Paprastas vadovas, kaip pakeisti savo nuolatines nuorodas nepažeidžiant „WordPress“ svetainės

Paprastas vadovas, kaip pakeisti savo nuolatines nuorodas nepažeidžiant „WordPress“ svetainės

Pastovių nuorodų struktūros pakeitimas jūsų svetainėje yra pagrindinis įsipareigojimas. Turėtumėte būti visiškai tikri, kad norite atlikti šį pakeitimą savo svetainėje, nes tai gali turėti įtakos jūsų SEO (ir, jei neteisingai elgsis, gali sukelti daug klaidų ir sugadintų nuorodų).


Kiekvienas jūsų tinklaraščio puslapis ir įrašas turi jam priskirtą unikalų nuolatinį URL arba „nuolatinę nuorodą“. Šios nuolatinės nuorodos sukuriamos naudojant iš anksto nustatytą struktūrą. Kartais reikia pakeisti savo įrašų nuorodų struktūrą, tačiau gali kilti problemų dėl paieškos eiliškumo, pasenusių nuorodų iš išorinių svetainių ir sugadintų vidinių nuorodų jūsų turinyje.

Geriausias būdas išvengti šių nuorodų problemų yra turėti aiškų jų atnaujinimo planą prieš tai darant. Tuomet galite saugiai perjungti ir pradėti naudotis labiau optimizuota nuolatinių nuorodų struktūra. Be to, jūs norite žinoti, kaip geriausiai įgyvendinti peradresavimus, kad būtų išvengta 404 klaidų.

Šiame įraše aptarsime kas yra permalinks ir kalbėti apie pakeitimo priežastys juos jūsų svetainėje. Taip pat pateiksime instrukcijas, kaip tai padaryti saugiai pakeisti nuolatinio saito struktūrą, ir venkite išorinių ir vidinių klaidų, susijusių su nutrūkusiais ryšiais, naudojant peradresavimus. Pasinerkime!

Kas yra nuolatinės nuorodos? (Ir kodėl gali tekti pakeisti savo)

„WordPress Permalinks“ nustatymai

Pastovi nuoroda yra interneto adreso dalis, einanti po domeno vardo. Pvz., Pažiūrėkite į šio tinklaraščio įrašo URL: https://www.wpexplorer.com/break-into-blogging-niche/. Domeno vardas yra wpexplorer.com, ir nuolatinė nuoroda yra įsilaužimo į tinklaraščių nišą.

Teisingai nustatant nuolatines nuorodas, siekiama kelių svarbių tikslų. Pavyzdžiui:

 • Jie leidžia jūsų skaitytojams trumpai suprasti, apie ką jūsų įrašas ar puslapis, nežiūrėdami į turinį.
 • Paieškos varikliai juos naudoja norėdami sužinoti įrašo ar puslapio temą tik iš URL.
 • Jie taip pat teikia nuolatinę vietą jūsų lankytojams ir paieškos sistemoms, į kurias galite sugrįžti, kad galėtų perskaityti jūsų turinį.
 • Iš esmės jie yra unikalus kiekvieno jūsų sukurto turinio identifikatorius, padedantis viską sutvarkyti.

Norėdami nustatyti savo nuolatinių nuorodų struktūrą „WordPress“, jums reikės apsilankyti Nustatymai> Pastovios nuorodos jūsų prietaisų skydelyje. Pagal numatytuosius nustatymus, „WordPress“ nuolatinės nuorodos naudoti Diena ir vardas variantas. Jei daugiau dėmesio skiriate įrašo turiniui, o ne jo paskelbimo datai, vis dėlto dažniausiai geriausia naudoti Pavadinimas variantas. Ši struktūra leidžia aiškiai pastebėti jūsų įrašą tiek skaitytojams, tiek paieškos varikliams.

