Recenzia UpdraftPlus – najlepší bezplatný doplnok WordPress Backup?

Recenzia UpdraftPlus - najlepší bezplatný doplnok WordPress Backup?

UpdraftPlus je jedným z najpopulárnejších bezplatných záložných doplnkov WordPress na súčasnom trhu s viac ako miliónom aktívnych inštalácií. V tomto článku sa chystáme skontrolovať doplnok UpdraftPlus.


Naučíme sa, ako používať UpdraftPlus na:

 • Vykonajte zálohu WordPress na vzdialené miesto v cloude a
 • Obnovte zálohu v čistej inštalácii WordPress

Čo robí UpdraftPlus špeciálnym?

Toto je vec – pokiaľ ide o zálohovanie programu WordPress, jednou z vecí, ktorú prehliadame, je obnovenie proces. Inštalácia, konfigurácia a záloha stránky WordPress je celkom jednoduchá – pomocou ľubovoľného záložného doplnku. Koľkokrát sme sa pokúsili obnoviť zálohu?

Pri ďalšom skúmaní zistíme, že takmer všetky doplnkové moduly freemium zálohujú funkciu obnovenia zálohy za platený plán. Nechápte ma zle – úplne podporujem ich rozhodnutie. Nakoniec musí doplnok generovať príjmy, aby podporil jeho ďalší rozvoj!

Avšak s UpdraftPlus sa táto hra zmenila. V čase písania tohto príspevku je UpdraftPlus jediný bezplatný záložný doplnok WordPress na trhu, ktorý umožňuje zálohovanie a obnova vo voľnom pláne, spolu s niekoľkými ďalšími skvelými funkciami.

Poďme rovno!

Ako nakonfigurovať zálohu WordPress pomocou

Konfigurácia zálohy WordPress pomocou UpdraftPlus je pomerne jednoduchý proces. V snahe urobiť veci trochu praktickejšími však nebudeme zálohovať nové / vanilkové stránky WordPress..

Namiesto toho inštalujeme viacúčelovú tému a naimportujeme jej ukážkový obsah. Vytvoríme tým veľa nových príspevkov, stránok, komentárov, obrázkov a ďalších doplnkov, ktoré budú súčasťou zálohy. Tým sa priblíži k skutočnej situácii zálohy WordPress.

V našom tutoriále nainštalujeme tému Total WordPress a naimportujeme ju Ukážka rozloženia blogu Mason.

Tu je zhrnutie toho, čo urobíme:

 1. Vytvorte ukážkovú stránku: Vytvoríme novú inštaláciu WordPress pre našu testovaciu stránku a importujeme ukážkový obsah témy Total Multipurpose WordPress.
 2. Zálohujte ukážkovú stránku: Nainštalujeme zálohový doplnok UpdraftPlus z úložiska WordPress a nakonfigurujeme ho tak, aby zálohovanie WordPress prevzal do riešenia cloudového úložiska, ako je Dropbox..
 3. Obnovte ukážku webu: Webový formát WordPress naformátujeme a obnovíme ho zo zálohy UpdraftPlus.
 4. Taktiež sa pozrieme na prémiovú verziu doplnku a niektoré doplnky.
 5. bonus: Dozvieme sa tiež viac o UpdraftCentral – cloudovom riadiacom paneli WordPress od tímu Updraft.

1. Vytvorte demonštračnú stránku WordPress

Importovať ukážku témy celkom WP

Snímka obrazovky demo stránky WordPress, ktorú sa chystáme zálohovať a obnoviť

Táto časť je pomerne jednoduchá. Začneme s demonštračnou stránkou WordPress a nainštalujeme tému Total. Ďalej naimportujeme ukážku rozloženia blogu Mason. Import ukážky témy bude závisieť od vývojára témy.

 1. V prípade všeobecného použitia by sme mohli použiť program WordPress Importer, ktorý je k dispozícii na stránke Panel WordPress → Nástroje → Import.
 2. Vyberte súbor XML a spustite proces importu.
 3. Ručné overenie importovaných údajov.

Všimnite si, že súbor XML je v skutočnosti výstupom programu WordPress Exporter zo stránky, ktorá hostí pôvodný obsah.

Importovať ukážku témy celkom WP

Import demo rozloženia v téme WordPress Celkom 4.0

Pokiaľ ide o Total, proces je oveľa jednoduchší.

