12 najlepších zálohovacích doplnkov a služieb WordPress

10+ najlepších doplnkov a služieb pre zálohovanie WordPress

Vytvorenie webovej stránky je zábavný zážitok, keď sa všetko darí. Ak sa však vyskytne problém s vašou webovou stránkou WordPress, skúsenosť sa môže rýchlo zmeniť na kyslú. Napríklad sa môžete pri inštalácii novej témy alebo doplnku stať obeťou škodlivého hackera alebo poškodiť údaje. Alebo ste jednoducho urobili zmenu, ktorú si želáte, aby ste ju nemali, a teraz nemáte žiadny spôsob, ako sa vrátiť. Problémy s vašim webom môžu byť frustrujúce, a to ešte viac, keď nemáte predstavu o tom, ako ho obnoviť.


WordPress je zvyčajne bezpečný a spoľahlivý systém na správu obsahu vašich webových stránok. Ale niekedy aj napriek všetkým preventívnym opatreniam môže byť niečo v poriadku. Povedzme, že stratíte svoj web, ako by ste postupovali pri jeho obnovení do pôvodnej slávy?

Odpoveďou sú zálohy. Sú jednou z najlepších – a najspoľahlivejších – obran proti akejkoľvek forme hrozby pre váš web. Ak máte zavedený pravidelný plán zálohovania, stačí obnoviť svoj obsah a budete znova v prevádzke.

Manuálne verzus automatické zálohovanie (aka s doplnkom)

Manuálne zálohovanie bude fungovať pre malú webovú stránku s malým počtom divákov a malým personálom, ale s rastúcou veľkosťou publika a personálu vašej webovej stránky si môžete len zriedka dovoliť, aby váš web prešiel do režimu offline. Aj keď manuálne zálohovanie ponúka väčší výber, je určite ťažkopádnejšie mať manuálne zálohovanie vašich webových stránok. Viac informácií o tom, ako používať manuálne zálohovanie, nájdete v našej úplnej príručke o zálohovaní WordPress.

Spravidla sú správcovia webových stránok príliš zaneprázdnení na manuálne zálohovanie svojich webových stránok a ak sa záloha pravidelne nezálohuje, môže sa stať, že váš web bude náchylný na zbytočné prestoje, ak by váš web stratil akékoľvek údaje alebo by sa stal obeťou hackera. Alebo ak sú servery vášho hostiteľa napadnuté fyzicky (Akákoľvek prírodná katastrofa, vyberte si) alebo inak. Pre web s primerane veľkým publikom je najlepšie použiť prémiovú záložnú službu alebo doplnok. A aj keď váš web nie je veľmi populárny, mali by ste ešte aspoň používať bezplatný doplnok.

Aj keď máte obmedzený rozpočet, minúť trochu viac peňazí za zálohovaciu službu sú dobre vynaložené peniaze. Tieto služby pre vás robia všetko, čo je pre vás ťažké, takže môžete poriadne spať, že vaša stránka WordPress je v dobrých rukách. Snažili sme sa však, aby sme zahrnuli to najlepšie z najlepších zálohovacích doplnkov WordPress – bezplatné a prémiové. Len preto, že vám rozpočet neposkytuje dostatočný priestor na jednu z platených možností, ktoré uvádzame, neznamená to, že nenájdete úžasný bezplatný doplnok, ktorý vám pomôže pravidelne zálohovať vaše stránky..

1. VaultPress

VaultPress pre WordPress

Oficiálna služba zálohovania, ktorú poskytuje Automattic, VaultPress poskytuje nepreberné množstvo možností zálohovania, od najzákladnejších počnúc $ 2 / mo až po pokročilé ceny za $ 20 / mo. V skutočnosti dôverujeme spoločnosti VaultPress, že každý deň zálohuje program WPExplorer.

VP sa obnoví

VaultPress môže vytvárať a uchovávať aktuálnu kópiu vašich webových stránok s dennou / realtime synchronizáciou všetkého obsahu WordPress a poskytovať možnosti automatickej obnovy. Okrem toho sa vykonáva bezpečnostná kontrola, ktorá vás informuje o všetkých možných hrozbách pre bezpečnosť stránok.

VaultPress

Je však veľmi ľahké vyhľadať záložný archív a rozhodnúť sa, ktorú zálohu budete chcieť použiť. S VaultPress môžete jednoducho obnoviť svoje webové stránky pomocou pripojenia FTP alebo SSH. Zálohy si môžete stiahnuť a uložiť na ľubovoľné prenosné úložné zariadenie alebo ich nahrať na webovú stránku online úložiska, ako je Disk Google alebo Dropbox. Ak máte akékoľvek problémy s výplňami, služba VaultPress vám poskytuje veľkú podporu pri obnove webových stránok.

