WordPress SEO Best Practices pre rok 2020 a ďalšie roky

Najlepšie praktiky SEO pre WordPress

Krajina SEO v budúcnosti je nestabilné miesto. A viete prečo? Právomoci, ktoré majú byť (známe ako Google), robia všetko pre to, aby pre nás všetkých vytvorili lepší, rýchlejší a bezpečnejší web. Samozrejme, že budú mať úžitok desaťkrát viac, ale koho to zaujíma? Mali by ste, čo je dôvod, prečo sú osvedčené postupy WordPress SEO také dôležité.


Aspoň, ak vlastníte web WordPress a napriek tomu chcete hodnotiť vysoko (alebo dobre) podľa svojich podmienok. Uvidíte, že ak chcete ponúknuť vylepšený vyhľadávací zážitok (a niekedy zarobiť miliardy dolárov na ziskoch), spoločnosť Google musí neustále aktualizovať svoje vyhľadávacie algoritmy, a to do veľkej miery na úkor odborníkov SEO (áno, to zahŕňa aj vás).

V nedávnej minulosti som mohol ľahko dosiahnuť najvyššie pozície na stránkach Google (SERP – Stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja) doslovným „napumpovaním“ kľúčových slov do môjho obsahu. Čo? To je to, čo sa deje – takto robia experti v oblasti SEO ľavú, pravú a stredovú. Dokonca som sa ani nedotkol budovania odkazov, ale moje rebríčky stúpali vysoko ako orli na steroidoch.

Potom spoločnosť Google praskla bičom a dvere sa zobrazili ako výplň kľúčových slov. Moje hodnotenie sa nepochybne prepadlo rovnako ako Icarus, ale to nie je zmysel. Zrodila sa nová éra v oblasti SEO: éra relevantného a hodnotného obsahu, alt tagy, atribúty názvu a čo nie.

Spoločnosť Google napriek tomu neustále informovala o aktualizácii algoritmu a odmietla SEO a webovým majstrom všetky šťavnaté informácie, ktoré by určite pomohli vašej SEO kampani. Dnes už len musíte trochu prestúpiť a spoločnosť Google vás neváhá zavesiť, aby ste ju vyschli.

Stále však existuje nádej, že služba Google vám ukáže presne to, čo musíte urobiť, aby ste získali najlepšie hodnotenie. V tomto príspevku budeme načrtnúť tieto osvedčené postupy pre systém WordPress SEO, takže sa pripravte na zábavu a vytvorte impozantný profil SEO, ktorý vydrží aj ďalšie otrasy algoritmov. Tu ideme …

Aké sú najlepšie postupy pre WordPress SEO?

Než sa dostaneme do osvedčených postupov SEO pre systém WordPress, dovoľte mi spomenúť niekoľko vecí, o ktorých by ste možno chceli vedieť ako s dokonalým začiatočníkom..

Po prvé, SEO zahŕňa dve stratégie, a to optimalizáciu na stránke a mimo stránky. Optimalizácia na stránke pozostáva zo všetkých optimalizačných aktivít, ktoré vykonávate na svojich stránkach (alebo webových stránkach). Zahŕňa to vytváranie obsahu, pridávanie kľúčových slov a optimalizáciu názvov nadpisov a metaznačiek. Optimalizácia mimo stránky je každá ďalšia aktivita SEO, ktorá zahŕňa webové stránky tretích strán, ako sú komentovanie blogu, hosťovanie blogov, odosielanie adresárov, vytváranie odkazov a vytváranie sociálnych záložiek..

Po druhé, máme biely a čierny klobúk SEO. Prvá z nich je stratégia SEO, ktorá dodržiava pravidlá SEO stanovené spoločnosťou Google a ďalšími vyhľadávacími nástrojmi. Na druhú stranu, blackhat SEO zahŕňa herné vyhľadávacie nástroje, ktoré vás pristanú iba v horúcej polievke. Mali by ste sa snažiť vybudovať stratégiu SEO pre biele klobúky a nikdy by ste nemali premýšľať o manipulácii s vyhľadávacími nástrojmi pomocou techník čierneho klobúka. Zjednodušene povedané, neskúšajte iné špinavé triky, ktoré nie sú obsiahnuté v, povedzme, tejto vynaliezavej Sprievodca SEO spoločnosťou Google.

Ak to znemožníme, prejdeme k osvedčeným postupom SEO WordPress, ktoré musíte mať na pamäti a implementovať v roku 2020 do budúcnosti.

1. Vykonajte výskum dôkladných kľúčových slov

Vypchávanie kľúčových slov v minulosti fungovalo ako technika SEO, ale dnes sa spoločnosť Google na túto prax zameriava. Kľúčové slovo ako hodnotiaci faktor zároveň nie je mŕtve. Google a ďalšie vyhľadávače stále spoliehajú na kľúčové slová pri hodnotení webových stránok, čo znamená, že vaša stratégia SEO by sa mala riadiť dôkladným výskumom.

