Ultimate WordPress Schema Markup Guide

Ultimate WordPress Schema Markup Guide

Na internete sú doslova miliardy webových stránok, čo znamená, že ak chcete, aby sa vaše reklamy odlišovali od davu, musíte tvrdo pracovať. V posledných rokoch sa veľké zameranie na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO) zameriavalo na zviditeľnenie vášho webu a ľudia vždy hľadajú nové spôsoby, ako sa môžu dobre umiestniť vo vyhľadávačoch a na svoju stránku priviesť kvalitnejšiu návštevnosť..


Je to preto, že či už ide o obchodné webové stránky alebo o osobné, posledné, čo chcete, je, aby vaše stránky skončili na množstve irelevantných stránok s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP) alebo aby bolo ťažké ich nájsť a sotva ich vidieť. Tu prichádza značka Schema.

Ak ste o značke Schema ešte nepočuli, nebojte sa, že nie ste sami. Ide o relatívne nový koncept, ktorý bol navrhnutý tak, aby vášmu obsahu dal viac kontextu a pomohol vám lepšie umiestniť vyhľadávacie nástroje. Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako môže označenie schémy pomôcť zviditeľniť vaše webové stránky WordPress? Ste na správnom mieste!

V tejto komplexnej príručke sa opýtame (zodpovedáme) nasledujúcich päť otázok, aby sme vám pomohli lepšie porozumieť tomu, čo je schéma značky a ako ju môžete použiť na vylepšenie svojej webovej stránky WordPress. Tieto otázky zahŕňajú:

 • Čo je označenie schémy?
 • Aký je rozdiel medzi schémou a SEO?
 • Aké sú rôzne typy označenia schémy?
 • Ako môžete do svojho programu WordPress pridať označenie schémy?
 • Prečo by ste do svojho WordPress mali pridať označenie schémy?

Ste pripravení sa o tom dozvedieť viac? Začneme sa v tejto prvej časti tým, že sa pozrieme na to, čo v skutočnosti znamená označenie schémy.

Čo je schéma Schéma?

Test štruktúrovaných údajov Google

Oboznámenie sa so schémou Schéma môže byť zložité v počiatočných fázach, musíte to však urobiť, ak to chcete použiť ako nástroj na zviditeľnenie stránok WordPress.. WP Engine zjednodušuje tento koncept tak, že opisuje schému takto:

„Označte schému ako svoju„ vizitku “pre vyhľadávacie nástroje. Poskytuje kontext vášmu obsahu, aby indexovým prehľadávačom pomohol určiť, o čo ide. Rovnako vizitka povie potenciálnym klientom o vašom pracovnom titule, značka schémy tiež oznámi vyhľadávacím nástrojom, aké veci sú, aby mohli byť správne indexované. “

Stručne povedané, schéma je typ mikroúdajov pridaných na vaše webové stránky, aby poskytli kontext vyhľadávacím nástrojom a pomohli im podľa toho zoradiť svoje stránky. Značenie schémy slúži v podstate štyrom hlavným účelom – to sú:

 1. Vyhľadávacie nástroje pomôžu správne indexovať vaše stránky
 2. Ak chcete, aby sa váš web vizuálne odlišoval od ostatných stránok v poradí podľa konkrétnych hľadaných výrazov
 3. Pomáha čitateľom nájsť hľadaný obsah
 4. Ak chcete do svojich odkazov a obsahu pridať kontext

Jedným z kľúčových výsledkov označenia schémy je to, že vaše stránky budú vo vyhľadávacích nástrojoch predvolene viditeľnejšie a na vaše stránky prinesú viac prekliknutí. A čo viac, niektoré z metaúdajov sa v skutočnosti objavia pod vašimi titulkami na SERP, čo divákovi poskytne lepšiu predstavu o tom, o čom je webová stránka.

Je tiež potrebné poznamenať, že zatiaľ čo údaje zo schémy sú stále v počiatočnom štádiu, pokiaľ ide o mobil, vyhľadávacie nástroje, ako je Google, už začali ukazovať bohaté výsledky pre výrazy pre mobilné vyhľadávanie. To znamená, že označenie schémy tiež môže vylepšiť vaše webové stránky v tabletoch a smartfónoch, a to je obzvlášť dôležité viac ako 50% globálnych vyhľadávaní sa teraz vykonávajú na mobilných zariadeniach.

