Ako používať automaticky otvárané okná bez poškodenia SEO

Ako používať automaticky otvárané okná bez poškodenia SEO

Vyjdime z cesty jednu vec. Čítacie okná môžu byť pre čitateľov veľmi nepríjemné, ale u webmasterov sú obľúbené. Sú skvelé na konverziu, takže v skutočnosti nie je potrebné žiadne vyskakovacie okná. Skutočná výzva spočíva v zobrazovaní automaticky otváraných okien takým spôsobom, ktorý je pre konverzie najúčinnejší a zároveň nie je pre čitateľov rušivý. V tomto príspevku sa pozrime, ako bezpečne používať kontextové okná bez toho, aby ste poškodili SEO na vašom webe.


Prečo by ste mali používať kontextové okná

Kontextové okná sú skvelými nástrojmi na upútanie pozornosti čitateľov a nasmerovanie ich na konkrétne oblasti alebo obsah vašich webových stránok. Môžu presvedčiť zákazníka, aby si kúpil produkt, zaplatil za službu, zaregistroval sa do bulletinu, obnovil predplatné a ďalšie. štúdia SumoMe zistili, že kontextové okná majú vo všeobecnosti mieru konverzie 3,09%. Pokiaľ ide o vyskakovacie okná s najlepším výkonom, toto číslo môže byť až 9,28.

Miera konverzie automaticky otváraných okien

Zdroj: SumoMe.com

Kontextové okná môžete tiež použiť na nasmerovanie návštevníkov na akékoľvek tlačidlo s výzvou na akciu, na oznamovanie a poskytovanie informácií.

Ako navrhnúť kontextové okno, ktoré prevádza

Vo vyššie uvedenej štúdii ste si možno všimli, že nie všetky kontextové okná sú pri konverzii rovnako efektívne. Konverzné pomery sa v prípade kontextových okien s najvyššou výkonnosťou výrazne zvyšujú. Pozrime sa teda na to, aby sme pochopili, čo vedie k vytvoreniu skvelého kontextového okna. Tu je 8 aspektov dobrého kontextového okna:

 1. Chytľavý a relevantný titulok ktorý okamžite zobrazuje, o čom je kontextové okno (Odoberať! Výpredaj Čierny piatok! atď.).
 2. Čistý popis to nenecháva čitateľov hádať, je nevyhnutné. Mali by ste zverejniť, čo je vaše kontextové okno, nielen preto, že by sa mohlo považovať za klamlivú reklamu (ktorá FTC nepovoľuje), ale aj preto, že vyzerá ako spam – ľudia chcú vedieť, na čo klikajú. Klikli by ste na vyskakovacie okno, ktoré práve povedalo ZADARMO bez ďalších informácií? Pravdepodobne nie.
 3. Vizuálna príťažlivosť je tiež kľúčová. Používajte farby, snímky a písma, ktoré vynikajú, buďte opatrní, aby ste nešli cez palubu. Šialená grafika alebo datované štýly môžu optin vyzerať ako spam, takže pri vytváraní vyskakovacieho okna majte na pamäti súčasné trendy dizajnu, ako aj vzhľad a dojem z vlastnej webovej stránky..
 4. Vyskakovacie okno musí byť príslušný do kontextu webovej stránky, na ktorej sa zobrazuje. Najprv musíte stránku použiť na vytvorenie hodnoty a potom pomocou tejto hodnoty vytvoriť záujem o kontextové okno. Napríklad na stránke blogu môžete čitateľov požiadať Prihláste sa na odber blogu počas svojho obchodu ich môžete požiadať Prihláste sa na odber ponúk.
 5. Spolu s relevantnosťou by sa vaše kontextové okno malo umiestniť do a umiestnenia to dáva zmysel. Väčšina čitateľov sa nebude odoberať na odber vášho blogu skôr, ako si niečo prečíta, takže pridanie doplnku prihlásenia, keď sa dostanú do polovice stránky, alebo vyskakovacie okno po dokončení článku bude pravdepodobne lepší. Pri výbere spôsobu a miesta umiestnenia automaticky otváraných okien logicky premýšľajte.
 6. Ponúknite niečo z toho hodnota svojim čitateľom. Ak chcete kliknúť na kontextové okno, stojí to za ich čas. Zľavy, prístup k hodnotnejšiemu obsahu, bezplatné členstvo, odkazy na ďalšie čítanie môžu návštevníkom vyplatiť kliknúť na kontextové okno..
 7. Vyskakovacie okno by malo byť a priamy odkaz na požadovaný obsah. Po kliknutí na rozbaľovacie okno by čitateľ nemal kliknúť príliš často alebo vykonávať viac akcií. Ak ponúkate odber bulletinu, čitatelia by mali mať možnosť zadať svoje informácie a pristúpiť na užitočnú súvisiacu stránku sledovania, ktorá potvrdí odber alebo dokonca zdieľa ďalší obsah, ktorý sa im môže páčiť. Ak ponúkate kupón, kliknutím by sa mal kód použiť (alebo skopírovať) a priviesť používateľa do vášho obchodu.
 8. Vytvorenie prvku zvedavosť môže tiež získať čitateľa, aby preklikal vyskakovacie okno. Ako však už bolo spomenuté, akcia by mala viesť k niečomu, čo by stálo za to. Takže zatiaľ čo záhadná zľava alebo „tajné“ tipy na úspech sú skvelými návnadami, nezabudnite splniť svoj sľub.

