Váš sprievodca inštaláciou a nastavením SEO pre WordPress

Príručka o inštalácii a nastavení SEO pre WordPress

SEO alebo optimalizácia pre vyhľadávače je kľúčom k ziskovosti vašich webových stránok a blogov. SEO môže váš blog vytvoriť alebo zlomiť. Pomáha určiť relevantnosť vašej stránky pre kľúčové hľadané výrazy a to, kde ste vo výsledkoch vyhľadávania. To znamená, že čím lepšie vaše SEO, tým ľahšie pre nových návštevníkov nájde váš obsah, čo by mohlo viesť k zlepšeniu vašej prevádzky. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vylepšiť SEO na vašom webe WordPress, je bezplatný doplnok Yoast SEO.


Váš doplnok SEO WordPress je jedným z najlepších doplnkov SEO, ktoré pomáhajú optimalizovať blogy WordPress a navyše sú úplne zadarmo. S viac ako 10 miliónmi stiahnutí a započítaním je to skvelá voľba pre ľubovoľný web WordPress.

Váš doplnok SEO

Aj keď na webe je veľa návodov, ako nastaviť SEO, chceli by sme vás popasovať jednotlivými krokmi a ukázať vám možnosti, ktoré považujeme v rámci doplnku za najdôležitejšie. Takže bez toho, aby ste museli čakať dlho, poďme sa nainštalovať Yoast SEO, aby ste z toho pre svoj blog získali maximum.

Inštalácia a nastavenie doplnku SEO

Najprv musíte nainštalovať doplnok. Váš SEO sa inštaluje rovnako ako akýkoľvek iný bezplatný doplnok z WordPress.org, takže nasledujúce kroky by vám mali byť trochu známe:

 1. Prihláste sa do svojej inštalácie WordPress
 2. Z informačného panela prejdite na Doplnky> Pridať nové
 3. Hľadať Váš SEO – mal by to byť prvý výsledok (výsledok s logom brzdového svetla)
 4. Kliknite na ikonu Nainštalovať teraz gombík
 5. Po stiahnutí a inštalácii doplnku kliknite na Aktivujte doplnok

A to je všetko! Ste nainštalovaní a pripravení na nastavenie. Mali by ste vidieť novú položku ponuky s názvom SEO smerom k spodnej časti informačného panela. Klikni na SEO odkaz na začiatok!

Poznámka: Aj keď sa nastavenia môžu líšiť podľa vašich individuálnych požiadaviek, nasledujúce základné možnosti väčšina blogov WordPress bude chcieť využiť.

Váš informačný panel SEO

Váš informačný panel SEO

Úplne prvá obrazovka, ktorú vidíte, by mal byť informačný panel. Váš informačný panel SEO je skvelým miestom na spustenie po inštalácii doplnku. V tejto časti je päť kariet so všetkými dôležitými funkciami a možnosťami, ktoré treba zvážiť.

 • Hlavná karta v rámci prístrojová doska zobrazí všetky problémy so SEO alebo odporúčané vylepšenia, ktoré doplnok našiel pre vaše stránky. Toto je rýchly a jednoduchý spôsob, ako zostať na vrchole svojho miestneho SEO.
 • Pod všeobecný na karte nájdete možnosť obnovenia pôvodného nastavenia služby SEO. Po inštalácii akéhokoľvek doplnku mnoho používateľov rád vyskúšalo alebo vyskúšalo možnosti, čo ponúka jednoduchý spôsob, ako sa vrátiť späť na miesto, kde ste začali, takže môžete povoliť iba najužitočnejšie možnosti pre svoj web..
 • Informácie o spoločnosti karta je presne to, čo znie, základné informácie o vašom webe. Odporúčame vám aspoň nastaviť názov svojej webovej stránky, či už ste spoločnosť alebo osoba, alebo názov vašej spoločnosti / osobné meno. Existujú ďalšie možnosti pre názov alt a logo, ale záleží len na vás.
 • Použi Nástroje správcu webu kartu overte svoje stránky vo veľkých vyhľadávacích nástrojoch a povolte kontrolu indexovateľnosti na stránke OnPage.org.
 • A nakoniec, zabezpečenia sekcia ponúka možnosť povoliť rozšírené meta-box Yoast SEO. Toto je možnosť, ktorú väčšina používateľov nepotrebuje, pretože je to hlavne pre neindexujúce príspevky a riešenie kánonický obsah.

