SendinBlue: Najlepšia nová služba pre e-mailový marketing pre používateľov WordPress?

E-mailový marketing je základným kameňom najúspešnejších online obchodov. Poskytovanie služieb e-mailového marketingu je preto veľkým biznisom. A aj keď vás možno oklamú myšlienky, že za to, čo stojí za zváženie, stoja len páči AWeber a MailChimp, existujú aj alternatívy.


SendinBlue je jednou z takýchto alternatív. Spoločnosť SendinBlue je od septembra 2012 na verejnosti povinná ponúknuť „najjednoduchšie a najspoľahlivejšie marketingové riešenie pre všetkých“ – začiatočníkov aj pokročilých používateľov..

Nie som jediný pre málo konkurenčné alebo monopolizované trhy, takže sa vždy snažím vyskúšať alternatívy e-mailového marketingu „obvyklých podozrivých“. Našťastie SendinBlue nesklamal. V tomto článku vám predstavím službu spolu s jej vynikajúcim bezplatným doplnkom WordPress, ale môj spodný riadok je tento: povedzte SendinBlue.

Čo je SendinBlue?

SendinBlue Domovská stránka

V skratke je SendinBlue poskytovateľom online marketingových služieb. Ak je to podľa vášho vkusu príliš nejednoznačné, služba SendinBlue zahŕňa e-mailový marketing, transakčné e-maily (napr. Potvrdenia o kúpe a pripomenutie hesla) a mobilné textové správy. Keď minulý mesiac oslávili svoje druhé narodeniny, môžu sa pýšiť už 20 000 používateľmi; nie je to číslo, na ktoré sa deje.

Ale čo ich robí lepšími ako konkurencia, môžete sa opýtať primerane? Pokiaľ ide o mňa, toto rozhodnutie sa týka troch faktorov:

 1. služba. Čo ponúkajú, že konkurencia nie? Ako ich služby porovnávajú?
 2. cena. Sú drahšie ako konkurencia?
 3. Integrácia WordPress. Ako dobre sa ich služba integruje do programu WordPress prostredníctvom ich doplnku?

Budem postupne riešiť každý z týchto faktorov.

Služba SendinBlue

Prvým prvkom, ktorý odlišuje SendinBlue od mnohých jeho konkurentov, je jeho úplne bezplatná možnosť členstva. Existujú iba dve obmedzenia:

 1. Môžete posielať iba 9 000 e-mailov mesačne (300 za deň)
 2. Tvorca bulletinu je k dispozícii iba 60 dní

Neexistuje žiadny skutočne schopný poskytovateľ e-mailového marketingu, o ktorom som si vedomý, že ponúka úplne bezplatné trvalé členstvo za nič, takže ponuka služby SendinBlue je rovnako dobrá (alebo lepšia) ako ktorákoľvek iná. Ak ste pripravení odoslať aplikáciu SendinBlue, registračný proces je rýchly a bezbolestný: stačí zadať názov spoločnosti, e-mailovú adresu a heslo. Ďalšia obrazovka, ktorú uvidíte, je váš informačný panel:

SendinBlue Dashboard

Vážne ma ohromilo, aké priame je rozhranie. Som fanúšikom AWeber, ale jeho rozhranie je vážne preplnené a pre nováčikov môže byť mätúce. SendinBlue je úplne iný druh rýb: intuitívne je slovo, ktoré ma napadne. SendinBlue ponúka množstvo funkcií, z ktorých väčšina budeš očakávať. Existujú však niektoré ďalšie zaujímavé doplnky:

 • Neobmedzené „Kontakty“ (t. J. Odberatelia). To je správne; môžete mať toľko predplatiteľov, koľko chcete, bez ďalších poplatkov. Viac informácií nájdete v časti o cenách.
 • Vyhradené IP. Tieto položky je potrebné zakúpiť za príplatok, ale umožňujú vám odhlásiť e-maily pomocou názvu vašej domény.
 • „Spúšťací marketing“. Toto je verzia funkcie automatickej odpovede SendinBlue.
 • Tepelná mapa. Zistite, kde vaši odberatelia klikajú na vaše e-maily.
 • Integrácia so službou Google Analytics.
 • Sledovanie údajov v reálnom čase.

Bolo by vám odpustené, keby ste si mysleli, že SendinBlue je len ďalším poskytovateľom služieb v oblasti e-mailového marketingu, ale vyššie uvedená funkcia naznačuje inak. Kľúčovou ponukou predaja SendinBlue je však pravdepodobne to, že prináša tri služby – e-mailový marketing, transakčné e-maily a SMS správy – spolu pod jednou strechou. Niektorí ľudia tým nebudú zvlášť vyhodení do povetria, zatiaľ čo iní to budú vnímať ako dar z nebies. Ale to nie je všetko. Podľa môjho názoru je to cena, ktorá skutočne odlišuje SendinBlue.

Koľko stojí SendinBlue?

