Sprievodca pre začiatočníkov k SEO pre WordPress: Úvod, Prep a žargón

 1. 1. Aktuálne čítanie: Sprievodca pre začiatočníkov k SEO pre WordPress: Úvod, Prep a žargón
 2. 2. WordPress Kľúčové slovo výskum a využitie pre SEO
 3. 3. Vylepšite SEO pomocou spätných odkazov, rýchlosti stránok a ďalších možností

V tomto stručnom sprievodcovi sa dozviete, ako optimalizovať svoje stránky WordPress a ako zarobiť peniaze pre návštevníkov, ktorých ste opustili. V tejto časti vás zoznámime so spoločnosťou SEO a ukážeme vám niekoľko krokov, ktoré je potrebné podniknúť pri príprave na nasledujúcu prácu. Ak máte problémy s porozumením akýchkoľvek výrazov alebo žargónu, prečítajte si časť „Deciphering the žargon“.


Čo je to SEO a prečo by ste naň mali tráviť čas?

Ak to neviete, SEO predstavuje optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov a zásadou je získavanie vyhľadávacích nástrojov, ktoré sa často zameriavajú na spoločnosť Google, aby vám posielali návštevníkov..

SEO je komplikované a všetko, čo so sebou prináša, je ťažké vysvetliť bez toho, aby sme ho museli ťahať, takže ho udržíme krátke a sladké. Najjednoduchší spôsob, ako vysvetliť SEO, je povedať, že ide o komunikáciu. Na jednej strane poznanie potenciálneho publika a komunikácia s nimi v ich jazyku, na druhej strane komunikácia s vyhľadávacími nástrojmi, že váš úžasný obsah si zaslúži pozornosť a úctu svojich robotov..

SEO je často vyrobený tak, aby znel ako nejaký mystický, magický, usilovný. Plavba temným morom, ktorú môžu navigovať iba „guruovia“ a odborníci (alebo výsledky hrania „podvádzaním systému“). A pokiaľ ide o preniknutie do top 10 výsledkov na Google pre tie najkonkurencieschopnejšie podmienky tam a udržanie si pozície, možno je to pravda.

O tom však nie je tento sprievodca SEO pre WordPress. Táto príručka vám ukáže niekoľko osvedčených postupov, ktoré vám môžu začať priniesť malú, ale významnú návštevnosť z vyhľadávania, ktorá sa časom zvýši.

Pokiaľ ide o to, či by ste mali tráviť čas SEO ako začiatočník, zdá sa, že komunita blogov je rozdelená na polovicu. Ľudia, ktorí blogujú o SEO, „nedokážu podceňovať dôležitosť vykonávania SEO“, zatiaľ čo ľudia, ktorí používajú sociálne médiá, sieťovanie, pomenujete ho, všetko to ignoruje.

Aj keď som videl niektoré presvedčivé štatistiky, ktoré ukazujú, že návštevnosť blogov hosťujúcich blogov prevádza lepšiu návštevnosť ako návštevnosť z vyhľadávania, potenciálny objem je tiež dosť odlišný. Zatiaľ čo príspevky pre hostí môžu priviesť niekoľko stoviek návštevníkov, dokonca tisíce, potenciálna celoživotná prevádzka získania hodnotenia jedného príspevku má iný rozsah. Aj pri nejakom „odhodlanom“ hľadanom výraze, ktorý získava iba 30 denných vyhľadávaní, sú to tisíce potenciálnych návštevníkov ročne (a samozrejme, našťastie nie sú potrebné žiadne sieťové alebo studené e-maily). Poďme sa vykopať do SEO WordPress!

Myslel som, že WordPress už bol optimalizovaný pre SEO?