Za 29 dolárov / mesiac získate ochranu pred nevyžiadanou poštou, automatické obnovovanie, zálohy v reálnom čase, skenovanie zabezpečenia, úplný archív zálohy a podporu úschovy. Najmenší plán Lite poskytuje denné zálohovanie, automatické obnovovanie, podporu úschovy a 30-dňový archív zálohy.

Službu VaultPress môžete použiť na viacerých webových stránkach iba s jedným účtom. A máte prístup ku všetkým zálohám inštaláciou Doplnok VaultPress.

2. BackupBuddy od iThemes

Zálohovací doplnok WordPress na obnovenie presunu

Informácie a sťahovanie

Zálohujte a obnovujte webové stránky WordPress pomocou BackupBuddy bez problémov a bez veľkého úsilia. Zálohu môžete uložiť kdekoľvek prostredníctvom webových služieb Amazon, Dropbox, Rackspace Cloud, FTP a e-mailu.

BackupBuddy - Zálohovací doplnok WordPress na obnovenie presunu WordPress (1)

S BackUp Buddy môžete spúšťať časté zálohovanie databázy alebo kompletné zálohovanie, používať možnosti úložiska mimo pracoviska, používať úložisko BackUp Buddy Stash, plánovať zálohovanie, vylučovať zálohovanie určitých súborov a vytvárať profily zálohovania.

BackupBuddy - Zálohovací doplnok WordPress na obnovenie presunu WordPress (2)

Obnovenie je veľmi ľahké sledovať, a to aj pre nováčikov WordPress. BackUp Buddy vám môže pomôcť ľahko prepraviť vaše stránky WordPress do inej domény alebo hostiteľa. Medzi ďalšie vlastnosti aplikácie BackUp Buddy patria e-mailové upozornenia, limity zálohovania, ukladanie jednotlivých súborov, skenovanie škodlivého softvéru, výmena textov databázy, skenovanie a oprava databázy a interaktívna mapa adresárov stránok..

3. UpdraftPlus

Zálohovací doplnok UpdraftPlus WordPress

UpdraftPlus je efektívny a veľmi obľúbený doplnok pre freemium, ktorý pomáha vytvárať zálohy vašich webových stránok WordPress na Amazon S3, Disk Google, Rackspace Cloud, Dropbox, FTP, SFTP, SCP, OpenStack Swift, WebDAV a dokonca aj prostredníctvom e-mailu..

Vďaka tejto možnosti budete môcť rýchlo dokončiť úplné zálohovanie svojich stránok WordPress a uložiť ich do cloudu alebo ich stiahnuť priamo do svojho počítača. Doplnok podporuje aj plánované aj na požiadanie zálohované súbory a umožňuje rôzne plány pre súbory a databázy vašich webových stránok.

Možnosti aktualizácie

Použite Updraft na rýchle obnovenie, automatické zálohovanie s opakovanými plánmi, migráciu webov, výber konkrétnych súborov na zálohovanie a stiahnutie archívov záloh. Ak sa odovzdanie predčasne zastaví alebo zlyhá, doplnok znova zlyhá pri odovzdávaní. Zašifrujte zálohy databázy pomocou prémiovej verzie doplnku. Tento doplnok funguje vo viacerých jazykoch a prekladateľské práce prebiehajú. Bezplatná verzia bude vhodná pre väčšinu používateľov, hoci prémiová verzia ponúka celý rad ďalších funkcií vrátane prístupu k prioritnej podpore..

4. BlogVault

Zálohy BlogVault

Informácie a sťahovanie

Zabezpečený systém zálohovania, ktorý pomáha používateľom WordPress vytvárať zálohy automaticky, vykonávať automatické obnovovanie, migrovať weby a prezerať si zálohy až na 30 dní. Z záložného archívu môžete uložiť ľubovoľnú zálohu do Dropboxu. Na serveroch BlogVault môžete otestovať zálohovanie a skontrolovať, či je vybratá záloha tá, ktorú hľadáte.

BlogVault na zálohovanie WooCommerce

V službe BlogVault môžete tiež povoliť funkciu zálohovania v reálnom čase. Znamená to, že keď urobíte zmeny na svojom webe, BlogVault nebude trvať a neaktualizuje zodpovedajúce súbory. Týmto spôsobom je obsah vašich stránok vždy bezpečný!

K ďalším pozoruhodným funkciám patrí prírastkové zálohovanie, bezplatné úložisko mimo pracoviska, podpora viacerých miest, integrovaná postupnosť, zálohovanie tabuliek pre obchody WooCommerce a úžasný tím podpory pripravený pomôcť 24/7..

5. Duplikátor

Doplnok WordPress zdarma pre duplikátory

Duplikátor je doplnok pre migráciu, ktorý môžete použiť na zálohovanie snímok vašich webových stránok. Bezplatný doplnok vám umožňuje klonovať vaše stránky WordPress a vytvárať manuálne zálohy na požiadanie. Vytvorila úplnú zálohu vašich súborov WordPress, obsahu stránok, databázy, motívov a doplnkov zabalených do súboru zip.