Yoast SEO tituly a meta

Yoast SEO tituly a meta

Ďalším krokom je nastavenie vašich titulov a meta. Toto je dôležité, pretože nastavujete možnosti zobrazovania názvov stránok a príspevkov vo výsledkoch vyhľadávania.

 • Počnúc všeobecný, najprv nezabudnite vybrať uprednostňovaný oddeľovač, ktorý sa použije pre všetky vaše tituly. Odporúčame – (pomlčka) alebo | (potrubie), pretože sú bežné a známe pre väčšinu používateľov, ale podľa vášho výberu by nemali mať žiadny vplyv na vaše SEO.
 • Ďalej choďte na Úvodná stránka a nastavte názov svojej domovskej stránky a meta popis. To je veľmi dôležité a to sa objaví, keď sa váš web zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania. Uistite sa, že to, čo píšete, je relevantné pre váš web ako celok, ale tiež použite kľúčové slová, o ktorých dúfate, že ich ohodnotíte.
 • Typy príspevkov, taxonómie a Archív Všetky karty ponúkajú podobné možnosti na nastavenie preferovaných šablón nadpisov a šablón meta popisu pre rôzne stránky na vašom webe.
  Yoast SEO tituly a meta pre typy príspevkov a ďalšie
  Medzi významné nastavenia patria možnosti, ako svoje značky noindex (ktoré nepoužívate, je dobré ich nastaviť na noindex) a možnosť zakázať archívy založené na dátume (pretože väčšina vašich čitateľov bude vyhľadávať na základe kontextu, nie dátumu) ).
 • Posledná karta pre ostatné je miesto, kde nájdete meta možnosti na celom webe. Väčšina používateľov bude mať tieto možnosti zakázané, ale ak naozaj chcete indexovať svoje archívne podstránky, povoliť značky meta kľúčových slov alebo zabrániť vyhľadávacím nástrojom používať vo výsledkoch predvolené úryvky popisu, môžete.

Ste SEO Sociálne siete

Vaše sociálne nastavenia SEO

Yoast zjednodušuje integráciu vašich sociálnych sietí s vašim SEO. Všetko, čo musíte urobiť, je vložiť do svojich relevantných odkazov na sociálne profily pod účty kartu a uložte zmeny. Ak máte záujem, na pridaných kartách sociálnych sietí existujú možnosti, ako povoliť metaúdaje Open Graph pre rôzne siete, ako aj odkaz priamo na stránku vašej spoločnosti Google+.

Vaše súbory Sitemap SEO XML

Váš SEO XML Sitemap

Ak nepoužívate Súbory Sitemap Google XML plugin, odporúčam vám povoliť možnosť XML súborov Sitemap. Pomáha vytvárať prehľadnú štruktúru súborov Sitemap, ktorú má Google prehľadávať. Vyberte, čo chcete zobraziť v súboroch Sitemap a uložte.

Ste rozšírené možnosti SEO

Vaše drobečkové navigácie a rozšírené nastavenia

Sekcia Spresnenie vášho SEO ponúka tri veľmi dôležité skupiny možností, na ktoré nezabudnete – strúhanky, nastavenia permalinks a váš RSS kanál.

