Päť základných stratégií SEO pre WordPress na zlepšenie rebríčka

Päť základných stratégií SEO pre WordPress na zlepšenie rebríčka

Každá osoba, ktorá prevádzkuje blog, porfólio, internetový obchod WordPress alebo takmer akýkoľvek web, sa snaží prilákať väčšiu návštevnosť. Vzhľadom na to, že väčšina webových stránok závisí od vyhľadávacích nástrojov, aby priniesla návštevnosť, je potrebné optimalizovať váš web pre vyhľadávacie nástroje a zamerať sa na vaše stratégie SEO. Vaši čitatelia by mali mať nielen možnosť dostať sa na vaše webové stránky, porozumieť im a orientovať sa v nich, ale mali by roboti vyhľadávacieho nástroja prehľadávať vaše stránky. Okrem toho môžete tiež doladiť svoje off-page SEO úsilie, aby návštevníci na dosah ruky.


Prispôsobenie vyhľadávacieho nástroja pre webové stránky vedie veľa faktorov. V tomto príspevku sa zaoberáme piatimi základnými zložkami stratégií SEO, na ktoré sa môžete zamerať a vylepšiť tak svoje webové stránky. Začnime!

Obsah je kráľom pre WordPress SEO

O tom nie je pochýb – Obsah je kráľ. Skúsenosti lídrov na trhu s obsahom 7,8-krát vyššia prevádzka na webe ako nevedúci predstavitelia.

Obsah je kráľom pre WordPress SEO

Čokoľvek propagujete, keď čitatelia navštívia váš web, hľadajú informácie, ktoré sú pre nich užitočné. Ak ju nenájdu na vašom webe, výsledná miera okamžitých odchodov môže poškodiť hodnotenie vyhľadávacích nástrojov (tu je niekoľko užitočných tipov na zníženie miery odchodov). Naopak, keď uverejníte relevantný a vhodný obsah, označí vás ako spoľahlivý zdroj informácií. Takto dúfate, že sa návštevníci vracajú na vaše stránky a trávia viac času interakciou s vaším obsahom (poznámka: vyhľadávacie nástroje počítajú opakovaných návštevníkov ako plus).

Niekoľko tipov, ktoré treba mať na pamäti pri vytváraní kvalitného obsahu:

 • Akákoľvek vizuálna reprezentácia, ako sú fotografie, videá, infografika, nájde u čitateľov priazeň.
 • Vyberte si svoje miesto a napíšte autoritatívny obsah pre toto miesto.
 • Vyhľadávače tiež sledujú komentáre, recenzie a spätnú väzbu, ktoré dostanete. Preto buďte interaktívni so svojimi čitateľmi.
 • Ak sa chcete zamerať na typ obsahu, ktorý by ste mali vytvoriť, počúvajte publikum, porozumieť jeho požiadavkám a rozvíjať obsah okolo neho. Využite pomoc sociálnych médií a sledujte trendy a preferencie publika. Preskúmajte aktivity a záujmy svojich publika na sociálnych sieťach a získajte predstavu o tom, aký druh obsahu uprednostňujú.
 • Pravidelne opakovane sťahujte existujúci obsah a aktualizujte starý obsah pomocou nových odkazov, najnovších informácií a štatistík.
 • Odkaz na iný obsah na vašom webe. Odkaz na stránky s nižším hodnotením, aby sa zviditeľnili.
 • Využite pomoc hosťujúcich blogerov a dobrovoľnícke písanie.

Správne používanie kľúčových slov

Pri vytváraní obsahu pre svoje webové stránky musíte mať na pamäti použitie kľúčového slova. Používatelia zadávajú kľúčové slová do svojho vyhľadávacieho nástroja. Pred zverejnením je preto vhodné venovať viac času prieskumu kľúčových slov a zamerať sa na niektoré z nich, ktoré sú relevantné pre obsah, ktorý vytvárate, ako aj pre vaše publikum. Tieto slová pomáhajú čitateľom aj vyhľadávacím nástrojom porozumieť tomu, o čom je váš obsah. Váš obsah sa umiestni na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja na základe jeho relevantnosti k kľúčovým slovám použitým čitateľom.

Použite kľúčové slová na zlepšenie SEO WordPress

Pri vyhľadávaní je dôležitá kvalita kľúčových slov a distribúcia vo vašom obsahu. Nezabúdajte na dva druhy kľúčových slov – kľúčové slová s krátkym chvostom a kľúčové slová s dlhým chvostom. Kľúčové slová s dlhým chvostom sú popisnejšie (ako napríklad „tipy pre ľahkých začiatočníkov pre WordPress SEO“) a je dôležité, aby ste ich porovnali s kľúčovými slovami s krátkym chvostom (čo môže byť len „WordPress SEO“). Optimalizácia pre kľúčové slová s dlhým chvostom môže viesť k lepšej miere konverzie, pretože ľudia ich používajú častejšie so zámerom kúpiť.

