Najčastejšie chyby na webe WordPress SEO

Bežné chyby WordPress Onsite SEO

WordPress je celkom dobre optimalizovaný pre vyhľadávače hneď po vybalení, ale nie je dokonalý. Existuje veľa miestnych chýb WordPress SEO, ktoré používatelia robia. Konkrétnejšie, WordPress potrebuje pomocnú ruku v dvoch oblastiach:


 1. Dodatočná funkčnosť vo forme pokročilého doplnku SEO, napríklad Váš SEO.
 2. Efektívne uplatňovanie lokálnych SEO opatrení.

nakoniec, vy sú zodpovedné za to, ako dobre je váš web optimalizovaný pre stránky s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERP). Ak nerešpektujete základné základy SEO, akékoľvek nainštalované doplnky alebo miniaplikácie nebudú užitočné.

S ohľadom na to som napísal tento zoznam najbežnejších chýb WordPress SEO spolu s pokynmi, ako sa im vyhnúť. Najprv sa zameriame na chyby špecifické pre jednotlivé príspevky a stránky. Potom pri chybách, ktoré môžu mať následky na celom webe. Napr. druh problémov, ktoré môžu mať zásadný vplyv na schopnosť vášho webu hodnotiť podľa relevantných kľúčových slov. Ak zistíte, že vaše stránky sa stali obeťami niektorých z týchto chýb, ich náprava môže dramaticky zmeniť tok návštevnosti vyhľadávacieho nástroja na vaše stránky WordPress..

1. Neoptimalizujeme váš Permalink

Váš trvalý odkaz je dobrý pre dve veci:

 1. Poskytnutie informácií návštevníkom vašich stránok o tom, o čom je stránka
 2. Označovanie relevantnosti pre vyhľadávače

Preto by ste sa mali ubezpečiť, že vaša permalinková štruktúra je správne definovaná v časti Nastavenia> Permalinky na vašom backende:

Permalink Settings
Ako môžeš vidieť, permalinky sú nastavené na názov príspevku (alebo stránky). Toto je formát, ktorý by som všeobecne odporúčal. Možno budete chcieť pridať dátum na trvalý odkaz, ak je obsah vašej stránky nejakým spôsobom relevantný z hľadiska dátumu (napríklad v článkoch správ). Ale pre väčšinu blogov má použitie poštového mena najväčší zmysel.

Keď správne nastavíte štruktúru permalinku, budete sa chcieť uistiť, že permalinky každého z vašich príspevkov sú dobre optimalizované pre konkrétne kľúčové slová, na ktoré zacieľujete. Tu je napríklad trvalý odkaz na tento príspevok:

Príspevok Permalink

Ako vidíte, neodráža sa iba celý názov (čo je permalink v predvolenom nastavení v programe WordPress). Upravil som ho tak, aby sa zameriaval iba na najdôležitejšie kľúčové slová v nadpise, ktoré budú pre spoločnosť Google užitočné pri interpretácii relevantnosti..

2. Neoptimalizuje prezentáciu príspevku SERP

Jedným z mnohých dôvodov, ktoré považujem za súčasť doplnku SEO (uvedený na začiatku tohto príspevku), sú neoceniteľné jeho možnosti optimalizácie pre jednotlivé stránky alebo stránky. Tu je ukážka toho, ako vyzerajú možnosti príspevkov Yoast:

Vaše nastavenia SEO úryvkov

Ak nechcete optimalizovať svoje príspevky a stránky vyplňovaním vyššie uvedených polí, prichádzate o pár trikov:

 • Zamerajte kľúčové slovo umožňuje posúdiť, ako dobre je optimalizovaný váš príspevok / stránka ako celok pre primárne kľúčové slovo.
 • Názov SEO vám umožňuje upraviť vaše názov značky (na rozdiel od nadpisu v samotnom obsahu), aby bol prístupnejší pre vyhľadávacie nástroje.
 • Popis meta vám umožňuje vytvoriť manuálny popis pre vašu stránku / príspevok. Toto sa zobrazí v SERP, ako aj na iných miestach (napríklad na stránkach sociálnych médií). Písanie manuálnych popisov môže mať dramaticky pozitívny vplyv na mieru prekliknutia.

Uistite sa, že každá stránka a príspevok na vašom webe sú optimálne upravené na zobrazenie v SERP.

3. Zlé prepojenie

Prepojenie medzi blogovými príspevkami na vašom webe má niekoľko výhod. To môže zahŕňať veci, ako sú nižšie miery odchodov alebo zvýšená interakcia používateľov. Ale pre účely SEO sme znepokojení relevantnosťou.