 • strúhanka ukazujú cestu na stránku, na ktorej sa používateľ momentálne nachádza (často sa zobrazuje ako domov> kategória> meno alebo niečo podobné) a sú nevyhnutné pre každú webovú stránku. Aby sa vaša téma mohla zobrazovať, musí podporovať funkciu Yoast SEO Dreadcrumbs. Prípadne môžete sledovať Váš sprievodca pridať vlastný kód.
 • Na druhej karte nájdete možnosti pre svoju Permalinks vylepšiť štruktúru odkazov na vaše stránky. Medzi možnosti, ktoré odporúčame, patrí odstránenie základne vašej kategórie z adries URL, presmerovanie pripojených adries URL médií na ich rodičovský príspevok a odstránenie zastávajúcich slov z adries URL, aby sa vytvoril čistší odkaz na príspevok. Uistite sa tiež, že máte deaktivované možnosti presmerovania škaredých adries URL. Skutočne by ste mali od začiatku vytvárať čistú štruktúru adries URL.
 • RSS Karta ponúka možnosti na optimalizáciu informačného kanála pre vašich čitateľov pridaním obsahu pred alebo po vašich príspevkoch. Pomocou tohto postupu môžete do svojho informačného kanála RSS pridať odkazy na autora, príspevok, blog a popis blogu, takže aj keď odkazujúci na váš web stiahnu odkazovatelia, odkazy na váš web sa budú stále zobrazovať spolu s obsahom. Ďalším zaujímavým využitím tejto funkcie by bolo speňaženie informačného kanála. Mohli by ste pridať reklamný banner s rozmermi 728 x 90 s HTML, aby ste ho mohli pridať alebo pripojiť alebo uverejniť príspevky, na ktorých ho uvidia vaši čitatelia, záleží to však na tom, o čom píšete. Ak je váš blog o jednom produkte, reklama na tento produkt by mohla mať zmysel, ale nevyskúšajte svojich čitateľov spamom (budú mať skôr sklon prestať sledovať svoj zdroj úplne).

Vaše nástroje SEO

Nástroje ponúkajú možnosť hromadnej úpravy názvu (ktorý upravuje názov príspevku v SEO pre vyhľadávače) a úpravy súborov (ako je váš robots.txt a .htaccess – ale tieto citlivé súbory vám odporúčame nechať samotné, pokiaľ neviete, čo robíte). Ale čo je najdôležitejšie, zahŕňa Import / Export vlastnosť. Toto je veľmi užitočné pri prechode na vaše SEO z iného SEO pluginu. Pomáha importovať vaše staré možnosti do svojho SEO (hoci by ste mali určite urobiť kontrolu po importovaní), ako aj exportovať všetky nastavenia na použitie na iných webových stránkach, ktoré by ste mohli mať..

Vaša vyhľadávacia konzola SEO a prémiové rozšírenia

Tieto posledné dve karty sú k dispozícii, ak ich potrebujete, ale pre nastavenie SEO nie sú rozhodujúce. Search Console sa používa na zadanie autorizačného kódu na získanie informácií o službe Google Search Console, ktoré môžu byť užitočným zdrojom na sledovanie vášho hodnotenia a výkonnosti. Je to jednoduchý spôsob, ako zistiť, či má spoločnosť Google prístup k vašim stránkam, zistiť, čo hľadáte a zistiť, kto na vás odkazuje..

Posledná časť pre rozšírenie uvádza zoznam prémiových doplnkov, ktoré ponúka služba Yoast SEO pre svoj doplnok SEO. K dnešnému dňu ponúkajú štyri rozšírenia pre prémiovú aktualizáciu, optimalizáciu videa, Google News SEO a miestne (geograficky vzaté) SEO. Žiadne z nich nemusíte používať SEO SEO, ale ak zistíte, že od svojho doplnku SEO potrebujete viac, rozšírenia sa dajú ľahko nájsť..

Vaše možnosti SEO a stránky

Okrem možností pre samotný doplnok pridáva váš SEO užitočné nastavenia SEO pre vaše príspevky a stránky. Najlepšie je vidieť, keď vytvoríte nový príspevok. Tu je podrobný popis tohto článku.

Možnosti SEO príspevku: Primárna kategória

V hornej časti stránky nájdete niektoré ďalšie možnosti SEO a užitočné rady, ktoré pridal váš SEO. Prvým z nich je prehľad na Flesch Readability a SEO skóre pre váš príspevok. Zelená je dobrá, žltá by mohla použiť vylepšenie a červená je zlá.

Uvidíte tiež pridanú položku Primárna kategória možnosť, ak ste svoj príspevok umiestnili do viac ako jednej kategórie. Týmto spôsobom si môžete vybrať, ktorá kategória je dôležitejšia a mala by sa zobrazovať v strúhanke SEO pre vaše SEO.

Ak prejdete nadol naspäť na svoj príspevok, nájdete meta pole Yoast SEO. Toto je zdroj skóre, ktoré ste videli v hornej časti príspevku, a má niekoľko užitočných možností na optimalizáciu vášho príspevku..

