránku informačného kanála RSS
 • Keď dosiahnete tento bod, posuňte svoju pozornosť na panely vpravo. V poli na spracovanie informačného kanála budete môcť pozastaviť informačný kanál, odstrániť staré položky informačného kanála a nastaviť interval aktualizácie

Ak chcete vyskúšať, či krmivo funguje dobre, stlačte publikovať Tlačidlo. V poli náhľadu informačného kanála sa zobrazia najnovšie položky s názvom článku, adresou URL, dátumom publikácie a zdrojom. Za menej ako minútu boli moje položky z informačného kanála stiahnuté a automaticky sa objavili v Ukážka ako aj na internete Ponuka Položky informačného kanála ako je uvedené nižšie.

Položky informačného kanála

A keď kliknete na Zdroje informačného kanála sa zobrazí zoznam všetkých informačných kanálov, ktoré ste pridali na svoj web.

Zdroje informačného kanála

3. Import a export

Ak chcete do svojho obsahu pridať rozmanitosť, určite budete chcieť importovať príspevky pomocou viacerých informačných kanálov. V opačnom prípade v skutočnosti neponúkate žiadnu hodnotu.

Funkcia importu v agregátore RSS RSS je užitočná na získavanie obsahu z mnohých rôznych zdrojov. Napríklad, ak ste web správ, možno budete chcieť zobraziť zoznam kurátorov z viac ako 50 zdrojov správ. Táto funkcia vám pomôže hromadne importovať všetky naraz.

Hromadný import krmiva

Musíte zadať názov a adresy URL svojich informačných kanálov a na každom riadku ich oddeliť čiarkou. Napríklad, Názov informačného kanála, http://www.myfeed.com

Okrem toho pomocou štandardnej funkcie WordPress Import and Export môžete importovať a exportovať zdroje informačného kanála. Ak chcete exportovať zdroje informačného kanála, navštívte stránku Nástroje> Export, skontrolujte prepínač proti Zdroje informačného kanála a potom kliknite na ikonu Stiahnite exportný súbor Tlačidlo. WordPress potom vytvorí súbor XML obsahujúci všetky zdroje informačného kanála. Ak chcete importovať zdroje informačných kanálov, navštívte stránku Nástroje> Importovať.

Môžete tiež exportovať všetky súbory nastavenie používa WP RSS Aggregator. Na druhom webe WordPress môžete importovať súbor a stlačiť tlačidlo Import Settings a WordPress urobí všetko za vás..

Import a export nastavení

4. Čierna listina

Počas importu informačných kanálov sa môže stať, že budete chcieť niektoré položky preskočiť. V takom prípade stačí zadať názov článku a pri načítaní článkov bude vynechaný. Všetky položky informačného kanála, ktoré tu uvediete, sa pri importe nových položiek zo zdrojov informačného kanála nebudú brať do úvahy.

5. Zobrazovanie informačných kanálov na stránke, príspevku alebo miniaplikácii

Nestačí pridať zdroje informačného kanála a nakonfigurovať import položiek informačných kanálov na váš web. Musíte tiež nastaviť, ako sa budú zobrazovať na vašom WordPress. Možnosti v časti Všeobecné nastavenia displeja ovládajte spôsob, akým sa položky informačného kanála zobrazujú na vašom webe.

Všeobecné nastavenia displeja

Tu môžete nastaviť maximálnu dĺžku názvu a prepojiť ju s pôvodným príspevkom, zobraziť meno autora pre každú položku informačného kanála a nastaviť, aby sa odkazy otvárali na novej karte. Existuje možnosť prepojiť položky s videom alebo vložiť video na svoju stránku, obmedziť počet položiek, ktoré sa majú zobraziť, a zvoliť možnosť „Staršie príspevky “/„ Novšie príspevky”Stránkovanie.

Zobrazenie zdroja nastavenia umožňujú zobraziť názov zdroja informačného kanála pre každú položku informačného kanála a tiež prepojiť názov zdroja informačného kanála s pôvodnou stránkou.

Nastavenia zobrazenia zdroja

Pokiaľ ide o zobrazenie dátumov, predvolený dátum je dátum uverejnenia príspevku v GMT. Môžete si tiež vybrať formát dátumu a pred časom pri uverejnení položky informačného kanála.

Čo sa stane, ak sa vám nepáči predvolený štýl zobrazenia? Doplnok vám umožňuje použiť na prispôsobenie displeja vlastný vlastný CSS. Ak to chcete urobiť, začiarknite políčko, aby ste zakázali všetky štýly použité v tomto doplnku.

