Vytvárajte a publikujte knihy pomocou WordPress a PressBookov

Upozorňujeme, že Pressbooks prerušila podporu pre svoj doplnok a už nie je kompatibilný s WordPress.


Ak hľadáte jednoduchý a priamočiary nástroj na vytváranie, úpravu a publikovanie kníh, ktoré už ďalej nepozeráte, použite PressBooks a užívajte si vytváranie kníh pomocou milovaného WordPress..

PressBooks vám poskytuje všetky potrebné nástroje na vytváranie elektronických kníh a dokonca aj tlačených kníh. Umožní vám exportovať vaše knihy do všetkých hlavných dátových formátov, aby vaše knihy mohli jednoducho používať akýkoľvek formát elektronických kníh pre Amazon Kindle, Apple iBooks, Nook, Kobo a ďalšie. Svoju knihu môžete exportovať do formátu PDF na tlač na papier a pri vytváraní kníh na WordPress môžete získať aj známy XML export..

BookPress je vlastne WordPress MultiSite (WPMS); Používatelia sa môžu zaregistrovať v sieti a vytvoriť tak neobmedzený počet kníh. Každá kniha je miestom v sieti WPMS.

Doplnok WordPress pre PressBooks

BookPress MultiSite je napájaný z doplnku Open Source Plugin pre PressBooks. Doplnok môže kdokoľvek stiahnuť z Githubu a aktivovať ho na novej inštalácii WordPress s viacerými umiestneniami a prepnúť ho na platformu vydávania kníh..

Vývojár navrhuje používať PressBook.com ako pripravenú a spravovanú platformu. Musím povedať, že s ním súhlasím, pretože publikovanie elektronických kníh nielenže vytvára exportný súbor, ale čaká sa na nové obdobie zložitých diel, aby autori distribuovali svoju knihu na niekoľkých významných trhoch, ako sú Amazon alebo iBook. Teraz sa pozrime, čo vlastne PressBooks je.

Čo je PressBooks?

Kapitola v PressBooks je veľmi podobná štandardným formátom príspevkov WP a obsahuje

Kapitola v PressBooks je veľmi podobná štandardným formátom príspevkov WP a obsahuje „metaúdaje kapitoly“ bez taxonómie

PressBooks poskytuje všetky základné funkcie knihy, vrátane:

Predné záležitosti, zadné záležitosti, časti a kapitoly a metaúdaje štandardných kníh a kapitol. Potom si autori môžu usporiadať svoje knihy a robiť pokuty.

Autori môžu vytvárať svoje knihy v súkromí a exportovať ich, ale majú tiež možnosť publikovať svoje knihy verejne a používatelia ich môžu čítať na stránkach WordPress nainštalovaných v subdoméne PressBooks. Ako plátno pre knihy sa vybrali tri témy, všetky témy sú minimálne a inšpirované tlačenými knihami:

Možnosti motívu PressBooks

Možnosti motívu PressBooks

Na frontende PressBooks vyzerá skoro ako papierová kniha:

PressBook Frontend

PressBook Frontend

PressBooks Výhody a nevýhody

PressBooks je spoľahlivý, rýchly a solídny. Robí to, čo hovorí, a plynulo, ale v porovnaní s možnosťami a očakávaniami to robí príliš málo. Uvedomujem si, že PressBooks v nadácii má spodný výnos. Výsledkom je kompatibilita exportovaných súborov s rešpektovanými distribučnými platformami. Je to veľmi legitímny cieľ, ale v dôsledku toho PressBooks zaostáva za najnovšími trendmi v publikovaní obsahu a je veľmi ťažké speňažiť ho a dosiahnuť vysokú ziskovosť. Pozrime sa prečo.

Jednoduché responzívne vzory

Pozrime sa na klasický Kindle ako priekopník platforiem elektronických kníh. Amazon vytvoril spoločnosť Kindle a vďaka prístupu k novým analýzam údajov a technologickému povedomiu inteligentní chlapci v Amazonii vedeli, že vek tlačových médií už uplynul. Je len otázkou času, kým sa väčšina čitateľov neobráti na webové publikácie.

