10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o používaní doplnkov WordPress

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o používaní doplnkov WordPress

Čo by bolo WordPress bez doplnkov? Naša schopnosť rozšíriť obľúbený systém na správu obsahu na svete takmer neobmedzeným spôsobom je to, čo robí WordPress tak skvelým. K dispozícii je takmer 25 000 doplnkov WordPress.org sám, nebo je skutočne limit.


Ale s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť a je nešťastné, že používanie doplnkov WordPress môže mať nechutné vedľajšie účinky, ak nie ste príliš opatrní. Z tohto dôvodu chcem v tomto príspevku pokryť najdôležitejšie veci, ktoré je potrebné mať na pamäti pri používaní doplnkov WordPress na vašom webe WordPress, aby ste si mohli vychutnať všetky ďalšie funkcie a vyhnúť sa nástrahám.

1. Aktualizujte svoje doplnky

http://www.wpexplorer.com/essential-wordpress-plugins/

Je to trochu netušenie, ale v záujme úplnosti je potrebné uviesť: aktualizácia vašich doplnkov je absolútne nevyhnutná pre bezpečnosť a funkčnosť vášho blogu. Zastarané doplnky sú hlavnými cieľmi pre tých, ktorí hľadajú slabé miesta zabezpečenia, a môžu sa tiež zlomiť pri vydaní novších verzií WordPress a ďalších doplnkov..

Doplnky by ste mali pravidelne aktualizovať nielen pravidelne, ale mali by ste ich pravidelne kontrolovať, aby ste sa uistili, že boli nedávno aktualizované. Mali by ste dôrazne zvážiť odstránenie doplnkov, ktoré neboli aktualizované dlhšiu dobu (spravidla jeden rok)..

V ideálnom prípade by ste mali pravidelne aktualizovať svoje doplnky (Poznámka: Nechcete zabudnúť? Môžete skúsiť Easy Updates Manager automatizovať doplnok, tému a menšie / hlavné aktualizácie systému WordPress).

2. Aktualizujte deaktivované doplnky alebo ich zbavte

Toto priamo vyplýva z môjho predchádzajúceho bodu: aj keď doplnok na vašej stránke nie je aktívny, musíte sa ubezpečiť, že je stále aktualizovaný. Deaktivovaný doplnok je na vašom webe stále „aktívny“ v tom zmysle, že ho možno zneužiť ako slabinu zabezpečenia. Mimochodom, to isté sa dá povedať aj o témach, takže moje rady sa tam vzťahujú.

Úprimne povedané, ak doplnok na vašich stránkach nie je aktívny a nemáte v úmysle ho v budúcnosti používať, moja rada by bola jeho odstránenie. Posledné, čo chcete, je, aby sa váš web stal cintorínom nevyužitých doplnkov – vyplatí sa udržiavať veci čisté a upratané.

3. Deaktivujte doplnkové moduly Backend, keď sa nepoužívajú

Deaktivujte doplnkové moduly Backend, keď sa nepoužívajú

Väčšina doplnkov zaťažuje zdroje vašich stránok, aj keď je to len nepatrné. Preto odporúčam, aby ste doplnkové moduly typu backend aktivovali iba vtedy, keď sú potrebné.

Vezmite napríklad Doplnok na obnovenie databázy WordPress. Tento veľký malý doplnok uľahčuje obnovenie WordPress návratom všetkých alebo častí vašej databázy WordPress do pôvodného, ​​predvoleného stavu. Doplnok na obnovenie databázy WordPress však musí byť aktívny iba vtedy, keď spúšťate reset – kedykoľvek ho môžete deaktivovať..

Stručne povedané, každý aktívny doplnok na vašom webe by mal byť použitý na vašom webe. Ak nie, deaktivujte ju.

4. Počet doplnkov nie je dôležitý

Inými slovami, doplnok je jednoducho doplnkový kód, ktorý je implementovaný na vašich stránkach. Do tej miery by ste mohli do súboru features.php pridať rovnaký kód a dosiahnuť rovnaký účinok.

Počet doplnkov, ktoré ste na svoje stránky nainštalovali a aktivovali, preto nie je potrebný. Hlavným problémom je, do akej miery sú vaše doplnky správne kódované a náročné na zdroje.

Dovoľte mi to povedať takto: Bolo by pre vás oveľa lepšie mať na vašom webe nainštalovaných päť ľahkých a bezchybne kódovaných doplnkov ako jeden nafúknutý a zraniteľný doplnok s náročnými na zdroje. V skutočnosti by ste sa mali viac obávať čo doplnky, ktoré inštalujete, nie koľko.

5. Počet doplnkov Je dôležitý

Existuje však jeden dôvod, prečo môže byť problém s počtom doplnkov, ktoré ste nainštalovali na svoje stránky: konflikty.

Teoreticky povedané, čím viac doplnkov máte na svojich stránkach, tým je pravdepodobnejšie, že nájdete ten, ktorý je v konflikte s iným. Vývojári sa musia neustále zaoberať konfliktmi doplnkov, ktorým vývojári neustále čelia, pretože vo všetkých inštaláciách WordPress existuje takmer nekonečný počet kombinácií nastavení. Väčšina blogov WordPress je úplne jedinečná z hľadiska kombinácie nainštalovaných doplnkov.

