Vylepšite nahrávanie médií WordPress pomocou služby Uploadcare

WordPress v priebehu rokov neustále zlepšoval správu médií, stále však existujú oblasti, v ktorých nemá funkčnosť. Existujú aspekty správy médií WordPress, s ktorými sa tretie strany stretávajú zaujímavejšie a pokročilejšie.


Používanie obrázkov na vašom webe môže byť náročné na zdroje, či už ide o úložný priestor alebo jednoducho rýchlosť načítania zo servera. Čím viac obrázkov váš web používa, tým viac týchto zdrojov je možné napnúť.

Webové stránky, ktoré používajú veľké množstvo obrázkov, majú tendenciu hľadať metódy na hosťovanie svojich súborov inde v cloude, a nie zaberať zdroje zo svojho vlastného servera. Môže však byť ťažké nájsť službu, ktorá uľahčuje túto integráciu.

Uploadcare je služba, ktorá odstraňuje ťažkosti, ktoré sa vyskytujú pri používaní cloudovej služby tretej strany, a celý proces je jednoduchý. Potom to trvá trochu ďalej a ponúka niekoľko ďalších možností na zlepšenie mediálneho prostredia na vašom webe.

Čo robí Uploadcare??

Uploadcare je služba, ktorá vám umožňuje nahrávať, spracovávať a používať úložisko CDN (Content Delivery Network).

V zásade to znamená, že všetky médiá, ktoré pridáte do služby, sa uložia na serveroch typu cloud. Tým sa odstránia problémy s rýchlosťou načítania, ktoré by sa vyskytli uložením súborov na vlastný server.

Táto služba prichádza s inteligentnou funkciou spracovania obrázkov, ktorá vám umožňuje meniť obrázky rôznymi spôsobmi. Všetky tieto zmeny sa robia nepretržite pomocou prepínačov URL, ktoré ponechávajú pôvodný obrázok nezmenený.

Táto metóda umožňuje veľké množstvo možností vlastného spracovania, všetko s jediným obrazom. O funkciách spracovania obrázkov sa budem podrobnejšie venovať neskôr. Najprv sa pozrime, čo je potrebné na začatie služby.

Vytvorenie účtu na odovzdanie

Vytvorenie účtu je jednoduchý proces, ktorý by vám mal trvať menej ako 30 sekúnd.

Prihlásiť Se

Na domovskej stránke Uploadcare kliknite na ikonu Začať gombík.

Tým sa dostanete na stránku registrácie, kde môžete použiť buď možnosť registrácie jedným kliknutím pomocou účtu GitHub alebo Google. Prípadne sa môžete zaregistrovať pomocou svojej e-mailovej adresy.

Ak sa zaregistrujete pomocou e-mailovej adresy, od spoločnosti Uploadcare dostanete verifikačný e-mail s odkazom, na ktorý musíte kliknúť, aby ste dokončili nastavenie svojho účtu..

Po vytvorení účtu budete prihlásení na hlavný panel služby Uploadcare, kde pre vás bude vytvorený predvolený projekt. Tento projekt príde s názvom, ktorý služba extrapolovala zo spôsobu registrácie. Zmena názvu tohto projektu je jednoduchá.

Názov projektu

Ak chcete premenovať svoj pôvodný projekt, jednoducho kliknite na názov projektu a prejdite na možnosť nastavení. Jedinou možnosťou, ktorú máte v tejto oblasti k dispozícii, je možnosť zmeniť názov projektu. Premenujte ho na niečo, čo je vhodné pre vaše webové stránky.

S programom Uploadcare sa neobmedzujete na tento jediný projekt pre svoj účet. Vo svojom účte môžete vytvoriť ľubovoľný počet projektov a všetky z nich budú zdieľať pridelené úložisko, či už ide o bezplatnú 250 MB alebo pridelenie úložiska z plateného účtu..

Každý projekt má svoj vlastný verejný a tajný kľúč, ktorý vám umožní vytvoriť jednotlivé projekty pre každú webovú stránku, ku ktorej sa pripájate k službe Uploadcare. Toto je užitočné najmä pre jednotlivcov alebo spoločnosti, ktoré prevádzkujú sériu blogov alebo webových stránok.

Plány tvorby cien za starostlivosť

Už som spomenul bezplatný plán, ktorý vám pri registrácii poskytne 250 MB úložného priestoru. Táto úroveň účtu bude pre jednotlivcov s jedným webom dlhá cesta. Existujú však aj ďalšie prémiové možnosti pre tie weby alebo ľudí, ktorí používajú veľa obrázkových súborov s vysokým alebo vysokým rozlíšením.

