10 bežných problémov s témou WordPress a ako ich opraviť

10 bežných problémov s témou WordPress a ako ich opraviť

Každý deň sú otvorené tisíce príspevkov na fóre, nielen na WordPress.org ale aj na iných fórach a samozrejme takmer na všetkých stránkach podpory vývojárov tém týkajúcich sa veľmi bežných problémov, ktoré je možné rýchlo a ľahko vyriešiť. Som si istý, že vývojári tém a členovia komunity sa veľmi nudia odpovedať na tieto otázky znova a znova. Preto som sa rozhodol napísať nasledujúci príspevok, ktorý sa zameriava na niektoré z najbežnejších problémov s témou WordPress, takže môžete označiť záložkou a pripravte si ho.


1. Šablóna so štýlmi chýba

Práve ste si stiahli alebo kúpili super úžasnú tému a vy ju nainštalujete a uvidíte krásnu správu nižšie:

Chýba štýl

Vaša prvá myšlienka by mohla byť …

„Vývojár ma zastrelil a dal mi tému bez šablóny so štýlmi“

Je možné, že súbor ZIP, ktorý ste dostali, nemal súbor style.css, ale pravdepodobnejšie je, že ste neodovzdali súbor koreňová téma zložka.

Chýba riešenie chýb so štýlom

Vyhľadajte na pracovnej ploche priečinok, ktorý máte, a otvorte ho (ak je na zip, rozbaľte ho a otvorte). Keď ju teraz otvoríte, mali by ste tam vidieť všetky svoje súbory, ak nie, je pravdepodobné, že téma bude v podadresári. Napríklad naše prémiové témy majú tému vo vnútri priečinka „Installable Theme“. Všeobecne je to niekde zrejmé a skutočný priečinok s témou bude pravdepodobne pomenovaný rovnako ako téma. Akonáhle nájdete zip a nahrať cez WordPress alebo nahrať rozbalené zložky cez FTP.

2. Chyby importu údajov

Máte nainštalovaný motív a teraz odovzdávate vzorový súbor .xml, ktorý vám vývojár motívov tak rád poskytol, a znova dostanete chybu!

Chyby importu údajov

Nepodarilo sa importovať chybové riešenie 1

„Nepodarilo sa“ importovať chybu je zvyčajne jedna z dvoch vecí. Prvým je, že by sa mohol pokúsiť načítať príspevky alebo taxonómie z vlastných typov príspevkov, ktoré ešte neexistujú.

 • Aktivovať tému: Uistite sa, že téma, ktorú chcete použiť, je aktívna.
 • Téma dvojitej kontroly: Uistite sa, že téma skutočne obsahuje tieto vlastné typy príspevkov a taxonómie – možno sa opýtajte vývojára, alebo ak viete, ako vyzeráte

Nepodarilo sa importovať chybové riešenie 2

V prípade chýb, ktoré ukazujú „Nepodarilo sa importovať médiá“, sa obrázky nepreberajú.

 • Začiarkli ste políčko na importovanie príloh? Pred spustením importu musíte začiarknuť políčko „sťahovať a importovať prílohy súborov“.
 • Sú obrázky prístupné? Je možné, že k mágom nie je prístup zo servera. Vzorové údaje by ste mohli otvoriť v textovom editore a pokúsiť sa nájsť jeden z týchto súborov a otestovať odkaz v prehliadači. Najjednoduchšie je však kontaktovať vývojára témy a oznámiť mu, že obrázky sa nepreberajú.

3. Domovská stránka nevyzerá ako ukážka

Bolo by skvelé, keby nejaká téma, ktorú ste aktivovali, vyzerala presne ako demo po jej aktivácii? Naša téma Total WordPress to robí, keď používate vstavaného demo dovozcu, ale nie každá téma môže byť taká úžasná ako Total.

Takže ak ste si nainštalovali tému (a jedná sa o ukážkové údaje), ale váš web sa nezhoduje s ukážkou témy, existuje niekoľko veľmi bežných dôvodov, prečo by vaša domovská stránka mohla vyzerať inak..

Chyba displeja na domovskej stránke Riešenie 1

Nastavenie čítania domovskej stránky

Nastavenia čítania sú nesprávne. To znamená, že váš motív buď vyžaduje alebo nevyžaduje nastavenie domovskej stránky, a váš web je nastavený na opak. Tak choďte na Nastavenia> Čítanie a skontrolujte možnosti v časti „Predné strany.“

Ak váš motív nevyžaduje rozloženie stránky pre rozloženie domovskej stránky, uistite sa, že je táto možnosť nastavená na možnosť „Vaše posledné príspevky“. Ak váš motív používa šablónu domovskej stránky, nechajte svoj web nastavený na používanie statickej domovskej stránky.

