10 skvelých vecí, ktoré WordPress dokáže

Vždy som bol fanúšikom úžasných vecí, ktoré dokáže WordPress urobiť. Takmer vo všetkých online podnikoch, ktoré sa zaoberám, som slepo použil WordPress ako moje riešenie číslo jedna. Poďme sa teda pozrieť na niekoľko z mnohých vecí, ktoré môže WordPress urobiť pre vás (a vašich klientov).


1. Vytvorte internetový obchod pomocou WordPress

Online nakupovanie

Keď sa klient spýtal – „Hej, nepotrebujem WordPress, prečo nepoužívam vyhradený softvér pre elektronický obchod?“ Môj klient (skeptický pán) si nebol celkom vedomý WordPress. S využitím tejto situácie som sa rýchlo otvoril WooCommerce a opýtal sa – „A čo si myslíte, že to bude fungovať?“

“Je to perfektné! Koľko to stojí?” Takže som mu odpovedal, “Nič!“(No, samozrejme, bez poplatkov za hostovanie!)

WooCommerce je jedným z hlavných hráčov v elektronickom obchode WordPress. Ich hlavný doplnok je bezplatný a dodáva sa so základnými funkciami, ktoré sú potrebné na udržanie elektronického obchodu na základnej úrovni. Bolo by nesprávne, keby ste si mysleli, že rovnako ako väčšina „bezplatných“ doplnkov WordPress, aj WooCommerce zachováva potrebné funkcie uzamknuté za „prémiovou“ skrinkou.

doska práce woocommerce

V skutočnosti neexistuje doplnková verzia doplnku. Majú skutočne pôsobivý rad doplnkov, vďaka ktorým generujú príjmy. Podporujú aj doplnky WooCommerce. Dokonca si môžete najať vývojára, aby vám vytvoril doplnok WooCommerce špecifický pre podnikanie.

Medzi ďalšie úžasné doplnky pre elektronické obchodovanie patria iThemes Exchange, MarketPress a Easy Digital Downloads. Úplný zoznam nájdete v príspevku Freddyho o najlepších doplnkoch elektronického obchodu WordPress.

2. Vytvorte Job Board

wpjobboard

Jeden z najpamätnejších prejavov na vysokej škole prešiel niečím podobným – „Musíte sa usilovať o to, aby ste boli uchádzačmi o zamestnanie a nie hľadačmi.“ To vyvolalo podnikateľský oheň, ktorý sa hemžil v nás.

Pomyslite na to, že ľudia ako my – nezávislí podnikatelia, blogeri, dizajnéri, textári atď. Sú všetci jednotliví podnikatelia. Už ste niekedy chceli vo svojom blogu vytvoriť skutočnú dosku práce? Rovnako ako ten z ProBloggeru tu je zoznam Témy pracovnej dosky WordPress ktoré vám pomôžu rozbehnúť sa a behať o niekoľko hodín:

 1. Jobify (55 USD)
 2. Job Board ($ 79)
 3. JobRoller (99 dolárov)
 4. Rada pre prácu Templatic (65 USD)
 5. JobEngine ($ 89)
 6. Nájomné včely (99 dolárov)

Ak hľadáte a prístup založený na zásuvných moduloch, odhlásiť sa Správca úloh WP. Existuje veľa skvelých doplnkov pre ešte viac možností pracovných dosiek, ako je integrácia WooCommerce pre platené zoznamy, správca životopisov pre jednoduché odovzdávanie životopisov, denné alebo týždenné nové varovania o pracovných miestach a ďalšie.

Všeobecné ukazovatele:

 • Pred spustením pracovnej dosky sa uistite, že ste si vo svojom žánri vybudovali významné publikum. ProBlogger je jedným z najobľúbenejších blogov na tejto planéte. Ak si myslíte, že môžete získať niekoľko tisíc návštevníkov mesačne a začať s vašou pracovnou radou, budete sklamaní.
 • Na druhej strane sa tieto doplnky pre pracovné dosky môžu hodiť, keď uverejňujete úlohy pre svoj vlastný blog (napríklad platených editorov, copywriterov, dizajnérov atď.)
 • Mnoho spoločností dáva prednosť tomu, aby ich portfóliá a otvorené pracovné miesta boli oddelené. Uverejňujú odkaz na päte alebo niekde na vrchu a oznamujú, že majú otvor.
 • Skutočná stránka úloh je zadaná externe pre nejaký softvér pracovných dosiek, napríklad Resumator, alebo je nastavená ako „interná“ doska úloh v inej URL alebo subdomény. Niečo ako jobs.company.com.
 • Pre tento prístup funguje téma založená na doske WordPress najlepšie – sú však o niečo drahšie kvôli všetkým zložitým typom príspevkov a všetkým.
 • Ak si však neželáte samostatnú inštaláciu, môžete vyhľadať riešenie založené na doplnkoch.