WordPress SEO Osvedčené postupy pre výskum kľúčových slov

Chceli by ste sa v Google umiestniť vysoko na fráze „Témy WordPress“ alebo „Doplnky WordPress“? Nástroj ako Plánovač kľúčových slov Google AdWords vám môže pomôcť určiť konkurencieschopnosť vašich výrazov a odvodiť alternatívy kľúčových slov, ktoré sa majú použiť vo vašom obsahu. Môžete tiež používať Google Analytics aby ste skontrolovali kľúčové slová, ktoré ľudia používajú na vyhľadanie vášho webu. Štatistika stránok WordPress je ďalším zdrojom nápadov na kľúčové slová.

Pre každé kľúčové slovo sa pokúste odvodiť desať (10) alternatív. Ak napríklad vyberiete kľúčové slovo alebo frázu „Témy WordPress“, môžete odvodiť alternatívy, ako napríklad „responzívne témy WordPress“, „viacúčelové témy WordPress“, „prémiové témy WordPress“ atď..

Ubersuggest Nástroj pre návrh kľúčových slov

Potrebujete pomoc pri rozhodovaní o kľúčových slovách? vyskúšať Ubersuggest. Tento bezplatný nástroj od jedného z popredných svetových odborníkov na SEO pomáha s nápadmi na kľúčové slová a poskytuje užitočné informácie. Ak kliknete na ikonu Nápady na kľúčové slová odkaz, uvidíte odhadovanú mieru úspechu pre cieľové slovo a aktuálnu konkurenciu v rebríčku. Na obrázku vyššie vidíte, že hodnotenie kľúčového slova „WordPress“ je náročné – najmä preto, že súčasné najlepšie stránky pre tento výraz majú vynikajúce skóre domén a solídnu sociálnu prítomnosť..

Pri prieskume myslite na kľúčové slová longtail. Natiahnite svoju kľúčovú frázu na maximálne štyri (4) slová a budete mať väčšiu šancu dobre sa umiestniť pre svoje jednoslovné kľúčové slová. Napríklad „Témy WordPress“ sú konkurencieschopnejšie ako „responzívne viacúčelové témy WordPress“, čo znamená, že bude ťažšie umiestniť sa na prvom mieste ako prvé..

Zamiešajte niekoľko z týchto kľúčových slov do svojho obsahu a asi za mesiac by ste si mali začať užívať lepšie hodnotenia. Áno, je to tak, SEO si vyžaduje čas – výsledky sa vám nebudú páčiť cez noc. Každý „SEO expert“, ktorý vám za pár dní sľubuje zlatú pozíciu numero uno na Googli, vás vezme na cestu. SEO je dlhodobý a nepretržitý proces, ktorý trvá počas celej životnosti vášho webu.

Späť na posúvanie kľúčových slov vo vašom obsahu budeme hovoriť o hustote kľúčových slov ako súčasti osvedčených postupov WordPress SEO za okamih, takže sa nemusíte potiť..

2. Zameranie na obsah – kráľ SEO

Obsah stále existuje. Jedinečný, hodnotný a relevantný obsah. Okrem toho, že ide o najväčší zo všetkých signálov v rebríčku SEO, je vysoko kvalitný obsah predovšetkým životnou úrovňou vášho webu.

Webové stránky bez obsahu nie sú webové stránky. V rovnakom duchu je web s nekvalitným obsahom ako tupý nôž – môže to urobiť svoju prácu, ale musíte vynaložiť viac sily. Webové stránky so zastaralým obsahom nie sú dostupné vyhľadávacím nástrojom, ani ľudským návštevníkom. Tomu rozumiem z prvej ruky, pretože som vlastne išiel dlhý čas bez toho, aby som uverejňoval svoj vlastný blog. Výsledky? Nižšie zapojenie používateľov a stratené hodnotenie SEO.

Práve sme spomenuli, že váš obsah musí byť jedinečný, hodnotný a relevantný. Čo to znamená? Po prvé, váš obsah by mal byť jedinečný, pretože vyhľadávacie nástroje, a to viac spoločnosť Google, sa nemusia baviť plagiátorstvom – ani duplikovať obsah. Váš obsah by mal priniesť na stôl niečo nové – mal by byť jedinečný, ak sa chcete dobre umiestniť.

Bezpochyby môžete vytiahnuť citácie z ľubovoľného miesta na internete, ale pri prilepení celej stránky vás bude len v ťažkostiach dostať do problémov..

Inými slovami, odstráňte duplicitný obsah na svojich stránkach vrátane adries URL. Google nevidí stránky http://yoursite.com a http://www.yoursite.com ako rovnakú entitu, čo znamená, že vaše poradie je rozdelené medzi dve adresy URL. Za to isté by ste mohli byť potrestaní.