Chyba displeja na domovskej stránke Riešenie 2

Šablóna domovskej stránky

Musíte použiť šablónu domovskej stránky. Mnoho vývojárov tém používa vlastné šablóny stránok pre svoje rozloženie domovskej stránky. Najprv by ste si, samozrejme, mali prečítať súbory dokumentácie, ale ak nenájdete žiadnu hlavičku a nevytvoríte novú stránku, v editori pod Atribúty stránky> Šablóna skontrolujte, či existuje šablóna Domov, Domovská stránka, Frontpage alebo podobná šablóna. Ak áno, pravdepodobne budete musieť pomocou tejto šablóny vytvoriť stránku, uložiť / publikovať a potom prejsť na Nastavenia> Čítanie nastaviť ju ako statickú možnosť prednej strany.

4. Moje adresy URL sú „škaredé“

V predvolenom nastavení nie je predvolená štruktúra adresy URL WordPress príliš „pekná“, oveľa menej priaznivá pre SEO. Takže pri prvom nastavení adresy URL vášho webu môže vyzerať škaredo (mish-mash ID príspevku, dátum zverejnenia, názov príspevku a dokonca aj kategória). Nerobte si starosti – je ľahké ich opraviť.

Ugly URLs Error Solution

Permalink Settings

Takže ak vaše adresy URL nevyzerajú tak dobre (yourwebsite.com/?p=1), jednoducho choďte na Nastavenia> Permalinky a zmeňte nastavenie na možnosť „Odoslať meno“ (alebo na ktorúkoľvek z ostatných – stačí zvoliť ten, ktorý vám najviac vyhovuje).

5. Moje príspevky vracajú 404 chýb

Chyba Github 404

Ak máte príspevky, ktoré teraz vracajú chybovú stránku 404, neprepadajte panike (zatiaľ) väčšinu času, keď sú vaše príspevky stále, a na odstránenie problému potrebujete aktualizovať nastavenia permalinku. Toto je veľmi bežné u tém, ktoré používajú vlastné typy príspevkov. Vždy, keď aktivujete novú tému, ktorá používa vlastné typy príspevkov, mali by ste obnoviť nastavenia permalinku.

Príspevky zobrazujúce chybové hlásenie 404

Najjednoduchšia oprava je ísť na Nastavenia> Permalinky a kliknite na tlačidlo Uložiť. Zvyčajne to urobí trik. Ak to však nebude fungovať, možno budete musieť aktualizovať svoj súbor .htaccess manuálne (Poznámka: Ak ste úplne novým používateľom programu WordPress, neodporúčame vám to riešiť sami, namiesto toho budete musieť požiadať o pomoc nezávislého vývojára). , Môžete si prečítať viac o pomocou trvalých odkazov WordPress v kóde WordPress.

6. Moje menu je prázdne

Pre tých, ktorí používajú WordPress každý deň, pravdepodobne tento problém nemáte, ale ak ste WordPress veľmi nováčikom alebo ste ho pred niekoľkými rokmi používali WordPress a práve ste ho dostali späť, môžete byť zmätení, prečo je vaše menu prázdne, keď nainštalujete tému.

Chýba riešenie chýb ponuky

Nastavenia ponuky WordPress

Predvolená téma WordPress má záložnú ponuku pre ponuku WordPress pre prípad, že neexistuje žiadne nastavenie. Nie všetci vývojári motívov to však pridali do svojich vlastných tém..

Ak sa chcete uistiť, že ponuky fungujú, choďte na Vzhľad> Menu na nastavenie ponuky.

 1. Uistite sa, že máte menu. Ak tak neurobíte, budete si ho musieť vytvoriť (tento príspevok si prečítajte, ako nastaviť ponuky v WordPress)
 2. Uistite sa, že je ponuka priradená k určitému miestu. Pod ponukou by ste mali vidieť „Zobraziť umiestnenia“ – to sú oblasti ponuky zabudované do vašej témy. Niektoré témy môžu mať iba jedno umiestnenie v hlavnej ponuke, iné môžu mať veľa miest. Nezabudnite skontrolovať, kde sa má ponuka zobraziť, a potom ju uložiť.