Okrem týchto faktorov musíte pri zvažovaní používania kontextových okien venovať pozornosť štatistike. Aj keď vám môžeme zdieľať tipy, ktoré vám pomôžu pri vytváraní vyskakovacích okien, nedokážeme vám povedať, čo presne bude najlepšie fungovať pre váš web v konkrétnom odvetví. Pomocou prehľadov alebo analytických údajov pre svoj doplnok alebo softvér pre optin môžete sledovať, ktoré kontextové okná konvertujú a odtiaľ vylepšovať.

Penalizuje spoločnosť Google webové stránky pomocou automaticky otváraných okien?

Rýchla odpoveď je možno – záleží na tom, či sa vaše kontextové okno považuje za rušivé. Aj keď sa vám podarí úplne optimalizovať vaše kontextové okná, neznamená to, že môžete pokračovať a vyplniť svoje webové stránky. Aspoň nie, ak ich chcete nájsť spoločnosťou Google. Niektorí návštevníci jednoducho zavrú okno a ak sa na vyskakovacom okne objavia, dostanú sa z vášho webu preč. Ak chcete prinútiť návštevníkov, aby sa dlhšie zdržiavali na vašich webových stránkach, a aby vás spoločnosť Google uviedla vo výsledkoch vyhľadávania, musíte zaistiť, aby kontextové okná neboli pre používateľa rušivé..

S účinnosťou od 10. januára 2017 začala spoločnosť Google penalizovať kontextové okná (intersticiálne reklamy) dňa mobilné webové stránky ktoré rušia čitateľa. Spoločnosť Google si chce byť istá, že k obsahu, ktorý sa zobrazuje používateľom, je jednoduchý prístup bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú na prehliadanie webu.

Metódy vyhľadávania Google a ďalších vyhľadávacích nástrojov sa neustále vyvíjajú. Dnes, prenos z mobilných zariadení predbehne prenos zo stolových počítačov. V súlade s týmto rastom mobilnej prevádzky spoločnosť Google zahŕňa hodnotiace faktory, ktoré kladú dôraz na mobilnú skúsenosť používateľa. Mobilné zariadenia používajú rôzne metódy vyhľadávania, napríklad miestne vyhľadávanie a hlasové vyhľadávanie. Vyhľadávacie nástroje sú výrazne ovplyvnené týmito návykami mobilných používateľov. Spoločnosť Google sa v skutočnosti presunula na stránku indexovanie prvého mobilného telefónu, a pri každom vyhľadávaní sa roboti Google teraz pozerajú na vaše mobilné webové stránky pred obsahom na pracovnej ploche.

Aby sa obsah ľahšie sprístupnil na mobilných telefónoch, spoločnosť Google sa rozhodla pokyny pre mobilné zariadenia ktoré vysvetľujú, ktoré kontextové okná sú prijateľné pre mobilné telefóny a čo nie. Základným pravidlom je, že kontextové okná a akýkoľvek iný druh intersticiálnych reklám, ktoré rušia čitateľov, sú veľké NIE. Platí to iba pre mobilné webové stránky.

