Sprievodca recenzovaním a spustením hostingu WordPress od spoločnosti GoDaddy

Vydanie GoDaddy Spravovaný hosting WordPress na niektoré zmiešané recenzie. Sme tu preto, aby sme vám poskytli nestranný pohľad na to, ako funguje ich program Hosting Managed WordPress a na niektoré z funkcií, ktoré nájdete, ak sa rozhodnete skúsiť to..


Pozrite si plány hostenia WordPress

Čo pre vás znamená Hosting WordPress

Takže chcete založiť svoj vlastný blog, prípadne webovú stránku pre svoju firmu alebo úvodnú stránku svojej kapely – bez ohľadu na vaše dôvody ste sa rozhodli urobiť skvelú voľbu tým, že sa rozhodnete spustiť svoj web na WordPress. Je to jedna z najjednoduchších a najpopulárnejších dostupných webových platforiem. Na vytvorenie vlastného webu nemusíte byť dizajnérom alebo vývojárom. Na spustenie WordPressu však potrebujete hosting a na uľahčenie života na sebe. Spravovaný hosting je spôsob, ako ísť.

Už sme písali o tom, čo potrebujete vedieť o spravovanom hostovaní WordPress a o tom, ako si vybrať správny hosting WordPress pre vás, a skutočnou výhodou je, že si môžete pokojne uvedomiť, že váš hostiteľ sa stará o vašu inštaláciu WordPress za vás. Inštalujú základné aktualizácie WordPress, kontrolujú kompatibilitu doplnkov a spravujú vašu bezpečnosť.

To znamená, že už nemusíte pamätať na aktualizáciu inštalácie programu WordPress, už nebudete ničiť svoje webové stránky vďaka nečestnému doplnku a už nemusíte zostať v noci zvedaví, či je vaša webová stránka zjavne zraniteľná útokom hackerov. Celkovo povedané, spravovaný hosting WordPress znamená menej času a energie strávenej staraním s údržbou vašej inštalácie, takže máte viac času na prácu s obsahom.

Hosting WordPress riadený GoDaddy

GoDaddy robí všetko, čo sme práve spomenuli a ďalšie. GoDaddy Managed WordPress Hosting plány začínajú na iba 6,29 dolárov mesačne a poskytujú vám spoľahlivé a automatické aktualizácie WordPress, zrýchlenie ukladania do vyrovnávacej pamäte, užitočný zoznam zakázaných doplnkov a prístup k sFTP a phpMyAdmin (ak je to niečo, čo viete používať, ale pre nováčikov táto posledná funkcia pravdepodobne nebude práve používaná).

Ak si od GoDaddy zakúpite ročný plán Hosting Managed WordPress, dostanete tiež bezplatné doménové meno. Toto pomáha ešte ľahšie nastavenie. Keďže názov vašej domény pochádza aj od poskytovateľa hostingu, nemusíte ho nasmerovať na váš server, čo vám pri vytváraní nových stránok ušetrí niekoľko časovo náročných krokov. Ďalším šetričom času je vstavaný ukladací priestor. Netreba pridávať doplnky alebo plány – vstavaný ukladací priestor GoDaddy nielen pomáha zrýchliť váš web, a je ďalšou funkciou, ktorú nemusíte nastavovať sami.

Ďalšou skvelou vlastnosťou je podpora na palubnej doske. Po nastavení stránok WordPress sa v pravej časti obrazovky zobrazí praktická modrá karta „Spätná väzba a podpora“. Stačí kliknúť na kartu a otvorí sa lightbox, kde môžete prehľadávať vedomostnú základňu GoDaddy, prečítať si prostredníctvom nápadov ľudí aktualizácie a odoslať svoje vlastné podporné lístky a spätnú väzbu. Táto karta sa nachádza na každej stránke vášho hlavného panela, takže ak narazíte na problém alebo si myslíte o kreatívnom riešení, môžete poslať GoDaddy rýchlu správu.

GoDaddy Caching

Po prihlásení na svoje stránky WordPress sa v hornej časti stránky zobrazí panel nástrojov pre používateľov. Toto je miesto, kde GoDaddy pridal niekoľko užitočných rýchlych odkazov, ktoré vám ušetria čas. Po prvé, odkaz Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť vymaže vyrovnávaciu pamäť, takže môžete vidieť všetky zmeny tém, ktoré ste vykonali naživo.