7. Nová téma používa odporúčané obrázky, ale mám veľa príspevkov bez nich

Pred programom WordPress 2.9 sa nenašiel žiadny odporúčaný obrázok (uverejňovať miniatúry) podpora v programe WordPress toľko tém používalo meta možnosti alebo vlastné polia na definovanie odporúčaných obrázkov alebo nemali žiadny predvolený obrázok príspevku.

Možno teda prechádzate zo staršej témy na novú, ktorá podporuje odporúčané obrázky, alebo bola vaša predchádzajúca téma iba veľmi minimálna a nevyužívala ich. Nechceme trvať hodiny, kým prejdete stovky príspevkov, aby ste si nastavili odporúčaný obrázok (alebo možno aj vy), takže na to existuje rýchle riešenie a má podobu doplnku.!

Žiadne odporúčané obrázky Chyba Riešenie

Ľahko pridať doplnok miniatúry

Jednoduchým riešením je použitie „Ľahké pridanie miniatúry”Na automatické nastavenie odporúčaných obrázkov na staré príspevky. Stačí len nainštalovať, aktivovať a podľa pokynov pridať obrázky k starým príspevkom. Pri zverejňovaní nových príspevkov nezabudnite pridať svoje odporúčané obrázky.

8. Prezentácie, harmoniky, prepínania, karty … Nie alebo prerušenie práce!

Mnoho tém WordPress v týchto dňoch využíva java-script / jQuery na vylepšenie tém pridaním vecí, ako sú posuvníky obrázkov, prepínače, akordeóny, karty, mobilné ponuky, vznášadlá obrazov atď. Atď..

Ak tieto funkcie na vašej téme nefungujú alebo ak náhle prestanú fungovať, pravdepodobne urobia nejakú chybu javascriptu, ktorá spôsobí všetko.

Nefunkčné snímky, prepínače, karty atď. Riešenie problémov

Vyrovnávacia pamäť motora WP

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vypnite všetky svoje doplnky, vymažte vyrovnávaciu pamäť (všetky) a znova načítať stránku, aby ste skontrolovali, či všetko funguje, ako by malo byť. Ak áno, môžete teraz aktivovať svoje doplnky 1 po 1 a hneď ako to skončí, budete vedieť, že posledný doplnok spôsoboval problémy (poznačte si tento doplnok, deaktivujte a pokračujte v tom istom).

Keď viete, ktoré doplnky alebo doplnky spôsobujú problém, môžete vyhľadať nový doplnok s rovnakou funkciou, ktorá je kompatibilná, alebo môžete kontaktovať vývojára doplnkov alebo tém a informovať ich o konflikte (najprv si prečítajte stránku a zistite, čo skutočné problémy sú tak, že môžete kontaktovať príslušnú osobu – ak jej chyba doplnku odošle poznámku doplnku dev alebo ak ide o chybu témy, téma dev).

9. Zmeny štýlu nerobia nič

Takže máte nastavenú všetku tému a teraz chcete zmeniť spôsob, ako vyzerá, aby ste získali viac svojej vlastnej „osobnosti“ a skutočne ju prispôsobili vašej značke, firme, nika … atď. Začali ste teda pridávať na svoj web nejaké vlastné CSS alebo upravovať šablónu so štýlmi, ale pri každej aktualizácii webu sa žiadna zo zmien nezmení.!

Riešenie chýbajúcich úprav štýlov

Prispôsobovač WordPress Live

Na vykonanie vašich úprav môžete urobiť niekoľko krokov:

 • Zakázať vyrovnávaciu pamäť: Najbežnejším problémom je, že máte nejaký doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ako napríklad Celková medzipamäť W3 nainštalovaný a uložený do vyrovnávacej pamäte vášho CSS. Ak tak urobíte, mali by ste ju deaktivovať.
 • Prispôsobovač WordPress: Ak používate prispôsobovač tém, mali by ste skúsiť kliknúť na tlačidlo Uložiť a potom stránku obnoviť, aby ste zistili, či sa vaše zmeny prejavia.
 • Pozadie sa nemení: Ak sa jednoducho snažíte zmeniť pozadie pomocou ovládacieho panela na pozadí WordPress, môžete mať problémy, ak má motív, ktorý používate, nastavený obrázok na pozadí. Skúste nahrať nový obrázok len na otestovanie, pretože by to malo prepísať. Odovzdanie jednofarebnej farby 1px a jej nastavenie na opakovanie môže byť tiež dobrou voľbou.
 • Zmeny editora WordPress: Ak sa pokúšate vykonať zmeny pomocou editora WordPress na stránke Vzhľad> Editor zmeny sa nemusia v skutočnosti ukladať kvôli povoleniam servera, ale v takom prípade sa zobrazí chyba. Môžete sa dozvedieť viac o tu nastaviť oprávnenia pre súbory.

