Ako vytvoriť a pridať váš súbor WordPress

Webové stránky prichádzajú vo všetkých rôznych veľkostiach. A čím väčšia je webová stránka, tým ťažšie je prechádzať webovou stránkou bez efektívnych navigačných ponúk. Teraz je to z ľudského hľadiska. Z hľadiska prehľadávača (robot zaslaný vyhľadávacím nástrojom na kontrolu vašich webových stránok) je to isté veľmi aplikovateľné.


Mapa stránky je veľmi podobná skutočnej mape. Považujte to za elektronickú mapu vyhľadávacích nástrojov, ktorá pomáha vyhľadávacím nástrojom ľahko nájsť a získať prístup k všetkým opakovaným webom.

Prečo sú dôležité ?

 • Vaše webové stránky sú skutočne veľké alebo majú veľa obsahu v mnohých rôznych kategóriách. Ak sa webové stránky zväčšia, sťažia vyhľadávacím nástrojom navigáciu a indexové prehľadávanie novšieho obsahu.
 • Ak máte veľa obsahu, ktorý je medzi sebou zle prepojený, ak máte obsah izolovaný od vašich webových stránok. Tento obsah, ktorý inak nemá žiadny odkaz, je v podstate sirota a nemá prístupový prostriedok pre návštevníka. Na druhej strane predpokladajme, že v tomto izolovanom obsahu chýbajú aj prichádzajúce odkazy z iných webových stránok. Ak vyhľadávacie nástroje v takejto situácii neposkytnú odkaz, budú úplne izolované bez akejkoľvek prevádzky. Súbor Sitemap bude obsahovať nereferenčný izolovaný obsah na vašom webe.
 • Súbory Sitemap tiež zohľadňujú bohaté mediálne informácie a meta údaje webových stránok. Vyhľadávacím nástrojom to pomôže pochopiť, o čom je váš web, a tiež dôležitosť konkrétnych adries URL na vašom webe v porovnaní s inými adresami URL na tej istej stránke..
 • Spoločnosť Google nás tiež informuje, že súbory Sitemap môžu pomôcť samotným webovým stránkam, hoci súbor Sitemap nezaručuje indexovanie každej webovej stránky..

Stručne povedané, je určite lepšie mať súbory sitemap, ako sú, nemať ich. Uľahčujú prácu vyhľadávacieho nástroja a väčšina správcov webu, ktorí odosielajú svoje súbory sitemap, má z toho úžitok častejšie ako nie..

Ako vytvoríte súbor Sitemap ?

Môžete ho vytvoriť buď pomocou vyhradeného doplnku pre súbory Sitemap, alebo môžete použiť doplnok na optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja. Vzhľadom na to, že veľké množstvo blogerov používa WordPress Váš SEO (predtým známy ako WordPress SEO), začnem diskusiou o tom, ako môžeme pomocou Yoast SEO vytvárať a odosielať súbory Sitemap..

Váš SEO

Ak používate doplnok na optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja buď SEO alebo niečo podobné, za normálnych okolností by ste nemuseli robiť nič. Generovanie súboru Sitemap je štandardne povolené.

YoastXML

Nestačí iba vytvoriť súbory Sitemap – o zmenách musia byť informované vyhľadávacie nástroje. Vďaka tomu je to jednoduché, pretože doplnok automaticky pinguje spoločnosti Google a Bing.

Váš SEO tiež vytvára šablónu so štýlmi XML, ktorú je možné čítať ako súbor HTML. Dôležitosť tohto spočíva v skutočnosti, že môžete skutočne overiť, či sú správne adresy URL zastúpené a či sú do súborov sitemap zahrnuté s primeranou prioritou..

Štylizované-XML-Sitemap

Je dôležité zabezpečiť, aby sa váš súbor Sitemap často aktualizoval alebo aspoň tak často, ako zverejňujete nové príspevky. Z vyššie uvedenej šablóny so štýlmi XML si všimnete, že pre každú adresu URL existuje hodnotenie priority, frekvencia generovania súboru Sitemap s počtom obrázkov a zadaný dátum poslednej zmeny.

Všetky tieto informácie sú veľmi dôležité pre hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja. Napríklad čerstvosť vášho obsahu vrátane množstva zmien na vašom webe, frekvencia zmien a ako starý je obsah. Všetky tri z týchto faktorov môžu výrazne ovplyvniť hodnotenie vyhľadávačov vašich stránok.