Raz som čelil tejto výzve a vyriešil ju ľahko. Ak viete, ako postupovať okolo priečinkov servera a WordPress, pridanie nasledujúceho kódu do súboru .htaccess by malo urobiť tento trik:

PrepísaťEngine zapnuté
RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ example.com [nocase, OR] RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ www.example.com [nocase] RewriteRule ^ (. *) Http://www.example.com/$1 [last, presmerovanie = 301]

Doménu example.com nahraďte názvom svojej domény. Vyššie uvedený kód presmeruje všetky vaše požiadavky na stránky yoursite.com a www.yoursite.com na stránku http://www.yoursite.com, čo znamená, že vyhľadávacie nástroje sa nebudú zamieňať. Môžete tiež použiť techniku ​​známu ako Kanonikalizácia adries URL, ako ich vysvetľuje Matt Cutts.

Jedinečný obsah, ktorý vytvoríte, by mal byť cenný, nielen chmýří alebo výplňový obsah určený na podvádzanie pavúkov vyhľadávacích nástrojov. Počkaj … čo pavúky? Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje používajú na vyhľadanie a indexovanie vášho obsahu špeciálny typ softvéru (skripty) známy ako prehľadávače alebo pavúky.

Ale keďže je naším cieľom hodnotiť vyššie a vyššie umiestnenie v službách Google (a Bing a Yahoo!), ako vytvárame jedinečný a hodnotný obsah, ktorého cieľom nie je prilákať alebo „oklamať“ pavúky vyhľadávača, ktorý je teraz inteligentnejší? Jednoduchá odpoveď je, že by ste sa nikdy nemali zaoberať tvorbou obsahu pre vyhľadávacie nástroje. Namiesto toho vytvorte obsah pre svojich ľudských čitateľov a vyhľadávacie nástroje budú nasledovať. Trhrefy sa snaží poskytovať hodnotný obsah, pretože…

Vyhľadávacie nástroje rýchlo rozvíjajú inteligenciu, aby rozoznali webové stránky, ktoré poskytujú hodnotu, od stránok, ktoré vytvárajú ilúziu hodnoty. – James McDonald, Lyons Consulting Group.

Nechápte ma zle. Nemali by ste vytvárať hodnotný obsah, pretože vyhľadávacie nástroje sú inteligentnejšie. Vytvorte hodnotný obsah, ktorý pomôže vašim skutočným ľudským návštevníkom. Je to to, čo robia veľké značky.

Keď už hovoríme o písaní pre ľudí na prvom mieste (a na druhom mieste vo vyhľadávačoch), váš obsah by mal byť relevantný pre vaše cieľové publikum. To je jeden z dôvodov, prečo musíte zadefinovať svoje cieľové publikum. Vytvorte jedinečný a hodnotný webový obsah, ktorý je relevantný pre vaše cieľové publikum. Píšte v ich jazyku, používajte terminológiu, ktorej rozumejú, a ak ste si dobre vyskúšali kľúčové slová, nemali by ste mať problém s pridaním kľúčových slov do svojho obsahu..

Ak je váš obsah dobre napísaný a hodnotný, vaši čitatelia ho zdieľajú s rodinou a priateľmi a hodnotia vaše značky na webe, čo, ak vás zaujíma, je ďalším signálom v hodnotení SEO.

Pri pridávaní kľúčových slov do svojho obsahu by ste to mali robiť prirodzene – nenúťte kľúčové slová do svojho obsahu. Preto je veľmi dôležité mať desať (10) alternatívnych kľúčových slov. Ak sa jedno kľúčové slovo nehodí, máte deväť (9) ďalších alternatív ��

Ale to robí SEO znieť rigidne, keď je naopak veľmi flexibilné. Keď som stratil svoje hodnotenie vďaka plneniu kľúčových slov, vymyslel som nový prístup, ktorý odvtedy neprináša požadované výsledky.

Obsah osvedčených postupov WordPress SEO je kráľ

Začnem výskumom kľúčových slov a odvodím niekoľko alternatív k môjmu primárnemu kľúčovému slovu. Ale namiesto toho, aby som najskôr písal obsah a neskôr pridal kľúčové slová, robím oboje súčasne. Ako? Zaväzujem svoje primárne kľúčové slovo a niekoľko alternatív k pamäti a potom odpíšem. Za predpokladu, že ste preskúmali svoje kľúčové slová aj svoj obsah, do prvého z nich dôjde. Kľúčové slová sa zmestia priamo. Nemyslím na kľúčové slová, ale po dokončení písania je príspevok pripravený na SEO. Toto je, samozrejme, moja osobná technika a nemusí fungovať vo vašom prípade. A postupom času som túto techniku ​​zdokonalil, takže neváhajte a vymyslite si svoju vlastnú techniku ​​- uistite sa, že sa vaše kľúčové slová vo vašom obsahu objavujú prirodzene.

