Jednoduchý sprievodca zmenou vašich povolení na trvalý pobyt bez prerušenia stránky WordPress

Jednoduchý sprievodca, ako zmeniť vaše trvalé odkazy bez porušenia vašich webových stránok WordPress

Zmena štruktúry permalinku na vašej webovej stránke je hlavným záväzkom. Mali by ste si byť úplne istí, že chcete vykonať túto zmenu na svojich stránkach, pretože to môže mať potenciálne dopad na vaše SEO (a môže spôsobiť veľa chýb a nefunkčných odkazov, ak sa s nimi nebude správne zaobchádzať).


Každá stránka a príspevok na vašom blogu majú jedinečnú trvalú webovú adresu alebo „trvalý odkaz“. Tieto permalinky sa vytvárajú pomocou vopred určenej štruktúry. Zmena štruktúry odkazov pre vaše príspevky je niekedy nevyhnutná, ale môže spôsobiť problémy s hodnotením vyhľadávania, zastaralými odkazmi z externých stránok a nefunkčnými vnútornými odkazmi v rámci vášho vlastného obsahu..

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť týmto problémom s odkazmi, je mať jasný plán na ich aktualizáciu skôr, ako tak urobíte. Potom môžete bezpečne prepnúť spínač a začať využívať výhody optimalizovanejšej štruktúry permalinku. Okrem toho budete chcieť vedieť, ako najlepšie implementovať presmerovania, aby ste predišli chybám 404.

V tomto príspevku budeme diskutovať aké permalinky sú a hovoriť o dôvody zmeny na vašom webe. Poskytneme tiež pokyny, ako na to bezpečne meniť permalinkovú štruktúru, a vyhnúť sa vonkajším a vnútorným chybám z prerušených odkazov pomocou presmerovaní. Poďme sa ponoriť!

Čo sú Permalinks? (A prečo by ste mali zmeniť svoje)

Nastavenia Permalinks pre WordPress

Permalink je časť webovej adresy, ktorá nasleduje za názvom domény. Napríklad sa pozrite na webovú adresu tohto blogového príspevku: https://www.wpexplorer.com/break-into-blogging-niche/. Názov domény je wpexplorer.com, a permalink je vlámaniu do-blogovanie-niky.

Permalinky, ak sú správne nastavené, slúžia niekoľkým dôležitým účelom. Napríklad:

  • Umožňujú čitateľom stručne porozumieť tomu, o čom je váš príspevok alebo stránka, bez toho, aby sa pozreli na obsah.
  • Vyhľadávacie nástroje ich používajú na objavenie témy príspevku alebo stránky výlučne z adresy URL.
  • Poskytujú tiež trvalé umiestnenie pre vašich návštevníkov a vyhľadávacie nástroje, do ktorých sa môžu vrátiť, aby si mohli prečítať váš obsah.
  • V podstate ide o jedinečný identifikátor pre každý vytvorený obsah, ktorý vám pomôže udržať všetko usporiadané.

Ak chcete nastaviť štruktúru trvalých odkazov vo WordPress, musíte prejsť na Nastavenia> Permalinky na hlavnom paneli. Predvolene, WordPress permalinks Použi Deň a meno voľba. Ak sa však viac zameriavate na obsah príspevku, ako je dátum jeho uverejnenia, je často najlepšie použiť ho Názov príspevku voľba. Táto štruktúra objasňuje zameranie vášho príspevku čitateľom aj vyhľadávacím nástrojom.

Väčšina ľudí pri svojom vytvorení zmení predvolenú permalinkovú štruktúru svojho blogu WordPress. Existuje niekoľko možností na výber, ale najbežnejšie dve možnosti sú štruktúra, ktorá zobrazuje dátum nasledovaný menom príspevku alebo jednoducho názov príspevku samostatne. Táto voľba sa zvyčajne robí s ohľadom na zamýšľaný obsah. Napríklad webové stránky, ktoré sa zameriavajú na správy, majú tendenciu mať dátum ako súčasť permalinkovej štruktúry.

Mysleli by ste si, že keďže pri vytváraní webovej stránky je ľahké zmeniť štruktúru permalinku, mal by to byť aj jednoduchý postup pre zavedenú webovú stránku. Zatiaľ čo akt zmeny je tak jednoduché, ako je výber nového typu permalinku a kliknutie na tlačidlo Uložiť, následky tejto akcie si vyžadujú trochu viac diskusie.

Prečo by som zmenil štruktúru Permalink?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť zmenu štruktúry permalinku, najmä ak ste používali predvolené nastavenie. Zmena vašich trvalých odkazov, či už na novom alebo zavedenom mieste, je pomerne jednoduchá. Ak to však neurobíte, vykonanie zmien v štruktúre na zavedenom webe môže mať negatívne následky plánovať vopred. Preto by ste mali starostlivo zvážiť, či je potrebné zmeniť štruktúru permalinku.