Existuje mnoho nástrojov na výskum kľúčových slov, ktoré vám môžu pomôcť nájsť optimálne kľúčové slová – Trendy Google, SEMrush, Moz a KWFinder vymenovať zopár.

Trendy Google SEO

Môžete tiež použiť analytiku vo veľkom spôsobom, aby ste zistili, kam vaše publikum smeruje pri vyhľadávaní a na stránkach, ktoré prezerajú, a tam zverejňujte obsah, aby ste upozornili na svoj web. Ďalším spôsobom, ako to dosiahnuť, je kontrola konkurencie s cieľom identifikovať najrelevantnejšie kľúčové slová. Vyhľadajte sociálne médiá alebo použite podobný nástroj ahrefs, a postupujte podľa ich stratégií, aby ste zistili, čo pre nich funguje.

Keď určíte optimálne kľúčové slová, začleňte ich do značky názvu stránky alebo príspevku, adresy URL stránky, názvov súborov obrázkov, alternatívnych textov a meta popisov, ako aj do obsahu..

Prítomnosť sociálnych médií

Ďalej na našom zozname 5 základných SEO stratégií pre WordPress je prítomnosť na platformách sociálnych médií. Dnes je ťažké ignorovať široký dosah sociálnych médií. Viac označení „páči sa mi“ a „nasledovanie“ na sociálnych médiách vám môže priniesť vyššiu pozíciu so spoločnosťou Google a tiež vám umožní prístup k širšej skupine nových čitateľov alebo zákazníkov..

Sociálne médiá a WordPress SEO

Sociálne médiá vám umožnia zacieliť na publikum, ktoré ho zdieľajú. Aj keď zvyčajne je dobré byť na rôznych platformách, môžete sa zamerať len na niekoľko, na ktoré je vaše cieľové publikum najaktívnejšie a tam uverejňovať obsah častejšie..

Najvýznamnejšie kanály sociálnych médií sú Facebook s 2,07 miliárd registrovaných užívateľov, Instagram s 800 miliónmi používateľov a Twitter s 330 miliónov aktívnych mesačných sledovateľov. Medzi ďalšie obľúbené kanály patria LinkedIn, Quora, Reddit a Pinterest. Obsah, ktorý uverejňujete na týchto kanáloch, by mal byť v súlade s USP každého fóra, ako sú obrázky pre Instagram, profesionálne záujmy pre LinkedIn.

Svoje nastavenia sociálnych médií môžete vyladiť a prispôsobiť svoje príspevky svojmu cieľovému trhu. Tým sa stanú relevantnejšími pre konkrétne skupiny, pokiaľ ide o miesto, vek, záujmy alebo pohlavie. Napríklad Facebook vám umožňuje zmeniť nastavenia tak, aby vyhovovali konkrétnym skupinám, Twitter má hashtagy na filtrovanie obsahu a LinkedIn môže zúžiť publikum na veľmi špecifické siete osôb.

Sociálne médiá sú miestom zhromažďovania spätnej väzby, uskutočňovania prieskumov, zisťovania toho, čo vaše publikum chce, a uverejňovania relevantného a vysoko aktuálneho obsahu. Musíte byť aktívny v sociálnych médiách, neustále sledovať trendy a rýchlo na ne reagovať. Je veľmi dôležité prezentovať obsah na týchto fórach veľmi pútavým spôsobom. Pomáha tiež, ak poznáte najlepšie časy na uverejnenie príspevku obsah, aby sa maximalizoval vplyv, a preto sa rozvrhovanie pracovných miest stáva rozhodujúcim faktorom ich efektívnosti.

Mobilná optimalizácia

dnes, na mobilných zariadeniach sa iniciuje viac vyhľadávaní ako kedykoľvek predtým. Veľkú časť konverzií tvoria aj mobilné zariadenia. Cyber ​​pondelok 2017 hit 6,59 dolárov v amerických predajoch, s obrovskými 2 miliardami dolárov z toho, že ide o nákupy prostredníctvom mobilných telefónov (nárast o 40% v porovnaní s rokom 2016). Uvidíte, prečo je dôležitou súčasťou vašich stratégií SEO, aby ste sa uistili, že váš web je vhodný pre mobilné zariadenia. V súčasnosti už väčšina moderných tém WordPress, ako je napríklad Total, reaguje a prechádza tým, že váš web bude mobilný. Nezabudnúť, priateľskosť na mobilný telefón je oficiálnym signálom v poradí SEO od apríla 2015.