štýly

Na zobrazenie položiek informačného kanála v príspevku poskytuje program WP RSS Aggregator krátke kódy. K tomuto skratku sa dostanete kliknutím na ikonu RSS vo vizuálnom editore príspevku.

Pridajte krátky kód

Pridajte vygenerovaný skrátený kód k svojmu príspevku a automaticky zobrazí všetky položky informačného kanála v príspevku. Ak používate skrátený kód wp-rss-Agregátor bez toho, aby k tomu niečo bolo pridané, sa zobrazia všetky položky informačného kanála. Takto sa informačný kanál WPExplorer zobrazuje v príspevku na mojom webe.

Feed Frontend Feed

Všetky položky informačného kanála sa v príspevku zobrazia usporiadaným spôsobom a prepojené so zdrojom. Konkrétny informačný kanál môžete zobraziť aj pomocou atribútu source v skrátenom kóde. Počet položiek môže byť tiež obmedzený.

6. Ladenie

Táto funkcia umožňuje aktualizovať všetky informačné kanály jediným kliknutím. Skontroluje všetky zdroje informačného kanála, či neobsahujú nové položky informačného kanála, a nezmení žiadne existujúce položky informačného kanála.

Táto stránka vám tiež pomôže vyriešiť všetky problémy, s ktorými sa stretnete s doplnkom. Nezabúdajte však, že aktualizácia je činnosť náročná na zdroje, najmä ak importujete prostredníctvom viacerých informačných kanálov.

ladenie

Môžete tiež odstrániť všetky importované položky informačného kanála a znova ich importovať kliknutím na tlačidlo.

Doplnky do agregátora RSS WP

Ako som už povedal vyššie, zobrazenie položiek informačného kanála vo vašom príspevku sa zdá byť celkom základné, aj keď je správne usporiadané. Doplnky vám pomôžu robiť s doplnkom veľa ďalších vecí, napríklad

 • Zobraziť importované položky ako príspevky
 • Vynútite, aby sa celý informačný kanál importoval priamo na vašu vlastnú stránku
 • Filtrujte položky informačného kanála pomocou kľúčových slov
 • Pridajte kategórie do zdrojov informačných kanálov
 • Vylepšite zobrazenie informačného kanála pridaním miniatúr a výpisov

K dispozícii je päť prémiových doplnkov. A ak si nie ste istí, ktoré doplnky potrebujete, môžete ich použiť tento nástroj zistiť.

Pozrite si doplnky doplnku WP RSS Aggregator

Tu je prehľad prémiových doplnkov:

Doplnky WP RSS Premium

Poďme sa rýchlo pozrieť, ako môže každý z piatich doplnkov vylepšiť funkcie doplnku.

1. Feed To Post

Ak máte záujem o automatický blogger alebo chcete pridať väčšiu hodnotu na svoj web pomocou súvisiaceho obsahu, doplnok Feed to Post je určite pre vás. Umožňuje importovať položky informačných kanálov RSS ako príspevky WordPress alebo akékoľvek iné vlastné typy príspevkov, vrátane médií, položiek navigačnej ponuky, tabuliek oEmbed Response a TablePress. Vytvára blogové príspevky automaticky z položiek informačného kanála.

Doplnkový informačný kanál na uverejnenie všeobecného nastavenia

Existuje veľa nastavení, ktoré pomáhajú riadiť obsah zobrazený v importovaných príspevkoch.

 • Stav príspevku: koncept, publikovaný, naplánovaný, trash, súkromný alebo čakajúci (alebo akýkoľvek iný stav použitý na vašich stránkach)
 • Kategórie a autori
 • Formát príspevku na priradenie importovaného informačného kanála: štandard, chat, odkaz, citácia, obrázky, video, zvuk (alebo akékoľvek iné používané vlastné formáty)
 • Dátum príspevku: pôvodný dátum alebo dátum importu
 • Odkaz späť na pôvodný príspevok na začiatku jeho obsahu
 • Prémiová služba na konverziu vášho informačného kanála RSS na plnotextový informačný kanál RSS

Okrem toho vám tento doplnok umožňuje konfigurovať spôsob spracovania obrázkov nájdených v informačných kanáloch, skrátenie adries URL a povolenie komentárov. Autorom importovaných príspevkov môžete tiež nastaviť ľubovoľného existujúceho autora alebo dokonca automaticky vytvoriť autorov vo svojom systéme na základe relevantných údajov v informačnom kanáli – ak je k dispozícii.