Táto lišta nástrojov tiež obsahuje odkaz na vaše nastavenia GoDaddy. Kliknutím na tento odkaz prejdete na svoju osobnú bránu GoDaddy, kde si môžete prezrieť snímky všetkých svojich hostingových účtov. Je to vynikajúci nástroj, ak plánujete vytvoriť veľa webových stránok s rôznymi plánmi (napr. Ak ste webový dizajnér alebo spravujete viac webových stránok). Ak je to potrebné, uľahčuje sa vyhľadávanie informácií o SFTP a databáze..

Nastavenia GoDaddy

GoDaddy tiež ponúka veľa ďalších skvelých funkcií so spravovanými plánmi vrátane nočné zálohy, Skenovanie škodlivého softvéru, podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni a niektoré užitočné bezplatné reklamné kredity, ktoré môžete použiť na propagáciu vašej úplne novej webovej stránky. Limity návštevy stránok a úložný priestor sa líšia v závislosti od jednotlivých úrovní plánu. Preto sa uistite, že pri nákupe plánu vyberiete ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám v oblasti prenosu a údajov.

Jedinou funkciou, ktorú GoDaddy chýba, je viac stránok. Pri prvom vydaní hostingu sa vyskytli otázky týkajúce sa pridania viacerých miest na ich Google+ stránku a ďalších oznamovacích príspevkov. Nezdá sa však, že by to bola funkcia, ktorá bola doposiaľ pridaná. Ale iné ako to, že majú všetko, čo ostatní spravovaní hostitelia WordPress majú, za veľmi rozumnú cenu.

Test podpory GoDaddy

Ako služba pre vás sme sa rozhodli vyskúšať si podporu GoDaddy pre seba. Ako test sme prvýkrát znova uložili permalinky nášho testovacieho miesta, aby sme sa uistili, že boli nastavené na používanie priezviska. Potom sme išli do nášho GoDaddy Settings a klikli na tlačidlo Settings, aby sme si stiahli SFTP a pripojili sa k nášmu serveru. Potom sme celý súbor .htaccess odstránili a nahradili sme ho smajlíkom ��, ktorý zámerne porušil web, aby sme zistili, či ho podpora dokáže zistiť. Keď sme teda aktualizovali našu testovaciu stránku, vyzeralo to takto:

Test podpory GoDaddy

Keď sme odoslali náš lístok, na čakanie na podporu bol čakací čas 0 minút a priemerná čakacia doba 5 hodín na e-mailovú odpoveď. Išli sme e-mailovou cestou.

GoDaddy Support Test Ticket

Nakoniec sme čakali na odpoveď, ale po 4 dňoch sme sa vzdali a rozhodli sme sa zavolať svoj tím podpory. Po rýchlej 1 minúte počkajte super užitočnú technológiu, ktorá okamžite vyriešila problém a nechala demo stránky fungovať! Takže ak sa ako hostiteľa rozhodnete pre zariadenie GoDaddy a narazíte na problém, nezabudnite mu zavolať. Ich telefonická podpora je prakticky okamžitá, super priateľská a veľmi efektívna. Ak máte dôležitú otázku, nezabudnite zavolať, inak odošlite podporný lístok.

Začíname

GoDaddy robí celý proces čo najjednoduchším. Nemusíte ani inštalovať WordPress – pretože ste si vybrali spravovaný hostingový plán WordPress, je už pre vás nainštalovaný. Musíte len nastaviť webovú stránku.

Najprv sa prihláste do svojho účtu GoDaddy. Na karte Produkty sa zobrazí prepínač Web Hosting. Otvorte ho a kliknite na tlačidlo Spustiť pre nový plán hostenia.

GoDaddy Managed WordPress Hosting: Spustite účet

Ďalej musíte vytvoriť svoj web alebo migrovať web, ktorý ste už vytvorili. V rámci tohto sprievodcu sme sa rozhodli nastaviť nový web, aby sme vám ukázali všetky možnosti, ktoré ponúka GoDaddy.

GoDaddy Managed WordPress Hosting: Vytvorte si svoj web

Ak sa rozhodnete vytvoriť nový web WordPress, GoDaddy vám poskytne rýchly formulár na vyplnenie. Mali by ste už pre svoje webové stránky zakúpiť názov domény a ak ste ho kúpili od GoDaddy, jednoducho ho vyberte z rozbaľovacej ponuky. Ak ešte nemáte doménu, použite voľbu dočasnej domény (GoDaddy vám pridelí názov náhodnej pracovnej domény, ktorý chcete používať). Potom pridajte informácie o svojom účte správcu a kliknite na tlačidlo Dokončiť.

