10 najdôležitejších funkcií vášho SEO pre WordPress

Ak máte webovú stránku WordPress a viete, čo znamená SEO, potom je pravdepodobné, že už máte nainštalovaný doplnok Yoast SEO WordPress.Ale vzhľadom na skutočnosť, že tento doplnok môže byť celkom hrsťou, nie každý bude plne využívať svoje možnosti , V tomto príspevku sa pozrieme na 10 najdôležitejších funkcií Yoast SEO pre WordPress a na ich využitie pre vaše vlastné webové stránky..


Generuje súbory XML

Správna organizácia je nevyhnutnosťou pre SEO a jej neoddeliteľnou súčasťou je mapa stránok XML. Po inštalácii váš SEO automaticky vygeneruje jeden a dôsledne ho aktualizuje pri vytváraní nového obsahu. Nastavenia XML môžete ľahko zmeniť tak, že prejdete nižšie SEO> XML súbory Sitemap na hlavnom paneli správcu WordPress.

xmlsitemap

Automaticky odošle súbory XML do vyhľadávačov Google / iných vyhľadávacích nástrojov

Tiež označované ako ping, váš SEO automaticky odosiela aktualizované súbory Sitemap spoločnosti Google a Bing. Zmyslom tohto je pomôcť vyhľadávacím nástrojom rýchlo pridať nový obsah a udržiavať ostatné indexované časti obsahu aktuálne, ak ich zmeníte. V rámci možností súboru XML Sitemap si môžete tiež zvoliť, aby bol ping Yahoo a Ask.com pri každom uverejnení nového obsahu..

Umožňuje vám vytvoriť vlastnú hlavičku / popis meta

Titulok, ktorý by pre vašich odberateľov vytvoril dokonalý predmet e-mailu, často vytvára hrozný nadpis pre účely SEO. Pomocou doplnku Yoast jednoducho píšete dva titulky, jeden pre ľudí a jeden pre vyhľadávacie nástroje. Mali by ste tiež pridať vlastný meta popis pre svoj obsah. Nielenže to môže pomôcť so zacielením na správne kľúčové slová, ale môžete si tiež ručne vytvoriť neuveriteľne lákavý popis, vďaka ktorému si viac ľudí skutočne vyberie vašu stránku pri prehliadaní výsledkov vyhľadávania. Obidve tieto veci môžete získať v poli SEO priamo pod bežným editorom príspevkov / stránok.

seotitledescription

Skontrolujte kľúčové slová Focus

Môžete ľahko a rýchlo skontrolovať, či sa okrem iných faktorov nestotožňujete s hustotou kľúčových slov, alebo že máte nad sebou hustotu kľúčových slov, a upozorňujeme vás, že musíte opraviť svoje webové stránky / adresy URL / slimáky a ďalšie veci, ktoré majú vplyv na SEO na vašej stránke. , Môže to byť veľká celková pripomienka, ktorá vás udržiava na sledovanom mieste po príspevku. Stačí jednoducho zadať kľúčové slovo pre zameranie v bežnom poli SEO pod editorom WYSIWIG pre stránku alebo stránku a uvidíte, čo sa pod ním objaví.

focuskeyword

Umožňuje ľahko presmerovať stránku

Ak aktualizujete príspevok alebo stránku s obsahom na svojom webe, ale váš starý stále prijíma najväčšiu návštevnosť, môže byť skvelý nápad pridať jednoduché presmerovanie na novú verziu. To môže nepriamo pomôcť vášmu SEO tým, že poskytuje návštevníkom aktuálnejšie / lepšie / jasnejšie informácie, čo môže viesť k väčšiemu zdieľaniu a všeobecnejšiemu zapojeniu používateľov..

Umožňuje vám pridať strúhanku

Drobečková navigácia vizuálne demonštruje organizáciu stránok a konkrétnu oblasť stránok, ktoré práve navštevujete. Používame strúhanku tu vo WPExplorer, takže môžete vidieť príklad, ako to funguje, posunutím na začiatok tohto príspevku. (Alebo si pozrite nižšie uvedený príklad, prevzatý z jedného z príspevkov v tomto blogu.)

Drobečková navigácia pomáha nielen návštevníkom pri navigácii na vašom webe, ale môže tiež pomôcť spoločnosti Google (a iným vyhľadávacím nástrojom) zistiť, či je váš web prepojený s konkrétnou témou alebo kľúčovým slovom. V interných možnostiach prepojenia môžete povoliť navigáciu v ruke. Aj keď máte veľa slobody robiť úpravy, zvyčajne je dobré nechať ich pekné a jednoduché, aby boli zrozumiteľné pre ľudí, ako aj pre robotov..

strúhanka

Umožňuje zmeniť trvalé odkazy

V rámci možností permalink máte prístup k niekoľkým rôznym funkciám, ktoré môžu byť veľmi užitočné pre správny web. Tu môžete spravovať adresu URL alebo správy pre príspevky alebo stránky.