2. Plnotextové informačné kanály RSS

Doplnok Full Text RSS Feeds zvyšuje schopnosť autoblogovania predchádzajúceho doplnku. Pripojením sa k prémiovej fulltextovej službe budete môcť importovať obsah celého príspevku pre neobmedzený počet položiek informačného kanála na jeden zdroj informačného kanála, aj keď ho samotný informačný kanál neposkytuje. Ak si želáte, môžete sa tiež rozhodnúť použiť svoj vlastný fulltextový systém na import RSS.

Po výbere služby Premium Full Text Service z rozbaľovacej ponuky na stránke nastavení prejdite na Zdroj zdroja, vyhľadajte zdroj informačného kanála RSS a kliknite na tlačidlo editovať. Potom prejdite nadol a začiarknite políčko Vynútiť plný obsah. Dokončite aktualizáciou informačného kanála. Vaše existujúce položky informačného kanála nebudú ovplyvnené – budete musieť odstrániť tieto príspevky z konkrétneho zdroja informačného kanála a potom kliknúť na Načítať príspevky (buďte opatrní, pretože staré príspevky, ktoré už nie sú v informačnom kanáli RSS, sa nedajú znova importovať). Na vašej webovej stránke sa teraz zobrazí kompletný pôvodný obsah spolu s odkazom späť na pôvodný príspevok.

Doplnkové nastavenie úplného textu RSS

Predvolená bezplatná služba doplnku je obmedzená na 5 položiek informačného kanála na jeden zdroj informačného kanála. To znamená, že pri použití možnosti „Vynútiť plný obsah“ a možnosti „Bezplatná služba“ vybranej v položke Všeobecné nastavenia, budete môcť importovať iba posledných 5 príspevkov z každého zdroja informačného kanála bez ohľadu na to, koľko položiek informačného kanála je v samotnom informačnom kanáli prítomných. Nielen to, výsledky sa tiež ukladajú do vyrovnávacej pamäte na 20 minút.

Ak potrebujete neobmedzené položky informačného kanála a nemáte ukladanie do vyrovnávacej pamäte, budete si musieť kúpiť doplnok Full Text RSS Feeds spolu s Feed to Post.

3. Filtrovanie kľúčových slov

Ak určíte kľúčové slová, frázy alebo značky, ktoré by mal článok obsahovať, Filtrovanie kľúčových slov zabezpečí, aby sa prostredníctvom informačných kanálov importoval iba relevantný obsah..

Filtrovanie doplnkových kľúčových slov

V prípade absencie kľúčových slov a / alebo značiek nebude článok importovaný. Týmto spôsobom môžete preskočiť články, ktoré nie sú pre váš web dôležité.

4. Výňatky a miniatúry

Miniatúry na akomkoľvek zozname vždy vytvárajú atraktívnejšie zobrazenie. Tento doplnok nasníma obrázok z položky informačného kanála a zobrazí ho spolu s úryvkom oproti položkám informačného kanála. Názov, dátum a zdroj každej položky informačného kanála sa zobrazia aj pri použití skráteného kódu WP RSS Aggregator (na rozdiel od možností Feed to Post alebo Full Text, ktoré sa prispôsobia štýlu vašej témy)..

Nastavenia miniatúry doplnku

Čo sa stane, ak sa v importovanej položke nenachádza žiadny obrázok? Môžete si vybrať ľubovoľný obrázok, ktorý sa má zobraziť ako predvolený obrázok miniatúry.

5. Kategórie

Kategorizuje zdroje informačného kanála a umožňuje vám zobrazovať položky informačného kanála z konkrétnej kategórie na vašom webe pomocou parametrov krátkeho kódu.

Kategórie doplnkov

Tento doplnok vám pomáha priraďovať zdroje informačného kanála k kategóriám a môže byť naozaj užitočné, ak máte na webe niekoľko informačných kanálov.

Ceny za doplnky doplnku WP RSS Aggregator

Všetky platby sú ročné, aby sa pokračovalo v prijímaní aktualizácií a podpory. Doplnky si môžete zakúpiť jednotlivo, ale nákup ako zväzok vám ušetrí nejaké peniaze. Ako už bolo uvedené, sú k dispozícii dva zväzky:

1. Balík jednoduchých informačných kanálov ktorá obsahuje tri doplnky: Výňatky a miniatúry, kategórie a filtrovanie kľúčových slov. Tieto doplnky slúžia na filtrovanie informačného kanála, jeho rozdelenie do kategórií a zobrazovanie položiek informačného kanála spolu s úryvkami a miniatúrami pomocou skráteného kódu..