Takže by ste mali mať na pamäti kvalitu doplnkov, ktoré používate, mali by ste však tiež sledovať počet, aby ste veci udržali čo najjednoduchšie. V tomto prípade je menej spravidla viac (nebyť zhromažďovateľom doplnkov).

6. Kvalita vždy bije množstvo

Hodnotenie hviezdičkami

V rámci toho istého myslenia by ste mali byť veľmi selektívni pri rozhodovaní, aké doplnky si chcete nainštalovať na svoje stránky. Koniec koncov, každý nainštalovaný doplnok môže zanechať stopu, ktorú je ťažké odstrániť (najmä ak je zle kódované). Aj keď môže byť veľmi lákavé testovať a inštalovať každý doplnok pod slnkom na vašom webe, mali by ste sa mýliť na strane opatrnosti a selektívnosti.

Pokiaľ ide o inštaláciu doplnkov, mali by ste sa pozrieť na niekoľko kľúčových položiek, ako napríklad:

 • Počet stiahnutí
 • Priemerné hodnotenie
 • recenzia
 • Vývojár (sú dobre zavedené?)
 • Dôkaz o aktívnej podpore

Faktom je, že neinštalujete iba doplnok, ale inštalujete časť funkcií, ktoré chcete zostať funkčné v dohľadnej budúcnosti. Ak doplnok funguje teraz, je to dobrý začiatok, ale chcete sa ubezpečiť, že bude fungovať aj v budúcnosti.

Pre mňa je rozhodnutie nainštalovať nový doplnok na moju stránku dosť dôležité. Opatrne sa pýtam, či naozaj, alebo nie potreba funkčnosť alebo ak ma vtiahnu príslovečné lesklé svetlá. Možno by stálo za to, keby ste si položili tú istú otázku.

7. Prémia nevyhnutne neznamená najlepšie

Je známe, že v psychológii je vnímanie hodnoty ľuďmi ovplyvnené nákladmi. Ak vám ponúknem to isté bezplatne alebo za poplatok, vaše vnímanie hodnoty sa pravdepodobne zmení za osobitných okolností.

Tento jav možno niekedy pozorovať v postoji ľudí k prémiovým doplnkom. Faktom je, že existuje veľa vývojárov bezohľadných prémiových doplnkov. Len preto, že vám niekto spoplatňuje doplnok, to nie je dobré. Existuje nespočetné množstvo bezplatných doplnkov s mimoriadne dobrou kvalitou, ktoré vyvinuli ľudia, ktorým môžete absolútne dôverovať.

Dobre vyrobené prémiové pluginy sú zvyčajne tie najlepšie. Ak si vyberiete seriózneho vývojára prémiových doplnkov, pravdepodobne sa vám bude páčiť najlepšia funkčnosť, podpora špičkových funkcií a konzistentné aktualizácie. Kľúčom je uistiť sa, že podporujete „správneho“ vývojára. Nerobte len vyhľadávanie Google a nechodte s tým, čo sa objaví – zistite, ktorí ľudia sú radi, že ich osobne odporúčajú. Zapojte sa do komunity WordPress a poznačte si, o kom sa hovorí v pozitívnom svetle. Toto sú ľudia, od ktorých by ste mali hľadať.

8. Niektoré doplnky sa považujú za nevyhnutné pre takmer všetky stránky

Doplnok SEO pre WordPress.

Váš SEO je užitočný nástroj pre väčšinu typov webov WordPress.

Nainštalované doplnky budú vo väčšine prípadov závisieť od druhu stránky, ktorú vytvárate. Obchod s elektronickým obchodom môže napríklad vyžadovať zásuvný modul pre nákupný košík, zatiaľ čo portfólio fotografií môže mať úžitok z nástroja na galériu obrázkov. Existuje však niekoľko doplnkov, ktoré by mala obsahovať takmer každá inštalácia WordPress, bez ohľadu na zameranie vašich stránok.

Napríklad pravdepodobne budete chcieť prilákať čo najviac návštevníkov, aby vaše stránky mohli vždy ťažiť z pevného doplnku pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO), ako je napríklad SEO. Bezpečnosť je nevyhnutná na zaistenie bezpečnosti údajov a obsahu vašich stránok, takže je to napríklad doplnok, ako je napr Wordfence je vždy šikovná stávka. Ďalším príkladom je, že vlastné kontaktné formuláre (napríklad formuláre vytvorené pomocou kontaktného formulára 7) sú užitočné na to, aby umožnili vašim návštevníkom nadviazať kontakt, či už prevádzkujete blog, obchodnú stránku alebo výkladnú skrinku..

Aj keď si myslíte, že druh stránok, ktoré vytvárate, nevyžadujú doplnky, možno vás prekvapí, koľko možností poskytuje neoceniteľnú funkčnosť. Existuje niekoľko doplnkov WordPress, o ktorých by mal vedieť každý vlastník webových stránok – či už ich využívate alebo nie.

9. Pluginy môžu integrovať vaše stránky s inými nástrojmi a platformami

Doplnkový informačný panel Google Analytics pre program WP.

