Ultimate Guide to WooCommerce SEO pre vaše produkty

Ultimate Guide to WooCommerce SEO pre vaše produkty

Každý podnik – malý, stredný alebo veľký – potrebuje SEO. Je to preto, že optimalizácia vyhľadávacích nástrojov (alebo SEO) je nevyhnutným marketingovým kanálom. Podľa správy od ahrefs 68% online skúseností začína vyhľadávacím nástrojom a iba 0,78% vyhľadávaní sa dostane na druhú stránku a klikne na výsledok vyhľadávania. To znamená, že ak chcete väčšiu návštevnosť svojho obchodu WooCommerce, musíte pracovať na jeho optimalizácii pre súvisiace hľadané výrazy.


Čo je to SEO?

Vyhľadávacie nástroje ako Google, Yahoo! Alebo Bing sú o nasmerovaní používateľov na najrelevantnejšie webové stránky alebo stránky. Berú do úvahy niekoľko faktorov, technických aj kreatívnych, aby zaraďovali webové stránky do zoznamu výsledkov vyhľadávania. SEO je proces aktualizácie vašich webových stránok v snahe hodnotiť vysoko kvalitné výsledky vyhľadávania, aby sa dosiahol „bezplatný“ alebo „organický“ prenos.

Organické SEO spoločnosti WooCommerce

Aj keď to môže znieť komplexne, nie je. Dobrá vec je, že v SEO sa vykonal veľa výskumov a všetko, čo musíte urobiť, je uplatniť odborné zistenia vo vašom obchode WooCommerce, aby ste mu pomohli ohodnotiť!

Stránka produktu WooCommerce a SEO

Váš obchod WooCommerce je zbierka výrobkov, ktoré slúžia konkrétnemu účelu. Chcete, aby sa určité produkty hodnotili, keď ich používateľ vyhľadá. Povedzme napríklad, že predávate klobúky. Chcete, aby vaša produktová stránka s modrým klobúkom bola hodnotená, keď niekto hľadá výraz „modré klobúky“.

Mohli by však existovať stovky webových stránok, ktoré predávajú modré klobúky. Ako zabezpečíte, aby bol váš web na prvom mieste? Ako už bolo spomenuté, vyhľadávacie nástroje hľadajú hodnotiace signály priradiť konkrétny hľadaný výraz k relevantnému výsledku. V prípade produktovej stránky WooCommerce tieto signály hodnotenia zahŕňajú prítomnosť hľadaného výrazu v adrese URL, názve a obsahu stránky, rýchlosť načítania stránky, rýchlosť načítania stránky do mobilného zariadenia, odkazy na stránku z iných webových stránok, ukazovatele sociálnej popularity a oveľa viac.

Namiesto toho, aby vás to všetko zahltilo, musíte najskôr začať so základným – typom, ktorý musí každá stránka urobiť – a potom prejsť do komplexu – akonáhle ste zdolali základný.

Všetko to začína výskumom kľúčových slov

Bez ohľadu na druh produktu, ktorý predávate, je rozhodujúce porozumieť správnej skupine kľúčových slov, ktorú musí vaša stránka hodnotiť. Kľúčové slovo je fráza, ktorú bude používateľ pravdepodobne hľadať pri hľadaní vášho produktu.

Ak napríklad predávate modré klobúky, ideálne kľúčové slová sú „modré klobúky“, „kúpte si modré klobúky“ alebo „pánsky klobúk modrý“ alebo niečo podobné týmto. Nie je vždy ľahké uhádnuť. Múdrejšou alternatívou je začať so všeobecnými kľúčovými slovami (tými, na ktoré môžete myslieť) a potom ich pomocou nástrojov na výskum kľúčových slov vylepšiť.

Nástroje na výskum kľúčových slov

Z mnohých dostupných možností sú niektoré nástroje (bezplatné a platené), ktoré môžete použiť:

 • Kľúčové slová všade (zadarmo) – rozšírenie prehliadača, v ktorom je uvedená popularita konkrétneho hľadaného výrazu
 • Ahrefs – Ponúka súbor nástrojov, ktoré vám pomôžu zistiť kľúčové slová, ktoré konkurenti hodnotia a ktoré by ste mali hodnotiť
 • Moz Explorer – Nástroj na výskum kľúčových slov zo samotných SEO guru
 • Trendy Google (zadarmo) – jednoduchá možnosť kontroly popularity konkrétneho hľadaného výrazu
 • Návrhy vyhľadávania Amazon (zadarmo) – Návrhy na vyhľadávanie, ktoré Amazon uvádza pri zadávaní produktu
 • Návrhy na vyhľadávanie Google (zadarmo) – Alternatívy hľadaných výrazov, ktoré Google uvádza na konci stránky, keď zadáte vyhľadávací dopyt
Návrhy na vyhľadávanie Google

Príklad: Návrhy na vyhľadávanie Google

Keď prídete na kľúčové slová, musíte opraviť jedno konkrétne kľúčové slovo a použiť ho na aktualizáciu svojho obsahu. V celom obsahu môžete použiť sekundárne kľúčové slová.