 • Len zamierte do Panel WordPress → Panel tém → Dovozca ukážok na výber a import demo rozloženia podľa vášho výberu.
 • Po dokončení importu by ste mali dostať správu podobnú tej, ktorá je uvedená vyššie.

Teraz sme pripravení vykonať zálohu WordPress.

2. Zálohujte WordPress pomocou doplnku UpdraftPlus

Nainštalujte doplnok UpdraftPlus WordPress

Inštalácia UpdraftPlus do WordPress

2.1 Inštalácia doplnku UpdraftPlus

Ako každý iný doplnok WordPress, prejdite na stránku Panel WordPress → Doplnky → Pridať nový a vyhľadajte UpdraftPlus. Nainštalujte a aktivujte doplnok. Na niekoľkých nasledujúcich snímkach obrazovky vás prevedieme úvodným nastavením.

Ukážka UpdraftPlus 1

Aktivácia záložného doplnku WordPress UpdraftPlus

Krok 1 – Po aktivácii doplnku prejdeme na palubnú dosku (známu tiež ako produktová prehliadka). vybrať „Začnite kliknutím tu“ začať proces.

Zálohovací doplnok UpdraftPlus WordPress – prvé kroky

Krok 2 – Tu môžete vykonať prvú zálohu. Odolať svojmu vnútornému úsiliu „Zálohujte teraz“A výberom tlačidla Ďalej dokončite zvyšok prehliadky.

2.2 Konfigurácia plánu zálohovania

Konfigurácia plánu zálohovania pomocou služby UpdateraftPlus

Plán zálohovania závisí od množstva obsahu generovaného na vašom webe.

 • Napríklad, ak publikujete 2 až 3 blogy týždenne, postačuje denná záloha WordPress. Ak však máte viac editorov, ktorí publikujú 1-2 príspevky blogu denne, lepšou voľbou sú hodinové zálohy.
 • Na druhú stranu, ak na svojom webe neaktívne blogujete a nepoužívate ho ako portfólio, stačí týždenná záloha.

Zrátané podčiarknuté je jednoduché – používanie záloh WordPress je proces náročný na CPU. Užívanie príliš veľkého množstva záloh počas dňa – najmä na zdieľanom serveri hostingu – môže spôsobiť zbytočné zaťaženie servera, čo môže spôsobiť pomalý alebo nepoužiteľný pre ostatných používateľov. V okrajových prípadoch to môže dokonca viesť k pozastaveniu vášho zdieľaného hostingového účtu.

2.3 Konfigurácia časových harmonogramov zálohovania

Ako vidíte na predchádzajúcej časti snímky obrazovky, nakonfiguroval som týždenné zálohovanie súborov WordPress a databázy. Zadržanie zálohy som tiež nastavil na 5, čo znamená, že v každom danom čase mám zálohu 1,25 mesiaca. V závislosti od úložného priestoru, ktorý je k dispozícii v umiestnení zálohy WordPress, môžete zvoliť ponechanie viac ako 5 naplánovaných záloh.

2.4 Konfigurácia vzdialeného úložiska

To je ďalšia dôležitá oblasť, ktorej sa chcem dotknúť. Vaše umiestnenie zálohy by sa nemalo nachádzať na rovnakom serveri, na ktorom je umiestnená vaša stránka. Viem, že to pre niektorých môže znieť hlúpo, ale videl som, ako veľa ľudí robí túto chybu – najmä tých, ktorí sú noví v programe WordPress..

Keďže sa tento tutoriál zameriava na získanie zálohy WordPress pomocou iba voľne dostupných možností, máme ako alternatívu umiestnenia vzdialenej zálohy možnosť Disk Google, Microsoft OneDrive a Dropbox..
Vybral som Dropbox pre tento tutoriál, pretože mám účet Dropbox a používam ho na zálohovanie mojich ďalších stránok WordPress. Môžete si vybrať ktorúkoľvek z nich ako svoje miesto vzdialeného zálohovania.

Tu je návod, ako môžeme nakonfigurovať a prepojiť Dropbox s UpdraftPlus:

Ukážka UpdraftPlus 4 - Pripojenie Dropboxu

Prihlasovacia stránka Dropboxu

Krok 1: Najprv sa uistite, že ste prihlásení do Dropboxu v rovnakom prehliadači. Potrebujeme to na nadviazanie spojenia medzi Dropboxom a UpdraftPlus.

