Ako písať lepšie tituly a štítky pre

Už je koniec miliarda webových stránok online, pričom každý deň sa viac spustí. Ak ste na vytváraní a správe webovej stránky nováčikom, môže vás táto konkurencia ohromiť. Ako prinútite svoje stránky, aby vynikli a ako prilákali svoj podiel na návštevnosti?


Prvým krokom pri upozorňovaní je získanie pútavého názvu a kreatívneho označenia. Pretože toto sú prvé prvky, ktoré uvidia vaši čitatelia, chcete mať okamžitý vplyv. Mať titulok a nadpis, ktorý sa zameriava na váš účel a značku, vám dáva výhodu oproti iným webom súťažiacim o pozornosť toho istého publika.

V tomto príspevku sa chystáme preskúmať, čo sú tituly a štítky WordPress a ako ovplyvňujú váš web. Diskutujeme tiež o tom, ako vytvoriť názov a slogan, ktorý definuje vašu značku a je optimalizovaný pre vyhľadávacie nástroje. Začnime!

Čo sú to WordPress Tituly a Taglines?

Snímka obrazovky názvu a sloganu WPExplorer.

Názov a nadpis vašej stránky sú zvyčajne prvé, čo uvidia návštevníci. Poskytuje vám názov blogu a presne hovorí, čo nájdete pri návšteve webu – stručné, presné a profesionálne.

Ako asi viete uhádnuť nadpis je názov vašej stránky. Takto ľudia identifikujú vašu značku a ako vás hľadajú online. Na druhej strane, váš slogan je krátky výrok podobný titulku alebo reklamnému sloganu, ktorý sa často nachádza priamo pod vaším nadpisom. Funguje to ako stručný popis toho, o čom je vaša stránka a prečo existuje.

Kombinácia silného názvu s jasným a popisným sloganom poskytne vášmu webu výhodu, keď sa snaží upútať pozornosť publika. Pozrite sa na náš vlastný názov a kombináciu nadpisov vyššie. Poskytuje názov stránky a zároveň jasne a stručne vysvetľuje, čo od nášho obsahu môžete očakávať (témy, doplnky a príručky)..

Môže prísť nejaký čas, kým príde s kvalitným titulom a sloganom, ale určite to stojí za námahu. Tieto dve jednoduché časti textu vám pomôžu vyniknúť z podobných stránok. Tiež informujú vašich čitateľov o tom, o čom sú vaše stránky, ako aj o tóne a štýle, ktorý možno očakávať. Najlepšie zo všetkého je, že keď budete hotoví správne, môžete použiť svoj nadpis a slogan na vylepšenie optimalizácie vyhľadávacieho nástroja WordPress (SEO)..

Ako vytvoriť lepšie názvy a štítky pre

Pri rozhodovaní o tom, ako označiť svoje stránky, by ste mali začať tým, že prídete s príslušným názvom. Akonáhle budete mať svoj titul pripravený, môžete vytvoriť slogan, ktorý ho doplní, a potom optimalizovať oba prvky pre účely SEO. Poďme hovoriť o tom, ako tieto úlohy splniť.

Krok 1: Vyberte názov svojej webovej stránky

Prichádzať s názvom webovej stránky môže byť desivé, pretože to bude prvý dojem, ktorý zákazníci získajú z vašej stránky. Premýšľajte o tom týmto spôsobom: váš názov je vaša značka. Takto vás ľudia poznajú medzi všetkými ostatnými webmi.

Kľúčom k vytvoreniu silného názvu je pochopenie toho, aké sú ciele vašej stránky. Je to osobný blog? Alebo možno začínate s elektronickým obchodom, neziskovou organizáciou alebo online portfóliom. V každom prípade je ľahšie nájsť názov, ak máte jasno v súvislosti s účelom vášho webu.

Potrebujete pomoc pri hľadaní názvu webovej stránky?

