Mobilné indexovanie pre WordPress – čo to je a ako sa na to pripraviť

Väčšina z nás si je vedomá, že vyhľadávacie nástroje ako Yahoo a Google udržiavajú obrovský index bežiaci na miliónoch stránok. To im umožňuje vyhľadávať a zobrazovať obsah, ktorý je relevantný pre vyhľadávací dopyt. Netreba dodávať, že ak chcete, aby vaše webové stránky našli miesto vo výsledkoch vyhľadávania, musíte sa najprv ubezpečiť, že sú zahrnuté do indexu. V budúcnosti však budete musieť zvážiť aj indexovanie mobilného telefónu pre WordPress.


Vyhľadávacie nástroje fungujú pomocou zložitých algoritmov, ktoré sa neustále vyvíjajú. Spoločnosť Google pre jedného neustále pracuje na vylepšovaní svojho algoritmu vyhľadávania, aby používateľom ponúkla čo najlepší vyhľadávací zážitok. V rámci tohto procesu Google postupne postupuje smerom k indexu prvého mobilného telefónu. Nebojte sa – existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete vykonať, aby ste pripravili indexovanie pre mobilný telefón ako prvý pre WordPress.

Čo je prvé indexovanie v mobile?

Prvé indexovanie mobilného telefónu pre WordPress: Čo je to?

Až donedávna väčšina ľudí vyhľadávala obsah na internete zo svojich stolových počítačov. Vyhľadávacie algoritmy spoločnosti Google boli teda (a stále sú) zamerané na spracovanie týchto vyhľadávacích dopytov zo stolových počítačov. Výsledky vyhľadávania z „indexu stolných počítačov“ boli potom upravené o faktory mobilného hodnotenia. Bez ohľadu na to, či sa vyhľadávanie začína na počítači alebo mobilnom zariadení, robot Googlebot vyhľadá v rámci tohto „indexu pracovnej plochy“ a nájde príslušné webové stránky..

Google je teraz menia svoj prístup, začne prehľadávať web z mobilného prehliadača, čo znamená, že musíte premýšľať o indexovaní WordPress z mobilu ako prvého.

Google bude naďalej udržiavať jednotný index pre všetky webové stránky. Zároveň bude naďalej dolaďovať svoje algoritmy, aby sa viac spoliehala na mobilný obsah

 • hodnotiť stránky z tohto webu
 • porozumieť štruktúrovaným údajom
 • na zobrazenie úryvkov z tejto stránky vo výsledkoch.

Táto metóda vyhľadávania sa použije na vyhľadávanie iniciované aj z počítačov.

Google používa „klasifikátory“, aby zistil, či je web pripravený na zahrnutie do indexu prvého mobilného telefónu. Klasifikátory určujú, do akej miery je webová stránka pre mobilné zariadenia porovnateľná alebo porovnateľná z hľadiska obsahu, odkazov, schém, multimédií atď.

Prečo posun k indexu prvého mobilného telefónu?

Zmena v prístupe spoločnosti Google je reakciou na významný posun smerom k vyhľadávania z mobilných zariadení. Súčasný spôsob vyhľadávania neponúka ideálny zážitok pre používateľov mobilných telefónov. Hlavne je to preto, že verzie mnohých webových stránok pre stolné počítače a mobilné zariadenia nemajú zhodný obsah. Kliknutím na výsledok vyhľadávania z mobilného zariadenia môžu používatelia prejsť na stránku, ktorá v mobilnej verzii neexistuje. Alebo obsah nemusí byť viditeľný na mobilných telefónoch. Alebo môžete použiť tému WordPress, ktorá nereaguje. Výsledkom je zlá používateľská skúsenosť, ktorej sa Google ťažko snaží vyhnúť.

Spoločnosť Google sa snaží urobiť z internetu miesto vhodné pre mobilné zariadenia a indexovanie prvého mobilného telefónu je ďalším krokom týmto smerom. Spoločnosť Google v skutočnosti uvádza, že niektoré webové stránky sú už v tomto indexe, pričom ich treba sledovať viac.