WordPress SEO od Yoast

Áno, áno … a nie. Správna štruktúra je dôležitou súčasťou SEO a WordPress má zavedených veľa kľúčových štruktúr, vďaka ktorým je jeho obsah pre vyhľadávače atraktívnejší. S ďalšími doplnkami, napríklad WordPress SEO od Yoast, môžete skontrolovať veľa polí s takmer žiadnym úsilím. Existujú však niektoré veci, ktoré sa musia urobiť, aspoň teraz, viac-menej ručne. Rovnako ako optimalizácia obrázkov a zabezpečenie toho, aby sa váš web načítal čo najrýchlejšie. Alebo pri písaní obsahu používajte značky hlavičky správne. A uistite sa, že váš obsah je skutočne užitočný a získa podiel alebo tri a spätný odkaz alebo dva.

Ale nič z toho nezáleží, ak nikto nehľadá to, o čom píšete, rovnako ako o tom píšete.

Aj keď spoločnosť Google urobila určitý pokrok, pokiaľ ide o rozpoznávanie obsahu, ktorý je pre používateľa užitočný, aj keď hľadané výrazy nezodpovedajú presne vášmu použitiu kľúčových slov, pre výskum kľúčových slov stále neexistuje žiadna náhrada. Bez ohľadu na to, ako optimalizovaná je vaša stránka, ak nikto nehľadá to, o čom píšete, nie je nikto, kto by ju našiel, aj keby ste boli na prvom mieste. (Takže sa nemusíte príliš pýšiť hodnotením č. 1 pre kľúčové slovo s presnou zhodou pre názov vášho webu. Aj keď to môže byť užitočné pre pomoc predchádzajúcim návštevníkom dostať sa späť na vaše stránky, je veľmi nepravdepodobné, že by ste dostali akékoľvek nové očné bulvy. )

Kľúčové slovo Research

Plánovač kľúčových slov Google AdWords

Ak premýšľate o tom, ako vyhľadávací nástroj funguje, indexovým prehľadávaním a indexovaním svojich stránok a obsahu a následným porovnaním s požiadavkami vyhľadávačov môžete zistiť, o čom to všetko je. Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja v istom zmysle znamená efektívnu komunikáciu s potenciálnym publikom. musíte vedieť, ako komunikovať s publikom.

A to je miesto, kde prichádza výskum kľúčových slov. Výskum kľúčových slov je predovšetkým o hovorení jazykom potenciálneho návštevníka. Mierne odlišné frázovanie môže znamenať 1000% rozdiel v potenciálnom publiku. Niekedy viac (ale to neznamená, že by ste mali vždy zacieliť na obľúbenejší, viac na to neskôr).

Aj keď existuje veľké množstvo softvéru na vykonávanie prieskumu kľúčových slov, na účely tejto príručky použijeme bezplatnú alternatívu Plánovač kľúčových slov Google (na používanie účtu budete potrebovať aktívny účet AdWords, čo je dosť jednoduché, ak už máte účet Google – je to zadarmo).

Jednou z mojich obľúbených funkcií týkajúcich sa plánovača kľúčových slov je to, že ho môžete použiť na získanie návrhov a prehľadov o jazyku, ktorý vaše publikum používa pri vyhľadávaní obsahu, jednoducho zadaním jednej širšej témy alebo problému.

Druhou časťou výskumu kľúčových slov je hodnotenie konkurencie. Toto je kľúčové, pretože vám pomôže rozhodnúť sa, či stojí za to vyskúšať konkrétne kľúčové slovo, alebo ho jednoducho uložiť na neskôr a prejsť na zelenšie pastviny..

Najlepšie postupy SEO podľa spoločnosti Google

Spoločnosť Google neodporúča „umelé vytváranie odkazov“ vrátane vytvárania spätných odkazov vrátane blogov pre hostí. Namiesto toho vám spoločnosť Google odporúča:

 • Optimalizujte štruktúru svojich webových stránok
 • Napíšte presné názvy stránok
 • Vylepšite svoje webové adresy
 • Správne používajte meta popisy
 • Napíšte obsah kick ass alebo poskytnite služby kick ass
 • Správne používajte značky nadpisov
 • Optimalizujte svoje obrázky

príprava

A teraz na skutočné konanie. Nasledujúce informácie vám pomôžu pripraviť váš web na implementáciu najlepších postupov SEO, s ktorými sa budeme zaoberať v ďalšej časti sprievodcu.