Koľkokrát by ste mali uviesť svoje kľúčové slovo vo svojom obsahu, aby bolo pripravené na vyhľadávacie nástroje? 2,5% je štandardná hustota kľúčových slov, ale môžete ju vziať až na 4% v ktoromkoľvek danom čase. To znamená, že ak je váš príspevok dlhý 2 000 slov, vaše hlavné kľúčové slovo (fráza) by sa malo objaviť päťdesiat (50) krát. prirodzene.

Iné ako to, pridajte svoje kľúčové slovo do titulov na post / stránke, ktoré rýchlo komunikujú vyhľadávacím nástrojom (ako aj ľudským návštevníkom) o čom je príspevok / stránka. Ako príklad sa v nadpise tohto príspevku zobrazuje výraz „WordPress SEO“, ktorý vám hovorí, že tento príspevok súvisí s programami WordPress a SEO. Ak váš príspevok alebo stránka obsahuje nadpisy a podnadpisy, pridajte do nich aj kľúčové slová. Len udržiavajte veci prirodzené a budete v poriadku.

Pri vytváraní pútavého a zdieľateľného obsahu ho nezabudnite kombinovať pridaním médií, ako sú videá, obrázky, prezentácie, infografiky, podcasty atď. Zlepšujú desaťnásobnú angažovanosť používateľov a zvyšujú pridanú hodnotu vášho obsahu, ktoré sú pre SEO dôležité..

Google miluje blogy WordPress – pravidelne aktualizované blogy – preto si ponechajte sekciu blogu sviežu. Pokúste sa aktualizovať svoj statický webový obsah, napr. a stránky produktov. Niektorým webmasterom môže trvať, než sa vrátia Mesiášovi, kým aktualizujú obsah svojich statických stránok, funkcia blogu WordPress vám však umožňuje pravidelne kŕmiť váš web čerstvým obsahom. Využite blog!

Vysielanie raz alebo dvakrát týždenne by malo stačiť na získanie slušného miesta v SERP asi za dva mesiace. Môžete tiež uverejňovať príspevky každý deň. Len nezabudnite na to, aby ste neovplyvňovali kvalitu v mene množstva, pretože hodnota v počte nových sa v novom svete SEO nepočíta.

Pri vytváraní príspevkov pridajte značky podporujúce SEO a podľa toho kategorizujte príspevky. Ak používate doplnky typu SEO, napríklad Váš SEO, získate polia na pridanie popisu metadát, názvu SEO a kľúčového slova zameraného na váš príspevok. Využite tieto funkcie na SEO-up váš príspevok. Pri optimalizácii obsahu vám doplnok Yoast SEO tiež pomáha určiť skóre SEO vášho článku dlho predtým, ako stlačíte tlačidlo Publikovať..

Pridajte na svoje ďalšie stránky, nielen príspevky, meta názvy, kľúčové slová a popisy. Tento druh informácií sa nachádza v sekcii vášho webu, kde ju ľahko vyhľadajú pavúky vyhľadávača na indexovanie.

Poznámka: Kľúčové slová, popisy a tituly meta nezvýhodňujú miesto a hodnotu pridávania kľúčových slov do vášho obsahu.

Napíšte jedinečný a hodnotný (zdieľateľný) obsah, ktorý je relevantný pre vaše cieľové publikum. Ak potrebujete viac informácií, nezabudnite sa pozrieť na tieto príspevky:

A na pripomenutie nikdy nepíšte do vyhľadávacích nástrojov; namiesto toho píšte pre svojich ľudských čitateľov – rozprávajte sa s nimi prostredníctvom svojho obsahu, akoby stáli pred vami. Vynechali by ste neprirodzené kľúčové slová? pochybujem.

SEO na stránke zahŕňa kreatívne aj technické odborné znalosti. Ako marketingový pracovník musíte pre svoj web vytvoriť fantastický obsah, ktorý si vaše publikum zamiluje. A chcete zabezpečiť, aby váš web pomohol spoločnosti Google (a ľudským používateľom) tento obsah ľahko nájsť a zdieľať. – Justin Deaville, generálny riaditeľReceptional.

Obrázok a video SEO

Než prejdeme na ďalšiu časť, rád by som spomenul niekoľko vecí o obrázkoch a videách, ktoré použijete vo svojom obsahu na posilnenie vášho SEO.

Ak chcete začať, pridávanie obrázkov a videí do vášho obsahu je jedným z najlepších postupov SEO, ktoré mnohí implementujú zriedka. A to je smutné, pretože optimalizované obrázky vám prinesú skvelú návštevnosť zo služby Obrázky Google a podobných videí. Videá môžu získavať návštevnosť, odkazy, zmienky a ďalšie informácie zo stránok, ako sú YouTube, Vimeo, Tumblr a ďalšie.