10. Aktualizoval som tému a všetky moje zmeny sú preč!

Najpravdepodobnejšou príčinou tejto chyby je to, že ste manuálne vykonali zmeny v súboroch šablón, napríklad v súbore style.css (zvyčajne). Po aktualizácii témy boli vaše upravené súbory prepísané predvoleným kódom témy. Preto NIKDY neodporúčame vykonávať zmeny v pôvodnej téme.

Zmeny témy boli vyriešené

Pridanie vlastného kódu do WordPress

Vaše úpravy však môžu byť navždy odstránené, pokiaľ nemáte zálohu svojho webu, ktorú môžete použiť na jeho obnovenie. Niektoré hostingové spoločnosti ponúkajú zálohovanie webových stránok v trvaní 30 dní, takže ak potrebujete pomoc s vyhľadaním a obnovením zálohy, obráťte sa na svojho hostiteľa. Ak máte vlastnú manuálnu zálohu, mali by ste byť schopní obnoviť súbory tém pomocou FTP.

Aj keď v súčasnosti nemusíte byť schopní vyriešiť tento problém, môžete podniknúť preventívne opatrenia, aby ste sa uistili, že sa v tejto situácii už nenachádzate. Ak chcete v budúcnosti upravovať svoje témy, mali by ste používať jednu alebo viac z nasledujúcich možností:

 • Prispôsobiteľný doplnok CSS. Ak potrebujete iba niekoľko malých vylepšení, môžete použiť vlastný doplnok CSS na vyladenie a zaistiť, aby sa počas aktualizácie motívu neodstránili. Tu sú dve, ktoré sa nám páčia:
  • Editor CSS Žltá ceruzka
  • Editor CSSHero Visual CSS
 • Vytvorte tému dieťaťa. Vytvorenie podradenej témy je pravdepodobne najlepšou metódou prispôsobenia témy a umožní vám najväčšiu flexibilitu a dokonca vám umožní upravovať súbory šablón (okrem štýlu.css), odstraňovať alebo pridávať nové skripty a pridávať vlastné funkcie..
  • V tomto článku nájdete informácie o tom, ako vytvoriť podradenú tému WordPress.
 • Udržujte úplné zálohy webových stránok. V prípade, že sa niečo pokazí, vždy je dobré mať na svojom webe zálohy. Z tohto dôvodu vám odporúčame zálohovať webovú stránku WordPress (ktorá sa líši od zálohy servera, ktorú môže ponúknuť vaša hostiteľská spoločnosť) pomocou jedného z nasledujúcich spôsobov:
 • Udržujte zoznam zmien. Či už upravujete súbory šablón manuálne (najlepšie bez), alebo používate podradenú tému, vytvorenie záznamu zmien je najlepším spôsobom, ako sledovať všetky vylepšenia, ktoré ste v téme urobili. Je to užitočné najmä vtedy, keď sa niečo pokazí, takže môžete spätne sledovať, kde ste mohli urobiť chybu.

Zabalenie

Tam to máte – 10 bežných chýb WordPress plus riešenia, aby ste ich mohli opraviť. Ale to sú len niektoré z chýb, na ktoré ľudia často narazia. Ak chcete získať ďalšie tipy, prečítajte si aj túto príručku, o ktorej sme písali ako nainštalovať tému Téma WordPress (hoci príručka obsahuje tipy, ktoré by sa vzťahovali na väčšinu tém).

Ak máte ďalšie problémy, prvým krokom by malo byť rýchle vyhľadávanie Google, aby ste zistili, či sami nájdete odpoveď. Ak po prieskume aj naďalej nemôžete nájsť odpoveď, skúste kontaktovať autora témy alebo doplnku (ak ide o problém s produktom) alebo navštívte fórum ako reddit alebo Envato aby ste zistili, či člen komunity môže pomôcť. Pravdepodobnosť, že chyba sa vyskytuje, je častejšia, než si myslíte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map