Váš útržok a kľúčové slovo SEO

Váš príspevok SEO Meta

kľúčové karta obsahuje časť, kde môžete zadať hlavné kľúčové slovo a zobraziť úplnú analýzu SEO vášho príspevku pre dané kľúčové slovo. Nie je to potrebné a neznamená to, že vo vyhľadávacích nástrojoch budete okamžite za číslom 1, ktoré vyberiete. Stačí len skontrolovať váš príspevok a poskytnúť vám užitočné tipy na zlepšenie vášho SEO založeného na využití kľúčových slov. Názov príspevku a úryvok môžete tiež upraviť pomocou Editor úryvkov a prispôsobte, čo sa zobrazí, keď sa váš príspevok zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania.

Vaša čitateľnosť vďaka SEO

Vaša čitateľnosť vďaka SEO

Po kliknutí na ikonu sa dostanete ďalej čitateľnosť na karte sa zobrazí analýza obsahu vášho príspevku na základe rôznych štandardných testov čítania. Opäť platí, že vám to pomôže len doladiť váš príspevok. Vezmite tu aj skóre so zrnkom soli. Napríklad technický vedecký článok s dlhými vetami a veľkými slovami môže získať červené skóre za počet slov, ľahkosť čítania podľa Flescha a dĺžku odseku. To neznamená, že je nečitateľný, znamená to iba to, že sa nehodí do systému bodového hodnotenia frézy. Pred úpravou príspevku na základe čitateľnosti použite svoj najlepší úsudok.

Vaše sociálne nastavenia pre SEO

Yoast SEO Social Meta

Ak kliknete na ikonu zdieľania v sociálnej sieti v ľavej časti meta poľa VAŠE SEO, otvoríte kartu na pridanie vlastných Facebook a Twitter názvy, popisy a obrázky. Je to vynikajúca funkcia, ak máte obavy, ako bude vyzerať váš príspevok pri zdieľaní na sociálnych médiách. Facebook a Twitter sú konzistentné bez ohľadu na to, kto na svojej stránke zdieľa odkaz. Obrázky zdieľané na Facebooku by mali mať veľkosť 1 200 × 630 pixelov, zatiaľ čo obrázky zdieľané na Twitteri by mali byť maximálne 1024 × 512, aby vyzerali čo najlepšie. S vašim SEO môžete nahrať vlastné obrázky pre svoj príspevok, ktorý sa má zobraziť na príslušnej sociálnej sieti. Aj keď by sme to neodporúčali robiť pre každý príspevok (to je veľa ďalších médií!), Má zmysel pre príspevky, ktoré míňate peniaze navyše na propagáciu pomocou reklám Facebook a Twitter..

Rozšírené nastavenia SEO Post Yoast

Vaše pokročilé nastavenia príspevkov SEO

Posledná časť, ktorú sme chceli pokryť, je Pokročilé tab. Stačí kliknúť na ikonu ozubeného kolieska a otvoriť si rozšírené možnosti SEO pre svoj príspevok. Táto sekcia bude viditeľná iba pre správcov a iba ak budú rozšírené možnosti dostupné prostredníctvom zabezpečenia kartu pod hlavným Yoast SEO prístrojová doska boli povolené. Odtiaľto môžu správcovia noindex, nofollow alebo bodovať kanonické adresy URL poštou.

Ak chcete viac možností, ako je napríklad správca presmerovania URL, podpora kľúčových slov s viacerými zameraniami, sociálne meta ukážky a prémiová podpora, mali by ste zvážiť Ste SEO Premium. Už od 69 dolárov za jednu stránku pridáva užitočné doplnky, ktoré by ste mohli (alebo potrebujete) pre svoj blog alebo firmu pridať.

vysvetlivky

Dúfame, že tento sprievodca vám všetkým pomohol správne nastaviť možnosti SEO. Váš SEO je skutočne jedným z najlepších bezplatných SEO doplnkov dostupných pre WordPress a so správnymi možnosťami, ktoré ste práve povolili, by ste si mohli všimnúť obrovské zlepšenie svojho SEO. Dajte nám vedieť, ak máte v komentároch nižšie ďalšie tipy alebo otázky týkajúce sa doplnku SEO!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map