Existuje však niekoľko platných dôvodov na vykonanie zmeny. Tu je niekoľko:

  • Ak ste začali so staršou verziou programu WordPress, možno budete stále používať predchádzajúcu predvolenú štruktúru, ktorá obsahuje Post ID. Táto štruktúra neposkytuje žiadne užitočné informácie o vašom obsahu a je pre SEO zbytočná.
  • Možno beriete svoje stránky iným smerom a je potrebné aktualizovať štruktúru, aby odrážala túto zmenu. Napríklad, ak sa sťahujete na stránku viac zameranú na správy, možno budete chcieť uviesť dátum do trvalých odkazov.
  • Mnoho ľudí nakupuje zavedené webové stránky ako investíciu, takže je možné, že ste si kúpili alebo zdedili svoje stránky od niekoho iného. Ak ste prevzali vlastníctvo aktívneho webu, možno budete chcieť aktualizovať štruktúru odkazov na účely zmeny značky.

Ak vaša aktuálna štruktúra funguje pre váš obsah a značku, zmena by mohla byť zbytočnou bolesťou hlavy. Ak sa však rozhodnete, že musíte aktualizovať štruktúru odkazov, budete radi, že existujú spôsoby, ako tento prepínač bezpečne implementovať..

Ako bezpečne zmeniť štruktúru Permalink

Trvalý-štruktúra

Predtým, ako vykonáte akékoľvek zmeny v štruktúre odkazov na svojich stránkach, je dôležité, aby ste si ich pre prípad, že dôjde k ich zálohovaniu. Je tiež inteligentné testovať vaše zmeny na oddychovej stránke pred implementujete ich na svoje živé stránky, takže môžete vyriešiť akékoľvek problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť.

Ak ste sa rozhodli, že chcete alebo musíte zmeniť svoju štruktúru permalinku, musíte urobiť niekoľko krokov.

Krok 1: Rozhodnite sa pre novú štruktúru Permalink

Prvým rozhodnutím, ktoré musíte urobiť, je syntax vašej novej permalinkovej štruktúry. Pri výbere novej štruktúry musíte urobiť nejaké rozhodnutia týkajúce sa toho, čo budete zahrnúť do syntaxe odkazu. Chcete napríklad uviesť dátum? Ak áno, koľko z toho chcete vidieť v odkaze?

Je to dôležité rozhodnutie a nemali by ste robiť žiadne zmeny, kým si úplne nezvolíte svoju voľbu. Niektoré nápady na novú štruktúru môžete získať z príručky programu WordPress pomocou permalinks. Všeobecne platí, že Názov príspevku možnosť je ideálna pre väčšinu používateľov, aj keď stránky súvisiace so správami môžu chcieť zahrnúť dátumy. V každom prípade, keď sa rozhodnete pre svoju novú štruktúru, je čas skutočne vykonať zmeny na vašich trvalých odkazoch.

Krok 2: Zmeňte štruktúru Permalink v programe WordPress

Keď viete, ktorú syntax budete používať, je čas prejsť do ponuky Permalinks na hlavnom paneli a vykonať zmeny. Jednoducho prejdite na Nastavenia> Permalinky na vašom konci WordPress a na obrazovke s nastaveniami vyberte:

Nastavenia Permalinks pre WordPress

Po výbere (alebo použitých značiek vytvorte vlastnú štruktúru) kliknite na Uložiť. Vaše permalinky sú teraz aktualizované! Tým sa nová interná syntax aktualizuje všetky vaše interné adresy URL.

Všetky interné odkazy by sa mali aktualizovať správne, ak boli pridané ako súčasť WordPress. Možno bude potrebné aktualizovať akékoľvek manuálne odkazy. Všetky odkazy na vaše stránky odkiaľkoľvek budú teraz úplne prerušené a všetok obsah indexovaný vyhľadávacími nástrojmi bude nesprávny.

Krok 3: Opravte nefunkčné odkazy pomocou presmerovaní 301

Ako sme už uviedli, zmena štruktúry vašich permalinks je ľahká časť. Teraz sa však musíte vysporiadať s spadom. Každý odkaz na vaše predchádzajúce odkazy, či už v rámci vášho obsahu alebo na externých stránkach, je teraz prerušený. Ďalším vedľajším účinkom je to, že akýkoľvek obsah indexovaný vyhľadávacími nástrojmi je tiež nesprávny.

Existuje jednoduché riešenie tohto problému, a to nastavenie 301 presmerovaní na vašom webe. Presmerovanie 301 v podstate informuje každý prehliadač, ktorý príde na vaše stránky, pomocou starej štruktúrovanej adresy URL trvalého odkazu, kde sa nachádza relevantný obsah. Vyhľadávačom tiež umožňuje zistiť, že ide o trvalú zmenu. Pravdepodobne budete chcieť tiež prispôsobiť svoju stránku 404 tak, aby zachytila ​​všetky prerušené interné alebo manuálne odkazy, ktoré ste možno prehliadli..

