12 vynikajúcich aplikácií a rozšírení pre prehliadač Chrome, ktoré môžete použiť pre WordPress

Väčšina vylepšení, ktoré vykonávame na WordPress, je zameraná na to, aby bola webová stránka funkčná a pútavá pre návštevníka. Dôraz kladieme na užívateľskú skúsenosť čitateľov. Viete však, že existuje niekoľko šikovných nástrojov, ktoré môžu blogeri a vlastníci stránok použiť na uľahčenie úloh WordPress pre seba? Tieto nástroje sa nenachádzajú v témach alebo doplnkoch. Ide skôr o aplikácie a rozšírenia, ktoré môžete pridať do prehliadača Chrome.


Niektoré z týchto aplikácií a rozšírení pre prehliadač Chrome vám pomôžu vykonávať bežné úlohy WordPress bez toho, aby ste sa museli prihlasovať. V prehliadači môžete vykonať rýchle zmeny a uložiť ich do WordPress. Niekoľko rozšírení vyžaduje, aby ste si so spoločnosťou Google vykonali jednorazovú registráciu svojich prihlasovacích údajov pre WordPress. Ďalšie zmeny je možné vykonať kliknutím na rozšírenia, prácu v prehliadači a uloženie do WordPress.

Vďaka týmto aplikáciám a rozšíreniam bude práca s programom WordPress príjemná. Môžu sa používať pri písaní alebo blogovaní. Sú ľahké a ľahko sa inštalujú – jednoducho ich pridajte do svojho prehliadača Chrome. Ak ich už nepotrebujete, môžete ich z prehliadača odstrániť.

Niektoré z týchto nástrojov nie sú určené výhradne na použitie na WordPress a môžu sa všeobecne používať pri práci na webe. Sú potrebné pre WordPress? Nie, ale robia blogovanie príjemnejším zážitkom. Poďme sa bližšie pozrieť na niektoré z nich.

Ovládací panel správcu WordPress

Možno používate WordPress na vykonávanie mnohých vecí – a často sa jednoducho páči, že vám administrátorský panel uľahčí prácu. Budú však tiež obdobia, keď budete mať pocit, že je to v ceste. Zaberá miesto na obrazovke a robí stránku trochu preplnenou.

Ak chcete túto lištu dostať z obrazovky, môžete pridať ikonu Ovládací panel správcu WordPress do prehliadača Chrome. Na paneli Chrome sa zobrazí ikona WordPress. Kliknite naň a na vašej stránke WordPress zmizne panel správ. Znova kliknite a panel sa znova objaví. Takže si môžete lištu ponechať alebo zrušiť, ako si želáte.

Ovládací panel WordPress Admin Bar pre prehliadač Chrome

Túto lištu pridáte do prehliadača Chrome, iba ak chcete skryť panel Správca. Nedôjde k úplnému odstráneniu baru.

WPSNIFFER

WPSNIFFER je šikovné rozšírenie pre prehliadač Chrome. Ak ste sa niekedy pýtali, ktorú tému používa web WordPress, toto rozšírenie vám pomôže. Stačí kliknúť na rozšírenie v prehliadači a motív WordPress použitý na tejto stránke sa zobrazí v poli.

WP Sniffer

Rozšírenie vás potom presmeruje na wpsniffer.com, kde nájdete veľké množstvo štatistických informácií o téme. Na vyššie uvedenom webe môžete vidieť, že téma zistená pomocou WPSNIFFER je vlajkovou loďou WPExplorer WordPress, Total.

Editor štýlov WordPress

Editor štýlov WordPress vám pomôže navrhnúť tému WordPress. Za normálnych okolností môžete pomocou nástrojov pre vývojárov v prehliadači Chrome získať prístup k šablóne vašich motívov a vykonať ľubovoľné zmeny. Po obnovení stránky sa však tieto zmeny stratia.

WP_Style_Editor

Toto rozšírenie uloží zmeny priamo do šablóny štýlov bez potreby FTP. Tieto zmeny sa odohrávajú v reálnom čase, takže pri práci s CSS buďte zvlášť opatrní.

Môže tiež upravovať iba tie štýly, ktoré sa nachádzajú v koreňovom priečinku témy. Toto rozšírenie je vynikajúce na vykonávanie malých zmien témy bez toho, aby ste sa museli prihlasovať.

Postavený s technologickým profilom

BuiltWith je užitočným nástrojom pre vývojárov a dizajnérov. Pridajte toto rozšírenie do svojho prehliadača Chrome a kliknutím naň zobrazíte, aké nástroje sa používajú na vytvorenie webovej stránky, ktorú práve prezeráte. Technologický profil webovej stránky sa zobrazuje v rozbaľovacej ponuke od ikony v prehliadači.

BuiltWith_Technology_Profiler

Vývojári to môžu použiť na zobrazenie nástrojov v akcii na webových stránkach a rozhodnúť sa, či ich chcú implementovať do svojich projektov. BuiltWith dokáže detekovať systémy na správu obsahu, analytické nástroje, rámce, widgety, hosting softvér a siete na doručovanie obsahu.

ExpressCurate

Spisovateľský blok? Nemôžete prísť s témou pre váš ďalší článok? Zaboč do ExpressCurate, vysoko kvalitný nástroj na vytváranie obsahu. Pomáha vám s nápadmi, tvorbou, optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov a publikovaním vášho príspevku, a to všetko z prehliadača Chrome.