Dôležitou súčasťou SEO v systéme WordPress je mobilná optimalizácia

Ako teda optimalizujete svoje webové stránky pre mobilné telefóny? Google sa vydal pokyny na tento účel. Každý aspekt vášho webu, od obsahu a písiem, cez farby a logá, musí vyzerať a správne fungovať na mobilných zariadeniach používaných na prístup k vašim stránkam. Na dosiahnutie tohto cieľa môžete urobiť veľa veľkých aj malých vylepšení vrátane optimalizácie obrázkov a maximalizácia rýchlosti. Pokiaľ ide o mobil, je to najlepšie vyhnúť sa kontextovým oknom na celej obrazovke a na svojom mobilnom webe sa rozhodnite pre rozšíriteľný obsah, ako sú akordeóny, rozbaľovacie boxy a skryté karty.

Môžete tiež zvážiť preskúmanie zrýchlených mobilných stránok, vďaka ktorým sa vaše stránky rýchlo načítajú do mobilných telefónov vo výsledkoch vyhľadávania Google. Mnoho mobilných používateľov pristupuje na vaše webové stránky klepnutím na mobilnú aplikáciu na ich domovských obrazovkách. Možno to budete chcieť využiť aj.

Test priateľského používania mobilných zariadení Google

A keď už urobíte všetko, čo je v našich silách, nezabudnite otestovať svoje webové stránky z hľadiska vhodnosti pre mobilné zariadenia Štatistiky PageSpeed, alebo na Test priateľského používania mobilných zariadení Google.

Miestne SEO

Ďalším dôležitým faktorom SEO je optimalizácia špecifická pre dané miesto, aby vyhovovala ľuďom v konkrétnom susedstve alebo geografickej oblasti. Spoločnosť Google uprednostňuje relevantné, užitočné a presné výsledky miestneho vyhľadávania. Vyhľadávania s názvom „V okolí“ sú zvýšenie popularity. Tieto vyhľadávania používajú geografické narážky na generovanie konečných výsledkov špecifických pre danú polohu.

Trendy Google, vyhľadávanie blízko mňa

Dôvodom tohto nárastu nie je ďaleko – hľadanie dostupnosti wi-fi na verejných priestranstvách, urýchlenie nositeľnej technológie, mobilných aplikácií a ľahká dostupnosť v sieti pomáhajú tlačiť predaj produktov nakupujúcimi, ktorí ich hľadajú, keď sú blízko vás. store. Ak chcete prilákať, určite musíte venovať pozornosť miestnemu SEO zákazníci používajúci mobilné zariadenia nakupovať.

Dobrým začiatkom je zahrnutie NAP (meno, adresa a telefónne číslo) na každú stránku. Toto sú údaje, ktoré používajú vyhľadávacie nástroje pri vyhľadávaniach s miestnym úmyslom. Ak sa nachádzate vo viac ako jednej oblasti, majte pre každú lokalitu samostatnú vstupnú stránku a zahrňte obsah relevantný pre túto lokalitu. Skúste do svojho kľúčového slova zahrnúť polohu a nezabudnite vykonať zmeny na sociálnych sieťach. Vďaka veľkým tlačidlám Call To Action (Call Now, Subscribe, Learn More, Send Message), sú čitatelia ľahkým spôsobom, ako sa spojiť s vašou firmou.

Jednu ďalšiu vec, ktorú môžete urobiť, je uviesť v miestnych adresároch, ako napríklad craigslist alebo Vyhľadávanie miest. na Moja firma na Googli môžete vo Vyhľadávaní Google a Mapách zadať podrobnosti, ako sú napríklad vaše otváracie hodiny, telefónne číslo a pokyny, a overiť ich pravosť. Vaša firma má potom väčšiu šancu objaviť sa na vlastnom paneli v hornej časti stránky s výsledkami vyhľadávania. Funguje aj Facebook Reklamy na miestne povedomie pomocou ktorého môžete osloviť ľudí v okolí vašej firmy zobrazovaním reklám, keď sa priblížia k vašej polohe.

Zabalenie

Vzhľadom na preťaženie informácií na internete nie je ľahké prilákať návštevníkov na vaše stránky. Tipy v tomto príspevku vám však môžu pomôcť zlepšiť SEO vašich webových stránok a zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok. Ak potrebujete ďalšiu pomoc na zvýšenie návštevnosti svojich stránok, prečítajte si náš príspevok s ďalšími tipmi pre SEO.

Ale teraz na vás – máte nejaké tipy, ktoré môžete pridať? Alebo nejaké otázky týkajúce sa toho, ako ešte vylepšiť stratégie SEO WordPress? Dajte nám vedieť nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map