Kurdami jį dauguma žmonių pakeis numatytąją „WordPress“ tinklaraščio nuolatinių nuorodų struktūrą. Yra keletas pasirinkimo variantų, tačiau dažniausiai pasitaikantys du pasirinkimai yra struktūra, parodanti data, po kurios rašomas vardas arba tiesiog pašto vardas savarankiškai. Šis pasirinkimas paprastai daromas atsižvelgiant į numatytą turinį. Pvz., Svetainėse, kuriose daugiausia dėmesio skiriama naujienų straipsniams, paprastai nurodoma data kaip nuolatinės nuorodos struktūros dalis.

Jūs manote, kad kadangi nesunku pakeisti nuolatinių nuorodų struktūrą kuriant svetainę, tai taip pat turėtų būti paprastas įsitvirtinusios svetainės procesas. Nors pakeitimo aktas yra taip paprasta, kaip pasirinkti naują nuolatinės nuorodos tipą ir spustelėti išsaugoti, to veiksmo pasekmėms reikia šiek tiek daugiau diskusijų.

Kodėl aš turėčiau pakeisti savo nuolatinės nuorodos struktūrą?

Yra keletas priežasčių, kodėl jūs turėtumėte pakeisti savo nuolatinės nuorodos struktūrą, ypač jei naudojate numatytąjį nustatymą. Pakeisti savo nuolatines nuorodas tiek naujoje, tiek jau sukurtoje svetainėje yra gana paprasta. Tačiau, jei to nepadarysite, pakeitę struktūrą nustatytoje svetainėje, turėsite neigiamų padarinių planuoti iš anksto. Todėl turėtumėte atidžiai apsvarstyti, ar būtina keisti savo nuolatinio saito struktūrą.

Tačiau yra keletas pagrįstų priežasčių, kodėl reikia pakeisti. Čia yra tik keletas:

 • Jei pradėjote nuo senesnės „WordPress“ versijos, vis tiek galite naudoti ankstesnę numatytąją struktūrą, kurioje yra „Post ID“. Ši struktūra neteikia jokios naudingos informacijos apie jūsų turinį ir yra bevertė SEO.
 • Galbūt nukreipiate savo svetainę kita linkme ir jums reikia atnaujinti struktūrą, kad atspindėtų tą pakeitimą. Pvz., Jei jūs einate į labiau į naujienas orientuotą svetainę, galbūt norėsite įtraukti datą į savo nuolatines nuorodas.
 • Daugelis žmonių nusipirko nusistovėjusias svetaines kaip investiciją, todėl gali būti, kad jūs nusipirkote ar paveldėjote savo svetainę iš kažkieno. Jei įsigijote tiesioginę svetainę, galbūt norėsite atnaujinti nuorodų struktūrą, kad galėtumėte pakeisti prekės ženklą.

Jei dabartinė struktūra tinka jūsų turiniui ir prekės ženklui, jos keitimas gali būti nereikalingas galvos skausmas. Tačiau jei nuspręsite atnaujinti savo nuorodų struktūrą, jums bus malonu žinoti, kad yra būdų, kaip saugiai įgyvendinti šį jungiklį..

Kaip saugiai pakeisti nuolatinės nuorodos struktūrą

permalink-struktūra

Prieš atliekant bet kokius svetainės nuorodų struktūros pakeitimus, svarbu, kad kiekvienu atveju pasidarytumėte atsarginės svetainės kopiją. Taip pat protinga išbandyti pakeitimus apsilankymo svetainėje prieš tai jas įgyvendinsite savo tiesioginėje svetainėje, todėl galėsite pašalinti iškilusias problemas.

Jei nusprendėte, kad norite ar turite pakeisti savo nuolatinės nuorodos struktūrą, turėsite atlikti kelis veiksmus.

1 žingsnis: nuspręskite dėl naujos nuolatinės nuorodos struktūros

Pirmasis sprendimas, kurį turite priimti, yra jūsų naujos nuolatinės nuorodos struktūros sintaksė. Pasirinkdami naują struktūrą, turite priimti keletą sprendimų dėl to, ką įtrauksite į nuorodos sintaksę. Ar norite įtraukti datą, pavyzdžiui? Jei tai padarysite, kiek norite, kad nuoroda būtų matoma?