Amazon odviedol skvelú prácu tým, že zmenil technológiu čítania a dôležitejšie zmenil návyky ľudí. Je to jedna z najťažších úloh, ktorá mení staré návyky.

PressBooks využíva trend, ktorý začal Amazon. Vytváranie online elektronických kníh v papierovej podobe uľahčuje čítanie a zoznámenie kníh pre starších čitateľov (ktorí nemusia byť tak otvorení alebo ochotní používať technológie ako mladšie generácie)..

Témy PressBooks sú citlivé a držia sa jednoduchého rozloženia jedného stĺpca s navigáciou vľavo / vpravo. Je to efektívne, ale nie nevyhnutne najatraktívnejšie usporiadanie, ktoré by ste mohli požadovať. Ak sa vám páči minimálny dizajn, mali by ste byť všetko v jednom z priložených šablón PressBooks. Ale chcete niečo viac štýlu alebo flash, môžete zvážiť najatie webového vývojára a prispôsobiť si vzhľad svojich stránok?.

Iba miestne vloženia videa

PressBooks nepovoľuje autorom vložiť do ich obsahu video tretích strán. To znamená, že ak chcete používať vlastné videá, musíte hostiť svoje vlastné videá (nie sú povolené prvky iframe Vimeo alebo YouTube).

Čo sa však stane s videom u odborníka na PDF? Existuje veľa spôsobov, ako to vyriešiť. Myslím si, že najjednoduchším postupom je nahradiť video krátkym URL odkazom na verziu videa YouTube alebo Vimeo vo formáte PDF. Každopádne obmedzenie používateľa na médiá hostené hosťom je trochu výzvou, ktorú si PressBooks vytvoril pre seba, najmä vo veku, v ktorom je YouTube zlatým štandardom videa..

Micro-formátovanie

PressBooks prijal knihy a kapitoly metaúdaje, ktoré sú potrebné, ale nie dosť. Mikroformáty ako Schema.org by mali byť minimálnymi postupmi štruktúrovania rôznych údajov.

Predpokladajme, že píšem kuchárku na platforme PressBooks. Potrebujem knihy metaúdajov, potrebujem aj metaúdaje receptov. Okrem toho by som chcel mať vlastnú taxonómiu s hierarchiou pre moje prísady, kategórie najvyššej úrovne môžu byť položky ako: zelenina, korenie, mäso atď. A všetky zložky môžu byť usporiadané do podkategórií.

Potom môžem čitateľom zobraziť zoznam ingrediencií na frontende alebo nechať svojich čitateľov vyhľadávať recepty filtrované podľa vlastných polí a môžu si vybrať, aby videli všetky jedlá, ktoré obsahujú ryby alebo Capsicum. WordPress má rozsiahle nástroje na štruktúrovanie údajov pomocou vlastných metadát, vlastného poľa, vlastných taxonómií, formátov príspevkov a vlastných typov príspevkov..

K dispozícii sú tiež funkcie, ako je geografické označovanie, ktoré môžu revolucionizovať knihy, ktoré vytvorila spoločnosť PressBooks. Predstavte si, že keď čítate knihu v tablete, ak v texte vidíte názov miesta a klepnete naň, okamžite sa v lightboxe zobrazí obrázok tohto miesta v službe Google Street View..

PressBooks v súčasnosti tieto funkcie nepodporujú, ale bola by to veľká výhoda, keby tak urobili. Umožnilo by to vstúpiť na trh úplne novej skupine tvorcov obsahu. Dúfajme, že to bude niečo, čo zvážia za pridanie, ale dovtedy by ste mali konzultovať s vývojárom webu, aby ste zistili, či by pre vaše potreby mohol byť navrhnutý vlastný motív..

Ak vezmeme Evernote za ďalší príklad, táto aplikácia je populárna, pretože pomáha používateľom písať poznámky so značkami, pridávať obrázky a nahrávať zvukové záznamy v rovnakej poznámke. Toto je typ obsahu, ktorý používatelia očakávajú. Spoločnosť Evernote to organizovala, predstavovala si, aké by bolo úžasné, keby PressBooks pridal podobné funkcie, aby obohatil svoje knihy.

