Tvorca stránok MotoPress: Kontrola významných aktualizácií

Tvorca stránok MotoPress: Kontrola významných aktualizácií

Editor obsahu MotoPress je jedným z najpopulárnejších tvorcov stránok WordPress pre viacúčelové miesta na webe. Je to doplnok s mnohými ponukami, a to najmä pre používateľov bez technickej odbornosti: obsahové prvky typu drag-and-drop, početné preddefinované rozloženia a ľahko roztiahnuté bloky rozloženia, všetky prvky obsahu na požiadanie a oveľa užitočnejšie možnosti. Medzi používateľmi a vývojármi je vysoko hodnotený ako nástroj na vytváranie webových stránok na kľúč.


Počas posledných 2 mesiacov sa uskutočnilo veľa významných aktualizácií doplnkov, ktoré ovplyvnili nárast používania na krátku dobu. Aktualizácie poukazujú na očakávania používateľov moderných webových stránok: väčšina z nich chce mať rýchlejší a funkčne bohatší nástroj na jednom mieste bez potreby inštalácie a správy ďalších doplnkov. Hlavným cieľom preto bolo, aby bol editor výkonnejší, rýchlejší a ľahšie ovládateľný.

Nové a vylepšené funkcie MotoPress

Pozrime sa na podrobnosti a uvidíme, aké nové funkcie zvýšili konkurencieschopnosť editora medzi ostatnými tvorcami stránok WordPress na webe..

Vylepšený čas spustenia doplnku

Prispôsobenie sa začína ľahšie, pretože doplnok sa teraz spúšťa dvakrát rýchlejšie. Načasovanie je všetko v každom podnikaní, takže taký skok na ľahký bol prirodzený.

Úprava frontendu

Kedysi dlho očakávaný cieľ a teraz bod zvratu v changelogu editora. Štandardné vytváranie stránok „vo vákuu“ bolo nahradené úpravami front-WYSIWYG. Teraz namiesto zvyčajného administrátorského backendu môže administrátor webových stránok vidieť zľavu aktuálnu webovú stránku na frontende a sadu nástrojov editora. Všetky nástroje sú v predvolenom nastavení skryté, aby zostala oblasť úprav neusporiadaná. Keď chcete pridať nový prvok obsahu, kliknite na tlačidlo + Pridať červené tlačidlo hore, vyberte požadovanú funkciu zo zoznamu a potom ju jednoducho pretiahnite na stránku. Konečný výsledok vašich aktualizácií je viditeľný podobne ako na stránke Náhľad.

Frontend Editor MotoPress

Nový manažér štýlov

Pokiaľ ide o úpravu štýlov pomocou CSS, väčšina netechnických používateľov sa cíti frustrovaná. Obnovený tvorca otvára viac príležitostí na prácu s návrhom rozloženia stránky bez toho, aby musel ísť do CSS, ale namiesto toho v inovovanom Správcovi štýlov začiarkava potrebné možnosti. Ak chcete začať vytvárať a používať štýly, jednoducho kliknite na ľubovoľný pridaný prvok obsahu> prejdite na Štýly> Stlačte tlačidlo Upraviť štýl prvku.

Nový manažér štýlov

Pomocou tohto manažéra získate úplnú voľnosť pri úprave nasledujúcich parametrov prvku obsahu:

 • Farba pozadia
 • Farba textu
 • Typ pozadia (obrázok, prechod, žiadny)
 • vypchávky
 • okraje
 • Hraničné štýly (predvolené, plné, bodkované, prerušované, dvojité, drážka, hrebeň, vložka, začiatok)
 • Hraničné parametre, polomer a farby.

Možnosti Správcu štýlov MotoPress

Dobrým krokom vpred bol doplnok dodaný s možnosťou uloženia a opätovného použitia vlastných štýlov. Táto možnosť vysoko vylučuje akékoľvek možné opakovacie práce. Ak chcete použiť rovnaké štýly na akýkoľvek iný prvok obsahu, nezabudnite ho uložiť: po nastavení nových štýlov kliknite na Použiť> vyberte Uložiť ako. Každá sada štýlov sa uloží ako nové predvoľby uložené na karte Štýly prvkov a predvoľby.

