Ako používať SEO na posilnenie hodnotenia vyhľadávačov

Ako používať SEO na posilnenie hodnotenia vyhľadávačov

WordPress je ľahko použiteľné riešenie na vytváranie webových stránok s výkonnými funkciami. S platformou sa však dá dosiahnuť oveľa viac, než len spustiť vaše stránky a sedieť. Musíte ju tiež propagovať – ​​a jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je optimalizácia vyhľadávacích nástrojov (SEO). Toto je notoricky komplikovaná oblasť pre navigáciu, najmä pre neskúsených.


Našťastie, WordPress ponúka množstvo doplnkov, ktoré vám pomôžu prejsť tento klzký svah, napríklad Váš SEO. Jeho komplexné nastavenia vám môžu pomôcť s optimalizáciou obsahu a lepšie ohodnotiť vaše stránky vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. To vám môže pomôcť získať expozíciu a tiež zlepšiť konkurenčné postavenie vašej firmy.

V tomto článku sa dozviete, čo je SEO a ako vám môže pomôcť. Potom vás zoznámime s doplnkom Yoast SEO a vysvetlíme, ako sa dá použiť na vylepšenie rebríčka vyhľadávacích nástrojov optimalizáciou kľúčových slov, meta popisov a čitateľnosti. Pozrime sa!

Čo je to SEO (a ako vám môže pomôcť)

Snímka obrazovky výsledkov SEO.

Ak sú vaše stránky vo výsledkoch vyhľadávania vysoko hodnotené, používatelia ich pravdepodobne uvidia a kliknú na ne.

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja je technika, ktorá sa zameriava na zlepšenie viditeľnosti vášho webu na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP). Vyhľadávacie nástroje slúžia miliónom používateľov denne, ktorí hľadajú odpovede na svoje otázky. Ak chcete, aby vaše stránky poskytli tieto odpovede, pomôže vám to efektívne využívať SEO.

Pretože prehľadávače vyhľadávacích nástrojov nerozumejú tomu, čo je napísané na vašom webe, potrebujú čo najviac pomôcť zistiť, o čom to je a ako ho zobraziť v SERP. Toto je možné dosiahnuť nasledujúcimi spôsobmi:

 • Pridajte vhodné kľúčové slovo so zameraním a použite ho v celom obsahu.
 • Prispôsobte čitateľnosť obsahu ľuďom a následne indexovým prehľadávačom.
 • Ponúka solídnu hierarchiu vo vašom obsahu, takže prehľadávače môžu váš obsah mapovať efektívne.

Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako optimalizovať svoj obsah tak, aby bol vysoko hodnotený. WordPress ponúka veľa nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť, ale odporúčame vám vyskúšať SEO ako prvý.

Predstavujeme Yoast SEO Plugin

Váš doplnok SEO

Váš SEO je doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje optimalizovať obsah tak, aby vyhovoval vyhľadávacím nástrojom, a to všetko z hlavného panela WordPress. Doplnok hodnotí váš obsah v dvoch oblastiach: čitateľnosť a SEO:

 • čitateľnosť: Posudzuje sa tým, ako ľahko je váš obsah čitateľný pre ľudí.
 • SEO: Toto sa zameriava na to, ako je vaša stránka optimalizovaná pre prehľadávače vyhľadávacích nástrojov.

Váš SEO pracuje na semafore: Zelená (dobrý), Oranžová (ok) a červená (Potrebuje vylepšenie). Týmto spôsobom sa hodnotí aj každá konkrétna metrika v rámci týchto dvoch kategórií, čo znamená, že na prvý pohľad uvidíte, kde je potrebné optimalizačné úsilie. Mnohé z metrík navyše obsahujú rady na zlepšenie skóre a zvýraznenie prípadných problémov poštou.

Ako používať SEO na posilnenie hodnotenia vyhľadávačov (3 jednoduché tipy)

Predtým, ako budete môcť vylepšiť svoje hodnotenie vo vyhľadávačoch, budete musieť nainštalovať a aktivovať Yoast SEO a vyskúšať nášho komplexného sprievodcu nastavením Yoast SEO, aby ste mohli začať s doplnkom. Potom si prečítajte tri tipy, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť tento nástroj.

1. Pridajte kľúčové slovo Focus, aby ste prilákali správnu premávku

Kľúčové slovo zamerania je zbierka slov, ktorú má vaša stránka hodnotiť vo vyhľadávačoch. Malo by sa to skúmať, a nie hádať, a je dôležité sa napraviť, pretože to priamo ovplyvňuje to, ako vás ľudia nájdu. A čo viac, všetko vaše úsilie v oblasti SEO sa bude zakladať na kľúčovom slove zamerania – bez jedného nebudete môcť presne zmerať svoju optimalizáciu.