Ukážka UpdraftPlus 4 - pripojenie Dropbox 0.1

Zálohujte miesta úložiska z UpdraftPlus

Krok 2: V UpdraftPlus vyberte Dropbox ako svoje miesto vzdialeného úložiska

Ukážka UpdraftPlus 4 - pripojenie Dropbox 0.2

Pripojenie Dropboxu k UpdraftPlus

Krok 3: Posuňte zobrazenie nadol a kliknite na položku Uložiť zmeny..

UpdraftPlus Demo 4 - Pripojenie Dropbox 0.3

Autentifikácia UpdraftPlus na používanie účtu Dropbox

Krok 4: Keď to urobíte, doplnok zobrazí dialógové okno obsahujúce odkaz na autentifikáciu Dropboxu s aktualizáciou.

UpdraftPlus Demo 4 - Pripojenie Dropboxu 0.4

Overenie pomocou Dropbox & UpdraftPlus: posledný krok

Krok 5: Keďže ste prihlásení do Dropboxu, budete požiadaní o udelenie povolenia. Kliknite na „Povoliť“. Toto umožní službe UpdraftPlus vzdialene ukladať (alebo mazať) súbory vo vašom priečinku Dropbox.

Nebojte sa, UpdraftPlus nebude mať prístup ku všetkým súborom a priečinkom vo vašom Dropboxe. Bude mať prístup iba k internetu Dropbox → Aplikácie → UpdraftPlus.Com zložky. Môže čítať, zapisovať a mazať zálohy (t. J. Súbory) iba v tomto priečinku.

UpdraftPlus Demo 4 - Pripojenie Dropboxu 0.5

Overenie pomocou Dropbox a UpdraftPlus bolo úspešné

Krok 6: Ďalej sa zobrazí obrazovka s poslednými fázami autentifikácie. Kliknutím na tlačidlo „Complete Setup“ dokončite transakciu a vráťte sa na hlavný panel WordPress.

Ukážka UpdraftPlus 4 - Pripojenie Dropbox 5

Krok 7: Po kliknutí na tento odkaz sa zobrazí správa o úspechu podobná správe uvedenej vyššie.

2.5 Zálohovanie WordPress pomocou UpdraftPlus

Teraz, keď je Dropbox prepojený, je čas urobiť prvú zálohu WordPress pomocou doplnku UpdraftPlus.

Spustite zálohovanie

Zálohovanie WordPress do Dropboxu pomocou UpdraftPlus

Krok 1: Kliknutím na veľké modré tlačidlo „Zálohovať teraz“ spustíte zálohovanie. UpdraftPlus zobrazí indikátor postupu spolu s protokolmi správ. (Ospravedlňujem sa, v túto chvíľu sa mi nepodarilo získať snímku obrazovky).

Demo pre aktualizáciu UpdraftPlus 5 - 2 je dokončené

Prezeranie existujúcich záloh WordPress v UpdraftPlus

Krok 2: Po dokončení zálohovania sa zobrazí položka v časti Existujúce zálohy. Ďalej sa môžete rozhodnúť obnoviť, odstrániť alebo stiahnuť jednotlivé súbory z každej položky zálohy.

Ukážka aktualizácie 5 - 3 programu UpdateraftPlus VIew or Download na ladenie

Protokol zálohovania úloh WordPress v službe UpdateraftPlus

Poznámka: V prípade, že záloha zlyhá, budete musieť zistiť, kde sa vyskytla chyba. Zálohovací denník je najlepším miestom na vyhľadanie týchto informácií. Stlačením tlačidla Zobraziť protokol získate prístup k denníku, stiahnete kópiu súboru denníka a začnete ladiť.

Ukážka aktualizácie UpdraftPlus Demo 5 - 4 bola dokončená na Dropbox

Záloha WordPress uložená v priečinku Dropbox> UpdraftPlus.Com

Krok 3: Ak máte v počítači nainštalovaný Dropbox, mali by ste vidieť zložku s názvom UpdraftPlus.Com vytvorenú v Dropbox → Apps. Bude obsahovať všetky vaše zálohy.