Aký je rozdiel medzi schémou a SEO?

Predtým, ako pôjdeme ďalej, je dôležité objasniť rozdiel medzi optimalizáciou pre vyhľadávače (alebo presnejšie WordPress SEO) a prácou pri označovaní schém. SEO je predovšetkým o hodnotení a viditeľnosti, ale v súčasnosti neexistuje žiadny dôkaz, že pridanie mikroúdajov prostredníctvom schémy môže mať priamy vplyv na hodnotenie vášho organického vyhľadávania na vašom webe. V podstate teda hovoríme, že schéma je často nepochopená ako spôsob na zlepšenie rebríčka a nie je to tak, že.

Aj keď schéma optimalizuje vaše stránky a príspevky a pomáha vášmu obsahu, aby sa zobrazoval v relevantnejších SERP, nezvyšuje to prirodzene vaše hodnotenie, napríklad SEO. To znamená, že čím viac kontextu dáte svojej stránke WordPress a obsahu, ktorý na nej zdieľate (prostredníctvom recenzií, miniatúr, hodnotení, produktov atď.), Tým väčšia je pravdepodobnosť, že na svoj web pritiahnete kliknutia a návštevnosť. Čo potom môže pomôcť zvýšiť viditeľnosť vašich stránok a zlepšiť celkovú výkonnosť vašich webových stránok.

Čo sú typy označenia schém?

Ak chceme nadviazať na naše pochopenie označenia schémy, pozrime sa teraz na rôzne typy schémy. Dodáva sa v rôznych tvaroch a veľkostiach a bude závisieť od obsahu, ktorý zdieľate, a od častí, ktoré chcete, aby sa vaše publikum najviac zameralo.

Môžete si vybrať možnosť Predvolby schémy v programe WordPress buď prostredníctvom doplnkov alebo manuálnym pridaním kódu. Existuje veľa typov schém (ktoré môžete pozri tu), ale obľúbené doplnky Doplnky WordPress často len pridávajú typy kľúčov, o ktorých si myslia, že ich bude väčšina používateľov potrebovať. Schéma a štruktúrované údaje napríklad pre WP a AMP uvádzajú, že v súčasnosti ich je toľko ako 35 rôznych typov schém dostupné prostredníctvom jeho služieb. Pozrime sa však na niektoré z najbežnejšie používaných nižšie:

 • výrobok: Môžete pridať niektoré kľúčové informácie o vašom produkte, ktoré sa majú zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania, napríklad cena, recenzie a dostupnosť
 • video: Ak na svoje stránky pridávate videá, ako aj popis, môžete pridať aj miniatúru, ktorá pomôže prilákať viac divákov.
 • Diania: Organizujete / propagujete nejakú udalosť? Pomocou schémy zabezpečte, aby boli na stránke s výsledkami zobrazené informácie o dátumoch, predajoch a umiestneniach
 • Recepty: Pomocou bohatých úryvkov môžete zdieľať informácie o recepte a odkiaľ pochádza, skôr ako čitateľ dokonca otvorí odkaz, môže tiež poskytnúť hodnotenie hviezdičkami vášmu receptu.
 • Príspevky / články v blogu: Schéma vám môže pomôcť vylepšiť vzhľad vašich blogov a článkov a môže v nej zdieľať podrobnosti o autorovi a obsahu
 • Miestne firmy: Ak ste miestna firma, môžete na stránke s výsledkami vyhľadávania zviditeľniť svoju polohu, recenzie a dokonca aj otváracie hodiny

Ako pridať označenie schémy do WordPress?

Teraz už plne chápete, čo je schéma a aké populárne spôsoby, ako ich používajú podniky, weby elektronického obchodu, blogeri a mnoho ďalších, je čas sa pozrieť, ako ich môžete pridať na svoj web WordPress. Bude to WordPress bez doplnku? Samozrejme, že nie! Prvá a možno najjednoduchšia možnosť pridania označenia schémy na váš web je prostredníctvom doplnku, ktorý vám pomôže vytvoriť bohaté a relevantné meta popisy. K dispozícii je niekoľko doplnkov vrátane:

Váš SEO

Váš doplnok SEO

Automaticky pridajte svoje informácie na stránke Schema.org pomocou funkcie Yoast. Doplnok pridá informácie o vašom webe pomocou JSON-LD, ako je názov vášho webu, logo, články, sociálne siete, vyhľadávanie atď.