Sociálne zdieľanie

PressBooks nepodporuje tlačidlá sociálneho zdieľania pre Twitter, Google+ a Facebook v rámci webovej verzie vašich kníh. Je to skvelý spôsob, ako môžu vaši čitatelia zdieľať svoje obľúbené kapitoly a získať tak trochu viac expozície. Sú však dosť jednoduché a momentálne máte jedinú možnosť povoliť alebo zakázať zdieľanie na všetkých svojich stránkach ako celku. Bolo by pekné vidieť možnosti stylingu, ako aj viac sociálnych sietí.

speňaženie

V súčasnosti vám PressBooks umožňuje vytvoriť webovú e-knihu, ktorú je možné exportovať aj do súborov PDF, MOBI alebo EPUB. Neviem však o spôsoboch speňažovania kníh, ktoré vytvárate, bez pridania ďalšieho doplnku.

Jednou z možností by bolo vytvorenie prémiového členstva v elektronickej knihe pomocou funkcie Obmedziť obsah. Týmto spôsobom by ste mohli zverejniť kapitoly 1 vašich kníh a uzamknúť zvyšok svojho obsahu pre členov. Poznámka – V skutočnosti som netestoval kompatibilitu týchto dvoch doplnkov, ale očakávam, že to bude fungovať dobre.

Prípadne môžete knihy predávať v Amazonii, iBookoch atď. Formáty PressBooks správne, takže by ste mali mať nejaké problémy s odovzdaním súboru na predaj. Alebo môžete použiť WooCommerce alebo podobný doplnok elektronického obchodu na predaj verzií e-kníh vo formáte PDF na svojej vlastnej webovej stránke. Pre speňaženie aplikácie je možné definovať alebo zvážiť veľa scenárov.

PressBooks Pro

Práve teraz je doplnok PressBooks úplne zadarmo, ale ponúka 3 prémiové plány, ak im chcete nechať spravovať svoju online knihu alebo knižnú platformu za vás. Ak chcete z exportu ebook PDF odstrániť vodoznaky, budete musieť upgradovať na jeden z týchto plánov, ktoré začínajú na 19,99 dolárov (jednorazový poplatok za knihu).

Tlač kníh

PressBooks neposkytuje tlačové služby, ak chcete, aby vaša kniha produkovala brožovanú verziu. Je tu nastavovací poplatok 50 dolárov a minimálna objednávka 50, ale to je všetko. Je dôležité si uvedomiť, že samo tlačené knihy z PressBookov neobsahujú ISBN, iba všeobecný čiarový kód. Ak teda chcete distribuovať maloobchodníkom alebo knižniciam, budete musieť pred tlačou zoradiť svoje číslo ISBN, aby sa na obálke nachádzal kód..

Prípadne môžete s BookBaby použiť na tlač a distribúciu svojej knihy. Ponúkajú veľa možností, balíčkov a doplnkov, ako je tlač na požiadanie, od 199 dolárov, služby ISBN alebo dokonca tlač jednotlivých kníh za 19 dolárov. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si ich cenovú stránku.

BookBaby neúčtuje žiadne poplatky za predaj, napriek tomu poskytuje autorovi funkčný informačný panel na správu ich predaja na rôznych kanáloch. V prípade tlačených kníh si autori môžu voliteľne objednať malé obehy až do 25 zväzkov a môže to stáť iba pár dolárov za tlač.

Zabalenie

PressBooks je vynikajúci koncept a môže byť lídrom v tvorbe a publikovaní elektronických kníh. Existuje veľa možností na vytváranie bezplatných a prémiových elektronických kníh na propagáciu vašich webových stránok alebo speňaženie vášho blogu. Dúfajme, že to vyskúšate, pretože PressBooks je pomerne jednoduchý spôsob vytvárania elektronických kníh s WordPress (a keď ich skombinujete s našim sprievodcom predajom elektronických kníh s WordPress, budete na ceste k úspechu).

Čo si myslíte o PressBooks? Skúsili ste to? Aké funkcie sa vám páčia? Alebo existujú nejaké funkcie, ktoré by podľa vás PressBooks mali? Dajte nám vedieť a začnite konverzáciu v komentároch nižšie!

Článok napísal Pooria Asteraky. Môžete sledovať Pooriu cvrlikání alebo LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map