Recenzia MaxCDN: Najlepšie CDN pre WordPress?

 1. 1. Sprievodca pre začiatočníkov o porozumení vnútorných funkcií WordPress
 2. 2. Čo je medzipamäť WordPress a prečo je to dôležité?
 3. 3. Ako funguje medzipamäť WordPress?
 4. 4. Ako nainštalovať a nastaviť medzipamäť WordPress s WP Super Cache
 5. 5. Ako nastaviť vyrovnávaciu pamäť WordPress s medzipamäťou W3 (W3TC)
 6. 6. Aktuálne čítanie: Recenzia MaxCDN: Najlepšie CDN pre WordPress?

Sieť na doručovanie obsahu (CDN) je vzájomne prepojený systém počítačov na internete, ktorý rýchlo poskytuje webový obsah mnohým používateľom duplikovaním obsahu na viacerých serveroch a nasmerovaním obsahu na základe blízkosti. Je absolútnou nevyhnutnosťou pre webové stránky s vysokou návštevnosťou a webové stránky elektronického obchodu. Dnes preskúmame spoločnosť MaxCDN – jednu z najpopulárnejších spoločností v oblasti CDN v tomto odvetví.


MaxCDN založil Chris Ueland v roku 2009. Ponúkajú širokú škálu služieb CDN vrátane špecializovaných služieb pre hlavné systémy správy obsahu (CMS), ako sú WordPress, Magneto. Vďaka riešeniam pre webové stránky s jedným človekom a pre spoločnosti na podnikovej úrovni MaxCDN rýchlo ocenila titul # 1 CDN značky.

Lekcia histórie:

maxcdn zlúčenie

Až do posledného mesiaca 2013 bola materskou spoločnosťou MaxCDN NetDNA – poskytovateľ CDN na podnikovej úrovni. 17. májath v decembri blog spoločnosti MaxCDN ohlásil stretnutie otec-syn pod jedným menom – MaxCDN. Od apríla 2014 zamestnáva spoločnosť MaxCDN viac ako 50 ľudí, ktorí sa nachádzajú v rôznych častiach sveta.

Chopy servera:

maxcdn sieť

Globálna peeringová sieť MaxCDN pozostáva z viac ako 53 pobočiek PoP, z toho 22 v Severnej Amerike a 31 v Európe. V Ázii a Južnej Amerike sa spojili s poprednými poskytovateľmi internetových služieb s cieľom poskytnúť najrýchlejšiu možnú sieť na doručovanie obsahu.

Zákaznícka základňa MaxCDN:

maxcdn zákaznícka základňa

MaxCDN má za svojím trónom pôsobivú armádu zákazníkov. Popredné svetové hostingové spoločnosti Managed WordPress ako WPEngine a ZippyKid sa spojili s MaxCDN, aby svojim klientom priniesli svojim klientom mimoriadne rýchle časy načítania webových stránok bez ohľadu na ich umiestnenie. Medzi ďalšie významné spoločnosti patria Forbes, The Washington Post, Ďalší web, AndroidCentral, TemplateMonster, Test webových stránok, Kúpiť predávať reklamy, StumbleUpon a Yoast.

Prečo používať CDN?

CDN drasticky vylepšuje čas načítania vašej stránky distribúciou statického obsahu na všetky servery v globálnej peeringovej sieti. Keď návštevník požiada o stránku, statické súbory sa doručia zo servera CDN, ktorý je fyzicky najbližšie k jeho umiestneniu (návštevníkovi). Statické súbory zahŕňajú súbory JavaScript, CSS, obrázky, vlastné webové písma a ďalšie webové objekty.

Výhody použitia CDN:

 • Výrazne sa zvyšuje rýchlosť a celkový výkon stránok
 • Uloží sa značné množstvo šírky pásma hostiteľského servera
 • Vyrovnávanie záťaže počas „dopravných špičiek“
 • Rýchla stránka pomáha zlepšovať mieru konverzie a hodnotenie vyhľadávacieho nástroja (spoločnosť Google považuje rýchlosť stránky za jeden z jej faktorov hodnotenia)

Výhody použitia MaxCDN

Uviedli sme niektoré z funkcií, ktoré sa mi na MaxCDN najviac páčia. Dúfam, že ich považujete za zaujímavé a užitočné ako ja:

1. Ľahko použiteľný ovládací panel

maxcdn dashboard

MaxCDN má komplexný ovládací panel, vďaka ktorému je vykonávanie úloh spontánnou udalosťou, a to aj pre začínajúcich používateľov. Odovzdal som niekoľko snímok obrazovky ovládacieho panela MaxCDN.

vytiahnutie zón

Vytváranie a správa zón push / pull v MaxCDN je prechádzka v parku.

prehľady maxcdn

správy panel mi poskytuje najnovšie informácie o spotrebe šírky pásma môjho webu.

2. Niekoľko typov zón CDN:

video na vyžiadanie

CDN tradične ponúka Pull Zones a Push Zones. MaxCDN tiež ponúka zóny VOD a živé zóny. Základný rozdiel medzi nimi je skutočnosť, že zóna VOD sa používa na streamovanie vopred nahraného videa, zatiaľ čo tá druhá sa používa na streamovanie živého videa. Ako vidíte z odkazov, FAQ je dobre zdokumentované.