Keď viete, o čom je váš web, je ľahšie prísť s možnými menami. Ak vám však stále pripadá ťažké, skúste tieto kroky:

 • Používajte prídavné mená alebo frázy, ktoré vás opisujú, alebo slová alebo frázy, ktoré opisujú to, čo robíte. Povedzme napríklad, že máte k dispozícii vlastný blog o rôznych veciach, ktoré dobre robíte a ktorým môžete pomôcť ľuďom. Môžete nazvať svoj blog „Jack (alebo Jill alebo vaše meno) všetkých obchodov“.
 • Úmyselne napíšete nesprávne slová alebo vymyslíte slová, ktoré súvisia s tým, kým ste alebo čo robíte. Poskytujete slovník pre prípad a slovník pre pomoc s tezauru? Zavolajte na svoju stránku „Dictosaurus“. Buďte kreatívni!
 • Skúste použiť generátor slov alebo tezauru za nové nápady.

Nezabudnite na účel svojich webových stránok. Je užitočné používať pri osobnom blogu niečo zábavné a bláznivé, ale pre obchodné webové stránky by ste mali mať aspoň niečo zrozumiteľné (a trochu profesionálne)..

Ak je vaša webová stránka vaším portfóliom online alebo prostriedkom propagácie vášho podnikania na voľnej nohe, dobrou voľbou pre názov je použitie vlastného mena – napríklad yourname.com. Môže vás to napadnúť príliš dopredu, ale povie to ľuďom, kým ste, bez toho, aby ste sa vôbec museli kopať do svojho profilu. To vám umožní budovať seba a svoju autoritu ako značku. Neil Patel, Napríklad sa umiestnil ako online marketingový guru branding jeho meno:

Webová stránka spoločnosti Neil Patel

Krok 2: Vytvorte dobrý slogan

Tvorba sloganov môže byť náročnejšia ako titulov. Chcete sa ubezpečiť, že váš web zhŕňa vaše stránky. Ak nájdete inteligentný spôsob, ako to dosiahnuť pomocou hry na slová alebo aliterácie, je to v poriadku. Stručný popis obsahu vašich stránok však bude lepší ako múdra slovná hračka, ktorá čitateľom nehovorí, čo majú očakávať. Aj keď sa váš nadpis bude zobrazovať za vaším nadpisom, je rovnako dôležitý, ak nie viac dôležitý, pretože sa nachádza:

 1. Poskytnite kontext pre svoj titul, ak ešte jasne neuvádza, čo robíte.
 2. Zdôraznite alebo upozornite na účel svojich stránok.
 3. Nastavte tón pre svoje stránky.
 4. Obsahuje kľúčové slová, ktoré pomôžu vášmu webu zobraziť sa pri vyhľadávaní.

Mohli by ste mať najúžasnejší titul na svete – napríklad Shiny Betrayed Dinosaur -, ale bez toho, aby ste sa rozhodli, ľudia nebudú vedieť, že vaše stránky sú osobným cestovným blogom o vašich skúsenostiach pri skúmaní nových a vzrušujúcich miest..

Váš slogan je v marketingu známy ako jedinečný predajný návrh. Takto môžete návštevníkom ukázať, aké výhody bude mať vaše stránky, a zodpovedať otázku, čo je na nich pre nich. Ak nevedia, prečo je tu váš web alebo aký je pre nich relevantný, je pravdepodobné, že ho nenavštívia.

Aký je štýl obsahu vašich webových stránok? Máte vtipné vyhlásenia a úprimný humor? Predvádzate svoje zručnosti ako dizajnér alebo technik? Ste pozitívny, sarkastický, vecný? Nech sa to zobrazí v slogane – návštevníci dostanú ochutnávku toho, pre čo sú.

Prísť s dobrým sloganom

Dobrý slogan nielen priláka návštevníkov, ale tiež im pomôže zapamätať si vás. Najlepšie taglines majú nasledujúce vlastnosti:

 1. Drž to krátke: Bez ohľadu na to, ako ste na to prišli, odporúčame vám, aby ste udržali svoj krátky text. Chcete urobiť maximálny účinok ihneď a vo výsledkoch vyhľadávania sa nebude zobrazovať dlhý, nezmyslený slogan. Pokúste sa použiť viac ako 60 znakov, pretože to sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania. Byť výstižný je efektívnejší ako dlhý a neúprosný.
 2. Neopakovať: Titulu dodávajú silu bez opakovania. Nezabudnite, že poskytujete kontext pre názov svojej stránky, rozpracúvate účel a ciele svojej stránky.
 3. Buďte odlišní a chytľaví: Chcete o sebe povedať niečo, čo nehovoria iní blogeri alebo podnikatelia. Vyniknúť tráviť čas skúmaním súťaže. Ak váš slogan dokáže vyjadriť to, čo ostatní už nehovoria, alebo sformulovať niečo novým a jedinečným spôsobom, váš hlas a značka sa stanú nezabudnuteľnými.