3. Ako obnoviť zálohu WordPress pomocou UpdraftPlus

To je časť, v ktorej sa prejavujú všetky rozdiely. UpdraftPlus je jediný bezplatný záložný doplnok WordPress na trhu, ktorý vám umožní obnoviť zálohu WordPress pomocou bezplatnej verzie doplnku. Poďme praskať!

3.1 Resetovanie vašej stránky WordPress

Demoverzia UpdraftPlus 6.1 - 1 Vytvorenie novej testovacej stránky

Panel WordPress po čistom resetovaní (alebo čistej inštalácii)

Aby sme sa uistili, že sa jedná o bezproblémový proces obnovy, chystáme sa formátovať (alebo resetovať) našu stránku WordPress pomocou Rozšírené obnovenie WordPress zapojiť. Predstavte si, že keď telefón naformátujete a obnovíte ho z výroby. Je to skoro rovnaký prípad.

Resetovanie WordPress vymaže každú tému, doplnok, príspevok, stránku, komentár, vlastný príspevok a nastavenie – prakticky všetko. Zostáva vám úplne nová stránka WordPress s existujúcim používateľským menom, heslom a e-mailovými informáciami.

3.2 Inštalácia a konfigurácia doplnku UpdraftPlus

Po resetovaní stránky WordPress je potrebné nainštalovať doplnok UpdraftPlus a nakonfigurovať ho rovnakým spôsobom, aký sme použili v časti 2. Zopakovaním krokov 2.1 až 2.4 v časti 2 je potrebné pripojiť UpdraftPlus k rovnakému účtu Dropbox..

Demo 6.1 - 3 opäť pripojte Dropbox

Overenie Dropbox a UpdraftPlus bolo úspešné na formátovanej stránke WordPress

Mali by ste prísť na túto obrazovku tesne pred dokončením procesu. Kliknutím na „Complete Setup“ sa vrátite na hlavný panel WordPress.

3.3 Obnova zálohy WordPress pomocou UpdraftPlus

Aktualizácia Demo 6.1 - 4 Scan Dropbox na zálohovanie

Vyhľadávanie existujúcich záloh WordPress v Dropboxu pomocou UpdraftPlus

Po nakonfigurovaní doplnku UpdraftPlus pomocou účtu Dropbox by sa mala zobraziť položka denníka podobná položke zobrazenej na obrázku vyššie. (Pozri bod č. 1 na snímke obrazovky)

Ďalej musíte oznámiť doplnok UpdraftPlus Rescan vzdialené úložisko (t. j. priečinok Dropbox), v ktorom sa obnovujú archívy. Kliknite na “Znovu skúste vzdialený ukladací priestor“, Ako je uvedené v bode # 2.

UpdraftPlus prehľadá Dropbox všetko dostupné zálohy a zaregistrujte ich pod Existujúce zálohy, ako je uvedené na snímke obrazovky nižšie:

Demo 6.1 - 5 Možnosti obnovenia zálohy

Zobraziť existujúce zálohy WordPress pomocou UpdraftPlus

Vyberte verziu zálohy, ktorú chcete obnoviť, a kliknutím na „Obnoviť“ spustite proces obnovy.

Obnovenie zálohovania stránok

Obnovenie zálohy WordPress v UpdraftPlus

Po výbere možnosti Obnoviť sa otvorí dialógové okno podobné vyššie uvedenému. Vyberte položky, ktoré chcete obnoviť – napríklad témy, doplnky, odovzdané súbory (napr. Vaša mediálna knižnica) a databázu.

V našom tutoriále sme sa rozhodli, že vzhľadom na úplnú zálohu a úplné obnovenie stránky WordPress sme obnovili všetko zo zálohy..

Obnovenie spracovania stránky UpdraftPlus Demo 7 - 3

Proces obnovy zálohy WordPress v službe UpdraftPlus

Obnovovací proces UpdraftPlus môže chvíľu trvať, kým sa prehledajú všetky súbory. Po dokončení budete musieť znova kliknúť na tlačidlo Obnoviť a chvíľu počkať. V závislosti od veľkosti a zložitosti zálohy by to mohlo trvať 2 až 10 minút. V našom prípade trvalo obnovenie ukážkového obsahu asi 2 minúty. Nezabudnite, že išlo o zdieľaný hostingový server.

