10 zálohovacích príbehov WordPress, ktoré by mohli zabiť vaše stránky

Zálohovanie webových stránok je jedným z najviac dôležité povinnosti správcu webu. Niektorí z vás, ktorí čítajú tento článok, môžu byť novými používateľmi v správe webových stránok. Môžete sa zamerať na založenie vlastnej spoločnosti zaoberajúcej sa vývojom webových aplikácií jeden deň. Nápady diskutované v tomto článku budú niektoré z najdôležitejších vecí, ktoré budete musieť dodržiavať – ​​v rámci svojej profesie.


Pre skúsených veteránov – ľudí, ktorí riadia spoločnosti pol desaťročia, vás žiadam, aby ste sa podelili o svoje príbehy o záložných katastrofách (ak ich máte) alebo o nejaké osobné tipy pre všetkých našich čitateľov! Niečo, o čom by si vedel, keď si začal! Takže bez toho, aby sme sa veľa obviňovali, začnime.

V tomto článku budem hovoriť o 10 bežných mýtoch, ktoré sa vyvinuli v posledných rokoch v určitých komunitách blogov. Niekoľko neinformovaných ľudí šírilo slovo ako požiar a ľudia, ktorí sú v tomto odbore noví, veria ako evanjelium. Som tu, aby som to zmenil. Povedať ti čo je čo, na základe zdravého odôvodnenia.

Lekcia 1: Jednorazové zálohovanie

matematická rovnica

Pamätáte si stredoškolskú algebru? Koľkokrát ste to museli urobiť, aby ste to napravili? Zálohy sú podobné. Ak sa domnievate, že si zoberiete jednorazovú zálohu svojho webu – máte záujem o liečbu. Musíte vziať full-backup najmenej raz mesačne, v závislosti od vašich webových stránok:

 • Ak vytvárate alebo obnovujete webové stránky od nuly, zálohujte sa každých šesť až dvanásť hodín.
 • Ak máte aktívny blog, na ktorom nájdete veľa komentárov denne, urobte si dennú zálohu.
 • Ak máte webovú stránku portfólia, stačí vám týždenná alebo dvojtýždenná záloha.

Lekcia 2: Čiastočné zálohy

half-jedol-donut

Čiastočné zálohy, známe tiež ako Neúplná záloha, berie zálohu iba databázy WordPress a zabudol wp_content priečinok alebo naopak. Čiastočné zálohy majú svoje výhody a nevýhody. Jeho výhodou je skutočnosť, že majú relatívne malú veľkosť v porovnaní s úplnou zálohou. Zlá správa je, že sami nedokážu obnoviť zničenú stránku. Potrebujete zvyšné údaje (v našom prípade obsah inštalačného adresára WordPress), ktorý predstavuje iba úplnú zálohu.

Úplná záloha obsahuje databázu WordPress aj inštalačný priečinok. Ak máte veľa nahraných obrázkov / médií, veľkosť zálohy bude prirodzene veľká. Z tohto dôvodu musíte byť selektívny typ zálohy vyber ty. Tu je niekoľko rád, ktoré vám s tým môžu pomôcť:

 1. Ak nahrávate nové príspevky každý deň, musíte zadať a full-backup
 2. Ak publikujete nové články raz týždenne, potom a týždenné úplné zálohovanie a a denné čiastočné zálohovanie (databázy) by urobil trik.
 3. Ak na svojich stránkach pracujete s viacerými prispievateľmi, potom a denné zálohovanie je opäť nevyhnutné.

Trik je v tom nájsť najlepšiu kombináciu, ktorá vám vyhovuje. Vaším cieľom by mala byť efektívnosť – pomocou minimálneho množstva miesta na uloženie maximálneho množstva údajov.

Lekcia 3: Spoliehanie sa na zdieľaných webových hostiteľov, aby vám pomohli

bezstarostný-man kladenie-in-trávy-iStock-2x3

Nehovorím, že weboví hostitelia si neberú zálohu. Ale typ zálohy závisí na webhostingu, ktorý používate. Napríklad spoločnosť zdieľaného hostiteľa môže ponúknuť možnosť zálohovania 30 dní bez zálohovania, ktorá nemusí obsahovať databázy prítomné vo vašom účte.

