Ako opraviť chyby vlastného príspevku typu 404 vo

S vydaním WordPress 3.0 prišla možnosť pridať k vašim témam WordPress „Vlastné typy príspevkov“, čo je veľmi cenný nástroj, ktorý som použil v mnohých témach WordPress, ktoré som vytvoril. Typy vlastných príspevkov sa už stali veľmi populárnymi a používajú sa takmer vo všetkých témach WordPress. Ale každý, kto pracoval s vlastnými typmi príspevkov, sa pravdepodobne stretol s drChyba 404 Nenašli sa keď sa snažíte získať prístup k príspevku z typu príspevku v jednom alebo druhom bode. Našťastie existuje takmer vždy jednoduchá oprava týchto chýb.


Ďalej uvádzam niektoré častejšie problémy, ktoré majú používatelia s vlastnými typmi príspevkov, a prečo môžu tieto chyby dostávať. Dúfajme, že tam pomôžu aspoň niekoľkým ľuďom.

1. Skontrolujte nastavenia Permalink

Toto je pravdepodobne jeden z najbežnejších dôvodov, prečo ľudia dostávajú 404 chýb na svojich vlastných typoch príspevkov, a riešil som to mnohokrát. Videl som tam veľa opráv, ako napríklad prepláchnutie pravidiel prepisovania (ktoré neodporúčam), ale osobne som mal veľa šťastia s nasledujúcim jednoduchým riešením:

Riešenie:

 • Nastavte vlastnú štruktúru permalinku (napríklad% postname%)
 • Kliknite na tlačidlo Uložiť
 • Zistite, či vaše jednotlivé stránky s príspevkami vracajú 404 chybových stránok
 • Ak áno, vráťte sa a zmeňte permalinky späť na predvolené hodnoty a uložte ich
 • Teraz skúste nastaviť vlastný permalink znova a uložte ho

Vrátiť sa sem a tam mi zvyčajne pomohlo opraviť chyby a touto metódou som mal veľa úspechov.

Ak na niektorých serveroch nie sú správne nastavené správne, nemusí to fungovať a pravdepodobne bude potrebné aktualizovať súbor .htaccess manuálne. Ak to chcete urobiť, musíte sa prihlásiť na svoje stránky prostredníctvom FTP alebo SFTP a prehliadača do svojho koreňového adresára WordPress (rovnaké miesto, kde sa nachádza súbor wp-config.php a priečinok wp-content). Tu by ste mali nájsť súbor s názvom .htaccess, ktorý môžete upraviť (ak to nevidíte, uistite sa, že váš FTP program má možnosť zobraziť skryté súbory povolené a ak tam jednoducho nie je, potom ich vytvorte). Teraz sa uistite, že súbor obsahuje hlavný kód WordPress, ako je uvedené v Dokumenty WordPress, ktorý vyzerá takto:

# BEGIN WordPress

PrepísaťEngine zapnuté
PrepísaťBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]
PrepíšteCond% {REQUEST_FILENAME}! -F
PrepíšteCond% {REQUEST_FILENAME}! -D
RewriteRule. /index.php [L]

# END WordPress

dôležitý: Ak upravujete existujúci súbor .htaccess, nezabudnite ho najprv zálohovať v počítači, len ak si niečo spáchate.

2. Skontrolujte, či nedochádza k konfliktom slug (stránka má rovnakú slugáciu ako váš typ príspevku)

Ďalšou vecou, ​​ktorá môže spôsobiť chybu 404, je to, že na hlavnej stránke sa zobrazuje váš príspevok typu príspevok a má rovnaký údaj ako váš skutočný príspevok typu singular slug. Napríklad, ak máte typ príspevku s názvom „portfólio“ a máte aj hlavnú stránku „portfólio“, ktorá obsahuje aj „slugované“ portfólio ”(inými slovami, na prístup k príspevku z portfólia by ste šli na web site.com/portfolio/sample- príspevok) vytvára konflikt spôsobujúci 404 chýb v príspevkoch typu singulár. Preto často zistíte, že typ portfóliového príspevku používa pre jednotlivé položky slug „projekty“ alebo „portfólio“.

Riešenie:

 1. Názov stránky môžete zmeniť tak, aby sa líši od vlastného typu príspevku
 2. Môžete zmeniť svoj vlastný príspevok typu príspevok, ktorý sa vykonáva zmenou parametra prepísať, keď registrácia vlastného typu príspevku

3. Pravidlá automatického prepisovania (pre vývojárov)

Ďalšou príčinou chýb 404 je, že vždy, keď je zaregistrovaný nový typ príspevku, musíte „prepláchnuť“ svoje pravidlá prepisovania vo WordPress. Môžete to urobiť tak, že prejdete na Nastavenia> Permalinky a kliknete na tlačidlo Uložiť (uvedené v prvej časti tohto príspevku).

Ak pracujete na prispôsobenom motíve alebo doplnku s registrovanými typmi príspevkov, mali by ste zvážiť automatické vyprázdnenie pravidiel prepísania pre koncového používateľa, keď aktivujú tému alebo doplnok, aby sa predišlo akýmkoľvek chybám 404. Nižšie je uvedený príklad kódu, ktorý môžete použiť:

// Kód tém
add_action ('after_switch_theme', 'flush_rewrite_rules');

// Kód pre doplnky
register_deactivation_hook (__FILE__, 'flush_rewrite_rules');
register_activation_hook (__FILE__, 'myplugin_flush_rewrites');
function myplugin_flush_rewrites () {
// zavolajte sem svoju funkciu registrácie CPT (mala by byť tiež pripojená k 'init')
myplugin_custom_post_types_registration ();
flush_rewrite_rules ();
}

Majú ďalšiu chybu alebo riešenie?

Ak máte ďalšiu chybu alebo máte lepšie riešenie, potom prosím dajte komentár a dajte mi vedieť. Nielenže mi to pomôže, ale pravdepodobne aj iným ľuďom, ktorí hľadajú riešenie ich problému. Vďaka!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map