3. WordPress Multisite

webové stránky s viacerými sieťami

WordPress Multisite je jedným z najlepších (ak nie) najlepšie) funkcie WordPress, kedykoľvek. Jednoducho povedané, umožňuje vám vytvoriť sieť webových stránok WordPress z jedinej hlavnej inštalácie WordPress. Myšlienka vznikla z konceptu sieťových blogov. Tu je rýchly príklad:

Povedzme, že chcete začať blog, ktorý pokrýva tri hlavné kategórie – Knihy, Komiksy a Básne. Váš tím má však veľmi odlišné predstavy o štruktúre, dizajne a usporiadaní každej z týchto lokalít. Ostatné aspekty, ako sú bezpečnostné opatrenia a všeobecné politiky týkajúce sa celého webu, sú však bežné. V takom prípade by najlepším riešením bolo vytvoriť tri rôzne webové stránky – t. J. Tri rôzne inštalácie WordPress, umiestnené pod jednou stránkou WordPress. To vám poskytuje administratívnu kontrolu nad vašimi stránkami a zároveň zachováva diskrétnosť.

Môžete aktivovať viacstránku WordPress pridaním nasledujúceho riadku do wp-config.php file:

/ * Multisite * /
define ('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

Od tejto chvíle postupujte podľa nášho sprievodcu nastavením viacerých miest WordPress alebo návody codex uspokojiť sa.

4. Vytvorte fórum

bbPress

S bbPress Doplnok WordPress, ktorý vytvára plne vybavené a integrované fórum WordPress, je jednoduchá úloha. Doplnok je vyvinutý a udržiavaný používateľom Automattic – spoločnosť za WordPress. Takže pokiaľ ide o spoľahlivosť a bezpečnosť – ste v bezpečí. Tu je rýchly pohľad na funkcie bbPress:

Vlastnosti:

 • Vytvorte viac kategórií fóra
 • Odpovede na jednotlivé témy
 • Podpora pre bbPress špecifické krátke kódy a widgety
 • Zvýšte interakciu používateľov s rozšíreniami ako bbPress ktoré posiela používateľom e-mailové oznámenia pri uverejňovaní nových tém alebo odpovedí; a
 • Nástroje GD bbPress ktorý pridáva podporu BBCode, podpisy používateľov, citácie v odpovedi a niekoľko ďalších funkcií – rovnako ako plnohodnotný softvér fóra.

Jo, a je kompatibilný s výkonným motívom Total WordPress – takže si môžete vytvoriť vlastné stránky pre svoje úžasné fórum. Medzi ďalšie doplnky, ktoré vám pomôžu vytvoriť fórum pomocou WordPress, patria Odpovede CM a AnsPress.

5. Vytvorte sociálnu sieť

BuddyPress

Ak chcete vytvoriť ďalší Facebook pomocou platformy WordPress ako platformy – pravdepodobne by ste mali navštíviť lekára. Len si robím srandu. Ale vážne, obdivujem vaše ašpirácie, ale vaše úsilie by bolo veľa efektívnejšie, ak uvažujete o alternatívnom rámci pre budovanie budúceho Facebooku.

Pre ostatných, ktorí chcú vytvoriť „internú“ sociálnu sieť pre vaše vysokoškolské skupiny, tímy alebo spoločnosť – BuddyPress je tvoja odpoveď. A čo viac – pre témy BuddyPress je k dispozícii aj špeciálna sekcia Themeforest.

6. Vytvorte vstupné stránky pre domácich majstrov

vstupná stránka

Ako možno viete, vstupné stránky sú základom rastu podniku – najmä online firiem. Dobre navrhnuté vstupné stránky môžu zmeniť príležitostného návštevníka na platiaceho zákazníka. Ale to nie je také ľahké, ako to znie. Vytvorenie vstupnej stránky je nepretržité vyvíja proces. Musíte sa postarať o viac funkcií a sledujte, ako na ne váš návštevník reaguje.

Keďže väčšina blogov na internete používa program WordPress, navrhovanie krásnych cieľových stránok nebolo nikdy jednoduchšie vďaka doplnkom ako OptimizePress, Parallax Gravity a Thrive Content Builder. S dobrým doplnkom vstupnej stránky WordPress môžete vytvárať a sledovať viac vstupných stránok pre svoj web.

7. Zostavte viacjazyčnú webovú stránku

Viacjazyčná-webové rozhranie

WordPress vám pomáha vytvárať a spravovať viacjazyčné verzie obsahu vašich webových stránok. Je to užitočné najmä pre globálne firmy, ktoré si vybrali ako svoju platformu CMS systém WordPress. Existujú dva odlišné spôsoby, ako môžete preložiť WordPress a vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku.

7.1 Prenájom prekladateľa

Toto je nákladnejšia metóda, ale takmer vždy zaručuje lepšiu kvalitu v porovnaní so strojovým prekladom. Na tento účel môžete použiť nasledujúce doplnky:

Odporúčam doplnok Polylang WordPress, pretože spravuje viacjazyčné verzie vašich príspevkov a stránok a ďalšie prvky vrátane regionálnych formátov dátumu, času, značiek a vlastných taxonómií..