O optimalizácii obrázkov pre WordPress sme už hovorili, ale ako optimalizujete obrázky pre vyhľadávače? Toto je najjednoduchšia časť. Najprv by ste mali optimalizovať obrázky tak, aby sa rýchlo načítali. Nepoužívajte ťažké obrázky, ktoré spomaľujú iba vaše stránky. Ak pre ďalší príspevok potrebujete obrázok s rozmermi 650 x 300, nahrajte obrázok s rozmermi 650 x 300 pixelov a nie ďalší pixel.

Po druhé, uistite sa, že vaše obrázky sú relevantné pre váš obsah. Obrázky by okrem vylepšenia vášho hodnotenia mali vylepšiť aj váš obsah – ich pôvodný účel.

Po tretie, uveďte svoje obrázky vhodné názvy súborov. Je to obraz o WordPress SEO? Pomenujte obrázok ako taký – nenechajte svoje obrázky vyzerať ako IMAGE001_2020.jpg. Prečo? Je to zlé pre používateľské prostredie a SEO, pretože vyhľadávacie nástroje nevidia obrázky, ako to robia čitatelia ľudí. Okrem toho sa pokúste stlačiť kľúčové slovo v názve súboru s obrázkom.

Keď už hovoríme o vyhľadávačoch, ktoré „vidia“ vaše obrázky, musíte k obrázkom pridať značku ALT, aby ste ich pavúkom uľahčili. Text ALT predstavuje alternatívny (alternatívny) text, ktorý sa zobrazuje, ak by sa obrázok z akéhokoľvek dôvodu nenačítal. Značka ALT má iný účel. Účelom bolo pomôcť čitateľom obrazovky „vidieť“ vaše obrázky. Čítačky obrazovky používajú vizuálne postihnutí ľudia na konzumáciu obsahu na vašich stránkach. Vyhľadávače pavúky používajú informácie obsiahnuté v značke ALT aj na „zobrazenie“ vašich obrázkov.

Optimalizácia obrázkov v programe WordPress je nepatrná práca. Stačí kliknúť na položku „Pridať médiá“ v poštovom editore a na zobrazenej obrazovke vyberte požadovaný obrázok. Po výbere obrázka si na pravej strane všimnete oblasti, ktoré vám umožňujú pridať názov, nadpis, alt a popis. Zamerajte sa iba na pole „alt“, ale ak máte čas, pokojne vyplňte ďalšie podrobnosti.

ALT text je skvelý pre SEO, pomáha pri používaní platného HTML a pomáha čitateľom s vizuálnymi výzvami asimilovať váš obsah v celom rozsahu. Z tohto dôvodu urobte text ALT popisným (a relevantným pre obrázok a príspevok), ale krátky.

3. Používajte témy a doplnky WordPress pripravené na SEO

Celkový prémiový rámec WordPress Theme Framework

WordPress je dnes tak populárny, pretože môžete mať webové stránky v prevádzke v čase, keď je potrebné vypiť horúcu kávu. Vďaka témam a doplnkom WordPress si môže každý (a tým myslím každý) vytvoriť profesionálnu webovú stránku v žiadnom momente. Platí to však iba vtedy, ak vyberiete perfektnú tému a doplnky. Pokiaľ ide o SEO WordPress, témy a doplnky, ktoré vyberiete, by mali byť od začiatku pripravené priateľské na SEO.

Je zrejmé, že môžete začať s akoukoľvek témou a akoukoľvek sadou doplnkov, ale tie, ktoré sú pripravené na SEO, vám poskytnú náskok, ktorý musíte brať Google búrkou. Na čo treba dávať pozor pri výbere svojho WordPress a doplnkov?

Po prvé, mali by ste využiť váš výber čistý a platný HTML. Ak je štruktúra témy všade na mieste, budete mať problémy nielen so svojím WordPress SEO, ale aj s dizajnom. Vyhľadajte témy, ktoré využívajú kanonickú metaznačku URL. Kanonická webová adresa, meta čo? Toto je iba fantastický výraz pre určitý typ metaznačky, ktorá ukladá najvyššiu webovú adresu vašej stránky. Ak je to vaša domovská stránka, metaznačka kanonickej adresy URL uloží názov vašej domény. Ak ide o príspevok, značka uloží adresu URL príspevku.

Táto téma by mala podporovať aj správne použitie nadpisov (h1, h2, h3 … h6) a názvov titulov. Mali by ste sa tiež venovať témam WordPress, ktoré integrujú Otvorte metaznačku Graph zlepšiť zdieľanie sociálnych médií.

Ako určíte všetky tieto faktory? Môžete si prečítať propagačné materiály vývojára, priamo ich kontaktovať alebo si prezrieť ukážku. Čo hľadať? Kliknite pravým tlačidlom myši na ukážku a vyberte možnosť „Zobraziť zdroj stránky“ alebo niečo podobné. Musíte sa zamerať na prvú časť kódu – oblasť medzi a tagy. Nájsť značky, napr. alebo.