Uploadcare vám umožňuje upgradovať vaše účty na základe požiadavky na úložisko s nasledujúcimi tromi prémiovými plánmi:

 • Plán 1: 5 dolárov mesačne za 1,5 GB úložného priestoru
 • Plán 2: 19 dolárov mesačne za 7,5 GB úložného priestoru
 • Plán 3: 99 dolárov mesačne na 50 GB úložného priestoru

Majú tiež podnikový plán, ktorý je možné plne prispôsobiť. Žiadajú vás, aby ste ich kontaktovali a prediskutovali to, ak sa vaše potreby nezmestia do predvolených plánov.

Stojí za zmienku, že náklady na plány sa týkajú priamo úložného priestoru. Všetky ostatné služby a funkcie služby Uploadcare sú k dispozícii podľa toho, čo plánujete.

Používanie služby Uploadcare s programom WordPress

Po vytvorení účtu Uploadcare môžete jeden z projektov ľahko prepojiť s webovou stránkou WordPress. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je stiahnuť si Doplnok na odovzdanie služby z úložiska doplnkov WordPress.org. Toto sa dá nainštalovať rovnakým spôsobom ako v akomkoľvek inom doplnku WordPress.

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku ho musíte pripojiť k projektu Uploadcare zadaním bezpečnostných kľúčov. To je možné dosiahnuť tým, že pôjdete do Nastavenia> Uploadcare a v hornej časti stránky zadaním verejných a tajných bezpečnostných kľúčov pre svoj projekt. Tieto kľúče sa nachádzajú na stránke Prehľad projektu Uploadcare.

Plugin-Nastavenie

Existujú rôzne ďalšie možnosti, ako napríklad použitie nástroja Uploadcare na odporúčané obrázky. Tu môžete tiež doladiť službu Uploadcare, ale je to hlavne pre pokročilých používateľov. Pokyny na to nájdete v servisná dokumentácia.

Tlačidlo Pridať médium

S nainštalovaným doplnkom a nakonfigurovanými nastaveniami sa nahradí predvolené nastavenie Pridať médiá na vašom príspevku a na stránkach.

Po kliknutí na toto tlačidlo sa zobrazí stránka na odovzdanie médií s viacerými novými možnosťami. Teraz môžete odovzdávať obrázky z rôznych zdrojov, napríklad: Facebook, Instagram, Disk Google a Evernote.

Add-Media

Pri prvom pokuse o odovzdanie média z ktorejkoľvek z týchto služieb sa zobrazí výzva na prihlásenie do vášho účtu a pripojenie k službe Uploadcare. Doplnkovú službu môžete aktivovať v projekte Uploadcare v ponuke Widget Menu.

Každý obrázok, ktorý odovzdáte, má jedinečné univerzálne identifikačné číslo (UUID) a je uložené v sieti na doručovanie obsahu Uploadcare (CDN). Tento prístup znamená, že musíte nahrať iba jednu verziu súboru s vysokým rozlíšením a ak k tomuto jedinému súboru pripojíte rôzne prepínače na spracovanie obrázkov, budete ho môcť na svojom webe zobraziť niekoľkými spôsobmi..

Funkcie spracovania obrázkov

Ako som už spomínal, služba Uploadcare má fantastické funkcie na spracovanie obrázkov, ktoré predvolený obrázok ponechávajú úplne nezmenené. To vám umožní referencovať obrázok na viacerých miestach, pričom každá inštancia je úplne iná.

Napríklad: obrázok možno zväčšiť na konkrétnu veľkosť pridaním „/ – / resize / widthxheight /“Za obrázkom UUID, nahradením časti adresy URL so šírkou a výškou požadovanými rozmermi. Pridanie nasledujúcich informácií o adrese URL “/ – / resize / 600 x 300 / “ nastaví veľkosť obrázka na 600 x 300 pixlov.

orezanie

Existujú rôzne ďalšie funkcie na spracovanie obrázkov, ktoré môžete použiť, napríklad orezanie, zmena formátu súboru, zmena farebného obrázka na odtieň sivej a ďalšie. Zoznam funkcií a metód ich použitia je uvedený v Dokumentácia o starostlivosti o upload.

záver

Uploadcare je vynikajúca služba pre weby, ktoré používajú veľké množstvo médií a vyžadujú rýchlostné výhody CDN a zároveň majú k dispozícii ďalšie možnosti spracovania obrázkov..

Bezplatný účet má dostatok priestoru pre tých, ktorí majú záujem o predĺženie skúšobnej doby. Zatiaľ čo upgrade na pôvodný platený program ponúka obrovské množstvo úložného priestoru, ktoré by malo stačiť pre mnoho spoločností.

Tí, ktorí pravidelne používajú súbory s vysokým rozlíšením, môžu zistiť, že jednoduché plány prechádzajú veľmi rýchlo. Máte možnosť pravidelne mazať staré súbory a pravidelne ukladať úložný priestor, ak chcete znížiť svoje náklady.

Použili ste na svoju webovú stránku Uploadcare alebo inú službu CDN storage? V nasledujúcich komentároch by sme radi počuli vaše myšlienky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map