10+ bezplatných služieb CDN na urýchlenie WordPress

Bezplatné služby CDN na urýchlenie WordPress

V dnešnom svete, kde priemerná rýchlosť internetu v technologicky vyspelých regiónoch presahuje 10 Mbps, nie je divu, že služby CDN prosperujú. A aby sa veci ešte viac urýchlili, niektorí šťastní čitatelia si môžu vychutnať rýchlosti až 1 Gbps – áno, jeden gigabit za sekundu, vďaka službám ako Google Fiber, Cox Gigablast alebo Centurylink Gigabit. Nevýhodou tohto závodu v prípade rýchlejších bitov je, že naša pozornosť si vyberá daň a trpezlivosť sa stáva nestabilnou.


Vždy je dobré mať vaše stránky napájané sieťou na doručovanie obsahu. CDN nielenže šetrí náklady na šírku pásma od vášho poskytovateľa hostingu, ale vaše stránky sa stanú šialene rýchlymi a majú tendenciu byť vo vyhľadávačoch vyššie. Možno ste počuli toto príslovie:

Niektorí ľudia hovoria, že na tomto svete nie je nič zadarmo,
Hovorím, že potrebujete vedieť, kam hľadať!

Čo je sieť CDN – Content Delivery Network?

Predtým, ako sa začneme venovať bezplatným CDN pre váš web WordPress, prečítajte si základné informácie. Zjednodušene povedané, sieť na doručovanie obsahu alebo CDN je veľa serverov umiestnených po celom svete, ktoré sú navrhnuté tak, aby v čo najrýchlejšom čase poskytovali súbory vašich webových stránok návštevníkovi tohto webu. Tri body:

 • Parta serverov.
 • Nachádza sa po celom svete.
 • Poskytuje statické súbory na vašom webe (obrázky, súbory PDF, statické knižnice, ako sú súbory JavaScript a CSS) v najrýchlejšom čase

Prečo CDN?

Nová webová stránka má zvyčajne jeden zdroj pôvodu. A to je v poriadku, keď začínate a nemáte veľa návštevníkov. S rastúcou webovou stránkou (t. J. Vaša prevádzka sa zvyšuje) sa zvyšuje aj čas potrebný na načítanie vašej stránky.

Ľudia sa väčšinou nepáčia čakania pre web. Tento efekt je najúčinnejší na webových stránkach s nakupovaním online, kde jeden sekundový pokles času načítania pridal k tržbám 6 000 000 USD (6 miliónov). Vybral som si to z vynikajúceho článku spoločnosti CachePoint – Vplyv veľmi reálneho výkonu na príjmy.

Preto máme CDN. Urýchľuje doručovanie obsahu doručovaním obsahu zo servera, ktorý je najbližšie k návštevníkovi. Vaša doba načítania sa zníži a nakoniec vyhráte. Ak chcete lepšie porozumieť CDN, Príručka CDN od spoločnosti Incapsula je skvelé miesto, kde začať.

Začíname so zoznamom CDN

Tento článok rozdelíme do štyroch skupín:

 • skupina jeden sú úplne zadarmo CDN služby, ktoré budú mať plán navždy.
 • CDN v skupine dva sú ponuky veľkorysé skúšobné obdobia (premýšľajte o dvanástich mesiacoch) – to stačí na zväčšenie vášho blogu.
 • skupina tri obsahuje CDN, ktoré sú opäť absolútne zadarmo na hosťovanie bežných skriptov ako jQuery, Bootstrap atď.
 • skupina štyri obsahuje čestné uznania ktoré už nie sú aktívne, ale v čase pôvodného uverejnenia tohto článku boli živé (to je cesta späť v roku 2016).

Zadarmo CDN pre WordPress, ktoré majú plán navždy zadarmo

Vzhľadom na to, že ste sa dostali na túto stránku za „bezplatné CDN pre WordPress“, prečítajte si článok.

1. CloudFlare

CloudFlare-CDN-service

CloudFlare je všeobecne známy ako najlepší bezplatný CDN pre používateľov WordPress. Je to jeden z mála vedúcich hráčov v odvetví, ktorý skutočne ponúka bezplatný plán. Beží na jeho 115 dátových centier, CloudFlare poskytuje rýchlosť, spoľahlivosť a ochranu pred základnými útokmi DDoS. A jeho Doplnok WordPress sa používa na viac ako 100 000 aktívnych webových stránkach.

2. Zapuzdrenie

Incapsula-CDN-service

Incapsula poskytuje dodávku aplikácií z cloudu: Global CDN, Web Security, DDoS Protection, Load Balancing & Failover. Aktivácia služby trvá 5 minút a majú skvelé výsledky plán zadarmo a a Doplnok WordPress získať správne informácie o adrese IP pre komentáre uverejnené na vašom webe.