Ak chcete čo najlepšie využiť túto stratégiu, môžete tiež použiť kľúčové slová s dlhým chvostom. Jedná sa o konkrétne frázy, ktoré ponúkajú nízku konkurenciu vo vyhľadávačoch – to znamená, že správna voľba by vám mohla priniesť čistý objem premávky. Napríklad „záložný WordPress“ nie je príliš špecifický a nájdete tu desiatky webov, ktoré používajú rovnaké kľúčové slovo. Naopak, „záložné WordPress s UpdraftPlus“ má menšiu konkurenciu, čo znamená, že vidíte väčšiu návštevnosť od cieľového publika..

Ak chcete nastaviť kľúčové slovo zamerania vo svojom SEO, musíte najskôr prejsť na požadovaný príspevok a potom prejdite nadol na Váš SEO meta box:

Pole Zameranie kľúčových slov vo vašom SEO.

Odtiaľ jednoducho zadajte svoje kľúčové slovo do Zamerajte kľúčové slovo lúka. Uvidíte niekoľko aktivovaných svetiel, čo naznačuje, že teraz môžete svoj obsah ďalej optimalizovať. Nezabudnite tiež pridať kľúčové slovo do trvalého odkazu príspevku.

2. Priložte popis Meta, ktorý popisuje váš príspevok

Screenshot metaznačky WPExplorer.

Meta popis bohatý na kľúčové slová vám môže pomôcť umiestniť sa vo vyhľadávačoch ešte vyššie.

Meta popis je text, ktorý sa objaví pod modrým odkazom vo vyhľadávaní Google. Jeho funkciou je prinútiť návštevníkov, aby klikli na váš obsah, takže je to ďalší dôležitý aspekt SEO, ktorý sa má napraviť.

Existuje mnoho charakteristík, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť dobrý meta popis. Aby sme to zhrnuli, váš meta popis by mal:

 • Má dĺžku okolo 135 až 160 znakov. To ponúka slušnú rovnováhu medzi stručným vysvetlením toho, o čom je váš obsah, a nie jeho prerušením vyhľadávacími nástrojmi.
 • Zodpovedá vášmu obsahu. Klamlivé popisy môžu viesť k zvýšeniu miery odchodov.

Ak chcete pridať svoj vlastný meta popis, znova prejdite na Váš SEO vo zvolenom príspevku a kliknite na ikonu Upraviť úryvok Tlačidlo. Akonáhle začnete zadávať váš meta popis, zobrazí sa panel, ktorý sa začne vyplňovať. Táto lišta sa zmení na červenú, ak je váš popis príliš dlhý, oranžový, ak je príliš krátky, a zelený, keď je na dobrej dĺžke:

Screenshot funkcie Yoast SEO meta description.

Na karte SEO sa objaví aj niekoľko ďalších semaforov, vďaka ktorým môžete svoj popis ešte viac optimalizovať.

3. Zlepšite čitateľnosť obsahu

Screenshot obrazovky čitateľnosti SEO.

Váš SEO analyzuje váš obsah a nájde oblasti, v ktorých môžete zlepšiť jeho čitateľnosť.

Kvalitný obsah je pre SEO dôležitý, takže jeho čitateľnosť je prvoradá. Vo vašom SEO je čitateľnosť obsahu posudzovaná na základe viacerých metrík a hodnotená podľa systému semaforov..

Analýza sa na prvý pohľad môže zdať ohromujúca, ale nie na to, aby sa dosiahlo zelené skóre, nie je potrebné zaoberať sa všetkými. Medzi najdôležitejšie aspekty patrí:

 • Dĺžka sekcie: Kľúčové sú tu položky a podpoložky, aby sa zaistilo, že sekcie budú mať menej ako 300 slov.
 • Dĺžka a štruktúra vety: Vety dlhšie ako 20 slov znižujú čitateľnosť, rovnako ako tie, ktoré sú pasívne alebo neobsahujú prechodné slovo.

Môžete si tiež všimnúť Ľahko čítať Flesch skóre v tejto časti. Aj keď sú tieto kritériá mimo rozsahu tohto článku, v konečnom dôsledku to nie je metrika. Našou radou je optimalizovať všetko ostatné a predovšetkým písať pre čitateľa.


Na dnešnom konkurenčnom trhu je SEO dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Správne, môže vám pomôcť zvýšiť návštevnosť vašich stránok. Spočiatku to však môže byť trochu mätúce, takže možno budete potrebovať pomoc, aby vaše optimalizačné úsilie bolo efektívne. Pomocou doplnku SEO – napríklad SEO – môžete svoj obsah optimalizovať pre vyhľadávače bez obáv.

Máte nejaké otázky týkajúce sa SEO a ako vám to môže pomôcť? Prosím, podeľte sa s nami v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map