Možnosť Uložiť vlastné štýly

Testovanie na rôznych zariadeniach v rámci oblasti správcu

Za touto aktualizáciou bola súvislá logika, pretože úroveň mobilnej prevádzky neustále rastie a je veľmi dôležité rýchlo otestovať, či všetky zariadenia zabezpečujú spokojnosť používateľov. Online náhľad na rôzne zariadenia v rámci administrátorského rozhrania bol implementovaný do editora MotoPress jednoducho preto, že sa stal nevyhnutnou voľbou. Zabudované emulačné prostredie (emulátor umožňuje vášmu počítačovému systému správať sa ako iný) do nástrojov editora spúšťa ukážku stránky na jedno kliknutie na stolných počítačoch, mobilných telefónoch a tabletoch. Ak chcete pocítiť použiteľnosť online emulátorov, kliknite na tlačidlo Responsive Preview (Náhľad na responzívny náhľad) v hornej časti okna a vyberte potrebné zariadenie na zobrazenie ukážky svojej webovej stránky. Pozrite si ukážku ukážky tabletu:

Ukážka tabletu

Alebo mobilný telefón:

Ukážka mobilného telefónu

K dispozícii je celá šírka a celá výška riadku

Celoobrazovkové riešenie (obrazu, videa, textu, tabuľky atď.) Je jedným z aktuálnych trendov v oblasti webdizajnu, ktorý hodnotia dizajnéri a ktorý zákazníci milujú. Okrem potešenia oka sa používa celoobrazovkový režim obsahového prvku na zvýraznenie akejkoľvek časti webu, na prezentáciu obrázkov / videí v detailoch detailov, na porovnanie častí návrhových prvkov s cieľom zvýšiť čitateľnosť (väčšie vs menšie) ) alebo ich vyvažovať atď. Použitím tejto novej možnosti môžete natiahnuť riadok bloku obsahu, ktorý upravujete, až po okraje obrazovky výrezu.

Ak chcete použiť celú šírku alebo celú výšku riadku, kliknite na ikonu Riadok v potrebnom bloku obsahu> vpravo prejdite na kartu Nastavenia riadku> začiarknite políčko „Plný“ v „Šírka kontajnera“ a / alebo začiarknite políčko Vyplniť výšku. okna “. Blok obsahu sa prispôsobí rôznym prehliadačom a zariadeniam na správne zobrazenie.

Riadok Celá šírka a plná výška

Ovládajte frekvenciu otvárania miniaplikácie Splash Screen

Pravdepodobne menšia aktualizácia, ale pre webové stránky, ktoré používajú úvodnú stránku na spustenie aplikácie, softvéru alebo jednoduchej stránky s výzvou na akciu, by sa mohla veľmi hodiť. Ak nastavíte túto možnosť, môžete určiť, ako často by sa mal widget úvodnej stránky na webe zobrazovať, aby pre hostí na webe nebol nepríjemný ani rušivý. Ak chcete nastaviť frekvenciu, prejdite do súpravy nástrojov Editora obsahu, vyberte miniaplikáciu Splash Screen a presuňte ju na stránku> prejdite na jej nastavenia zprava a posuňte zobrazenie nadol na možnosť „Zobraziť“: nastavte, či sa má zobraziť vždy alebo raz.

Splash screen widget

Spodná čiara

Môžete vyskúšať všetky nové možnosti v akcii aj ZADARMO, pretože má aj Editor obsahu freemiová verzia. Hlavný doplnok aplikácie MotoPress, Editor obsahu, neustále prechádza pravidelnými opravami a vylepšeniami. Technici tímu sa snažia dohliadať na požiadavky rýchlo rastúcej komunity WordPress a neustále modifikovať produkt k lepšiemu, takže nové aktualizácie vás nebudú čakať.

Ak máte nejaké otázky týkajúce sa tohto úžasného doplnku na tvorbu obsahu, dajte nám vedieť. Alebo ak už používate MotoPress, radi by sme sa dozvedeli, čo si o doplnku myslíte v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map