Pamätajte si, že vypchávanie kľúčových slov (nadmerné používanie kľúčového slova) v praxi je mŕtve. Svoje kľúčové slová umiestnite na celý obsah rozumne.

Vylepšite svoju stránku s výrobkami pomocou základov SEO spoločnosti WooCommerce

Keď budete mať hlavné kľúčové slovo, musíte sa ubezpečiť, že sa objaví v najdôležitejších sekciách na stránke produktu WooCommerce. Tu je návod, ako to dosiahnuť.

1. URL produktu

Prítomnosť hľadaného výrazu v URL sa považuje za silný signál s hodnotením. V skutočnosti, ak je hľadaný výraz prítomný v samotnom názve domény, potom sa stránka nevyhnutne zaradí (pokiaľ každý ďalší signál neexistuje). Adresa URL produktu by mala v ideálnom prípade obsahovať vaše kľúčové slovo so zameraním. Pri vytváraní nových stránok môžete postupovať podľa tohto postupu. Ale pre existujúce stránky by ste nemali meniť URL, ak ste marketingový nováčik. Zmena adresy URL môže znamenať stratu všetkej hodnoty SEO, ktorú stránka získala, a môže mať nepriaznivý vplyv na vaše hodnotenie.

Tip pre profesionálov: Aktivujte si vo svojom obchode Woo navigáciu, aby ste vo výsledkoch vyhľadávania mohli čítať adresu URL

2. Názov produktu

Štruktúra výsledku vyhľadávania

Kľúčové slovo zamerania by malo byť v názve produktu, aby sa uľahčilo hodnotenie stránky. Nie je o čom diskutovať tu – choďte do toho a aktualizujte svoje tituly produktov!

3. Popis produktu

SEO doplnky ako Váš SEO vám povie, že obsah akejkoľvek webovej stránky by v ideálnom prípade nemal mať menej ako 300 slov. To isté platí pre vaše produktové stránky WooCommerce. Vaša produktová stránka by mala obsahovať podrobný popis produktu so zameraním alebo sekundárnymi kľúčovými slovami, ktoré sa v obsahu nachádzajú 2-3 krát. Kľúčom je opäť rámovanie obsahu prirodzene a nie nadmerné využívanie kľúčových slov.

Stránka produktu WooCommerce

Tip pre profesionálov: Ak váš produkt nezaručuje podrobný popis, prečítajte si náležitosti. Pridajte dimenzie, súčasti, pokyny týkajúce sa starostlivosti, problémy s prepravou atď. Alebo odpovedzte na otázky, ktoré by mohli mať kupujúci.

4. Obrázky a videá

Vedeli ste, že zahrnutím videa do príspevku môžete zvýšiť počet konverzií až o 80% (podľa nášho sprievodcu SEO pre video)? To je obrovské! Obrázky a videá na vašej produktovej stránke pomáhajú lepšie vysvetliť produkt a osloviť kupujúceho. Obrázky by mali byť kvalitné, ale optimalizované tak, aby veľkosť stránky bola čo najmenšia. Videá by sa mali hosťovať na platformách, ako sú Youtube alebo Vimeo, a potom by sa mali zahrnúť na stránku produktu.
Nezabudnite, že je dôležité pridať k svojim obrázkom alternatívny text. Tento text by mal definovať, o čom je obrázok. Vyhľadávacie nástroje používajú tento text na „prečítanie“ obrázka a tento text sa zobrazí na vašej webovej stránke v prípadoch, keď sa obrázok nenačíta. Vaša produktová stránka by mala obsahovať obrázky s kľúčovým slovom focus v Alt Text.