Vplyv indexovania prvého mobilu

Prvé indexovanie v mobile pre WordPress: Dopad

Vysvetlite jednu vec – Google bude prehľadávať verziu vášho WordPress pre počítače, aj keď nemáte mobilnú stránku. Prebiehajúci posun jednoducho znamená, že spoločnosť Google sa v budúcnosti zameria predovšetkým na mobilný obsah, aby určila hodnotenie. Z praktického hľadiska to znamená, že pokiaľ ide o prvé indexovanie v mobile pre WordPress:

 • Mobilná verzia vášho webu WordPress sa stane primárnou verziou vášho webu (aspoň pre vyhľadávacie nástroje). Google najskôr vyhľadá mobilnú verziu a prejde späť na verziu pre počítač iba v prípade, že mobilná verzia nie je k dispozícii. Preto sa stránka s lepším hodnotením pre mobilné zariadenia objaví vyššia ako stránka s menším hodnotením pre mobilné zariadenia, aj keď sa vyhľadávanie začne na počítači.
 • Mobilná verzia vášho WordPress začne mať väčší vplyv na budovanie značky na vašom webe.
 • Správcovia webu zaznamenajú zvýšenie indexového prehľadávania podľa Smartphone Googlebot. Úryvky, ktoré sa objavia vo výsledkoch vyhľadávania, budú preto pochádzať z vašich mobilných stránok. To isté platí pre obsah na stránkach vyrovnávacej pamäte Google.
 • To vám naozaj nezabezpečí inú možnosť, ako zabezpečiť, aby bol váš WordPress mobilný. V skutočnosti, v závislosti na publiku, ktoré obstarávate, prístup založený na mobilných zariadeniach je možno lepšou alternatívou. Nezabudnite, spoločnosť Google už považuje mobilnosť vašich webových stránok za mobilnú faktor hodnotenia.

Príprava vášho webu WordPress na index Mobile-First

Jedna vec, ktorá je pre spoločnosť Google pekná, je, že kedykoľvek dôjde k významnej zmene vo vyhľadávacích algoritmoch, hovoria vám ako sa na to pripraviť.

1. Citlivý dizajn

Ak už používate responzívnu tému WordPress alebo ak máte dynamické poskytovanie na tomto mieste, pre túto časť mobilného prvého indexovania pre WordPress nemusíte robiť nič viac. Stačí sa ubezpečiť, že obsah a označenie sú rovnaké v oboch verziách vášho webu WordPress.

Responzívny webový dizajn (RWD) je nastavenie, v ktorom server vždy odosiela rovnaký kód HTML do všetkých zariadení a na zmenu vykreslenia stránky v zariadení sa používa CSS..

Dynamické zobrazovanie je nastavenie, pri ktorom server odpovie rôznymi HTML (a CSS) na tej istej URL v závislosti od agenta používateľa, ktorý požaduje stránku..

Indexovanie pre mobilné zariadenia ako prvé pre WordPress: Implementujte mobilné weby

2. Skontrolujte svoj obsah

Ak sa stane, že primárny obsah a označovanie sú odlišné, skontrolujte, či je štruktúrované označovanie rovnaké pre verzie pre stolné aj mobilné zariadenia. Správcovia webových stránok často odstránia z mobilnej webovej stránky značné kusy štruktúrovaných údajov. Toto sa už nebude považovať za osvedčený postup. Musíte to všetko pridať späť. Aktualizujte tiež adresy URL v rámci štruktúrovaných údajov na mobilných stránkach.

Ak chcete skontrolovať, či je obsah rovnaký vo všetkých verziách, môžete použiť Nástroj na testovanie štruktúrovaných údajov. Zadajte adresy URL oboch verzií vášho WordPress a porovnajte výstup, aby ste skontrolovali, či je obsah v oboch verziách rovnaký. Google tiež odporúča, aby ste vynechali pridanie obrovského množstva značiek, ktoré nie sú relevantné pre obsah dokumentu.

Indexovanie pre mobilné zariadenia ako prvé pre WordPress: Nástroj na testovanie štruktúrovaných údajov

Ďalej navštívte stránku robots.txt.tester aby ste skontrolovali, či váš súbor robots.txt blokuje webové prehľadávače Google z konkrétnych webových adries na vašich stránkach. Tento nástroj overí, či je vaša mobilná verzia prístupná pre robota Googlebot.