Ukážka aktualizácie 7 - 4 UpdraftPlus bola úspešná

Zálohovanie aktualizácie WordPress UpdraftPlus obnoví úspešnú správu a protokol

Ak sa pozriete na bod č. 1 na vyššie uvedenom snímke obrazovky, všimnete si, že doplnok prehľadá každý archív a krížovo odkazuje na jeho veľkosť z hľadiska platnosti. Robí to pre všetky komponenty, ktoré sme vybrali počas procesu zálohovania, vrátane priečinkov s témami, doplnkami, databázou, odovzdanými súbormi a ďalšími..

Po dokončení procesu obnovenia zobrazí UpdraftPlus podrobný súhrn denníka so zoznamom obnovených položiek a upozornenie, chyby alebo neúplné procesy, ak nejaké existujú..

Ukážka aktualizácie 7 - 5 po obnovení obnovy

Výzva na vyčistenie po obnove z UpdraftPlus

Z snímky obrazovky v predchádzajúcej časti som vybral „Vráťte sa do konfigurácie UpdraftPlus“. Dialógové okno mi povedalo, že existujú nejaké staré adresáre, ktoré sa doplnok presunul do priečinka s názvom „~ old“.

Ďalej vykonáme test rozumnosti webu kontrolou všetkých príspevkov, stránok, komentárov a trvalých odkazov na obnovenej demonštračnej stránke. V našom prípade všetko fungovalo dokonale. Potom pokračujeme v mazaní starých adresárov.

Ukážka stavu obnovenia aktualizácie 7 - 6 po obnovení

Odstránenie starých adresárov po obnovení zálohy WordPress v UpdraftPlus

Toto je stavová správa potvrdzujúca, že staré adresáre boli úspešne odstránené.

A máte to – kompletný návod na zálohovanie vášho webu WordPress na vzdialenom mieste, jeho resetovanie a obnovenie zálohy, aby sa stránka vrátila do funkčného stavu..

Kudos tímu UpdraftPlus za vytvorenie tohto úžasného doplnku!

4. UpdraftPlus zadarmo vs Premium

Zálohovací doplnok UpdraftPlus má tiež prémiovú verziu, ktorá prichádza s množstvom pokročilých funkcií, ako napríklad:

 • klonovanie: UpdraftPlus ‘ funkcia klonovania umožňuje vytvoriť dočasný zrkadlový obraz vašej stránky na serveroch UpdraftPlus v priebehu niekoľkých sekúnd. Je to užitočné pre rýchle testy, ukážky a ladenie.
 • migrácie: sťahovanie (populárno známy ako UpdraftMigrator) vám umožňuje rýchlo a efektívne presunúť vašu stránku WordPress na nový názov hostiteľa alebo domény. Ide v podstate o pokročilú techniku ​​obnovenia, pri ktorej sa adresy URL stránok menia na nový názov hostiteľa. Užitočné pre migráciu testovacích miest zo stagingu do produkčného prostredia
 • Schopnosť automaticky zálohovať vaše stránky pred začatím akejkoľvek aktualizácie, doplnku alebo hlavnej aktualizácie WordPress.
 • Doplnok dovozcu: Schopnosť obnoviť zo zálohy vykonané inými populárnymi záložnými doplnkami WordPress.
 • Zálohovanie súborov a databáz iných ako WordPress, šifrovanie databázy.
 • Podpora pre WP-CLI a WordPress Multisite.
 • Oblasť doplnku chránená heslom, ktorá zabráni všetkým používateľom v prístupe k úplným zálohám stránok.

Účelom tohto tutoriálu bolo ukázať vám, ako nakonfigurovať a vykonať úplnú zálohu a obnovenie programu WordPress – pomocou iba bezplatnej verzie doplnku. Prémiové funkcie, ktoré ponúka tento doplnok, sú však vynikajúce, čo z neho robí hodnotnú alternatívu k prémiovým záložným doplnkom WordPress, ako sú VaultPress, BackupBuddy a BackWPUp..

V ďalšej časti sa pozrime na niektoré doplnky, ktoré ponúka UpdraftPlus.