Úryvky zo všetkých častí schémy

Úryvky zo všetkých častí schémy

Tento bezplatný doplnok vám umožňuje prepracovať jednotlivé stránky a uverejňovať informácie o obsahu v nich.

Štruktúrované údaje aplikácie schémy

Štruktúrované údaje aplikácie schémy

Tento doplnok vám robí ťažkú ​​prácu automatickou konfiguráciou nastavení schémy a údajov na vašich príspevkoch a stránkach.

Schéma a štruktúrované údaje pre WP a AMP

Schéma a štruktúrované údaje pre WP a AMP

K dispozícii je platená verzia tohto doplnku, ktorá vám poskytuje viac možností na vytváranie úryvkov Google.

Schema Pro

Schema Pro

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Tento doplnok, ktorý vytvorili tí istí ľudia, ktorí vytvorili útržky útržkov All In One Schema, je trochu nákladnejší, ale prichádza s 13 rôznymi typmi schém a prispôsobením jedným kliknutím.

Slovník schém

Ako vidíte, existuje niekoľko doplnkov na pridanie schémy do programu WordPress, ktoré vyberiete, záleží na množstve obsahu na vašich stránkach a na tom, či máte rozpočet na investovanie do plateného doplnku. Ďalším spôsobom, ako môžete pridať označenie schémy na svoju webovú stránku, je manuálne pridanie kódu sami, čo vám umožní urobiť oveľa viac – ak máte dosť sebadôvery, že urobíte toto kódovanie sami, čo je.

Existujú tri rôzne slovníky schémy, ktoré môžete použiť na kódovanie údajov na vašom webe, a to sú JSON-LD, RFDa a Microdata. JSON-LD, čo je skratka pre Object Object Notation for Link Data, je najobľúbenejšou a najviac odporúčanou slovnou zásobou a potenciálne najlepšou pre pridanie schémy do vášho WordPress..

Aby sa zabezpečilo, že celá slovná zásoba schémy sa nastaví na štandard vo všetkých vyhľadávacích nástrojoch (Google, Bing, Yahoo atď.), Tímy spolupracovali na vytvorení konzistentnej štruktúry a terminológie. Spustili tiež program Schema.org, čo môže byť kľúčovým nástrojom na porozumenie týchto slovníkov a pomôže vám pri vytváraní značiek pri kódovaní vašich stránok WordPress..

Takže ak ste v oblasti kódovania nováčikom alebo stále nemáte istotu, že schému pridáte manuálne, môžete navštíviť stránku  Schema.org pre usmernenie.

Prečo pridať označenie schémy na svoj web WordPress?

V tejto záverečnej časti sumarizujeme, prečo by ste mali pridať príspevky schémy k vašim príspevkom a stránkam WordPress a všeobecne sa zaoberať tým, ako môže schéma zvýšiť vašu viditeľnosť. Aby sme to dosiahli, zostavili sme zoznam štyroch dôvodov, prečo by ste mali zvážiť pridanie schémy na svoje stránky pomocou doplnku alebo manuálnym pridaním kódu. Hlavné dôvody na pridanie označenia schémy sú:

 1. Štruktúrovanie údajov pomáha vášmu webu WordPress lepšie komunikovať s vyhľadávacími nástrojmi, a preto sa stáva viditeľnejším v relevantných SERP
 2. Vďaka lepšiemu porozumeniu vášho obsahu môžu vyhľadávacie nástroje ako Google poskytovať svojim používateľom lepšie výsledky
 3. Ukázalo sa, že mikrodáta, ako sú útržky, miniatúry a hodnotenia, zvyšujú mieru prekliknutia na vaše webové stránky, čo môže viesť k zvýšeniu kvality prenosu
 4. Nakoniec pridaním štruktúrovaných údajov môžete svoj obsah do budúcnosti ochrániť, pretože sa vytvára čoraz viac technológií súvisiacich s vyhľadávaním

Ak sa chcete dozvedieť viac alebo začať, choďte na Schema.org pre viac detailov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map