3. Metadáta

Metadáta poskytujú rady pre vyhľadávacie nástroje o obsahu na stránke. Preto by mal byť prítomný na oboch verziách stránky. Jednoduché preventívne opatrenia, ako sú podobné názvy a meta popisy na všetkých stránkach v oboch verziách vášho WordPress, môžu ísť veľmi ďaleko.

4. Interné odkazy

Pri prepojení so samostatnými mobilnými webovými adresami (stránky m.-dot) nie je potrebné robiť žiadne zmeny. Ak používate samostatné adresy URL pre mobilné zariadenia, ponechajte si existujúci odkaz rel = canonical a potom link rel = alternate elements medzi dvoma verziami.

5. Jazyky

Ak je váš WordPress viacjazyčný, skontrolujte prepojenia hreflang na samostatných mobilných adresách URL. Budete musieť prepojiť adresy URL pre mobilné zariadenia a stolné počítače samostatne.

6. Hosting

Ak je mobilná verzia vášho webu WordPress na samostatnom hostiteľovi, uistite sa, že hostiteľské servery dokážu zvládnuť možné zvýšenie rýchlosti indexového prehľadávania..

7. Overenie

Nestačí overte webovú stránku pre stolné počítače samostatne vo vyhľadávacej konzole Google pre mobilné indexovanie pre WordPress. Svoju mobilnú verziu svojho WordPressu musíte odoslať aj do vyhľadávacej konzoly Google na overenie.

8. Zamerajte sa na SEO

Nezabúdajte, že spoločnosť Google bude aj naďalej indexovať vašu verziu pre stolné počítače, aj keď ju bude hľadať z pohľadu mobilného používateľa. Pokračujte teda s najvyšším obsahom a praktikami SEO.

9. Mobilnosť

Je nevyhnutné, aby bol váš WordPress prispôsobený pre mobilné zariadenia, aby ste sa uistili, že ste pripravení na prvé indexovanie pre WordPress pre mobilné zariadenia. Spoločnosť Google považuje webovú stránku za prijateľnú pre mobilné zariadenia, keď mobilný používateľ môže načítať všetky časti obsahu na vašej stránke, prečítať text bez potreby priblíženia alebo priblíženia a ľahko sa dotknúť ktoréhokoľvek tlačidla.

Uistite sa, že vaša mobilná verzia prechádza mobilný test priateľskosti. Je dôležité si uvedomiť, že spoločnosť Google teraz prijíma obsah, ktorý je skrytý za kartami a akordeónmi, aby zabalil viac obsahu. Ak používate kontextové okná na mobilných telefónoch, musíte vedieť, že kontextové okná môžu ovplyvniť SEO.

Záverečné slová o mobilnom indexovaní pre WordPress

Bezpochyby prijatie indexovania mobilným telefónom pre WordPress (a všetkých webových stránok v tejto veci) predstavuje pre majiteľov webových stránok a odborníkov v oblasti SEO zásadnú zmenu. Neexistuje však žiadna bezprostredná potreba znepokojenia, najmä nie s týmto zoznamom tipov, ako sa pripraviť na indexovanie mobilného prvého obsahu pre WordPress.

Očakáva sa, že prechod na index mobilného prvého pripojenia bude postupný, čo webovým stránkam poskytne čas na prispôsobenie sa novému prístupu. Spoločnosť Google vyhodnotí každú stránku nezávisle, aby skontrolovala, či je pripravená na zmenu, a presunie ju, keď bude pripravená. Aj keď nie je k dispozícii žiadny časový harmonogram na dokončenie tohto procesu, pre všetky webové stránky je to budíček, aby iniciovali procesy s najvyššou úrovňou v indexe mobilných zariadení ako prvého.

Máte nejaké otázky týkajúce sa indexovania mobilného telefónu pre WordPress? Ako môžete pripraviť svoj web? Alebo nejaké ďalšie tipy, ktoré by ste podľa vás mali pridať? Zvuk v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map