Express Curate

Na základe kľúčových slov, ktoré zadávate, a stránok, ktoré prehľadávate, sa navrhnú témy. Keď narazíte na zaujímavú webovú stránku, na paneli nástrojov kliknite na tlačidlo Kurátor, vyberte obrázky a text. Budú pridané do poľa s komentármi vo vyskakovacom okne.

Môžete pridať, upraviť a komentovať a potom kliknúť na Kurátor teraz. Vo vašom WordPress sa vygeneruje koncept príspevku. Môžete sa prihlásiť do programu WordPress, robiť potrebné zmeny a potom publikovať článok. Pekné rozšírenie na zvýšenie kreativity.

Shareaholic pre Google Chrome

Sharehaholic pre Google Chrome nie je len pre webové stránky WordPress. Ide o skvelé rozšírenie, ktoré používateľom umožňuje okamžité zdieľanie s mnohými sociálnymi platformami, ako sú Facebook, Twitter, Pinterest a približne 250 ďalších služieb. Webové stránky si tiež môžete uložiť ako záložky.

Shareaholic pre Google Chrome ™

Rozšírenie nespomalí váš prehliadač a v archívoch môžete zobraziť všetky zdieľané odkazy a tiež odkazy priateľov, ktoré sledujete na Shareaholic..

Očné kvapkadlo

Očné kvapkadlo je veľkou pomocou pre vývojárov. Pridajte rozšírenie do svojho prehliadača a keď narazíte na akúkoľvek farbu, ktorá upúta vaše oko, jednoducho kliknite na farbu. Rozšírenie vám poskytne presný kód použitej farby. Môžete uložiť toľko farieb, koľko chcete do histórie, a potom k nej pristupovať, keď pracujete na webových stránkach.

Očné kvapkadlo

Ak ste zvedaví na odtieň modrej farby, ktorý sa používa na prehliadači WpExplorer, môžete si ho prečítať v rozbaľovacom zozname, kde som si vybral farbu pomocou Eye Dropper. Pridajte ju do histórie a vyvolajte ju, kedykoľvek budete chcieť.

WP Write

Pracujete na niečom a záblesk geniálnej informácie o vašom ďalšom blogovom príspevku? Ak chcete na svoj blogový príspevok vložiť slová bez prihlásenia do svojho WordPress, môžete tak urobiť priamo z prehliadača pomocou rozšírenia WP Write Extension.

WriteWP

Po pridaní rozšírenia do prehliadača kliknite naň a začnite písať na kartu, ktorá sa otvorí v prehliadači. Môžete publikovať aj priamo z prehliadača Chrome bez toho, aby ste museli navštíviť svoj WordPress. Pracujte v známom prostredí WordPress bez toho, aby ste sa museli prihlasovať !

Správca stránok WordPress

Toto rozšírenie vyžaduje, aby ste zadali prihlasovacie údaje všetkých stránok WordPress, ktoré chcete spravovať. Správca stránok WordPress uloží tieto informácie a umožní vám prístup k hlavným stránkam týchto stránok z vášho prehliadača.

Stavbyvedúci

Medzi týmito webovými stránkami môžete prepínať, pridávať a upravovať webové stránky a vykonávať rýchle úpravy témy pomocou editora tém prostredníctvom tohto rozšírenia.

Grammarly

Grammarly je jedno rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré by nemal preskočiť žiadny blogger. Po pridaní do vášho prehliadača sa prehľadá váš príspevok a vyberie všetky jazykové chyby, ktoré urobíte – hláskovanie, interpunkcia, kontextové chyby a počet chýb sa umiestni naspodok. Je to ako mať v počítači editor !

Chyby sa zvýraznia a keď nad ňou prejde myš, zobrazia sa všetky možné alternatívy. Keď kliknete na správnu voľbu, automaticky nahradí zvýraznené slovo.

Grammarly

Toto rozšírenie môžu používať všetci takmer všade, kde píšu na webe. O svojom písaní si môžete byť istejšie. Špičková verzia zaisťuje, že vaše písanie je bezchybné, ponúka návrhy na vylepšenie slovnej zásoby, kontroluje plagiátorstvo a navrhuje štýly písania..

MultiPress

Ak sa chystáte vytvárať príspevky vyhľadávaním na internete, nájdete to MultiPress naozaj šikovný. Toto rozšírenie vám pomôže zdieľať odkazy odkiaľkoľvek a ľahko vytvárať nové príspevky.

Pred použitím tohto rozšírenia musíte nainštalovať Stlačte toto bookmarklet (prístupný z hlavného panela WordPress) na paneli so záložkami. Ísť do náradie na hlavnom paneli a potom Dostupné nástroje. Nájdete nástroj s názvom Press This. Presuňte ikonu bookmarklet na panel záložiek. Budete to musieť urobiť pre každý nový blog, ktorý chcete vytvoriť.

MultiPress

Ak ste na webe prihlásení do služby WordPress, nájdete na webe úryvky, ktoré chcete skopírovať, jednoducho zvýraznite úryvok a v prehliadači stlačte tlačovú záložku Press This bookmarklet. Obrázky môžete pridať pomocou tlačidla Pridať médiá. Atribút sa pridá automaticky na konci.

Po pridaní rozšírenia MultiPress do prehliadača môžete súčasne pridať viac blogov. Môže vám pomôcť pracovať naraz na 5 príspevkoch. Je to lepšia alternatíva k umiestneniu viacerých záložiek na paneli so záložkami.

A nakoniec

Toto je zoznam rozšírení, ktoré považujem za užitočné pre WordPress. Skúsili ste už niečo? Poznáte nejaké rozšírenie Chrome, ktoré môže blogerom uľahčiť? Dajte mi vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me