Má zmysel kupovať tieto tri doplnky vo zväzku, pretože to prináša značné úspory. Za každý doplnok budete jednotlivo vyberať 30 dolárov (jeden web), 60 dolárov (až päť webových stránok) a 180 dolárov (až dvadsať webových stránok). Ale ako balík zaplatíte iba 70 dolárov za jeden web, 140 dolárov za päť webových stránok a 280 dolárov za dvadsať webových stránok.

Ako vidíte, ušetríte 20, 40 a 260 dolárov.

2. Balík Advanced Feeds obsahuje tri doplnky: Kanály na uverejňovanie, plnotextové informačné kanály RSS a filtrovanie kľúčových slov. Tieto tri doplnky sú potrebné, ak sa váš web spolieha na autoblogovanie obsahu. Filtrovanie kľúčových slov vám umožňuje filtrovať importovaný obsah..

Opäť platí, že ich nákup ako zväzok môže byť lepšou možnosťou. Každý z týchto doplnkov pre autoblogovanie má jednotlivo cenovku 80 dolárov (jediný web), 160 dolárov (až päť webových stránok) a 300 dolárov (až dvadsať webových stránok). Filtrovanie kľúčových slov predáva za jeden web 30 dolárov, 60 dolárov až päť webových stránok a 180 dolárov až dvadsať webových stránok. Zároveň si môžete zakúpiť balík za 150 dolárov za jeden web, 300 dolárov za päť webových stránok a 600 dolárov za dvadsať webových stránok.

Aj tu ušetríte peniaze – 40 dolárov, 80 dolárov a 180 dolárov.

Zobraziť zväzky agregátorov RSS spoločnosti WP

Výhody a nevýhody agregátora WP RSS

Pros – Zistíte, že pre doplnok existuje veľa vecí:

 • Jednoduchá inštalácia a konfigurácia, potom pracuje na autopilote
 • Zjednodušuje správu RSS kanálov na webových stránkach WordPress
 • Importovanie pomocou zdrojov zdrojov budete môcť pozastaviť a znova spustiť
 • Je možné naplánovať dovoz krmiva pre jednotlivé zdroje
 • Funguje to dokonale s Lightbox a dokáže dokonca spracovať videá z YouTube, DailyMotion a Vimeo
 • Doplnok – Feed to Post – poskytuje nastavenie Canonical Link. To vám umožní ľahko určiť kanonický odkaz pre importované príspevky, ktorý bude ukazovať späť na pôvodný zdroj. Pomáha to oznámiť vyhľadávacím nástrojom, aký je pôvodný zdroj obsahu, a tým prekonať problém „duplicitného obsahu“
 • Doplnok je neustále aktualizovaný s kontrolami aktualizácií každých 12 hodín až do niekoľkých minút – záleží len na vás!

Zápory – Tieto „nevýhody“ by som naozaj nenazval, skôr ako problémy so servermi, ktoré je potrebné riešiť:

 • Importovanie tisícov položiek zo stoviek zdrojov informačného kanála je náročné na zdroje a môže ovplyvniť výkonnosť webových stránok. Tento problém môžete do istej miery vyriešiť pomocou nastavení doplnku a naplánovať import kanálov alebo ich pozastaviť a reštartovať.
 • Možno budete musieť upraviť pamäťový prostriedok WordPress, aby zvládol súčasný import z viacerých zdrojov informačného kanála.

Zabalenie

Toto úzke stretnutie s programom WP RSS Aggregator vás mohlo presvedčiť, že ide o komplexné riešenie na agregáciu obsahu a na stránky zamerané na autoblogovanie..

Jadro doplnku robí skvelú prácu pri importovaní prostredníctvom viacerých informačných kanálov a zobrazovaní položiek informačných kanálov základným spôsobom, takmer úplne na autopilote. Niektorým používateľom môže trvať trochu času, kým sa zoznámia s krátkymi kódmi. Keď im však porozumiete, s nimi sa dá ľahko pracovať.

Pre plnohodnotnú webovú stránku na agregáciu obsahu sú to však doplnky, ktoré vám umožňujú naplno využívať výhody autobloggingu. Od konverzie položky informačného kanála na príspevok, kategorizácie a filtrovania informačných kanálov, pridania výňatkov a miniatúr do zobrazenia informačného kanála – doplnky transformujú agregáciu obsahu a zobrazujú sa v jednom hladkom procese. Doplnky vám umožňujú ponúkať čitateľom lepšiu hodnotu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me