Predpokladajme, že hostujete svoje stránky v takomto hostiteľovi. Jedného krásneho dňa sa váš web neočakávane nezdarí a začnete zametať prostredníctvom protokolov záloh. Našťastie to nájdete – ale počkajte! Je to len public_html zložky! Kde je tvoja databáza? Nevieš!

Zostane vám teda čiastočná záloha. Čo nie je dobré bez aktuálna databáza WordPress. Predstavte si, že máte všetkých 30 obrázkov článku s 3 000 slovami, bez toho, aby ste sami mali článok s 3 000 slovami. Stratili ste na SEO a utrpeli ste obrovské dopravné straty.

Lekcia 4: Lokálne zálohy

pevný disk

Čo je to vlastne miestna záloha? Je to jednoduché – ponechajte si zálohu svojich stránok iba vo vašom počítači. To znamená, že jediná kópia vášho webu je na vašom pevnom disku – nepredvídateľné zariadenie, o ktorom je známe, že v určitom okamihu zlyhá.

Tento môj priateľ, nie je múdre. Žijeme vo veku, ktorý patrí do cloudu. Čoskoro bude všetko v oblaku. Prečo nezačať skoro? V ideálnom prípade by ste mali zálohu svojho webu ukladať v spoločnosti typu cloud, napríklad Dropbox, Disk Google, Amazon S3 alebo RackSpace Cloud Files..

Lekcia 5: Mýtus automatického zálohovania WordPress

Od verzie 3.5 WordPress bola zabudovaná možnosť automatickej aktualizácie. To všetkým umožnilo automaticky aktualizovať WordPress na najnovšiu verziu s minimálnym úsilím. To tiež viedlo k nesprávnemu označeniu. Ľudia začali premýšľať – „Dobre, ak sa WordPress automaticky aktualizuje, musí tiež automaticky zálohovať moje súbory“.

Vážení čitatelia, to nie je pravda. WordPress žiadnym spôsobom automaticky nezálohuje vaše súbory. Premýšľajte o tom. Kam by uchovával záložné archívy? Na hostiteľskom serveri? V Amazon S3? V takom prípade by to vyžadovalo vaše poverenia. Ale ani vás nežiada o žiadne informácie! Za konfiguráciu a vykonanie zálohy v určitom časovom intervale zodpovedá správca webu.

nie ďakujem

Dobre, doteraz sme pokryli niektoré mýty, ktoré vyplynuli z nedostatku informácií. Teraz, keď to všetko viete, som presvedčený, že nabudúce budete opatrní. Čas do druhej časti príspevku: prílišná dôvera. Niektorí z nás sú si sami príliš istí a úplne sa nezhodujú s predpisom „prevencia je lepšia ako liečba“ – tak často, ako sa má.

To môže alebo nemusí spôsobiť problémy. Keď hovoríme z osobných skúseností, povedal by som, že veľa ľudí sa stalo obeťou prehnanej dôvery. Popíšem štyri také nesprávne pomenovania, ktoré začínajú slovom „Nepotrebujem zálohu, pretože _____“. Prečítajte si to a zdieľajte svoje myšlienky.

Lekcia 6: Nepotrebujem zálohu

Ako arogantný a príliš presvedčivý by to mohlo znieť, existuje ohromujúco vysoký počet ľudí, ktorí sa prihlásia na odber tohto pravidla. Myslia si, že oni jednoducho nevyžadujú zálohu. Prečo? Možno preto, že sa s týmto webom najmenej obťažujú alebo radšej bývajú na okraji života. Alebo preto, že si myslia, že nie sú také smutné, že sa im stanú zlé veci! Dúfam, že nie ste jedným z nich.

Lekcia 7: Nepotrebujem zálohu, pretože nie som dosť hlúpy na to, aby som zlomil svoju vlastnú stránku

Nikto nehovorí, že si hlúpy. To je tvoja pýcha, ktorá tam hovorí. Môj priateľ, nikdy nevieš, čo sa stane.