Je tiež užitočné zistiť, kto je vaše cieľové publikum. Aký druh čitateľov dúfate, že vás zaujme? Aká výhoda im chcete poskytnúť? Pomôže vám to prísť so sloganom, ktorý vynikne vo vyhľadávaní. Potrebujete trochu viac pomoci? Vyskúšajte službu Shopify zdarma slogan výrobcu začať.

Prečo je dobrý názov a slogan tak dôležitý??

Názov a tagline SEO

Ako sme už uviedli, na internete existuje veľká konkurencia. V posledných rokoch došlo k exponenciálnemu zvýšeniu množstva obsahu dostupného online. Podľa infographic z roku 2014 z roku 2007 Uberflip, Každý deň sa odosiela takmer 145 miliárd e-mailov, uverejňuje sa 2,73 milióna blogových príspevkov a 500 miliónov tweetov – nehovoriac o všetkých hodinách videa nahraného na YouTube alebo publikovaných novinových článkov. Predstavte si, koľko sa za posledný rok zvýšilo!

Pretože toľko ľudí vytvára a marketinguje toľko obsahu, vedie ľudí k starostlivosti tvoj obsah je oveľa ťažší. Mať nadpis a štítok, ktorý upúta pozornosť čitateľov a je relevantný pre vaše stránky, vám pomôže prilákať viac návštevníkov a vyniknúť z davu..

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja

Aby ste si udržali svoje miesto v konkurencii, zvážte optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO) – to znamená, že pomocou konkrétnych kľúčových slov zaistíte, aby sa vaše stránky zobrazili vysoko na zozname výsledkov vyhľadávania, aby ste získali čo najviac návštevníkov. Aj keď by ste sa nemali spoliehať iba na vyhľadávacie nástroje, ktoré generujú návštevnosť stránok, stále sú užitočným nástrojom.

Vyhľadávacie nástroje hľadajú kľúčové slová, takže relevantný obsah s vhodnými značkami vám pomôže – ale ak budete pripravení na svoj nadpis a / alebo štítok SEO, získate lepšie výsledky. Názvy zvyčajne fungujú ako obchodná značka a nie vždy majú priestor pre kľúčové slová, takže väčšina SEO sa objaví v rámci vášho sloganu – uistite sa, že sú relevantné a že váš slogan stále dáva zmysel!

Ako pridať SEO Friendly Názov a tagline do WordPress

Existuje dlhotrvajúca debata o tom, či je pre tituly dôležitejšie jasné alebo múdre. Pokiaľ ide o vaše webové stránky, rozhodujúcim faktorom by mal byť vplyv na SEO. Spolu s poskytovaním kontextu a nastavením tónu pre vaše stránky vám tituly a značky umožňujú používať kľúčové slová na zlepšenie poradia vo vyhľadávaní. Našťastie existuje viacero spôsobov, ako do svojich webových stránok pridať tituly a štítky priateľské k SEO.

Možnosť 1: Použite vstavaný nadpis a štítok WordPress

WordPress obsahuje vstavané možnosti pre názov a nadpis webovej stránky. V skutočnosti by ste si pri prvej inštalácii programu WordPress mali zvoliť názov stránky. Ak chcete vykonať zmeny alebo pridať vlastný slogan, jednoducho sa prihláste do hlavného panela WordPress a prejdite na Nastavenia> Všeobecné:

Všeobecné nastavenia WordPress: Title & Tagline

Alebo môžete kliknúť na Vzhľad> Prispôsobiť prejdite na nástroj na prispôsobenie živých tém. V našej téme WordPress pre blogovanie v blogu Chic je nadpis a označenie stránky úplne prvá možnosť prispôsobenia.