Zjednodušene povedané, ak Google zistí, že odkazujete na kontextovo relevantné stránky na vašom webe, lepšie pochopia relevantnosť vášho webu pre konkrétnu tému ako celok. Efektívne prepojenie môže preukázať relevantnosť konkrétnej stránky k téme. Ale to nie je všetko. Môže to tiež viesť k celkovému zvýšeniu rebríčka v rámci celej témy (pretože vaše stránky sú uznávané ako autority).

Kľúčom je časté prepojenie (ale iba v relevantných prípadoch) a používanie kotvových textov bohatých na kľúčové slová. Namiesto toho, aby ste sa dozvedeli viac, kliknite tu„, Napíš„ dozvedieť sa viac o výcvik psov“. Doplnok, ktorý považujem za veľmi užitočný pri rýchlejšom a ľahšom prepojení, je Link Whisper. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu na odkaz Whisper.

4. Zlé externé prepojenie

Aj keď sa to môže zdať kontraintuitívne, môžete pravidelne pozitívne ovplyvňovať hodnotenie vyhľadávacích nástrojov prepojenie na relevantné a autoritatívne externé stránky. Je to z dvoch dôvodov:

 1. Faktor relevantnosti, ako je uvedený v časti o prepojení vyššie
 2. Google rád videl stránky, ktoré odkazujú na ostatných – rovnakým spôsobom, ako lekársky denník cituje iné štúdie

Zjednodušene povedané, ak vaše stránky nie sú prepojené s externými webmi, spoločnosť Google to vezme ako znamenie, že váš obsah nie je zvlášť hodnotný. Uistite sa teda, že vo svojom výklenku pravidelne komunikujete s relevantnými a autoritatívnymi webmi a blogmi. Napríklad považujeme za autoritu vo všetkých veciach SEO WordPress a majú o nich skvelý článok prečo sú dôležité odchádzajúce odkazy.

5. Slabá optimalizácia obrazu

Pokiaľ ide o bežné chyby SEO WordPress, vidím najčastejšie slabú optimalizáciu obrazu. Vyhľadávacie nástroje nemôžu vidieť text v obrazovej podobe, takže pokiaľ ide o médiá, musíte trochu držať ruku. Tu prichádzajú značky alt a title, ako je to zobrazené v prehrávači médií WordPress:

seo-image-optimalizácia

Vo svete SEO existuje nekonečná debata o tom, aké dôležité sú značky alt a title. Ale namiesto toho, aby som tým strácal čas, jednoducho pridávam text k obom. Pokiaľ ide o tieto značky, mali by ste zamerajte sa na SEO a použiteľnosť.

Pre veľa ľudí (napríklad pre zrakovo postihnutých alebo mobilných používateľov) sa obrázky nemusia dať zobraziť, v takom prípade uvidia alternatívny text. Preto by mal byť popisom obrazu a zároveň by sa mal zameriavať na kľúčové slová relevantné pre obsah. Nezabudnite zahrnúť text alt a titulky do log, štítkov a akýchkoľvek navigačných obrázkov. Všetky sú užitočné na poskytnutie prehľadnejších vyhľadávacích nástrojov, pokiaľ ide o predmet vašich stránok. Ale to je len špičkový obraz ľadovca. Túto príručku môžete použiť na optimalizáciu obrázkov a na získanie informácií o ďalších spôsoboch, ako zdokonaliť imidž pre rýchlosť a SEO.

6. Zlá kategorizácia / označovanie

Toto je môj skutočný maznáčik – stránky, ktoré sú spojené s veľkým počtom kategórií a značiek. Ako má vyhľadávací nástroj zmysel pre príspevok, ktorý je spojený so širokou škálou kľúčových slov?

Kategorizácia a označovanie selektívne a konkrétne. Mali by ste mať veľmi obmedzený počet kategórií (spravidla menej ako 10, s určitými výnimkami) a obmedzený počet značiek (možno nie viac ako 50). Ak bola kategória značky použitá iba zopár krát, pravdepodobne nie je hodná existencie.

Pokiaľ ide o príspevky a taxonómie WordPress, všetko je jednoduché – menej je viac. Na svojom vlastnom blogu odkazujem každý príspevok iba na jednu kategóriu a hŕstku vysoko relevantných značiek. Týmto spôsobom vytváram kontextovo relevantné stránky taxonómie, ktoré Google považuje za vhodné na hodnotenie.

Dobre skonštruované stránky s kategóriami a značkami poskytujú vyhľadávacím nástrojom veľa kontextov. Týmto spôsobom môžu vytvoriť predstavu o relevantnosti vašich stránok ako celku pre danú tému a môžu sa tiež hodnotiť individuálne. Ak sa rozhodnete zostaviť stránky kategórie kvality a značiek, nezabudnite sa uistiť, že sú nastavené na indexovanie. Ak sa chcete dozvedieť viac o osvedčených postupoch, pokiaľ ide o kategorizáciu a označovanie.