Funkcie, ktoré ponúka CloudFlare aj Incapsula:

Stručne povedané, toto je to, čo Incapsula a CloudFlare robí:

 • Smeruje prevádzku celého vášho webu cez ich globálne distribuovanú sieť špičkových serverov (je to dosiahnuté malými zmenami DNS)
 • Analýza hrozieb prichádzajúcich prenosov v reálnom čase a blokovanie najnovších webových hrozieb vrátane útokov na viacero gigabitových DDoS
 • Odchádzajúca komunikácia sa zrýchľuje prostredníctvom ich globálne napájanej siete na doručovanie obsahu

3. Photon od spoločnosti Jetpack

Photon od spoločnosti Jetpack

Všetci používatelia WordPress – jetpack netreba predstavovať. Vo svojom nedávnom zlepšení úžasnosti zahrnuli bezplatnú službu CDN (nazýva sa fotón), ktoré slúžia na zobrazovanie obrázkov vašich stránok prostredníctvom ich globálnej siete WordPress.com. Aby ste túto službu mohli aktivovať, musíte si ju stiahnuť a nainštalovať jetpack a aktivujte jeho modul Fotón.

Používatelia WordPressu nemusia predstavovať Jetpack. Jednou z najúžasnejších funkcií, ktoré ponúka Jetpack, je ich bezplatná služba CDN s názvom fotón. Najlepšia časť? Nemusíte nič konfigurovať! Stačí nainštalovať doplnok, prihlásiť sa pomocou svojho účtu WordPress.com a aktivovať fotónový modul. To je všetko. Všetky vaše obrázky sa presunú do mriežky WordPress, ktorá ovláda stovky tisíc webových stránok po celom svete.

4. Swarmify

Swarmify (predtým známa ako SwarmCDN) je sieť na doručovanie obsahu založená na rovnocenných sieťach (P2P), ktorá ponúka zadarmo šírku pásma 10 GB (iba pre obrázky). Ak ju chcete vyskúšať, stiahnite si Doplnok WordPress a choď na to. Je zaujímavé poznamenať, že Swarmify funguje trochu inak:

Povedzme, že skupina ľudí prehliada vaše stránky. Predstavte si ich ako prvého „peer“ v P2P. Keď príde nový návštevník (peer), obrázky sa zobrazujú z už existujúcej skupiny používateľov (predchádzajúci peer). Šetrí to šírku pásma vášho servera a skracuje sa čas načítania, pretože rovesníci sú zvyčajne bližšie k sebe. Swarmify tiež ponúka video CDN, ktoré je len časťou ich plateného plánu.

Skúšobné služby CDN, ktoré sú rovnako dobré ako bezplatné:

V tejto časti preskúmame niektorých poskytovateľov prémiových cloudových CDN, ktorí ponúkajú štedré skúšobné obdobie. Domnievam sa, že trvanie skúšobnej doby by bolo dostatočné na otestovanie služby a prípadne prechod na platený plán

Budúcnosť webu je v cloude. Či už ide o doručovanie obsahu pre váš web WordPress, alebo o vysoko výkonné výpočty pre NASA – cloud je všade. Uviedli sme niekoľko článkov o tom, ako nainštalovať WordPress v cloude. Dnes sa pozrieme na rovnaké služby, aké ponúka CDN. Pozrime sa na webové služby Amazonu a Google Cloud.

5. AWS Cloudfront

Amazon Web Services (AWS) je priekopníkom v poskytovaní vysoko výkonných cloud computingov pre masy za prijateľnú cenu. Jednou z ich služieb je Amazon CloudFront špičková sieť na doručovanie obsahu, ktorú používajú páči Slack a Spotify!

Na začiatok to majú bezplatná úroveň použitia jedného celého roka. A kvóta? 50 GB odchádzajúceho prenosu počas skúšobného obdobia. To je určite musíte vyskúšať pre všetkých nadšencov WordPress.

Ako začať?

Budeme pre začiatočníkov, môžete použiť WP Offload S3 Lite plugin, ktorý vám umožní integrovať vaše Amazon S3 (storage) a Amazon CloudFront (CDN) služby s vašou stránkou WordPress. Môžete si tiež prečítať náš článok o tom, ako nainštalovať WordPress v AWS.

6. Google Cloud CDN

Podobne ako AWS ponúka Google Cloud kredity vo výške 300 USD v priebehu jedného roka s prístupom k nim Cloudová platforma CDN. V minulosti sme sa zaoberali tým, ako nainštalovať WordPress do služby Google Cloud. Dnes sú riešenia jedným kliknutím nasadiť WordPress (a ďalšie vedúce CMS) medzi viacerých poskytovateľov cloudu.

7. Microsoft Azure CDN

Microsoft Azure v súčasnosti (napr. júl 2017) ponúka a 30-dňová skúšobná verzia svojich služieb s kreditmi v hodnote 200 USD. Azure CDN je k dispozícii vo viacerých dátových centrách po celom svete.

8. Oblačno

Ak prevádzkujete webovú stránku, ktorá je silne závislá od obrázkov (myslím si portfólio fotografických / dizajnérskych služieb), dobrý nápad by bol presunutie vašich obrázkov na iný server. Nakoniec by ste ušetrili veľa vzácnej šírky pásma. Cloudinary je robustné riešenie na správu obrázkov, ktoré môže hostovať vaše obrázky, meniť ich veľkosť za chodu a veľa ďalších skvelých funkcií. Vo svojom pláne na večný čas ponúkajú 2 GB úložného priestoru s 5 GB šírky pásma.