Presmerujte škaredú adresu URL na čistenie trvalých odkazov.

redirectuglyurl

Táto funkcia pomáha nahradiť mierne nesprávne odkazy na vaše stránky z iných stránok alebo z vašich vlastných stránok. Ak niekto omylom zadá číslo alebo niečo nadmerné na koniec adresy URL stránky, automaticky sa zmení na čistú / správnu adresu URL. (F.ex: http://website.com/page2/291 -> http://website.com/page2)

dôležitý: Ak používate akýkoľvek doplnok elektronického obchodu alebo sledujete pôvod predaja pomocou značiek kampaní v adrese URL, nemali by ste ho aktivovať bez ohľadu na to, koľko škaredých odkazov na vaše stránky objavíte..

Automatické odstránenie stop slov zo Slimákov

removestopwords

Ako už názov napovedá, táto funkcia odstráni stopky zo slimákov. To v podstate znamená, že aj keď do každého príspevku nezadáte konkrétny odkaz, automaticky sa odstránia slová pre zastavenie (ktoré spoločnosť Google odporúča ponechať mimo adresy URL, pretože neposkytujú žiadny význam). Keďže na malé veci, ako je toto, sa dá ľahko zabudnúť, môže byť veľmi užitočné nechať si ich aktivovať.

Pomáha vám hromadne upravovať tituly / popisy

Povedzme, že sa na večierok spomínalo vaše SEO. Mnoho vašich obľúbených príspevkov a stránok bolo vytvorených pred nainštalovaním doplnku a nemáte žiadny konkrétny názov alebo popis SEO, hra je v poriadku? Chcem tým povedať, že vstúpenie a úprava jednej a jednej stránky / príspevku je príliš časovo náročné?

Našťastie doplnok ponúka editor hromadných titulov a editor hromadných popisov. Umožní vám ľahko hromadne upravovať tituly a popisy vašich starších príspevkov a stránok. Samozrejme, ak je váš nevybavený obsah príliš rozsiahly, pokúsiť sa to urobiť pre každú časť obsahu sa môže zmeniť na prácu na plný úväzok pre troch ľudí, takže iba stanovenie stránok s vysokou prioritou je skvelý nápad..

Pomáha vám „skryť“ konkrétne príspevky alebo stránky z vyhľadávacích nástrojov

noindex

Aj keď samozrejme nemáte záujem skrývať celú svoju webovú stránku pred vyhľadávacími nástrojmi (čítate článok o použití doplnku SEO po všetkom), niekedy je vhodné skryť určité stránky pred vyhľadávacími nástrojmi. Povedzme, že máte špeciálnu akciu pre svojich odberateľov e-mailov a nastavíte rýchlu stránku s ďalšími podrobnosťami, ktorá nie je stránkou, ktorú má Google zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania..

Našťastie, s Yoast SEO si môžete ľahko zvoliť skrytie ľubovoľného príspevku alebo stránky z vnútra editora WYSIWYG daného príspevku alebo stránky. Jednoducho prejdite na rozšírené možnosti a zmeňte „Index robotov Meta“ na „noindex“ ako na obrázku nižšie. Pokiaľ roboti počúvajú váš príkaz tak, ako chcú, vašu stránku o špeciálnom predplatnom môžu nájsť iba ľudia s priamym odkazom..

Bonusový tip: Ak ste hlavným správcom stránky s mnohými prispievateľmi, možno budete chcieť zakázať rozšírené možnosti pre ostatných autorov / správcov. V opačnom prípade by ste sa mohli vystaviť riziku, že by niekto presmeroval niekoľko kľúčových stránok na webové stránky podľa vlastného výberu, alebo by ste svoje najväčšie hity na Googli nechceli zmeniť na noindex..

Zabalenie

Aj keď sme už pokryli 10 užitočných vecí, ktoré pre vás SEO môže urobiť, pozoruhodné je, že stále len poškriabame povrch. Ak ste stále trochu nováčikom v oblasti SEO pre weby WordPress alebo len všeobecne a cítite sa trochu ohromení terminológiou, môžete si pozrieť našu Príručku pre začiatočníkov k SEO WordPress. A nezabudnite sa podeliť o všetky tipy, ktoré máte pre svoje SEO v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map