Príklady akceptovateľných kontextových okien

Prijateľné kontextové okná nepoškodí SEO

Spoločnosť Google ponúka príklady nevyskúšateľných kontextových okien. Kontextové okná podobné týmto sú v poriadku a spoločnosť Google ich považuje za úplne prijateľné,

 • Kontextové okná reagujú na právne požiadavky, ako je napríklad overenie veku alebo používanie súborov cookie. To isté platí pre kontextové okná, ktoré vyžadujú prístup na uzamknutý obsah.
 • Kontextové okná, ktoré zaberajú primeraný priestor na obrazovke a sú ľahko vypustiteľné.
 • Menšie správy, ako sú bannery, inline alebo snímky, alebo obsah skrytý za kartami.

Z vyššie uvedeného ilustratívneho zoznamu môže byť bezpečné vyvodiť záver, že zahrnutie rozšíriteľného obsahu, ako sú akordeóny alebo rozbaľovacie boxy, sú bezpečné možnosti..

Príklady neprijateľných kontextových okien

Zlé kontextové okná poškodia hodnotenie SEO

Spoločnosť Google neschvaľuje kontextové okná, ktoré výrazne obmedzujú alebo bránia ľuďom v používaní vášho webu. Toto zahŕňa:

 • Klasické intersticiálne reklamy a úvodné reklamy, ktoré prerušujú používateľov pri navigácii medzi stránkami alebo pred tým, ako sa dostanú na vašu domovskú stránku.
 • Nové kontextové okná, ktoré sa otvoria, len čo používateľ klikne na vašu stránku.
 • Vyskakovacie okná obsahu, ktoré sú používatelia nútení uzavrieť, aby mohli pokračovať v čítaní.
 • Samostatné intersticiálne reklamy, ktoré musia byť zamietnuté, aby používatelia mali prístup k vášmu obsahu.
 • Klamlivé rozloženie stránky, ktorého časť nad záhybom vyzerá ako vsunutá reklama.

Z týchto príkladov môžeme vyvodiť záver, že nasledujúce typy intersticiálnych reklám nebudú pre spoločnosť Google tiež priaznivé,

 • Spammy, ťažko možné zavrieť kontextové okná, ktoré presmerujú návštevníkov, ktorí na ne náhodne kliknú, alebo znížia dojem používateľov..
 • Prekrytia na celej obrazovke, uvítacie rohože a reklamné modály.
 • Rušivé reklamy lightboxu.
 • Intersticiálne reklamy požiadať používateľa o inštaláciu mobilnej aplikácie.

Aj keď to môže znieť trochu drsne, dáva to zmysel. Spoločnosť Google sa zameriava na používateľskú skúsenosť a existujú spôsoby, ako rozšíriť svoje publikum pomocou automaticky otváraných okien bez toho, aby ste sa dostali na zlú stránku spoločnosti Google.

Ako používať automaticky otvárané okná bez poškodenia SEO

Ak ste už dosiahli tento bod, mali by ste mať predstavu o tom, ako používať kontextové okná, a správne porozumieť typom kontextových okien, ktoré pravdepodobne neovplyvnia SEO vašich stránok. Pri pridávaní kontextových okien na svoje stránky by ste mohli zvážiť použitie nasledujúcich pokynov ako všeobecných pokynov.

Prepnúť na kontextové okná s úmyslom ukončiť. Google je John Mueller to potvrdil že intersticiálne reklamy vyvolané zámerom ukončenia sú stále povolené. Medzi kliknutiami na vyhľadávanie a prístupom k obsahu sa zobrazujú iba intersticiálne reklamy, ktoré majú negatívny vplyv na hodnotenie. Preto automaticky otvárané okná, ktoré sa objavia pri pohybe zo stránky na stránku, alebo kontextové okná s úmyslom ukončenia pravdepodobne neovplyvnia hodnotenie.

oneskorenie vzhľad kontextového okna. Počkajte, kým sa vaši čitatelia nezaoberajú obsahom a uistite sa, že sa automaticky otvárané okno otvára. Pomocou nástroja Google Analytics môžete zistiť, aký priemerný čas sa používateľ zdržiava na webovej stránke. Mnoho doplnkov pre optin obsahuje funkcie na nastavenie spúšťačov založených na čase alebo interakciách, vďaka ktorým je ľahké ich oneskoriť, až kým sa čitateľ nezapája do obsahu vašich stránok..

Tiež je dobré udržiavať sa dlho intervaly medzi akýmikoľvek dvoma vystúpeniami vašich kontextových okien. Používatelia nechcú byť bombardovaní žiadosťami o „odber“ na každej stránke, ktorú navštívia. Dobré kontextové okná používajú súbory cookie, aby ste mohli detegovať a znova zacieliť konkrétnych používateľov tak, aby ponúkali rôzne kontextové okná, špeciálne ponuky pre vracajúcich sa používateľov alebo dokonca sledovania založené na interakciách..