K dispozícii je tiež profesionálna verzia na plánovanie zálohovania, pripojenie na cloudové úložisko, e-mailové upozornenia a ďalšie.

6. BackWPup

BackWPup Doplnok WordPress

BackWPup je ďalší doplnok pre freemium, ktorý dokáže vykonávať automatické zálohovanie stránok WordPress, vykonávať export XML WordPress, optimalizovať, kontrolovať a opravovať databázy.

backUpwp zadarmo

Zálohy môžu byť uložené cez FTP servery, Dropbox, Amazon S3, Microsoft Azure, Rackspace cloud, Sugar Sync a vo verziách pre Amazon Glacier a Google Drive. Ak potrebujete ďalšie funkcie alebo podporu, jednoducho inovujte na prémiovú verziu doplnku.

7. SnapshotPro

SnapshotPro

Snímka je doplnok od WPMU DEV, ktorý vytvára zálohy celého obsahu, celej databázy alebo konkrétnych tabuliek. Doplnok môže byť naplánovaný tak, aby vykonával automatické zálohy, a svoje zálohy môžete uložiť do Dropboxu, Amazonu S3 alebo SFTP. Doplnok je súčasťou členstva vo WPMUdev a obsahuje podporu pre zálohovanie a obnovu jedným kliknutím, automatické zálohovanie, podporu viacerých miest a dokonca obsahuje 10 GB cloudového úložiska WPMUdev..

8. WPVivid

WPvivid

S programom WPvivid môžete svoje stránky zálohovať, obnovovať a migrovať – ​​ale teraz sa zameriame na zálohy. Bezplatný doplnok obsahuje funkcie pre automatické zálohovanie, podporu cloudového úložiska (Dropbox, Disk Google, Amazon S3, SFTP, atď.), Obnovenie po kliknutí, zálohy jedným kliknutím, žiadne obmedzenia veľkosti zálohy a ďalšie. Doplnok je tiež kompatibilný s populárnym správcom stránok MainWP, takže môžete ľahko spravovať zálohy pre všetky svoje webové stránky. A hrá sa dobre s tvorcami stránok, ako sú Elementor, SiteOrigin a Beaver Builder.

WPvivid Pro pridáva ešte viac možností pre prírastkové zálohy, podporu viacerých miest, vzdialené úložisko, pokročilé plánovanie, možnosti užívateľských rolí a ďalšie.

9. BackupGuard

BackupGuard

Jednoducho si vytvorte zálohu svojho webu pomocou BackupGuard. Doplnok má veľa funkcií zálohovania na vytváranie neobmedzeného počtu záloh stránok, individuálnych záloh súborov alebo priečinkov a dokonca aj zálohovania viacerých miest. Navyše je ľahké naplánovať, exportovať alebo importovať zálohy. A BackupGuard ponúka jedinečnú lištu postupu, takže môžete vidieť, kde sa vo svojej zálohe nachádzate (alebo ju dokonca môžete zrušiť).

10. CodeGuard

Zálohy CodeGuard

Informácie a sťahovanie

Záložný systém, ktorý vytvára zálohu všetkého na vašom webe WordPress. Proces nastavovania by nemal byť pre niekoho, kto už nejaký čas používa WordPress, príliš zložitý, zálohy sa vytvárajú automaticky a môžete sledovať akékoľvek zmeny súborov vo vašej sieti..

Obnovenie je možné vykonať stiahnutím súboru zip a vykonaním manuálneho obnovenia alebo výberom určitých súborov na obnovenie alebo jednoduchým spôsobom by bolo vybrať automatické úplné obnovenie. Pri programoch v rozmedzí od 39 do 239 dolárov / mesiac to môže znieť trochu drahšie, ale v skutočnosti to nie je, keď vezmete do úvahy, že chráni vaše stránky.

11. WPBackItUp

Doplnok WordPess WPBackItUp.

Naša predposledná voľba – WPBackItUp – je solídnym uchádzačom o zálohu vášho webu s jedinečnou cenovou štruktúrou. Zálohovanie a manuálne obnovenie stránok je úplne zadarmo. Ak však chcete využiť možnosti obnovenia jedným kliknutím (spolu s mnohými ďalšími funkciami), budete musieť za prémiovú verziu zaplatiť 79 dolárov..

Celkovo je WPBackItUp solídnou alternatívou k iným riešeniam na zálohovanie vašich webových stránok WordPress. Ich podpora a dokumentácia sú vynikajúce, čo znamená, že na ochranu svojich stránok nepotrebujete nič viac ako bezplatnú verziu.