Pozoruhodné doplnky z doplnku UpdraftPlus

UpdraftPlus prevzal iniciatívu na vytvorenie viacerých doplnkov s nízkymi cenami, ktoré odblokujú ďalšie funkcie doplnku na základe platby za použitie. Napríklad existuje doplnok, ktorý umožňuje nahrávanie záloh do služieb Google Cloud alebo AWS. Môžete si prezerať ich stránku doplnkov a prehliadať celý zoznam dostupných doplnkov. Nezabúdajte, že prémiová verzia sa dodáva so všetkými doplnkami, ktoré ponúka UpdraftPlus.

Nasleduje niekoľko doplnkov, o ktorých si myslíme, že stojí za zmienku:

Podadresáre Dropbox (10 USD)

UpdraftPlus Add-On 1 podpriečinky Dropbox

Add-on Dropbox Sub-Folder z UpdraftPlus

Predstavte si, že máte dve alebo viac stránok zálohovaných programom UpdraftPlus. Bezplatná verzia doplnku ukladá všetky zálohy všetkých stránok na jednom mieste – t. J. Priečinok UpdraftPlus.Com v Dropboxe. Je čoraz ťažšie zistiť, ktorá záloha patrí do ktorej stránky – a dá sa odhaliť iba preskúmaním protokolov zálohy.

Podpriečinky Dropbox add-on rieši tento problém vytvorením samostatného priečinka pre každú zálohu.

Dovozca (25 USD)

Dovozca doplnkov UpdateraftPlus 2

Doplnok pre dovozcu od UpdraftPlus

dovozca add-on je ďalšie skvelé rozšírenie, ktoré vám umožňuje obnoviť zálohy, ktoré vytvorili iné zálohy pluginy WordPress z nasledujúceho zoznamu:

 • BackWPup
 • BackupWordPress
 • Jednoduché zálohy
 • Zálohovanie WordPress do Dropboxu
 • InfiniteWP
 • Zálohovanie Dropbox od WPAdm
 • Generické zálohy databázy .sql (s kompresiou gzip a bzip2 alebo bez nej)

Ak však importujete zálohu vytvorenú z webu s inou adresou URL, budete tiež potrebovať doplnok Migrator od 30 USD.

Prémiová cena UpdraftPlus

UpdraftPlus sa riadi konkurenčnou cenovou stratégiou začínajúcou na 70 USD pre dve stránky, ktorá sa dodáva s ročnou podporou a aktualizáciami.

Všetky doplnky sú zahrnuté v prémiovej verzii doplnku. Prichádza tiež bezplatné úložisko zálohovania nazvané UpdraftVault s 1 GB miesta, platné jeden rok.

Nasledujúca tabuľka zaokrúhľuje ceny ponúkané spoločnosťou UpdraftPlus as v septembri 2018.

Typ licencieAktívne stránkyCena (USD) *
osobné2$ 70
obchodné10$ 95
kancelária35$ 145
podnikneobmedzený$ 195

Aktualizácia prémiových plánov k 20. septembru 2018

Poznámka: Plány zahŕňajúce jeden rok podpory a aktualizácií, prístup ku všetkým súčasným a budúcim doplnkom (vydaným do jedného roka od zakúpenia) a bezplatný prístup k zálohovaciemu úložnému priestoru UpdraftVault 1 GB (na jeden rok od dátumu zakúpenia)..

Bonus: UpdraftCentral Remote WordPress Management

Pri vytváraní tohto tutoriálu som narazil na stránku UpdateraftCentral Cloud zo stránky Nastavenia doplnku UpdraftPlus.

UpdraftCentral Cloud je cloudové hostené riešenie pre správu WordPress, kde môžete bezplatne pripojiť a spravovať až 5 stránok WordPress. Vďaka aktualizácii Cloud Remote, spravovaniu tém, aktualizácií doplnkov a jadier, správe používateľov a ďalším je všetko možné..

Zakrytie služby UpdraftCentral Cloud zaručuje vyhradený príspevok, takže sa obmedzíme na pripojenie stránok WordPress a zálohovanie prostredníctvom centra diaľkového ovládania UpdraftCentral Cloud..

V tejto bonusovej sekcii urobíme nasledujúce kroky:

 • Pripojte našu stránku WordPress k službe UpdateraftCentral Cloud.
 • Pripojte ďalšie stránky WordPress k službe UpdraftCentral Cloud.
 • Zálohujte si jednu z lokalít WordPress z diaľkového ovládacieho centra UpdraftCentral Cloud.