GoDaddy Managed WordPress Hosting: Nastavenie účtu

Hneď ako kliknete na toto tlačidlo, GoDaddy začne pracovať na vytváraní vašich webových stránok a za pár minút alebo menej uvidíte svoj úplne nový informačný panel..

GoDaddy Managed WordPress Hosting: WordPress Dashboard

Odtiaľ máte dve možnosti: buď kliknite na veľké zelené tlačidlo Začíname pre GoDaddy Quick Setup, alebo nahrajte a nainštalujte svoju vlastnú tému a doplnky.

Možnosť rýchleho nastavenia

GoDaddy uľahčuje začiatočníkom prístup k nastaveniam webových stránok WordPress. Doslova musíte postupovať podľa pokynov a používať možnosti, ktoré vám boli poskytnuté, a svoj web budete mať okamžite k dispozícii. Prvým krokom je kliknúť na veľké zelené tlačidlo, ktoré sme spomenuli predtým.

Ďalšia obrazovka, ktorá sa zobrazí, je prvým krokom k vytvoreniu nového webu. Vyberte kategóriu, ktorá najlepšie popisuje typ webových stránok, ktoré vytvárate. Je to osobná webová stránka o vás a vašich záujmoch? Je to profesionálnejšia webová stránka pre vaše podnikanie? Je to galéria pre vašu fotografiu? Alebo je to štandardný blog? Stačí kliknúť na jednu z možností.

Rýchle nastavenie systému GoDaddy: Vyberte typ lokality

V závislosti od vybranej možnosti sa zobrazia rôzne témy, z ktorých si môžete vybrať. GoDaddy obsahuje tieto bezplatné témy WordPress, ktoré vám pomôžu pri nastavovaní a prevádzke. Ak nemáte radi, môžete si vždy vybrať ten, ktorý chcete nastaviť, a prepnúť sa na prémiovú tému WordPress neskôr.

GoDaddy Quick Setup: Vyberte tému

Po výbere témy môžete začať pridávať nejaký obsah. GoDaddy vám poskytne základné možnosti obsahu na základe zvolenej témy a možností, ktoré má daná téma k dispozícii (napríklad kontaktná stránka alebo stránka galérie). Vyplňte sekciu Blog svojím prvým blogovým príspevkom. V časti O aplikácii pridajte informácie o vás alebo svojej firme, ktoré sa použijú na vašej stránke o stránke. Ak chcete kontaktnú stránku, jednoducho kliknite na tlačidlo Pridať pod kontaktom a vyplňte formulár svojimi informáciami. Ak chcete založiť galériu, je tu tiež možnosť pridať prvé 3 obrázky, ktoré vám pomôžu začať. Nakoniec môžete pridať ďalšie vlastné stránky pre čokoľvek iné, čo by ste mohli chcieť zahrnúť (napríklad stránku zamestnancov, vyhlásenie o misii alebo niečo iné). Po dokončení kliknite na tlačidlo Publikovať web.

GoDaddy Quick Setup: Pridanie stránok a obsahu

Nasledujúca obrazovka by mala byť niečo také:

Rýchle nastavenie zariadenia GoDaddy: Dokončené

A ste hotoví! Oficiálne máte webovú stránku WordPress, ktorú používa GoDaddy. Kliknutím na modré tlačidlo zobrazíte webovú stránku.

Rýchle nastavenie GoDaddy: Váš web

Pravdepodobne budete chcieť zmeniť nastavenia permalinku, zmeniť svoje miniaplikácie a urobiť ďalšie vylepšenia svojich webových stránok skôr, ako ich zdieľate s ostatnými. Navyše, keď pridávate ďalšie príspevky, kategórie, značky a stránky, skončíte na webe bohatého na obsah, ktorý sa vašim novým čitateľom bude páčiť.

GoDaddy Quick Setup: Váš web s vylepšením

Ak rýchle nastavenie nie je pre vás, ak ste si zakúpili prémiovú tému WordPress, ktorú chcete používať, z toho, či by ste len chceli vidieť, ako začať bez sprievodcu nastavením, čítajte ďalej.!