7. Zle štruktúrované hlavičky

Hlavičky HTML (napr

značka) poskytne spoločnosti Google veľa súvislostí týkajúcich sa relevantnosti vašich stránok. Slová umiestnené v značkách hlavičiek majú väčšiu váhu ako slová obsiahnuté v hlavnom obsahu na vašich stránkach.

Preto je životne dôležité, aby ste do týchto hlavičiek vždy, keď je to možné, zahrnuli relevantné kľúčové slová, ale to je tiež je dôležité, aby boli značky hlavičiek správne štruktúrované. Niektoré témy WordPress v tomto ohľade neaplikujú osvedčené postupy, takže teraz môžete skontrolovať značky hlavičiek. V krátkosti:

 • Na domovskej stránke

  značka by mala byť názvom vášho webu

 • Na všetkých ostatných stránkach

  značka by mala byť nadpisom (t. j. príspevku alebo stránky)

Takto má vaša domovská stránka najlepšiu šancu na hodnotenie názvu vašej stránky a ďalšie stránky majú najlepšiu šancu na hodnotenie podľa akejkoľvek konkrétnej témy, ktorej sa týkajú..

okrem toho,

a

značky by mali byť voľne použiteľné ako kontextovo relevantné podnadpisy. Aká je tvoja téma by nemala Spoločnosť doing robí tieto značky na zbytočné účely (napríklad pre nadpis „odporúčané príspevky“ v miniaplikácii bočného panela – to vôbec nepomáha vyhľadávacím nástrojom). Ďalšie informácie o tom, ako správne štruktúrovať značky hlavičky, nájdete v tomto podrobnom príspevku od používateľa Joost de Valk.

8. Poučenie vyhľadávacích nástrojov na indexovanie príliš veľa

Mnoho ľudí sa mýli za predpokladu, že Google bude indexovo prehľadávať a indexovať celú svoju stránku. Aj keď Google môže kraul celý váš web, často nebude indexovať všetko príspevkov a stránok. A v skutočnosti nechcete, aby Google prehľadával všetok obsah na vašich stránkach – iba veci, ktoré skutočne stoja za hodnotenie. Čokoľvek iné je zbytočné a nemáte z toho prospech, ak sa nachádzate v indexe Google. Konkrétne tieto stránky zahŕňajú:

 • Nevyužité stránky taxonómie / archívu (napr. Značky, archívy autorov, archívy podľa dátumu atď.)
 • Vaše pravidlá ochrany osobných údajov
 • Právne vylúčenie zodpovednosti

Získate nápad. „Čistejšie“ stránky, ktoré môžete spoločnosti Google predstaviť, tým lepšie. Čokoľvek, čo je pre vyhľadávačov irelevantné alebo zbytočné, slúži iba na oslabenie relevantnosti vašich stránok. Preto by ste sa mali ubezpečiť, že všetky takéto stránky sú nastavené na „noindex“ – t.j. povedzte vyhľadávacím nástrojom, aby ich indexovali. To sa dá ľahko urobiť pomocou doplnku, ako je Váš SEO, čo vám umožňuje noindex celé taxonómiá / typy archívov.

S nainštalovaným doplnkom jednoducho choďte na SEO> Vzhľad vyhľadávania. Potom prepnite možnosť „Zobraziť (typ príspevku) vo výsledkoch vyhľadávania?“ na Nie pre každý typ príspevku, ktorý chcete označiť ako noindex. Potom zamierte do taxonómie a archív karty urobiť to isté.

Váš SEO: Predvolené typy obsahu

Táto možnosť je k dispozícii aj na základe jednotlivých príspevkov alebo stránok:

Indexovanie vašich príspevkov SEO

9. Neposkytuje súbor XML Sitemap

Súbor Sitemap XML nie je v žiadnom prípade potrebný. Ale neposkytnutie jedného pre vyhľadávače je ako dať niekomu zložité pokyny do domu verbálne, skôr ako vašu adresu. Pre vyhľadávače je oveľa jednoduchšie, ak im poviete, čo by sa malo indexovať. Takto spoločnosť Google, Bing a ďalší vedia, čo z vašich indexovaných stránok je najdôležitejšie.

Najväčší hriech, že neposkytujeme súbor XML, je skutočnosť, že je tak sakramentsky ľahké robiť. Ak už máte nainštalovaný vyššie uvedený doplnok SEO, jednoducho prejdite na adresu SEO> Všeobecne> Funkcie a prepínať na funkcii súboru Sitemap XML:

Váš SEO XML Sitemap

To je všetko. Vaša základňa vám poskytne súbory Sitemap o rôznych možnostiach, ktoré povolíte / zakážete v rámci Vzhľad vyhľadávania oddiel. Doplnok teraz na vašom serveri ponechá dynamicky aktualizovaný súbor Sitemap XML, ktorý vyhľadávacie nástroje použijú pri indexovom prehľadávaní vašich stránok.