Môžete tiež zvážiť jednoduché skrytie automaticky otváraných okien na mobilných zariadeniach a ich zobrazovanie iba na počítačoch. Alebo môžete vytvoriť a definovať konkrétne kontextové okná kampane pre rôzne zariadenia takže môžete stále používať štýl uvítacej podložky s prekrytím.

OptinMonster pre rozšírené kontextové možnosti

Ako teda používate všetky tieto tipy na vytvorenie a implementáciu úžasných optínov, ktoré nebudú mať za následok pokutu spoločnosti Google? Alebo vás zaujíma, ako používať kontextové okná konkrétne s WordPress? Odporúčame OptinMonster. Tento výkonný generátor elektród ponúka veľa optinov a funkcií na úplné prispôsobenie vašich automaticky otváraných okien, uvítacích rohoží, zasunutých optinov, skriniek na obsah, vlastných ponúk a ďalších možností. Najlepšie je zo všetkého, že sa s WordPress ľahko používa a implementuje.

Sprievodca recenziou a nastavením OptinMonster

Môžete si prečítať našu recenziu OptinMonster a pozrieť si viac snímok obrazovky a prejsť sa na úvod, ale ak to zhrnieme, OptinMonster uľahčuje vytváranie, prispôsobenie a správu vašich vlastných optin a vyskakovacích okien pre WordPress..

Prispôsobenia OptinMonster Optin

Skutočná tvorba optin sa odohráva na ich webových stránkach, kde môžete na navrhovanie vyskakovacích okien použiť drag and drop builder, vstavané možnosti štýlu (aj keď podporujú vlastné CSS), mobilné možnosti, vlastné efekty a nastavenia kampaní. Môžete si tiež vybrať zo všeobecných možností časovania, ako aj z pokročilejších zámerov ukončenia, spúšťača posúvania, nečinnosti, plánovania a ďalších. Je to navyše možnosť zacielenia na konkrétnych používateľov na základe odporúčaní, geografickej polohy, zariadenia alebo dokonca súborov cookie pre prispôsobené kampane..

Nainštalujte doplnok OptinMonster

Keď bude váš optin pripravený, nainštalujte si jeho doplnok, pripojte sa k svojmu účtu OptinMonster a vyberte optiny, ktoré chcete povoliť. A hoci existuje veľa ďalších skvelých funkcií, ktoré by sme mohli spomenúť, poslednou, ktorej sa dotkneme, je vstavaná analytika. Na prvý pohľad môžete rýchlo zistiť, ktoré kontextové okná a prihlásenia konvertujú, testovať zmeny pomocou testovania rozdelenia A / B a sledovať výkonnosť na hlavnom paneli..

Ak teda chcete na svoje webové stránky pridať kontextové okná a chcete sa vyhnúť sankciám spoločnosti Google, spoločnosť OptinMonster ponúka všetky funkcie a možnosti, ktoré by ste mohli chcieť.

Sumarizovať

Kontextové okná a iné intersticiálne reklamy ich majú veľa. Čitateľovi sa veľmi nedotkne nič ako vyskakovacie okno, ale veľa používateľov a robotov Google k nim neberie láskavo. Ak ste zaznamenali zvýšenie miery odchodov na vašom webe po januári tohto roku, vaše kontextové okná môžu byť jedným z možných dôvodov.

Ďalej, rovnako ako v čase písania tohto príspevku, Spoločnosť Google oznámila že s účinnosťou od 15. februára 2018 bude vstavaný blokovač reklám prehliadača Chrome blokovať reklamy, ktoré nie sú predmetom sťažnosti normy stanovené Koalícia za lepšie reklamy, ktorých je spoločnosť Google členom. Tieto štandardy sa vzťahujú na stolné aj mobilné zariadenia. Príkladmi takýchto reklám sú kontextové reklamy, veľké lepkavé reklamy a reklamy, ktoré neočakávane prehrávajú zvuk. Odteraz budú musieť webové stránky skontrolovať, či sú ich kontextové okná v súlade s normami stanovenými koalíciou pre lepšie reklamy..

Ak máte ďalšie otázky alebo viac tipov, ktoré môžete pridať, ako používať kontextové okná, zanechajte nám správu v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map