Krok č. 1 Nezabudnite povoliť vyhľadávacím nástrojom indexovať vás.

wordpresssearchenginevisibility

PONUKAJTE TENTO BOX NEBEZPEČENÝ! Bez ohľadu na to, ako dobre robíte všetky ostatné veci, ak sa pokazíte týmto krokom, nebude to vôbec jedno. Vaša stránka oznámi googlebotom, bingbotom a yahoobotom, že nie sú „tu vítaní“. A budú sa pohybovať ďalej, vďaka čomu vás budú vo väčšine vyhľadávacích nástrojov (ak nie všetci) skutočne neviditeľní.

Krok č. 2 Nainštalujte doplnok SEO, ktorý vyzdvihne miesto, kde WordPress prestane.

Jedným z najpoužívanejších a odporúčaných doplnkov, ktorý tu používame, je WP Explorer, je WordPress SEO od Yoast (dozviete sa, ako ho používať neskôr, podrobne, takže sa nemusíte obávať).

Krok č. 3: Indexujte svoje stránky, ak ešte neexistujú

Na to, aby vás spoločnosť Google mohla indexovať, budete potrebovať už indexovaný web, ktorý bude odkazovať na váš web, alebo budete musieť svoj web indexovať manuálne. Môžete to urobiť odoslaním súboru Sitemap (vytvoreného ľahko pomocou doplnku, ako je WordPress SEO od Yoast, alebo Súbory XML) použitím Nástroje správcu webu Google (aby ste boli indexovaní v používaní Bingu Nástroje správcu webu Bing odošlite svoj súbor Sitemap). Viac informácií vytvorenie súboru XML Sitemap a odoslať ho tu.

Krok č. 4 Nechajte škaredé Permalinky pozadu

Nielenže je predvolená štruktúra (p = 999) zlá na vzhľad, ale nepriamo poškodzuje aj vaše hodnotenie, pretože mať kľúčové slová v adrese URL vašej stránky trochu pomáhajú. Je to také ľahké riešenie. Jednoducho prejdite do časti Nastavenia> permalinky a vyberte štruktúru odkazu „meno príspevku“ a všetko je nastavené.

wordpresspermalinks

Rozlúštenie žargónu

Tu sa snažíme rozlúštiť niektoré žargóny, ktoré sa často používajú, keď hovoríme o SEO. Ak máte výraz, ktorý vás zaujíma, čo to znamená, neváhajte a zanechajte komentár!

 • Objem vyhľadávania = množstvo vyhľadávaní, ktoré získa konkrétne kľúčové slovo za mesiac.
 • Kľúčové slovo = Najčastejšie sa odkazuje na slovo alebo frázu hľadanú v, v kontexte jej vloženia do vášho obsahu.
 • Vyhľadávacia fráza = Niečo, čo niekto hľadá vo vyhľadávačoch.
 • Kľúčové slovo s presnou zhodou = kľúčové slovo, ktoré je presnou zhodou s hľadanou frázou („Biopotraviny pre mačky“ je presná zhoda, ale „Natural Cat Food“ nie je).
 • Backlink = Odkaz z vonkajšej webovej stránky na webovú stránku alebo stránku.
 • Permalink = Úplná adresa URL príspevku (alebo stránky). V podstate tam, kde nájdete príspevok, keď už nie je na titulnej stránke.
  V tomto stručnom sprievodcovi sa dozviete, ako optimalizovať svoje stránky WordPress a získať ďalších návštevníkov, ktorých by ste mohli zanechať na stole..

záver

Ste na dobrej ceste a ste na dobrej ceste k lepšiemu porozumeniu a implementácii dobrých praktík SEO pre WordPress. Dúfajme, že teraz máte predstavu o tom, kde začať so SEO pre svoje stránky. V mojom ďalšom príspevku sa zoznámime s kľúčovými slovami, ich dôležitosťou a ako vybrať tie najlepšie pre vaše stránky WordPress – takže buďte naladení! A ak máte čo pridať, jednoducho zanechajte komentár nižšie. Radi by sme sa dozvedeli, čo musíte povedať o príprave SEO.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map