12. Migrácia všetko-v-jednom WP

Migrácia všetko-v-jednom WP

All-in-One WP Migration je presne to, čo znie – doplnok, ktorý vás nastaví na úspech pri presúvaní vašich webových stránok. Tento doplnok však môžete použiť iba na export zálohy vašich stránok. Jednoducho sa prihláste na svoje stránky, prejdite do časti Doplnok na migráciu WP All-in-One a kliknite na veľké zelené tlačidlo Export. Doplnok obsahuje integráciu WP-CLI, takže pomocou rýchlych príkazov môžete vytvárať zálohy a vylúčiť súbory (ako sú komentáre spamu, revízie príspevkov, neaktívne doplnky atď.).

Prečo sú zálohy webových stránok také dôležité

Zjednodušene povedané, záloha je kópia vášho webu, ktorá sa odovzdala niekde inde (napríklad na váš server alebo do súboru poskytujúceho služby, ako je Dropbox). Sú nevyhnutné na to, aby ste sa ubezpečili, že máte spôsob, ako svoje stránky obnoviť, keď sa niečo pokazí. Predstavte si napríklad chybu ovplyvňujúcu vašu stránku elektronického obchodu. Ak nemáte zálohu – a nie je možné obnoviť stratené údaje – bude to mať obrovský vplyv na celé vaše podnikanie. Aj keď výhľad môže byť ponurý, zachovanie slaniny bude mať stratégia zálohovania – aj jednoduchá.

Zálohovanie vašich webových stránok vám vo všeobecnosti môže pomôcť chrániť sa pred mnohými hrozbami vrátane:

  • Hackeri webových stránok. Zatiaľ čo niektorí hackeri sa snažia ukradnúť citlivé informácie, mnohí hackerské weby len dokážu, že dokážu. Ak máte webovú stránku, ste už v ohrození.
  • Škodlivý softvér a vírusy. Škodlivé hrozby, ako sú vírusy, trójske kone a iný malware, môžu nájsť cestu na váš web prostredníctvom doplnkov WordPress a poškodiť alebo ukradnúť vaše údaje. Aj keď je WordPress bezpečný, stále nie je úplne neomylný. Boli zasiahnuté minulé verzie programu WordPress a mať zabezpečenú úplnú zálohu znamená, že budete pripravení na najhorší scenár.

Celkovo sú zálohy zásadne dôležité – ale rovnako ako kľúč je celkový plán. Pozrime sa, ako na to.

Vytvorenie plánu zálohovania

Plán zálohovania je jednoducho frekvencia, pri ktorej vykonávate zálohy. Môže to byť týždenná alebo mesačná záloha, hoci frekvencia sa môže líšiť v závislosti od vašich jedinečných požiadaviek. Bez ohľadu na to však odporúčame vykonávať pravidelné zálohy.

Vytvorenie plánu zálohovania je pomerne jednoduchý postup. Zatiaľ čo vy mohol vykonať niekoľko jednoduchých výpočtov (vrátane faktoringu v úrovniach návštevnosti), realita je taká, že ak pravidelne zálohujete a často používate vstavané funkcie zvoleného riešenia, mali by ste byť dobrí..

Napriek tomu nechcete ukladať kópie každej jednej zálohy, ktorú vytvoríte na jednom mieste. Namiesto toho sa usilujete mať aspoň jednu miestnu zálohu s druhou kópiou uloženou mimo pracoviska. Doplnky vám s tým môžu znova pomôcť, a mnoho z nich ponúka spôsob, ako ukladať zálohy navonok.


Len pre zopakovanie – zálohy sú nevyhnutné. Pomáhajú vám rýchlo a ľahko sa vrátiť späť po vydaní problému a čo je dôležitejšie, pomáhajú minimalizovať prestoje, ktoré zažívajú vaši návštevníci. A nakoniec neexistuje žiadny dobrý dôvod (ani jediný), aby ste svoje webové stránky nezálohovali. Je lepšie byť v bezpečí ako ľutovať – ​​preto sa dôrazne odporúča zálohovanie vašich webových stránok. Aj keď ste mali pocit, že váš web nestratí veľa z dôvodu prevádzky / výnosov z dôvodu malej prestávky, môžete potenciálne prísť o všetko, čo ste vložili na svoj web..

Rozhodne odporúčam, aby ste prinajmenšom dostali bezplatný doplnok, ktorý pomôže chrániť vaše stránky WordPress. Pri zverejňovaní nových príspevkov, ako aj pred a po hlavných aktualizáciách inštalácie WordPress, motívov a doplnkov (alebo aspoň raz mesačne, aby ste boli v bezpečí), sa vždy nezabudnite zálohovať..

Už ste vyskúšali niektorú z možností v našich najlepších doplnkoch pre zálohovanie WordPress? Alebo nám unikol váš obľúbený záložný doplnok? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov – radi by sme sa o vás dozvedeli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map