Nevadí, ak vaša obľúbená téma nemá tieto oblasti. Značky môžete kedykoľvek pridať pomocou doplnkov SEO alebo manuálne úpravou kódu. Chcel by som ísť na pluginy každý deň. Téma, ktorá nepodporuje názvy a nadpisy stránok, je úplná ne-nie, viete, ak takáto téma existuje na prvom mieste.

4. SEO-priateľské URL

Tiež známe ako Pretty Permalinks vo WordPress, adresy URL priateľské k SEO sú kľúčovou súčasťou osvedčených postupov WordPress SEO a užívateľskej skúsenosti. Napríklad, ktorá URL je ľahšie zapamätateľná:

 • https://www.yoursite.com/article300152
 • https://www.yoursite.com/?p=3424
 • https://www.yoursite.com/wordpress-seo

Ktorá z týchto troch adries bude podľa vás „vzrušovať“ pavúky vyhľadávacích nástrojov? Tretia adresa URL v zozname je absolútnym víťazom. Je skľučujúce vidieť webmasterov, ktorí používajú adresy URL, napríklad http://www.example.com/?p=123, keď program WordPress uľahčuje vytváranie adries URL vhodných pre SEO (a tam, kde sú skvelé doplnky, ako napríklad Pretty Link ktoré môžete použiť na vytvorenie ľahko zapamätateľných externých odkazov).

Stačí ísť na Nastavenia> Permalinky a vyberte Názov príspevku alebo Mesiac a meno. Urobte tak dlho pred pridaním obsahu do svojho blogu, aby ste predišli nefunkčným odkazom. Ak ste vôbec netušili, nefunkčné odkazy sú pre SEO zlé a ak sa chcete dozvedieť viac, Elegantné témy uverejnili skvelý príspevok o tom, prečo by ste mali nikdy nepoužívajte predvolené nastavenie trvalých odkazov.

5. Webová stránka vhodná pre mobilné zariadenia

Možno ma trochu chyba, pretože zakaždým, keď sa nachádzam na skvelých webových stránkach, vždy upravím veľkosť prehliadača a skontrolujem, či stránka reaguje. Rovnakú chybu musí mať aj niekto v službe Google, pretože ak ste si to nevšimli, vo výsledkoch vyhľadávania už uviedli štítky vhodné pre mobilné zariadenia..

Čo to znamená? Ak váš web nie je vhodný pre mobilné zariadenia, budete mať horšie hodnotenie ako webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia. Vaši čitatelia budú tiež vedieť, že vaše stránky nie sú priateľské k mobilným telefónom dlho predtým, ako sa dostanú na vašu domovskú stránku, čo znižuje mieru prekliknutia.

Spoločnosť Google odporúča prijať responzívny webový dizajn (RWD) – techniku ​​webového dizajnu, ktorá vývojárom umožňuje vytvárať webové stránky podľa prístupu založeného na mobilných zariadeniach. Webové stránky postavené na technikách RWD budú vždy vyzerať a fungovať skvele na všetkých zariadeniach.

Ak RWD nebude fungovať pre váš obchodný model, čo je nepravdepodobné, môžete sa rozhodnúť pre hybridné mobilné riešenie. Len sa uistite, že sa mobilní návštevníci dostanú na váš mobilný web a že neexistujú žiadne konflikty obsahu (alebo adresy URL), ktoré by nakoniec skončili správou vášho WordPress SEO. toto Sprievodca Google SEO obsahuje celú časť s vysvetlením, ako to urobiť.

V opačnom prípade stačí od začiatku vybrať responzívnu tému WordPress a doplnky. Neviete, kde začať? Téma Total Responsive Multipurpose WordPress je skvelou voľbou pre mnohých podnikateľov, ako ste vy.

Tipy pre optimalizáciu mobilných zariadení

6. Signály sociálnych médií

Rast sociálnych médií v posledných rokoch vytvoril nový a ziskový kanál pre WordPress SEO. Aj bez problémov môžete vidieť veľký dopravný potenciál sociálnych médií. To vám tiež dáva šancu vybudovať komunitu okolo vašej značky a / alebo produktov.

Vyhľadávacie nástroje používajú pri určovaní poradia zmienky o značke a obsahu. Dôvod, ktorý stojí za týmto prístupom, je jednoduchý: Ak má váš obsah viac rád, retweet, pin, zakopnutie atď., Musí to byť cenné a naopak..

Pri sociálnych médiách však buďte opatrní. Chcete otvoriť obojsmernú komunikáciu na rozdiel od rozprávania podľa vašich vyhliadok. Potrebujete ľudí, aby sa zapojili do vašej značky, aby „… zlepšili hodnotu odovzdávania a online ústne vyjadrenie“.

Pomocou sociálnych médií vytvorte svoje vlastné publikum a usilovne pracujte na konverzácii a zapojení používateľov. Čím viac zmienok, tým lepšie.