5. Recenzie a hodnotenie

Recenzie a hodnotenia od zákazníkov sú faktory dôvery a vyhľadávacie nástroje ich hodnotia veľmi vysoko. Prítomnosť recenzií na stránke produktu vám môže pomôcť pri hľadaní relevantných vyhľadávaní. Dobré je, že WooCommerce sa stará o zobrazenie hodnotenia produktu vo výsledku vyhľadávania, aby na stránku pridala hodnotu SEO.

Ako už bolo spomenuté, doplnok SEO, ako je napríklad Yoast, je nevyhnutný a môže vám pomôcť odhaliť diery na vašej produktovej stránke. Pár s jeho Rozšírenie WooCommerce pre maximálnu superveľmoci SEO.

Pokročilá taktika SEO na zvýšenie rebríčka produktovej stránky WooCommerce

Ak sa cítite dobrodružní a chcete sa pohybovať okolo základných tipov, môžete vyskúšať niektoré rozšírené zmeny vo svojom obchode a optimalizovať ich.

Vyhľadávacie nástroje okrem obsahu, ktorý sa nachádza na vašej produktovej stránke, kontrolujú aj niekoľko ďalších faktorov, ktoré pomôžu rozhodnúť o hodnotení stránky. Tie obsahujú:

 • Kľúčové slová na produktovej stránke Meta – Obsah, ktorý popisuje stránku produktu a vo výsledku vyhľadávania sa zvyčajne zobrazuje pod nadpisom stránky, je meta stránky. Doplnok SEO vám pomôže pridať meta stránky pre vaše produkty. Prítomnosť kľúčového slova na meta stránke sa považuje za faktor hodnotenia.
 • Optimalizácia pre mobilné zariadenia – Vzhľadom na rastúce množstvo vyhľadávaní, ktoré sa uskutočňujú prostredníctvom mobilných zariadení, skutočnosť, že vaša produktová stránka WooCommerce je optimalizovaná pre mobilné zariadenia alebo nemá vplyv na SEO. Znamená to, že stránka bude reagovať a používať verziu svojej stránky AMP (Accelerated Mobile Pages), ktorá jej pomôže rýchlejšie načítať na mobilných zariadeniach..
 • Pridávanie čerstvého obsahu – Čerstvosť vašej stránky (ako často sa aktualizuje) je dôležitým faktorom SEO. Jednoduchým spôsobom, ako udržať svoje stránky čerstvé, sú recenzie. Sú prirodzeným zdrojom obsahu pridávaného v priebehu času. Podobne môžete do svojich produktov WooCommerce pridať ďalšie relevantné oddiely. Môže to byť počet za predaný produkt (ktorý je aktualizovaný v reálnom čase), časť s častými otázkami, kde môžu zákazníci, ktorých sa to zaujíma, klásť otázky, na ktoré môžete odpovedať, sekcia s príbehom zákazníka, video referencie a oveľa viac..
  Myšlienka čerstvého obsahu WooCommerce SEO
 • spätné – Je to trochu zložitejšie, pretože sa musí urobiť správne. Spätným odkazom je, keď prepájate iné webové stránky, pridajte odkaz na svoje produktové stránky. Môže k tomu dôjsť prostredníctvom zoznamov adresárov, pridružených príspevkov, zmienok o produkte atď. Spätné odkazy sú faktorom dôveryhodnosti a naznačujú, že produkt je dosť dobrý na to, aby sa dal spojiť. Čím viac spätných odkazov, tým väčšie sú šance na hodnotenie produktu. Je dôležité, aby sa spätné odkazy javili ako prirodzené a neboli zasadené náhodnými komentármi na populárne webové stránky * ahem ahem *

Zobrať

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja spočíva v zabezpečení toho, aby sa na stránku vášho produktu dostala správna návštevnosť. Čím vyšší je počet potenciálnych kupujúcich, ktorí sa dostanú na vašu stránku, tým vyššia je šanca na konverziu.

Okrem implementácie vyššie uvedeného, ​​možno budete chcieť tiež optimalizovať výkon WooCommerce, použiť niekoľko tipov na vylepšenie obchodu WooCommerce a investovať do HTTPS (okrem iného) na zabezpečenie WooCommerce. Ak si chcete prečítať ďalšie informácie o SEO, vyskúšajte príručku WPExplorer o WordPress SEO Moz sprievodca na SEO alebo Ahrefov sprievodca pre elektronický obchod SEO.

Optimalizácia stránok produktu WooCommerce pre vyhľadávače je nepretržitý proces. Pamätajte, že SEO mantra – optimalizujte, analyzujte, aktualizujte a opakujte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me