10. Zameranie na kľúčové slová Meta

To je menej chyba a viac úplná strata času, pretože Spoločnosť Google nezohľadňuje meta kľúčové slová pri hodnotení stránok. Spameri v minulosti historicky používali kľúčové slová meta, a to do tej miery, že pre nich spoločnosť Google v súčasnosti neúčtuje žiadnu hodnotu. Takže ak stále používate meta kľúčové slová, teraz je čas prestať.

11. Duplikátny obsah (a nedefinujúce kanonické adresy URL)

Mnoho ľudí vám povie, že duplicitný obsah je váš najhorší nepriateľ. Ak Google vidí, ako publikujete obsah, ktorý je k dispozícii inde, uvoľní na vašom webe posvätné peklo, až kým nezostane nič iné ako nejaký prepadnutý HTML.

V skutočnosti to nemusí byť nevyhnutne pravda. Spoločnosť Google (vždy) nepenalizuje stránky za používanie duplicitného obsahu. Namiesto toho, ak uvidí dve webové stránky s väčšinou rovnakým obsahom, pokúsi sa zistiť, ktorý z nich bol pôvodným vydavateľom. Potom uprednostní túto stránku vo výsledkoch vyhľadávania pred druhou.

Na druhej strane duplikát obsahu na tej istej stránke nie je vynikajúci. Aj keď nejde o svetový problém, mať viac prípadov toho istého obsahu prítomných na viacerých stránkach je proste chaotický. Mať dvadsať článkov „Bluehost Review“ vám nepomôže zaradiť sa na prvú stránku. Snažte sa skombinovať duplicitné články blogu a presmerovať odstránené príspevky / stránky na najrelevantnejšie (opäť, váš SEO je opäť veľmi užitočný s jeho vstavaným správcom presmerovania).

A možno oveľa viac prevládajú, ako si myslíte, že sú neúmyselné duplicitné stránky Domovská stránka vašej stránky môže existovať na oboch www a nie-www (t. j. https://yoursite.com/) a tiež http a https verzie, ktoré sú v skutočnosti samostatné stránky. Riešením je definovať tzv kanonické adresy URL pre každú z vašich webových stránok.

12. Nie je optimalizácia pre rýchlosť

Rýchlosť načítania vašich stránok má zásadný význam. Ľudia nenávidia stránky, ktoré sa pomaly načítajú, a teda aj spoločnosť Google (a pravdepodobne aj iné vyhľadávacie nástroje). Zjednodušene povedané, rýchlosť, akou sa zaťaženie vašich stránok môže skutočne prejaviť na vašom hodnotení.

Preto by ste sa mali uistiť, že sa váš web načíta dvakrát rýchlejšie. Existuje veľa návodov, ako zrýchliť WordPress, ako aj optimalizovaných doplnkov pre hosťovanie a ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré môžete použiť na pomoc.

Na vyskúšanie rýchlosti stránok, ako sú Pingdom a PageSpeed ​​Insights, môžete tiež využiť obľúbené bezplatné nástroje na posúdenie rýchlosti a úzkych miest svojich stránok..

13. Nie je optimalizácia pre sociálne médiá

Či už máte radi sociálne médiá alebo nie, mali by ste sa ubezpečiť, že vaše profily sú správne nastavené a prepojené s vaším WordPress prostredníctvom Open Graph a Twitter Cards. Ak ste to ešte uhádli, váš SEO je rýchly a jednoduchý spôsob, ako je sociálne nastavenie zabudované do doplnku..

Vaše sociálne nastavenia SEO

Môže to vyzerať ako relatívne malá vec, ale uistenie, že váš web je správne prepojený s vašimi sociálnymi médiami, pomôže zaistiť, aby boli vaše príspevky „lepšie zdieľateľné“. Okrem toho si môžete pridať svoje vlastné metaznačky Facebook a Twitter. To zahŕňa názov, popis a optimalizovaný obrázok. Opäť to môže pomôcť zlepšiť viditeľnosť a zdieľanie vášho príspevku.

Váš vlastný meta tag Facebook a Twitter

Zabalenie bežných chýb SEO na mieste

SEO môže byť dosť zastrašujúce – musí sa veľa pokaziť. Naopak, je to tak, že ak dokážete získať väčšinu vecí správny, oproti konkurencii budete mať veľkú výhodu. Väčšina chýb SEO, ktoré vidíte vyššie, nie sú raketovou vedou. Akonáhle pochopíte základné princípy SEO, budete si môcť intuitívne všimnúť, keď je niečo dobré pre hodnotenie vašich stránok, a naopak..

Máte nejaké miestne SEO tipy pre používateľov WordPress, ktoré som nezaoberal ani v tomto príspevku, ani v inom príspevku? Ak áno, podeľte sa s nami v sekcii komentárov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map