7. Porazte svoju konkurenciu

Keď do služby Google zadáte kľúčové slovo, prvých desať (10) webových stránok, ktoré sa zobrazia, sú vaši najsilnejší konkurenti. Ak chcete skrášliť nepolapiteľnú prvú pozíciu, musíte ich všetkých poraziť.

Spomínate si na to múdre príslovie, ktoré vyzerá ako držať svojich priateľov blízko a nepriateľov bližšie? Nájdite si čas a prečítajte si svoju konkurenciu. Získajte odpovede na otázky, ako napríklad: Prečo ma číslo jedna bije? Čo robia inak? Realizujú SEO techniky bieleho klobúka, ktoré by mi mohli chýbať?

Možno nie sú takí dobrí, ako ste si predstavovali – možno ich obsah napr. To by mohlo byť vaše okno pre získanie rebríčka, ktorý si zaslúžite. Študujte súťaž a porazte ich pri vlastnej hre. Trocha konkurencieschopnosti je úžasná. Navyše, ak je odmenou lepšie hodnotenie, viac premávky a nakoniec lepšie konverzie, som na výzvu každý deň. Si ty??

8. Zvýšenie rýchlosti načítania stránky

Ak načítanie vášho webu trvá tisícročie, strácate vyhliadky doľava, doprava a do stredu. Ďalej prepláchnete SEO body do odtoku a je ťažké prísť.

Pomalé stránky vedú k vyššej miere okamžitých odchodov, strate prenosu a dôvere zákazníkov, takže už skracujte čas načítania stránky. Príspevok, ktorý som prepojil vo vyššie uvedenom prehlásení, vám ukáže všetko, čo musíte urobiť, aby ste zvýšili rýchlosť svojich stránok WordPress. Ak ste chceli vykonať rýchlu kontrolu rýchlosti svojich stránok, aby ste zistili, ako rýchlo je to, môžete použiť Nástroj Google Insights aby ste skontrolovali svoj web a zistili, aké odporúčania má spoločnosť Google na zvýšenie rýchlosti vášho webu (je dôležité si uvedomiť, že informácie o stránke sa zameriavajú na mnohé mikro optimalizácie, ktoré niekedy pre váš web nedávajú zmysel, alebo nebude to mať vplyv na váš web, ani na získanie lepšieho plánu hostenia. Najdôležitejším faktorom je skutočný čas načítania, preto by ste mali porovnať čas načítania so svojimi najlepšími konkurentmi a ubezpečiť sa, že je web rýchlejší).

9. HTTPS ako hodnotiaci signál

V úvode sme sa zmienili o tom, že spoločnosť Google robí všetko pre to, aby pre každého vytvorila lepší, rýchlejší a bezpečnejší web. Aktualizáciou ich algoritmov vyhľadávania zlepšujú vyhľadávanie. Vďaka svojej univerzálnosti Graf znalostí, vyhľadávací nástroj rástol rýchlejšie. A teraz by radi, keby každý správca webu prijal protokol HTTPS na zlepšenie bezpečnosti webových vlastností.

Aj keď protokol HTTPS nie je hlavným hodnotiacim signálom, spoločnosť Google stále vykonáva testy a v blízkej budúcnosti sa môže rozhodnúť ho posilniť. Iba druhý deň uverejnili článok o zabezpečenie vášho webu pomocou protokolu HTTPS. Príspevok uvádza dôležitosť zabezpečenia stránok, osvedčené postupy pri nastavovaní protokolu HTTPS a spôsob nastavenia protokolu HTTPS na vašom serveri HTTP. Mali by ste byť v dobrých rukách.

10. Miestne SEO

Miestne SEO je rovnako ako bežné (organické) SEO. Jediným rozdielom je, že musíte ísť o krok ďalej so svojou miestnou kampaňou SEO. Nezabudnite napríklad pridať svoje mesto / štát do názvov značiek, nadpisov, obsahu, adresy URL a alternatívneho textu. Okrem toho nezabudnite uplatniť nárok Moja firma na Googli stránka pre vaše oblečenie. Je to zadarmo, takže nečakajte.

WordPress SEO Najlepšie postupy pre miestne SEO

Viac informácií o miestnom SEO nájdete na Moz alebo Vyhľadávač Pozemok.

11. Odošlite svoje stránky do vyhľadávačov

Ako sme už uviedli, pavúky vyhľadávača rozčesávajú web a hľadajú obsah. Potom indexujú obsah podľa rôznych Signály hodnotenia SEO. Ručné odoslanie stránok do vyhľadávacích nástrojov zvyšuje vaše šance na rýchlejší postup pri lepšom hodnotení. Ručné odoslanie stránky tiež znižuje vaše šance na označenie ako spam.