3. Podpora viacerých CMS:

podpora cms

MaxCDN poskytuje rozsiahlu dokumentáciu a výukové programy, ktoré vám pomôžu nastaviť MaxCDN pomocou viacerých platforiem CMS, portálov elektronického obchodu a softvér fóra. Znalostná základňa spoločnosti MaxCDN obsahuje všetky svoje návody čistým a usporiadaným spôsobom. Tu je zoznam všetkých v súčasnosti podporovaných platforiem CMS: WordPress, Drupal, Joomla, Magneto, PrestaShop, OpenCart, X Cart, SocialEngine, IPBoard, vBulletin a PyroCMS..

4. Znalá podpora zákazníkov

Každá spoločnosť musí ponúkať kvalitnú zákaznícku podporu. Vďaka bezplatnej telefonickej, faxovej, e-mailovej a chatovej podpore – 365 dní v roku nie je zákaznícka podpora MaxCDN ničím vynikajúcim. Podnikoví zákazníci dostanú špecializovaného manažéra podpory, ktorému môžu zavolať podľa potreby. Už žiadne nekonečné čakanie, odpoveď od robotov s prednastavenými slovami. Získate riešenia šité na mieru vašim potrebám.

Dovoľte mi, aby som sa s vami podelil o osobné skúsenosti. Kontaktoval som zákaznícku podporu MaxCDN prostredníctvom chatového portálu. O pár dní neskôr dostanem e-mail s ponukou zľavy. Dostal som mesačné predplatné len za dolár!

5. Vážna bezpečnosť

protokol aktivity

Váš účet MaxCDN je chránený pomocou SSL, dvojfaktorovej autentifikácie, proaktívnych e-mailových upozornení, bielej listiny adries IP a úplného protokolu aktivít. Do svojho účtu môžete pridať nových členov, aby mohli vytvárať / upravovať zóny bez zdieľania podrobností o vašom účte. Toto je veľmi užitočné pre tímy pôsobiace v rámci jedného účtu. Otvorte obrázok pre lepší vzhľad.

6. API

MaxCDN ponúka výkonné API na ľahkú integráciu do vašich aplikácií v programovacom jazyku podľa vášho výberu. Majú úložiská v GitHub pre tieto jazyky:

 1. .NET
 2. Ruby on Rails
 3. krajta
 4. PHP
 5. perl
 6. Uzol (NPM)

7. Konkurenčné ceny

štandardná cena 2

MaxCDN ponúka veľmi rozumnú cenu napriek svojej značkovej hodnote. Ročné predplatné bude bezplatné dva mesiace. Plány začínajú na 9 USD mesačne, s limitom 2 zóny. Rovnaký plán by vás stál 90 USD ročne (namiesto zvyčajných 108 USD).

Cena za veľké množstvo začína na 499 USD / mesiac za 10 TB, vrátane hovoru na nastavenie 1 na 1. A hádajte čo, platí tu aj ročná zľava!

8. Lukratívny pridružený program

partnerský program

Pridružený program MaxCDN si zaslúži osobitnú zmienku. Zaobchádzajú rovnako so svojimi zákazníkmi, ako aj s ľuďmi, ktorí im prinášajú zákazníkov. Minimálna suma, ktorú zarobíte za sprostredkovanie, je 20 USD. Maximum? Financovanie dvojitého semestra čeľusťou, ktoré financuje 12 500 USD. Aby boli veci ešte viac neodolateľné, majú vyhradený pridružený tím pre dve osoby, ktorý nám pomôže – telefonicky, e-mailom alebo Skype!

9. Vracajú sa

Už ste niekedy počuli o tom, ako Metro v piatok večer kŕmi bezdomovcov? MaxCDN robí to isté na internete. Nijako nehovoria bezdomovcov, ale sponzorujú množstvo projektov s otvoreným zdrojovým kódom – niektoré vážne náročné na šírku pásma, ako napríklad Bootstrap CDN, jQuery a FontAwesome. Prezrite si všetky projekty sponzorované MaxCDN. Toto je skutočne chvályhodné úsilie zo strany MaxCDN a majú môj rešpekt.

Záver: Kedy mám použiť CDN?

Mladá krásna žena v podnikaní nosiť pri práci

Ako si viete predstaviť, služba CDN nie je zadarmo. Aj keď existujú bezplatné CDN pre WordPress ako CloudFlare alebo Incapsula, ktoré fungujú v poriadku až do určitého bodu, prichádza čas, keď je potrebný prechod. Ide o to, že keď niečo investujete, vždy existuje otázka hodnoty za peniaze – „rana za babku“, ak budete chcieť. Takže v akom okamihu začnete používať CDN?

 • Ľudia s vysokou návštevnosťou (nad 500 návštevníkov / deň) s množstvom obrázkov by mali používať CDN.
 • Ak je váš web mladší ako tri mesiace a denne dostáva okolo 100 zobrazení stránky, potom je CDN zbytočné – váš server by mal stačiť na zvládnutie záťaže
 • Webové stránky elektronického obchodu by mali používať CDN hneď od prvého dňa. Akákoľvek reklamná kampaň prostredníctvom televíznych, rozhlasových alebo sociálnych médií ako Facebook alebo Twitter by priviedla na vaše stránky obrovské množstvo návštevníkov. CDN by vyvážil zaťaženie servera a zabránil prestojom.

Ako vždy, radi by sme počuli vaše myšlienky. Aký je tvoj obľúbený CDN? Aká je vaša denná spotreba šírky pásma? Tešíme sa na vašu odpoveď! Ak máte nejaké otázky, formulár pre komentáre je celý váš.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map