Štandardná možnosť nastavenia WordPress

S hostingom GoDaddy Managed WordPress môžete vždy ísť tradičnejšou cestou nastavenia. Po vytvorení nového webu WordPress nemusíte kliknúť na toto veľké zelené tlačidlo, čo je lákavé. Namiesto toho môžete nahrať svoju vlastnú tému a doplnky WordPress (pamätajte na to, že doplnky, ktoré sa považujú za škodlivé, boli pridané na čiernu listinu, aby bola vaša inštalácia bezpečná a v dobrom funkčnom stave a tieto doplnky nemôžete nainštalovať).

Najprv prejdite na položku Vzhľad> Témy. Jednou z možností je použitie karty Hľadať na nájdenie bezplatného motívu z WordPress.org. Ďalšou možnosťou je zakúpenie prémiovej témy WordPress postavenej podľa požadovaných funkcií.

Nastavenie GoDaddy: Nainštalujte tému

Ak chcete nahrať tému, kliknite na kartu Odovzdať a potom vyhľadajte súbor zip témy.

Nastavenie GoDaddy: Nahrajte tému

Po nahraní aktivujte motív. V závislosti od vybratého motívu môžete nainštalovať odporúčané doplnky. Mnoho autorov tém bude obsahovať upozornenie „Odporúčané doplnky“, aby vám uľahčilo prácu. Stačí kliknúť a nainštalovať a aktivovať odporúčané doplnky.

Nastavenie GoDaddy: Inštalácia doplnkov

Ak chcete nainštalovať ďalšie doplnky, jednoducho prejdite na svoju stránku Doplnky, kliknite na položku pridať nové a potom vyhľadajte alebo nahrajte nové doplnky (rovnako ako pridanie motívu).

Ďalším krokom je nastavenie trvalých odkazov, vytváranie stránok, pridávanie ponúk, výber widgetov, vytváranie príspevkov, pridávanie loga, výber vlastných farieb a ďalšie. Dostupné možnosti závisia od témy a doplnkov, ktoré máte aktívne. Niektoré témy zahŕňajú množstvo možností prispôsobenia, ako je naša téma Total Premium WordPress, zatiaľ čo iné sú veľmi priame a jednoduché, napríklad téma WordPress Twenty Twelve. Po vykonaní všetkých zmien ste hotoví. Pokračujte a vyskúšajte si svoj web – mal by vyzerať úplne nový!

Nastavenie GoDaddy: Nový motív WordPress

záver

Či už používate možnosť rýchleho nastavenia alebo tradičnú metódu nastavenia, hosting GoDaddy Managed WordPress vám celý proces uľahčí. Vďaka tomu je obzvlášť vhodný pre začiatočníkov, ktorí začínajú s programom WordPress, ako aj pre veteránov, ktorí by mohli vytvárať webové stránky, ktoré odovzdajú klientom. Nemusíte inštalovať WordPress sami a ak ste si kúpili názov domény od Go Daddy, nemusíte ho smerovať na svoj server. Akonáhle nastavíte svoj web, GoDaddy pre vás spravuje všetky vaše základné aktualizácie a zabezpečenie inštalácie WordPress (aj keď by ste sa mali pozrieť na naše tipy na zabezpečenie WordPress, aby ste sa skutočne ubezpečili, že je stránka WordPress bezpečná).

Pozitívy riadeného programu WordPress od spoločnosti GoDaddy prevažujú nad niekoľkými obmedzeniami – mali sme radi, aké ľahké bolo nastavenie našej testovacej stránky, ako rýchly bol web, úžasná telefonická podpora a dostupná cena je skvelá (plány začínajú na iba 6,29 dolárov mesačne na (jediná webová stránka). Jedinými negatívami, ktoré sme mohli nájsť, bola pomalá e-mailová podpora a skutočnosť, že nemôžete mať inštaláciu viacerých miest. A nie sú to naozaj také dôležité, pretože väčšina používateľov nevyžaduje viacmiestne funkcie a telefonická podpora bola taká veľká, že prakticky ani nemusia ponúkať e-mailovú podporu. Nezabudnite sa teda pozrieť na ich možnosti hostenia – GoDaddy pre vás môže mať perfektný hostingový plán Spravovaný WordPress..

Vaše skúsenosti

Ak ste použili riadený program WordPress Hosting od spoločnosti GoDaddy, dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie. Radi by sme vás počuli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map