Vytvorte si vlastný slovník pomocou slovníka doplnkov pre pomôcky CM WordPress

Myslíte si, že na svojom blogu veľa píšete o špecializovanej téme? Myslíte si, že je potrebné znova a znova definovať podmienky, aby sa vaše príspevky dostali do kontextu? Ak áno, pravdepodobne by ste mohli použiť glosár na usporiadanie a sprístupnenie najčastejšie používaných výrazov a ich definícií.


Myšlienka vytvorenia glosára od začiatku je skľučujúca, nehovoriac o vytvorení odkazov na definičné stránky zakaždým, keď sa v každom príspevku objaví termín. Tu prichádza doplnok Slovník pojmov CM Tooltip.

Čo robí doplnok Glossary Tooltip Tool Tool?

Tento šikovný doplnok zjednodušuje vytváranie vyhradených stránok pre slovníky a ich definície a generuje odkazy na tieto stránky vždy, keď sa tieto výrazy objavia vo vašich blogových príspevkoch alebo stránkach. Môže tiež zobrazovať popis, kedykoľvek sa návštevník vznáša nad termínom, ako je to napríklad v príklade nižšie z JumpStartCTO (stránka Creative Minds cituje na demonštračné účely):

glosár popisov

Ako vidíte, keď umiestnite kurzor myši na výraz „Minimálny životaschopný produkt“, zobrazí sa popis s definíciou, aby ste nemuseli opustiť stránku. Ak by ste však klikli na výraz, dostanete sa na stránku s definíciou, ako aj ďalšie informácie. Ale o chvíľu sa k tomu dostaneme.

Vyvinutý spoločnosťou Creative Minds (ktorí tiež vyrábajú doplnky, ako sú CM Ad Changer a CM Answers), je slovník nástrojov CM Glossary k dispozícii v troch rôznych verziách: Free, Pro a Pro +. Poďme nejaký čas na preskúmanie funkcií spojených s každou verziou.

zadarmo

Bezplatná verzia tohto doplnku vám poskytuje všetko, čo by ste mohli očakávať: základy. Umožňuje vám vo svojom slovníku vytvárať jedinečné príspevky pre každý výraz, zobraziť popis pre zobrazenie definície pri umiestnení kurzora myši a automaticky odkazovať na stránky s termínmi. Vytvorí pre vás index slovníka, ktorý dokáže zobraziť výrazy v zozname:

zoznam glosárov

Alebo vo formáte dlaždíc:

glosár dlaždíc s popisom

Poskytuje tiež slušnú úroveň kontroly nad zobrazovaním výrazov. Napríklad môžete nastaviť filtre, aby ste zabezpečili, že definície v popisoch neprekročia určitú dĺžku. A môžete nastaviť, kde sa budú popisy zobrazovať, vrátane duplikátov na tej istej stránke. Nakoniec ponúka podporu kódovania UTF-8.

Získajte bezplatný modul plug-in Slovník pojmov CM

pre

Verzia Pro vás bude stáť peniaze, ale ponúka celý rad rozšírených funkcií. Získate samozrejme všetko, čo prichádza s bezplatnou verziou, plus možnosť pridať na každú jedinečnú stránku s pojmom glosár celé množstvo ďalších informácií, ako napríklad:

 • Interné odkazy
 • synonymá
 • Súvisiace príspevky
 • Súvisiace výrazy
 • Podpora jednotného čísla a množné formy výrazov

Verzia Pro vám tiež poskytuje väčšiu kontrolu nad tým, ako funguje slovník a ako vyzerá. Môžete napríklad nastaviť stránkovanie pre glosár, ktorý je na veľkej strane, alebo môžete prispôsobiť, ako sa výrazy odkazy a popisy použili:

prispôsobenie popisov

Zmeňte permalinky, pridajte kotvy k popisom a vhodne hodte vlastné znaky. Správa CMinds Gratitude nebude sa zobrazia v päte tejto verzie a môžete nastaviť miniaplikáciu, ktorá zobrazuje na bočnom paneli náhodné výrazy, napríklad:

glosár pomenovania

Medzi ďalšie funkcie Pro patrí podpora viacerých miest a mobilný telefón, možnosť pridávať definície priamo na stránku indexu slovníka a optimalizácia rýchlosti, takže všetci z vás SEO budú spokojní..