Tai yra svarbus sprendimas, ir jūs neturėtumėte daryti jokių pakeitimų, kol visiškai įsitikinote dėl savo pasirinkimo. Iš „WordPress“ vadovo galite gauti keletą savo naujos struktūros idėjų naudojant nuolatines nuorodas. Apskritai Pavadinimas Ši parinktis yra ideali daugumai vartotojų, nors su naujienomis susijusios svetainės gali norėti įtraukti datas. Bet kokiu atveju, kai jūs nuspręsite dėl savo naujos struktūros, laikas iš tikrųjų atlikti savo nuolatinių nuorodų pakeitimus.

2 veiksmas: pakeiskite savo nuolatinės nuorodos struktūrą „WordPress“

Kai žinai, kurią sintaksę ketini naudoti, pats laikas eiti į prietaisų skydelio meniu Permalinks ir atlikti pakeitimus. Tiesiog eikite į Nustatymai> Pastovios nuorodos „WordPress“ galiniame gale ir nustatymų ekrane pasirinkite:

„WordPress Permalinks“ nustatymai

Pasirinkę (arba naudodami žymas, kad sukurtumėte savo pasirinktinę struktūrą), spustelėkite Sutaupyti. Dabar jūsų nuorodos atnaujintos! Dabar visi vidiniai URL bus atnaujinti nauja sintakse.

Visos vidinės nuorodos turėtų būti tinkamai atnaujintos, jei jos buvo pridėtos kaip „WordPress“ dalis. Gali reikėti atnaujinti bet kokias rankines nuorodas. Tačiau visos nuorodos į jūsų svetainę iš kitur bus visiškai sugadintos, o visas paieškos sistemų indeksuotas turinys bus neteisingas.

3 žingsnis: Pataisykite sugadintas nuorodas naudodami 301 peradresavimus

Kaip jau minėjome anksčiau, pakeisti savo permalink struktūrą yra lengva. Tačiau dabar jūs turite susidurti su iškritimu. Dabar visos nuorodos į jūsų ankstesnes nuorodas tiek jūsų turinyje, tiek išorinėse svetainėse yra sugadintos. Kitas šalutinis poveikis yra tas, kad bet koks turinys, kurį indeksavo paieškos varikliai, taip pat neteisingas.

Yra paprastas šios problemos sprendimas, ty sąranka 301 peradresavimas savo svetainėje. 301 peradresavimas iš esmės nurodo bet kurią naršyklę, kuri atkeliauja į jūsų svetainę naudojant seną nuolatinių nuorodų struktūruotą URL, kur yra atitinkamas turinys. Tai taip pat leidžia paieškos sistemoms žinoti, kad tai yra nuolatinis pokytis. Tikriausiai taip pat norėsite tinkinti savo 404 puslapį, kad surastumėte bet kokias neveikiančias vidines ar rankines nuorodas, į kurias galbūt nepastebėjote..

Anksčiau jūs būtumėte turėję pridėti visus šiuos peradresavimus rankiniu būdu į savo .htaccess failą į savo interneto serverį. Laimei, su „WordPress“ yra įskiepių, kurie gali pasirūpinti visais šiais dalykais.

Paprasto 301 peradresavimo papildinio naudojimas

Norėdami lengvai sukurti peradresavimus „WordPress“, galite pasirinkti vieną iš variantų: Paprasti 301 peradresavimai Prijunkite. Įdiegę ir suaktyvinę papildinį, prietaisų skydelio srityje „Nustatymai“ pridedamas naujas meniu.

Paprasti 301 peradresavimo parametrai

Dėl šio papildinio tikrai nereikia daug jaudintis. 301 peradresavimo nustatymų lange jums parodomi du paprasti laukai. Vienas yra paženklintas Prašymas ir kitas Kelionės tikslas. Iš esmės čia įvedate senąją nuolatinių nuorodų struktūrą ir naująją nuolatinių nuorodų struktūrą. Į šiuos laukus reikia pridėti tik informaciją po domeno vardo.