 • Nie si upokojujúci. (Ste?)
 • Nevyriešili ste všetky ťažké a nekompletné problémy NP. (Už ste?) Nie!
 • Takže z pohľadu veriaceho aj vedca nemáte predvídateľný spôsob, ako predpovedať budúcnosť.

Budem k tebe úprimný. Kedysi som myslel takto. Pre niektorých je to celkom prirodzené. Bolo by však najrozumnejšie postupovať opatrne a odhlásiť sa z tejto kategórie. Nikdy neviete, kedy aktualizácia vášho doplnku, nová téma alebo nejaká iná aktualizácia môžu narušiť vaše stránky – preto je najlepšie sa vždy mýliť na strane opatrnosti.

Lekcia 8: Nepotrebujem zálohu, pretože som len na začiatku

Vydanie WordPress 4.0 Benny

Chlapče, prajem si, aby ma niekto varoval už skôr! Koľko času a úsilia by som ušetril! Keď som bol novým používateľom WordPress, experimentoval som so všetkými vecami, ktoré som našiel. Neznáme doplnky, nastavenie témy, nové widgety, úpravy CSS – pomenujete ich. Ale nevzal som si zálohu! Nevedel som ani, čo je to záloha.

A to bola moja smrť. Na svojom prvom webe som strávil viac ako 11 hodín, aby som zistil zlyhanie pevného disku hostiteľa a pokrytie dennej zálohy posledné dni dáta.

Ako som už spomenul v tomto článku, pri aktívnej úprave svojich stránok musíte mať zálohy každých 10-12 hodín. V ideálnom prípade by ste to mali robiť v pracovnej oblasti (offline alebo online) a potom ich nahradiť na hlavnej stránke. Pre ľudí, ktorí nemajú skúsenosti s riešením tohto problému, je lepšie ísť so zvýšenou frekvenciou zálohovania.

Lekcia 9: Nevyžadujem zálohu, pretože hackeri sa s mojou malou stránkou neobťažovali

Nechcem znieť klišé, ale –

Začiatok všetkých veľkých vecí je malý

 • Vesmír je tvorený entropiou. Mohlo by teda byť možné, aby amatérsky hacker používal vaše stránky na cielenú prax. Už nechcete byť cieľovým cvičením hackerov, nie?
 • Pri zálohovaní musíte byť opatrní. Ak zálohujete už infikované súbory, aké je využitie? Mali by ste nainštalovať bezpečnostný doplnok WordPress, aby ste na svojich stránkach skontrolovali malware a udržali ho v čistote.
 • Ak ste už boli hacknutí už skôr, mali by ste si vyplatiť peniaze navyše – rozbiť malú prasiatku, ak musíte, a získať náležitý bezpečnostný audit od spoločnosti Sucuri.

Lekcia 10: Zálohovanie je príliš veľa práce!

jogging

Toto pravidlo je trochu pravdivé. Vykonáva sa denná záloha je príliš veľa práce – najmä ak ste väčšinou zaneprázdnení. Moje odporúčanie – použite službu záložného doplnku ako VaultPress. Stojí približne 5 dolárov mesačne a uchováva si neobmedzené zálohy!

Ale skutočne existuje veľa skvelých zdrojov WordPress, ktoré vám uľahčia zálohovanie. Náš ďalší príspevok bude obsahovať kolekciu najlepších zálohovacích doplnkov v programe WordPress, od bezplatných doplnkov po prémiové služby. Použite to na výber vášho obľúbeného záložného riešenia WordPress.

Rozlúčenie slov

Keď váš web získa veľkú návštevnosť, mali by ste sa väčšinu času zamerať na jeho vylepšenie, pridanie ďalšieho obsahu a aktívnu propagáciu. Článok s tweetom raz nezaručí veľa bzučania.

Dôležité je, že svoju úlohu distribuujete. Ak máte pocit, že vytváranie a správa záloh vyžaduje príliš veľa času, mali by ste zvážiť jednoduchšiu alternatívu – Spravovaný hosting WordPress. Takmer všetci poskytovatelia prichádzajú s pravidelnými neobmedzenými zálohami s 30-dňovou dobou uchovávania a množstvom ďalších úžasných funkcií. Dobudúcna!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map