Navyše, ak máte na pevnom disku pripravený slovník pojmov, ktoré ľahko používate, môžete ho ľahko importovať vo formáte .csv. Alebo exportujte slovník po jeho vytvorení, aby ste ho mohli zaznamenať:

import export tooltip glosár

pre +

Ako by ste mohli očakávať, verzia Pro + obsahuje všetky funkcie verzií Free a Pro a ešte viac funkcií je umiestnených navrchu. Toto je verzia, na ktorej som sa dostal do rúk, a je to jednoznačný krok z ostatných dvoch verzií. Táto vec má všetko od integrácie služby Google Translate:

slovník nástrojov Google Translate

K integrácii slovníka Merriam-Webster a integrácie tezauru:

Slovník pojmov Merriam Webster Dictionary

Ak chcete nastaviť vyhľadávanie slovníka a kategórií. Okrem toho môžete pomocou krátkeho kódu vložiť kategóriu výrazov kamkoľvek budete chcieť, vyhľadávací a nahradzujúci nástroj na rýchle a všestranné aktualizácie, vylúčenie termínov a vlastné odkazy. Súbor funkcií obsahuje množstvo možností krátkeho kódu a podpora čiastočných slovných skratiek a skratiek.

Nastavenie slovníka

Keď som sa po inštalácii a aktivácii prvýkrát pozrel na doplnok, musel som sa na chvíľu zastaviť. Existuje veľa možností, zatiaľ čo viac možností znamená väčšiu flexibilitu, ale tiež znamená viac práce zo strany správcu. Našťastie moje obavy týkajúce sa zapojenia procesu nastavenia boli rýchlo odložené. Používateľské rozhranie doplnku je intuitívne a ľahko sledovateľné. Hlavná obrazovka zobrazuje aktuálny zoznam výrazov vo vašom slovníku:

glosár hlavného používateľského rozhrania

Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť Pridať nové a dostanete sa na nový príspevok, kde môžete napísať definíciu pojmu:

editovať slovník pojmov

Doplnok potom nájde všetky výskyty tohto výrazu na vašom webe a spôsobí, že na ne bude možné kliknúť. Po kliknutí sa návštevníci presunú na vyhradenú stránku s definíciou pojmu. Malo by to vyzerať takto:

ukážka stránky s názvami nástrojov

Ako vidíte, táto stránka pojmov v slovníku pojmov obsahuje definíciu pojmu, synonymá výrazu a súvisiace články. Stojí za to stráviť nejaký čas prehliadaním možností Nastavenia. Opäť tu máte veľa priestoru na hranie, ale nenechajte sa to premôcť. Každá karta v časti Nastavenia sa zaoberá iným aspektom prispôsobenia. Ak sa napríklad nechcete zaoberať synonymami, nemusíte kliknúť ani na túto kartu. Snažím sa povedať, že používam funkcie, ktoré prospievajú (a dávajú zmysel) pre vaše stránky. necíti sa povinný ich používať všetky.

všeobecné nastavenia glosára popisov

Ak chcete aktivovať efekt presunutia popisu, kliknite na nastavenie potom na karte Obsah s popisom. Začiarknite políčko vedľa položky Zobraziť popis, keď sa na ne kurzor myši dostane?

Ak chcete, aby sa zoznam súvisiacich článkov zobrazil pod definíciou na stránke vyhradeného výrazu – v podstate zoznam článkov, v ktorých sa výraz vyskytuje – kliknite na Súvisiace články kartu a skontrolujte, či je začiarknuté políčko vedľa Zobraziť súvisiace články:

Súvisiace články popisky pojmov

Prekliknite sa na každej karte a vyberajte tak, ako budete. Na to je naozaj všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli tento doplnok využívať. Postupujte podľa uvedených pokynov a budete na dobrej ceste k vytvoreniu robustného slovníka pre svoje webové stránky. A ak máte čo do činenia so špecializovaným predmetom s mnohými odbornými žargónmi, bude to navyše váš návštevník bude milovať a pravidelne ho využívať..

záver

Niekedy majú správcovia webových stránok radosť z doplnku, inštalujú všetko, na čo môžu prísť. Ak sa vám návrhy páčia jednoduché a racionálne, doplnok Glosár pre pomôcky CM Tooltip by sa vám mal stále páčiť. Najmä verzia Pro + je dostatočne vybavená na to, aby uspokojila všetky mysliteľné potreby súvisiace so slovníkom a zároveň bola dostatočne jednoduchá na to, aby oslovila používateľov WordPress, ktorí sa radi držia základných náležitostí..

Používate tento doplnok? Čo si si myslel? Považujete pridanie slovníka za užitočné alebo rušivé?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map