Aukščiau esančio paveikslėlio pavyzdyje Prašymas laukelyje yra “WordPress” mėnesio ir vardo nuolatinių nuorodų konfigūracija, kol Kelionės tikslas laukelyje yra „WordPress“ konfigūracija, skirta „Paskelbto vardo nuolatinė nuoroda“ struktūrai. Pridėję šiuos du laukus, išsaugokite pakeitimus. Dabar bus pranešta apie bet kokį paieškos variklio srautą, kuris patenka į senas nuorodas, kur kreiptis.

Peradresavimo papildinio naudojimas

Kitas papildinys, kurį rekomenduojame pridėti ir valdyti peradresavimus, yra nemokamas Peradresavimas Prijunkite.

Peradresavimo „WordPress“ papildinys

Pirmiausia naudokite peradresavimą įdiekite savo „WordPress“ prietaisų skydelyje. Tada galite pereiti į Įrankiai> Peradresavimai nukreipti jūsų svetainės puslapius ir įrašus į naujas jų nuorodas. Tiesiog įveskite seną nuorodą į Šaltinio URL lauką ir naują nuolatinę nuorodą į Tikslinis URL Spustelėkite lauką, tada spustelėkite Sutaupyti:

Peradresavimo papildinio nustatymai

„Yoast SEO Permalink Helper“ įrankio naudojimas (peradresavimui į / ir pavardę% /)

Kitas įrankis, kuris gali būti jums naudingas, yra „Yoast SEO Permalink Helper“ įrankis. Tai sugeneruoja kodą, pagrįstą jūsų dabartine nuorodų struktūra, kurią galite rankiniu būdu pridėti prie savo svetainės .htaccess failą, kad visus įrašus būtų galima saugiai nukreipti į naują /% pašto pavadinimą% / struktūra. Žinoma, tai labai patogus įrankis, tačiau jis suteikia tik kodą, kad nukreiptų pavardės struktūrą, o aukščiau rekomenduotas papildinys gali būti naudojamas nukreipti kelis atvejus į įvairias vietas.

Tačiau jei jums nepatinka modifikuoti savo svetainės failus, rekomenduojame laikytis vieno iš dviejų aukščiau paminėtų nemokamų papildinių..

4 žingsnis: Paieškos sistemos nuorodų pakeitimas į naują struktūrą (pakartotinis indeksavimas)

Anksčiau minėjome, kad atnaujinę savo nuolatinių nuorodų struktūrą paieškos varikliai turės neteisingą informaciją. Deja, tai negali priklausyti nuo jūsų kaip svetainės savininko. Paieškos varikliai reguliariai tikrina svetaines ir atnaujins, kai ras pakeitimus, todėl laikui bėgant ši problema pasitaisys.

Vis dėlto galite padėti procesui, sukurdami XML svetainės schema, ir tada rankinis pakartotinis indeksavimas savo svetainę su paieškos varikliais.

Išvada

Visada geriausia prieš pradedant naują svetainę atkreipti dėmesį į tokius elementus kaip nuolatinės nuorodos. Tačiau po svetainės paleidimo vis tiek gali tekti pakeisti savo nuorodų struktūrą. Jei atsidūrėte tokioje situacijoje, jums reikia kruopštaus plano, kad išvengtumėte savo svetainės (tiek vidaus, tiek išorės) trikdžių..

Jei norite ką nors padaryti, turite pakeisti savo nuolatinės nuorodos struktūros pakeitimą.

Nors atlikti pakeitimus ir apriboti problemas dar niekada nebuvo taip lengva, vis tiek galite paimti SEO smūgį į savo svetainę. Tai gali būti gerai per trumpą laiką, jei keičiatės į labiau SEO tinkančią nuolatinių nuorodų struktūrą, tačiau tai nėra kažkas, su kuo norėtumėte nuolat susidurti. Pasirinkite savo naują nuorodos struktūrą ir prilipti prie jo.

Ar turite klausimų apie „WordPress“ nuolatinių nuorodų struktūros atnaujinimą? Ar praeityje esate pakeitęs nuolatines nuorodas? Ar kilo problemų dėl paieškos variklių srauto ir neveikiančių nuorodų? Kaip jūs juos išsprendėte? Mes norėtume išgirsti iš jūsų toliau pateiktuose komentaruose.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map