7.2 Strojový preklad

Táto metóda je rýchlejšia a nestojí vás to ani cent. Nevýhodou však je, že kvalita prekladaného textu je horšia ako kvalita, ktorú by ste dostali, keď si najmete prekladateľa. To sa však môže zmeniť v nasledujúcom desaťročí vďaka zastrašujúcemu výskumu spoločnosti Google pre spracovanie prirodzeného jazyka (NLP) spoločnosti Google.

pluginy:

Tieto doplnky sa pripájajú k rozhraniu API prekladača jazyka Google / Bing a prevádzajú články na vašich stránkach. Ak prevádzkujete viacmiestne nastavenie WordPress a potrebujete pre každú stránku, WPML je doplnkom pre vás. Jedná sa o modul obust, ktorý podporuje základné funkcie prekladu, preklad v elektronickom obchode a spravuje samostatné prílohy súborov pre každý jazyk.

8. Špičková bezpečnosť

zabezpečenia

Vždy som mal pravidlo s bezpečnosťou – prevencia je lepšia ako liečba. Pre tých z vás, ktorí sú príliš neskoro, budete musieť minúť značné množstvo prostriedkov na zotavenie z napadnutého webu. Odporúčam vám, aby ste to nebrali ako projekt pre domácich majstrov a získali odbornú pomoc – keďže existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako sa pokaziť.

 • WordPress je horlivý nasledovník prvého pravidla. Preto implementuje rôzne bezpečnostné opatrenia a vydáva dôležité a dôležité aktualizácie zabezpečenia každú chvíľu. To je dôvod, prečo pravidlo č. 1 je to vždy aktualizujte na najnovšiu verziu programu WordPress.
 • Väčšina stránok WordPress (vrátane spravovaných) je vďaka funkcii „automatická aktualizácia“ automaticky aktualizovaná na najnovšiu verziu. Zvyšok by mal manuálne aktualizovať správca.
 • Keď ste v prostredí zdieľaného hostenia, ste obklopení rôznymi neznámymi bezpečnostnými chybami. Ako protiopatrenie by ste mali nainštalovať bezpečnostný doplnok, ako je iThemes Security alebo Sucuri.
 • A konečne, ak sa chcete zbaviť hostingu a bezpečnostných bolestí hlavy, mali by ste zvážiť hosting Managed WordPress ako WPEngine..

9. Pokročilý e-mailový marketing

rastie-vaše e-zoznam

E-mailový marketing, ako vieme, je jedným zo stále sa rozvíjajúcich spôsobov generovania návštevnosti. Je to ako zdroj premávky na požiadanie, ktorý je špecificky naladený na vaše stránky – túži počuť od vás. Aby však e-mailový marketing fungoval, musíte najskôr zbierať e-maily. To je miesto, kde sa WordPress hodí.

S doplnkami ako OptinMonster a Bloom môžete zvýšiť svoju predplatiteľskú základňu. OptinMonster zobrazí na obrazovke návštevníka rozbaľovacie okno na odber bulletinu, rovnako ako:

 • Zadajte svoje stránky
 • Opustite svoje stránky – nazýva sa to technológia „exit-úmysel“

Môžete tiež umiestňovať e-mailové schránky na rôzne miesta na vašom webe – vrátane bočného panela, po každom príspevku alebo obyčajnom kontextovom okne. Ak sa chcete dozvedieť viac o OptinMonster a o tom, ako sa vyvíjal v priebehu rokov, nezabudnite si prečítať našu recenziu OptinMonster. WordPress.com vám tiež umožňuje zhromažďovať e-mailové adresy od vašich používateľov. Po zverejnení nového príspevku sa všetkým odberateľom odošle e-mail.

10. Flexibilita dizajnu webových stránok

celkom wordpress tému wpexplorer

Táto vlastnosť WordPress je zďaleka moja obľúbená. S WordPress môžete skutočne vytvoriť čokoľvek. Bez ohľadu na to, čo potrebujete, existuje doplnok alebo téma, ktoré vám pomôžu začať. Chcete vytvoriť komplexný zoznam adresárov pre svoje mesto? Pokladňa za vhodne pomenovanú tému adresára. Potrebujete do svojho blogu pridať recepty? Jednoduché – tvorca pripravených receptov je iba doplnkom pre vás.

A ak neviete, čo chcete, existujú aj témy na to! Jednoducho si uchopte to, čo považujeme za najlepšiu tému WordPress vôbec – celkom alebo za akékoľvek iné populárne viacúčelové témy, ktoré prichádzajú s výkonným nástrojom na tvorbu stránok. Pomocou nich môžete vytvárať jedinečne navrhnuté webové stránky – všetko z jednej témy.

záver

Dúfam, že sa vám tento zoznam 10 (úžasných) vecí, ktoré môžete robiť s programom WordPress, páčil. Na čo ste použili WordPress? Ak máte niečo, čo by podľa vás malo byť na tomto zozname, dajte nám vedieť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map