UpdraftCentral Cloud

Prepojenie vášho webu WordPress s serverom UpdraftCentral Cloud

Krok 1: Ak chcete začať s cloudom UpdraftCentral, choďte na Dashboard WordPress → Nastavenia → Nastavenia UpdateraftPlus → karta Nastavenia. Túto možnosť zobrazíte posunutím nadol do dolnej časti stránky. Vyberte „Pripojte túto stránku k službe UpdraftCentral Cloud“.

UpdateraftCentral Cloud - 1 Registrácia

UpdraftCentral Cloud Registration

Krok 2: Po výbere tejto možnosti sa zobrazí podobné dialógové okno. Neexistuje žiadny samostatný postup registrácie. Zadajte kombináciu e-mailu a hesla – ak je e-mail zaregistrovaný v systéme, môžete sa prihlásiť, inak sa pre vás vytvorí nový účet..

Rady - to môže byť zložitá situácia, pretože neexistuje spôsob, ako obnoviť heslo. Ak sa vám páči a stále sa pohybujete medzi 2 až 3 e-mailovými adresami, môže to byť problém. Musíte si skutočne pamätať na e-mail, ktorý ste tu použili.

PS: Pri príprave tohto tutoriálu som takmer stratil prístup k rovnakému obsahu. Uvedená snímka obrazovky bola výsledkom šťastného odhadu!

UpdraftCentral Cloud - 2 Site Preview

Aktualizačný stredný cloudový informačný panel

Krok 3: Teraz môžete vidieť pripojené stránky WordPress na informačnom paneli UpdraftCentral Cloud. Okrem demo stránky WordPress použitej v tomto návode som pridal aj svoj osobný blog. Netreba dodávať, že to fungovalo ako kúzlo.

Vytvorenie zálohy pomocou ovládacieho panela UpdraftCentral Cloud

Krok 4: Môžete tiež spustiť manuálne zálohovanie na svoju stránku WordPress z informačného panela UpdraftCentral Cloud. Pred začatím zálohovania môžete tiež nakonfigurovať možnosti zálohovania WordPress.

UpdraftCentral Cloud - 4 Zobraziť zálohy stránok

Zobrazenie zálohy stránok na paneli UpdraftCentral Cloud

Nakoniec si budete môcť zobraziť všetky dostupné zálohy pre všetky webové stránky WordPress, ktoré sú pripojené k vášmu dashboardu UpdraftCentral Cloud..

Doplnok UpdraftCentral WordPress

Doplnok UpdraftCentral WordPress

Je potrebné spomenúť, že server UpdraftCentral je k dispozícii aj ako samostatný doplnok ktoré môžu byť nainštalované a hostené na ľubovoľnom webe WordPress. Bohužiaľ to nepatrí do rozsahu tohto tutoriálu. Je to však veľká iniciatíva tímu Updraft a bol by to skvelý experiment pre všetkých vašich nadšencov WordPress.!

záver

Zálohovanie vašich stránok WordPress je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musí urobiť každý vlastník stránok. Toto je však jedna z najviac prehliadaných vecí pre ľudí, ktorí začínajú s programom WordPress. Rovnako ako by ste mali začať vytvárať zoznam e-mailov od 1. dňa, mali by ste nakonfigurovať automatickú zálohu vašej stránky WordPress.

UpdraftPlus je jedným z najpopulárnejších bezplatných záložných doplnkov WordPress na súčasnom trhu s viac ako miliónom aktívnych inštalácií. Vzhľadom na rastúcu popularitu a prijatie internetu Rodina doplnkov Updraft, Tím investuje do zjednodušenia správy stránok WordPress z centralizovaného cloudového panela.

Medzi produkty spoločnosti Updraft patrí WP-Optimize, Dashboard UpdraftCentral, UpdraftVault, Migrator, UpdraftClone av neposlednom rade UpdraftCentral Premium. Pre všetkých nadšencov WordPress tam – ja by som dohliadal na túto spoločnosť, keby som bol ty! ��

Ako sa vám páčila recenzia a návod? Chýbalo mi niečo? Chceli by ste, aby som podrobnejšie opísal funkciu alebo funkciu? Tešíme sa na vaše myšlienky v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map