Tematicky personalizátor-tituly

V aplikácii Chic (a ďalších prémiových témach WordPress) môže byť v predvolenom nastavení skrytý riadok, takže ho pravdepodobne budete musieť povoliť, ak ho chcete zobraziť. V prípade aplikácie Chic je táto možnosť priamo v časti Všeobecné nastavenia témy prispôsobovača v časti Možnosti hlavičky. Začiarknite políčko a kliknite na tlačidlo Uložiť.

zobraziť popis označenia témy

Možnosť 2: Použite doplnok SEO WordPress

Tieto tituly však často nie sú najlepšou voľbou, pretože predvolený názov a nadpis sa budú vzťahovať na celú vašu stránku. Ak chcete skutočne vylepšiť svoje SEO, budete chcieť získať pomoc pomocou doplnku. Osobne používame a odporúčame Váš doplnok SEO, ktoré môžete získať zadarmo z úložiska doplnkov WordPress.

Váš doplnok SEO

Po inštalácii umiestnite kurzor myši nad nový SEO na hlavnom paneli WordPress a potom kliknite na Tituly a meta. Odtiaľto môžete do rôznych častí svojho webu pridať lepšie predvolené názvy a štítky vhodné pre SEO – vrátane domovskej stránky, vlastných typov príspevkov (to platí, ak téma WordPress obsahuje portfóliá, posudky, zamestnancov, udalosti atď.), Taxonómie (to je vaše kategórie, značky a ďalšie), archívy a rôzne stránky (zvyčajne by to malo byť 404 a výsledky vyhľadávania).

Váš SEO: Tituly a Meta

WordPress SEO od Yoast obsahuje ton premenných zjednodušiť automatizáciu svojich titulov a meta popisov (ktoré sú ako slogany pre všetky vaše stránky a príspevky). Je to nevyhnutná funkcia, pretože pravdepodobne nebudete chcieť, aby všetky vaše stránky s kategóriami blogu zdieľali rovnaký názov a popis. Tu je príklad, ako formátujeme naše tituly blogových príspevkov na WPExplorer:

Tituly SEO: Premenné tituly

Nastavili sme naše blogové príspevky tak, aby používali premennú %% title %% a za predvolenú hodnotu názov nášho webu. Máte však aj individuálne možnosti na stránku a na príspevok, ktoré prepíšu predvolené nastavenia, ktoré ste si vybrali vyššie. Ak chcete zmeniť formát názvu alebo meta popisu, jednoducho otvorte svoju stránku alebo príspevok a prejdite nadol pod obsah. Mali by ste vidieť pole nastavení SEO WordPress, ako je toto:

Pridajte názov vlastného príspevku a meta

Odtiaľto môžete skontrolovať všeobecný SEO (zistiť, či sa na vašej stránke alebo v príspevku nenachádzajú dostatočné kľúčové slová, spustiť analýzu stránky atď.), Ale tiež môžete zistiť, či váš predvolený názov SEO funguje, a môžete pridať vlastný meta popis tiež. Ak sa pozriete na obrázok vyššie, môžete vidieť, že nadpis je v skutočnosti príliš dlhý, takže by sme pravdepodobne mali pridať vlastný a už sme pridali vlastnú metazdu namiesto použitia predvolenej (ktorá by bola prvá 156 znakov príspevku, pretože sme metas nastavili na %% excerpt %%).

WordPress SEO od Yoast má veľa ďalších skvelých SEO funkcií, a ak sa naozaj chcete dozvedieť viac, mali by ste skontrolovať ich vedomostná základňa. Existujú podrobné pokyny, ako používať všetky ostatné možnosti SEO!

záver

Mať dobrý názov a nadpis pre váš web je potrebné odlíšiť sa od davu a zvýšiť návštevnosť vašich stránok. S tipmi, ktoré sme vám dali vyššie, prísť s vaším titulom a sloganom nemusí byť desivé. V skutočnosti by sa z toho mohla stať zábava! Máte titul alebo slogan, na ktorý ste obzvlášť hrdí? Počúvajte to – uverejnite príspevok v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map