Informačný panel Google Analytics pre WP umožňuje integrovať vaše stránky WordPress s populárnym analytickým nástrojom.

Doplnky sa nevytvárajú vo vákuu. Aj keď je pravda, že mnohé z nich sú samostatné možnosti ponúkajúce nezávislé funkcie, niektoré sa spoliehajú na iný softvér. V skutočnosti existuje veľa doplnkov určených na integráciu vášho webu WordPress s populárnymi nástrojmi a platformami všetkých typov. To znamená, že môžete zaistiť hladké fungovanie týchto programov s WordPress bez toho, aby ste vedeli jeden riadok kódu.

Sotva dokážeme pokryť všetky dostupné integrácie, ale tu je len niekoľko príkladov:

Takže ak máte nejaké obľúbené nástroje, ktoré každý deň používate na spustenie svojho webu alebo firmy, stojí za to skontrolovať, či existuje spôsob, ako ich integrovať do vášho webu. Týmto spôsobom môžete zefektívniť pracovný postup a nemusíte neustále prepínať medzi platformami.

10. Existuje niekoľko miest na nájdenie doplnkov online

Domovská stránka adresára doplnkov WPExplorer.

V našom vlastnom adresári nájdete veľa vynikajúcich bezplatných a prémiových doplnkov.

Ak ste pre nové doplnky úplne nové, najlepšie je začať s Adresár doplnkov WordPress. Všetky tieto doplnky sú bezplatné a prešli procesom previerky. V tomto adresári sa tiež zobrazujú hodnotenia a recenzie zákazníkov spolu s počtom stránok WordPress, ktoré aktuálne používajú každý doplnok, takže viete, do čoho sa dostávate.

Toto však nie je zďaleka jediné miesto na nájdenie doplnkov online. Mnoho vývojárov predáva doplnky prostredníctvom svojich vlastných webových stránok a existujú aj ďalšie adresáre s desiatkami, stovkami alebo tisíckami možností. Majte na pamäti, že väčšina doplnkov, ktoré nie sú na WordPress.org, bude prémiová, čo znamená, že za ich používanie budete musieť zaplatiť poplatok. Cena je však často celkom rozumná a vy budete môcť nájsť doplnky, ktoré poskytujú komplexnejšie, nezvyčajné alebo cielené funkcie..

Ak sa vo vyhľadávaní doplnkov práve začínate rozvetvovať, môžete začať niekoľkými spôsobmi:

 • CodeCanyon: Toto je najväčší adresár prémiových doplnkov WordPress online. Nájdete tu takmer čokoľvek, za ceny s nízkymi cenami ako 2 doláre. Budete tiež môcť zobraziť recenzie a hodnotenia používateľov a množstvo informácií o každom doplnku.
 • WPMU DEV: Je to vynikajúci zdroj kvalitných doplnkov WordPress, ktorý poskytuje možnosti v oblastiach ako analytika, bezpečnosť, dizajn, integrácia sociálnych médií a ďalšie. Táto stránka funguje trochu inak ako väčšina adresárov, pretože na používanie doplnkov budete potrebovať členstvo. Cenová značka 49 dolárov za mesiac však môže byť dobrá, ak nájdete viac požadovaných doplnkov (najmä ak prevádzkujete viac ako jednu stránku).
 • WPExplorer: Nakoniec by sme sa mali nechať spomenúť o našich vlastných webových stránkach! Ponúkame adresár bezplatných a lacných doplnkov v širokej škále kategórií, od elektronického obchodu, cez tvorcov stránok až po SEO. Vyskúšajte to a určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám.

Vedieť, kde hľadať doplnky WordPress, otvára vaše možnosti a umožňuje vám nájsť najlepšie dostupné nástroje. Ak sa vzdáte odporúčaní uvedených vyššie, uistite sa, že sa držte dôveryhodných stránok a vývojárov. Pred zakúpením nových doplnkov vždy vyhľadajte recenzie a hodnotenia používateľov a nezabudnite si ich pred inštaláciou zálohovať.

záver

Doplnky sú jednou z najlepších vecí o používaní programu WordPress. Samotné číslo, ktoré je k dispozícii, však môže byť na prvom mieste ohromujúce. Môže byť ťažké vedieť, ktoré z nich si vybrať, ako ich sledovať z hľadiska konfliktov a ako ich spravovať, akonáhle si vytvoríte značnú kolekciu.

Používanie doplnkov na maximálne využitie vášho webu WordPress však nemusí byť náročné. Budete sa chcieť riadiť iba niekoľkými jednoduchými pokynmi, napríklad sťahovaním doplnkov zo spoľahlivých zdrojov, ich aktualizáciou a odstraňovaním tých, ktoré nepotrebujete. Keď sa dozviete niekoľko základných faktov o doplnkoch, ako sú napríklad vyššie uvedené, budete pripravení začať prispôsobovať svoje vlastné stránky..

Máte nejaké otázky týkajúce sa použitia doplnkov WordPress na vašom webe alebo blogu? Alebo ďalšie rady, ktoré môžete ponúknuť ostatným používateľom WordPress? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map