Najlepšie na tom je, že postup je rýchly a ľahký. Ak chcete odoslať svoje stránky do spoločnosti Google, môžete použiť Pridať stránku URL alebo Nástroje pre správcov webu. Ak chcete odoslať svoje stránky na Yahoo! a Bing, neváhajte používať Stránka odoslania stránok spoločnosti Bing. Nebuď znepokojený, Yahoo! vyhľadávanie je podporované vyhľadávacím nástrojom Bing. Znamená to, že sa odošlete vo výsledkoch vyhľadávania spoločnosti Yahoo, keď odošlete svoje stránky spoločnosti Bing.

12. Súbory Sitemap

Mapa stránok je doslova mapa vašich stránok – zobrazuje všetky stránky, kategórie a ďalšie. Mali by ste vytvoriť súbor Sitemap pre ľudských návštevníkov aj vyhľadávacie nástroje. Zverejnite súbor Sitemap na svojom webe, aby čitatelia našli váš obsah v prípade straty. Na svoju chybovú stránku 404 si môžete vytvoriť aj odkaz. Môžete vytvoriť súbor Sitemap manuálne alebo použiť doplnok ako Súbory Google XML Sitemap.

Vyhľadávacie nástroje síce môžu na vašom webe vyhľadať súbor Sitemap, ale mali by ste ho odoslať prostredníctvom Nástroje správcu webu Google aby ste zlepšili svoje šance. Je to šikovné, najmä s novým webom.

Bez ohľadu na to, čo hovoria ľudia, vytváranie odkazov je dôležitou súčasťou osvedčených postupov WordPress SEO. Takto funguje prepojenie budov. Pri zdieľaní odkazovej šťavy s vami zverejňujete vysokokvalitný obsah a odkazy na stránky A. Ak ide o autoritatívny web, spoločnosť Google vás označí vyšším profilom prepojenia a vaše hodnotenie stúpa. Ak potom pokračujete a odkazujete na stránku B, zdieľate aj odkazovú šťavu. Ak je však stránka B úplne mimo vášho výklenku (spam) alebo obsahuje nekvalitný obsah, vaše hodnotenie bude iba poskočené a pravdepodobne dostanete pokutu.

Prijímajte odkazy iba z vysoko kvalitných webových stránok vo vašom výklenku alebo z autoritatívnych webových stránok. Odkazujte iba na vysoko kvalitné webové stránky (obsah), ktoré pridávajú hodnotu vašim stránkam.

Budúcnosť SEO bude dôležitosť kvality odkazu. Webové stránky, na ktoré odkazy odkazujú, musia byť sociálne aktívne a musia mať použiteľnú a interaktívnu používateľskú základňu. Dôležitosť odkazu bude hodnota stránky, ktorá sa pripisuje sociálnej stránke internetu. – Nick Anderson, zakladateľ Hostoople.

Naučte sa prirodzene vytvárať odkazy. Ak si kúpite odkazy, spoločnosť Google vás zistí a potrestá. Mali by ste sa usilovať o vytvorenie úžasného obsahu, ktorý prirodzene získa odkazy. Linkové poľnohospodárstvo (rozsievanie mnohých spojení súčasne alebo v krátkom čase) vás dostane iba do problémov.

Okrem toho použite vo svojich odkazoch text prirodzenej kotvy. Vynechajte označenie „Kliknite tu“ a namiesto toho použite text, ktorý poskytuje význam. Potrebujete príklad? Stačí sa pozrieť na vzorec prepojenia, ktorý sme použili v našom blogu. Ak by ste chceli odkazovať na web, ale nechcete zdieľať odkazovú šťavu, môžete vo svojich odkazoch použiť atribút rel = „nofollow“..

Príklad: Zmysluplný text ukotvenia

Nástroje a zdroje WordPress SEO

Teraz, keď máme osvedčené postupy WordPress SEO na ceste, aké sú niektoré nástroje, ktoré potrebujete na posunutie WordPress SEO vpred?

Tu je rýchly zoznam:

Na konci dňa…

… nezabudnite, že SEO WordPress SEO vyžaduje čas. Po implementácii týchto osvedčených postupov WordPress SEO musíte mať dostatok času na zobrazenie výsledkov. Škoda, že zatiaľ nemáme riešenie SEO. Okrem toho musíte neustále aktualizovať svoju stratégiu WordPress SEO podľa zmien v celom odvetví. Nezabudnite postupovať podľa stanovených pokynov SEO, aby ste sa vyhli sankciám. Aby som to zhrnul, vytvorte vysoko kvalitný obsah a propagujte svoje stránky ako šialený človek.

Dúfame, že sme vám dali dosť krmiva; lopta je teraz vo vašom kurte. Vynechali sme dôležité osvedčené postupy WordPress SEO? Ktoré osvedčené postupy WordPress SEO používate? Prosím, podeľte sa s nami v komentároch. Všetko najlepšie a nech vám Boh žehná prácu vašich rúk!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map