Tento vynikajúci príspevok si môžete prečítať na webe o pravidlách spoločnosti Google, pokiaľ ide o čerstvosť obsahu. Udržiavanie aktualizovaného a relevantného obsahu spolu s častým vytváraním súborov Sitemap je veľmi účinné pri zabezpečení toho, aby váš obsah nikdy nestratil pozíciu v rebríčku vyhľadávania, pretože obsah možno považovať za zastaraný..

Generátor súborov XML XML

Ďalším doplnkom, ktorý by som chcel predstaviť, je Generátor súborov XML XML. Je pravdepodobné, že nepoužívate SEO a váš aktuálny doplnok na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov neposkytuje súbor Sitemap. Tento doplnok vytvorí súbor Sitemap, ktorý je uložený a sprístupnený prehľadávačom vyhľadávacích nástrojov. Ako vidíte z obrazovky nižšie, mapa stránok webu je uložená na adrese arnebranchhold.de/sitemap.xml..

XML1

Generátor súborov Sitemap XML automaticky upozorní spoločnosť Google a Bing rovnako ako doplnok Yoast SEO. URL súboru sitemap sa pridá do súboru robots.txt, ktorý prvý cieľ robotov vyhľadávacieho nástroja nájde, aby našiel viac informácií o webe (a v prípade, že by vás zaujímalo, súbor robots.txt je v podstate to, čo hovorí vyhľadávacím nástrojom, ktoré adresy URL nemajú indexovo prehľadávať). , kde ako mapa stránok je navrhnutá tak, aby robila presný opak).

Pomocou doplnku generátora súborov XML Sitemap môžete určiť, ktoré z nasledujúcich položiek sa zahrnú do súboru Sitemap. Podobne môžete vylúčiť určité konkrétne príspevky a určité kategórie:

 • Úvodná stránka
 • príspevky
 • Stránky viacstránkových príspevkov
 • Statické stránky
 • Kategórie
 • archív
 • Stránky autorov
 • Značkovacie stránky

Okrem možnosti rozhodnúť sa, ktoré časti vašich webových stránok sa zahrnú ako súčasť vašich webových súborov Sitemap, môžete tiež priradiť konkrétne hodnoty priority a frekvencie generovania súborov Sitemap pre každý z vyššie uvedených aspektov webovej stránky WordPress..

Manuálne súbory Sitemap

Oba pluginy automaticky odosielajú váš súbor Sitemap do vyhľadávacích nástrojov, takže ho nemusíte robiť. Teraz je šanca, že to bude fungovať dokonale. Ale z nejakého dôvodu, ak to tak nie je a vaše šťastie je také prehnité ako moje;), potom si vždy môžete stiahnuť kópiu svojho súboru Sitemap a nahrať ho do Google Search Console alebo to môžete urobiť z účtu správcu webu Google. A ak radšej nepoužívate doplnok na generovanie súborov Sitemap, môžete ho použiť tento online generátor súborov Sitemap.

Je to pomerne jednoduchý proces, ale neustále generovanie súborov Sitemap a ich manuálne predkladanie je časovo náročné. Na vytváranie a častú aktualizáciu súborov Sitemap je oveľa produktívnejšie využitie času, keď využijete jeden z dvoch doplnkov uvedených v tomto príspevku. Váš web tak bude vždy v dosahu vyhľadávacieho objektívu spoločnosti Google (a poskytne vám viac času na vytvorenie obsahu!).

Ďalšie výhody

Mnoho webových stránok sa teraz zaoberá syndikáciou obsahu a niektoré dokonca aktívne kradnú obsah a zverejňujú ho na svojich webových stránkach bez formálneho súhlasu vlastníka stránok (nazývaného aj škrabanie obsahu). V dôsledku nových zmien zahrnutých vo vyhľadávacích algoritmoch spoločnosti Google sú webové stránky, ktoré kopírujú obsah, potrestané dosť prísne. Je to dobrá vec – musíme iba zabezpečiť, aby sa práca na vašom webe považovala za pôvodného generátora obsahu.

Vytváranie súborov Sitemap pri uverejňovaní nových príspevkov vám umožní robiť len to. Bez ohľadu na to, koľkokrát je obsah vášho webu ukradnutý, výsledky vyhľadávania Google budú odrážať skutočnosť, že akýkoľvek obsah ukradnutý z vášho webu je oprávnene váš..

Záverečné myšlienky

Stále väčší dôraz sa kladie na vývoj lepších algoritmov strojového učenia, vyhľadávacie nástroje ako Google sú doslova inteligentnejšie. Ale bez ohľadu na to, ako inteligentní sú, mapa stránok môže vždy pomôcť prehľadávačom konať inteligentne a poskytuje vám určitú kontrolu nad tým, ako vážne vyhľadávací nástroj berie rôzne časti vašich webových stránok. Na zdravie ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map