V minulosti ste boli povinní pridať všetky tieto presmerovania ručne do svojho .htaccess súbor na vašom webovom serveri. Našťastie s programom WordPress existujú doplnky, ktoré sa o vás môžu postarať.

Používanie doplnku Simple 301 Redirects

Pre jednoduché vytvorenie presmerovania na vašom WordPress je jedna z možností Jednoduché presmerovania 301 zapojiť. Po nainštalovaní a aktivácii doplnku sa do oblasti Nastavenia na hlavnom paneli pridá nová ponuka.

Jednoduché nastavenia presmerovania 301

S týmto doplnkom sa naozaj nemusíte starať. V okne nastavení 301 Presmerovania sa zobrazia dve jednoduché polia. Jeden je označený žiadosť a ďalšie Destinácia. To je v podstate miesto, kde zadáte starú permalinkovú štruktúru a novú permalinkovú štruktúru. Do týchto polí je potrebné pridať iba informácie za názvom domény.

V príklade na obrázku vyššie, žiadosť je konfigurácia WordPress pre mesiac a meno permalinks, zatiaľ čo Destinácia je konfigurácia WordPress pre štruktúru permalink Post name. Po pridaní týchto dvoch polí uložte zmeny. To teraz povie všetku návštevnosť vyhľadávacieho nástroja, ktorá príde do starých odkazov, kam ísť.

Použitie doplnku presmerovania

Ďalší doplnok, ktorý odporúčame na pridávanie a správu presmerovaní, je bezplatný presmerovanie zapojiť.

Presmerovanie doplnku WordPress

Ak chcete použiť presmerovanie, najprv nainštalovať na hlavnom paneli WordPress. Potom môžete prejsť na Nástroje> Presmerovania na nasmerovanie stránok a príspevkov na svojich stránkach na ich nové odkazy. Stačí zadať starý permalink do Zdrojová adresa URL a nový permalink do Cieľová adresa URL a potom kliknite na tlačidlo OK Uložiť:

Nastavenia doplnku presmerovania

Použitie pomocného nástroja Permalink SEO (na presmerovanie na / & postname% /)

Ďalším nástrojom, ktorý vám môže byť užitočný, je Pomocník pre váš SEO Permalink. Takto sa vygeneruje kód založený na vašej aktuálnej štruktúre odkazov, ktorú môžete ručne pridať na svoje stránky .htaccess súbor na presmerovanie všetkých príspevkov bezpečne na novú /% postname% / štruktúru. Toto je samozrejme veľmi užitočný nástroj, ale poskytuje iba kód na presmerovanie štruktúry poštových mien, zatiaľ čo doplnok odporúčaný vyššie sa môže použiť na presmerovanie viacerých prípadov na rôzne ciele..

Ak vám však nie je vyhovujúce upravovať súbory na vašom webe, odporúčame vám držať sa jedného z vyššie uvedených dvoch bezplatných doplnkov..

Krok 4: Zmena prepojení vyhľadávacích nástrojov na novú štruktúru (opätovná indexácia)

Už sme sa zmienili o tom, že vyhľadávacie nástroje budú mať po aktualizácii štruktúry trvalých odkazov nesprávne informácie. Ako vlastník stránok to bohužiaľ nemôžete ovplyvniť. Vyhľadávacie nástroje pravidelne prehľadávajú weby a aktualizujú sa, keď nájdu zmeny, takže sa tento problém časom opraví.

Môžete však pomôcť procesu spolu vytvorením Mapa stránok XML, a potom manuálne opätovné indexovanie vaše stránky s vyhľadávacími nástrojmi.

záver

Pred uvedením nového webu na trh je najlepšie osloviť také prvky, ako sú permalinky. Po spustení stránok však možno budete musieť zmeniť štruktúru odkazov. Ak sa ocitnete v tejto situácii, potrebujete starostlivý plán, aby ste predišli narušeniu vašich stránok (interne aj externe).

Zmena štruktúry permalinku na vašom webe je niečo, čo by sa malo zvážiť a naplánovať skôr, ako urobíte čokoľvek.

Aj keď vykonávanie zmien a obmedzovanie problémov nebolo nikdy jednoduchšie, na svoje stránky môžete stále naraziť. V krátkodobom horizonte to môže byť v poriadku, ak prechádzate na lepšiu permalinkovú štruktúru priateľskú k SEO, ale nie je to niečo, s čím by ste sa mali neustále zaoberať.. Vyberte novú štruktúru permalinku a držať sa ho.

Máte nejaké otázky týkajúce sa aktualizácie vašej permalinkovej štruktúry WordPress? Urobili ste v minulosti zmenu permalinku? Vyskytli sa nejaké problémy s prevádzkou vyhľadávacieho nástroja a nefunkčnými odkazmi? Ako ste ich vyriešili? Radi by sme sa od vás dozvedeli v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me