9. Imgur

Divoký populárny web na hosťovanie obrázkov, Imgur je rýchly, spoľahlivý a ideálny pre začiatočníkov. Ak práve začínate a hľadáte jednoduchý spôsob, ako ušetriť šírku pásma servera, zapojte sa spolu s ďalšími populárnymi webovými stránkami na hosťovanie obrázkov, ako sú Photobucket a flickr by mal čo najlepšie slúžiť vašim účelom.

10. Bezplatné spoločnosti poskytujúce cloudové úložisko

voľný cloud-storage-CDN služby

Ďalším skvelým spôsobom, ako ušetriť šírku pásma servera, je využívanie služieb bezplatného ukladacieho priestoru v cloude. Povedzme, že máte k dispozícii niekoľko súborov PDF alebo videa na priame stiahnutie. Ich hosting na vašom serveri by spotreboval šírku pásma ako šialený. Inteligentným riešením by bolo využitie rôznych služieb bezplatného ukladania v cloude. Ak chcete zdieľať súbor verejne, môžete jednoducho vygenerovať verejnú adresu URL súboru a vložiť ho na svoju stránku. Tu je niekoľko riešení cloudového úložiska zadarmo:

 • Dropbox – 2 GB zadarmo, pomocou odporúčaní môžete vygenerovať až 18 GB
 • disk Google – 15 GB zadarmo
 • SkyDrive – 7 GB zadarmo
 • kópie – 15 GB zadarmo, 5 GB na odporúčanie
 • truhlík – 5 GB zadarmo

Zadarmo CDN s otvoreným zdrojom pre hosťované knižnice

Teraz sa pozrieme na niektoré z knižníc s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré sú hosťované sieťami s prémiovým doručovaním obsahu.

11. Knižnice hostené spoločnosťou Google

Spoločnosť Google poskytuje bezplatný hosting pre niektoré z webových stránok najobľúbenejšie knižnice v ich superrýchlej infraštruktúre. Toto je veľmi užitočné pre vývojárov WordPress, aby ich používali vo svojich témach a doplnkoch.

12. Cdnjs

Cdnjs je komunitné CDN, ktoré používa viac ako 320 000 webových stránok. Sponzorované spoločnosťami CloudFlare, UserApp a Algolia, hostitelia cdnjs skončili 1000 knižnice.

13. jsDeliver

jsdeliver-CDN-service

jsDelivr je verejne dostupné CDN kde môže každý webový vývojár nahrávať a hostovať svoje vlastné súbory. Najlepšie sa hodí na usporiadanie knižníc, ktoré nie sú hostené spoločnosťou Google. Môžete ich použiť Doplnok WordPress (aj keď nie sú aktualizované niekoľko rokov), aby integrovali svoje služby do svojich stránok.

14. Bootstrap CDN

Bootstrap je jedným z najpopulárnejších rámcov poháňajúcich milióny webových stránok po celom svete. StackPath hrdo hostí knižnice Bootstrap CDN.

Čestné uznania (krátkodobé bezplatné skúšobné verzie CDN)

Nasledujúce služby CDN ponúkajú skúšobnú dobu, ale z bezpečnostných dôvodov musíte na ich kontaktovanie použiť kontaktný formulár. Akonáhle získate bezplatnú skúšobnú verziu, dolaďovanie si vyžaduje zvukové know-how, ktoré môžete získať tento úžasný článok.

 1. MetaCDN – Ponúka 7-denné skúšobné obdobie s neobmedzeným prístupom ku všetkým službám a bez potreby registrácie kreditnej karty – MetaCDN je dobrá voľba pre skúšobné CDN.
 2. CDN77 – Ponúkajú 14-dňovú skúšobnú verziu s prístupom ku všetkým funkciám dostupným v prémiovom pláne a bez nutnosti poskytovať kreditnú kartu. Ak sa rozhodnete pokračovať v používaní ich služieb, bude vám účtovaný poplatok iba za to, čo používate na jeden bajt (ohodnotený)..
 3. KeyCDN – Ponúkajú bezplatné skúšobné obdobie bez toho, aby pri registrácii museli poskytnúť kreditnú kartu. Zdá sa, že počas skúšobného obdobia poskytujú bezplatný prevod 250 GB.

záver

V krátkosti by som vám chcel pripomenúť, že všetky dobré veci sa musia skončiť. Existujú prípady bezplatných spoločností CDN, ktoré prestali ponúkať svoje služby zadarmo (Exabytes) alebo úplne ukončili svoju činnosť (SpeedyMirror, CoBlitz) – čo nás vedie k dôležitému záveru:

Kedy by som mal prepnúť na správne CDN?

Bezplatná služba CDN bude trvať iba tak dlho. Akonáhle sa vaša prevádzka začne zvyšovať – ​​nakoniec vám dôjde skúšobná šírka pásma a / alebo vaši návštevníci môžu začať chrapľať o pomalý web. Toto je vaše zelené svetlo prepnuté na správnu službu CDN, ako napríklad CDN77 alebo Amazon CloudFront. Šťastný chodník, Roadrunner!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map