Rôznorodosť a flexibilita nákladov sa zdá byť kľúčovým bodom predaja, pokiaľ ide o cenové možnosti SendinBlue:

Cena SendinBlue

Ako sme už diskutovali (a ako ste primerane očakávali), zadarmo plán je bezplatný a plne funkčný (na obmedzený čas). Micro plán ponúka rovnakú funkcionalitu ako jeho zadarmo krajan; stačí poslať oveľa viac e-mailov. Je to bronz plán a hore, kde sa veci stanú zaujímavými. Všetky ponúkajú rovnakú sadu funkcií ako navzájom; existujú iba dvaja tvorcovia rozdielov:

 1. Čím viac zaplatíte, tým viac e-mailov môžete odoslať
 2. Keď sa prihlásite na odber, získate bezplatnú vyhradenú adresu IP zlato plán alebo viac

To je čo bronz a nad ponuku zadarmo a Micro plány, ktoré majú pravdepodobne väčší záujem. V prvom rade je to uvedená tepelná mapa. Druhým sú otvorené údaje o miere kliknutia. Tretie je odstránenie loga SendinBlue z vašich e-mailov; niečo, čo mnohí budú považovať za potrebné pre účely brandingu.

Najzaujímavejšou vecou pri určovaní cien je to, že sa počíta podľa počtu e-mailov, ktoré odošlete, nie podľa počtu predplatiteľov, ktorých máte. Je to zvláštne v rozpore s tým, ako AWeber aj Mailchimp vypočítavajú svoje poplatky, a páči sa mi to. Koniec koncov, mať predplatiteľov je pasívne; ich zasielanie e-mailov je skutočne dôležité. Vždy sa mi nepáčilo, že mi spoločnosť AWeber účtuje poplatky za ľudí, ktorí sa nezaregistrovali; niečo, čo SendinBlue nerobí.

Ako dobre sa SendinBlue integruje s WordPress?

SendinBlue WordPress Plugin

Každá e-mailová marketingová služba, ktorá stojí za svoju soľ, má svoj vlastný doplnok WordPress. Podľa mojej skúsenosti však mnohí z nich nestoja za svoju váhu v bajtoch. Ako na to? Ponuka SendinBlue cestovné? Jedným slovom: veľmi dobre. (Počkajte, to sú dve slová …)

Je to ako doplnok, ktorý bol vytvorený ako základná súčasť aplikácie SendinBlue, nie je riešený dodatočne (pozerám sa na vás, AWeber). Nejde iba o jednoduchý doplnok prihlasovacieho formulára; plugin SendinBlue je plnohodnotným riešením e-mailového marketingu zameraného na WordPress so všetkými funkciami, v ktoré by ste dúfali. Nižšie uvádzam niekoľko snímok obrazovky z oficiálnej stránky doplnku. Mohla by som ponúknuť svoju vlastnú, ale z hľadiska aktivity kampane veľmi nepreukazuje!

Informačný panel SendinBlue WordPress.

Informačný panel SendinBlue WordPress.

Obrazovka SendinBlue Kampane

Obrazovka SendinBlue Kampane.

Stránka globálnej štatistiky SendinBlue.

Stránka globálnej štatistiky SendinBlue.

Všimnite si, že časť textu na vyššie uvedených snímkach obrazovky je vo francúzštine. SendinBlue je francúzska spoločnosť, takže môžete očakávať nejakú pidginskú angličtinu v rozhraní a medzi dokumentáciou, ale nemali by ste ju nechať znižovať kvalitu doplnku a služby. Vzhľadom na veľkosť a rast SendinBlue by sa dalo očakávať, že profesionálny preklad bude zavedený už dávno.

Nastavenie doplnku je hračka; stačí skopírovať a prilepiť svoje API a tajné kľúče z účtu SendinBlue. Po nastavení môžete celú svoju e-mailovú marketingovú kampaň spustiť z webu WordPress; dokonca aj prostredníctvom preferovaného servera SMTP. Je to najlepšia integrácia, akú som kedy videl medzi plne profesionálnym poskytovateľom e-mailového marketingu a obdobím WordPress.


SendinBlue je životaschopnou alternatívou k svojim konkurentom. Vďaka vynikajúcemu doplnku sa pre používateľov WordPress stal životaschopnejším. Ak chcete svoje online marketingové úsilie preniesť pod jednu strechu a hľadáte lacnejšiu alternatívu k produktom AWeber a Mailchimp, SendinBlue môže byť pre vás to pravé. Mám dojem, že sú mladí a hladní; Nie je to obmedzené tým, že je to dobre zavedený juggernaut, a je pripravený robiť veci inak.

Táto služba nemusí byť pre každého, ale myslím si, že väčšina používateľov programu WordPress by si urobila láskavosť prihlásením sa na bezplatný účet a poskytnutím testovacej jazdy SendinBlue (a jeho doplnku WordPress)..

Zaregistrujte sa do služby SendinBlue    Získajte doplnok SendinBlue

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map