13 dôvodov, prečo je WordPress ideálny pre začínajúcich a podnikateľov

Prečo je WordPress ideálny pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľov

Startups a podnikatelia sú zvyčajne obrovské nápady a majú málo peňazí. Vo všeobecnosti väčšina začínajúcich firiem chápe, že prítomnosť na internete je neoddeliteľnou súčasťou ich myšlienky a stáva sa ziskovým podnikom. Webová stránka je pre nich vhodným a nákladovo efektívnym miestom, kde môžu vysvetliť svoje nápady, zostaviť plán na ich dosiahnutie a informovať všetky zúčastnené strany o svojom pokroku. Poskytuje podniku dôveryhodnosť podrobnosťami o mene, adrese a kontaktných telefónnych číslach.


Táto webová stránka je tiež miestom, kde môžete osloviť uchádzačov o zamestnanie, investorov, dodávateľov a potenciálnych zákazníkov v počiatočných fázach a na vybudovanie hlášky až do dňa uvedenia na trh. A keď sa podnik odštartuje, webovú stránku je možné previesť na miesto, ktoré je k dispozícii 24 × 7 na marketing produktu alebo služby a zostať v kontakte so všetkými zúčastnenými stranami. Ak je k dispozícii toľko systémov na správu obsahu, výber správneho pre váš web môže byť zložitý. V tomto príspevku uvidíme 13 dôvodov, prečo je WordPress pre začínajúcich a podnikateľov dobrý nápad.

1. WordPress je spoľahlivý

WordPress je osvedčená platforma s otvoreným zdrojovým kódom, ktorú podporuje komunita tisícov profesionálnych programátorov, testerov a vývojárov. V súčasnosti je to vedúca služba správy obsahu na internete. Bolo to už viac ako 10 rokov, používajú ho milióny webových stránok a podstúpili veľké vylepšenia. WordPress sa nielen spolieha na zvukové technológie ako PHP, SQL a JavaScript, ktoré dodržiavajú postupy stanovené spoločnosťou Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje..

Čo to všetko znamená? Môžete konštatovať, že na rozdiel od mnohých konkurentov bude WordPress pracovať omnoho dlhšie a bude rásť ako platforma.

2. WordPress je zadarmo

Čo môže znieť sladšie pri štarte s hotovosťou, ako je skutočnosť, že WordPress je zadarmo? Zároveň nastoľuje otázku – čo je to za úlovok? Podobne ako Wikipedia a Ubuntu, WordPress je zadarmo, pretože je to otvorený zdroj, čo znamená, že nie je vo vlastníctve nikoho. Podporuje ho tak miliardová dolárová spoločnosť Automattic, ako aj tisíce dobrovoľníkov z celého sveta, ktorí sa neustále snažia zlepšovať.

WordPress je licencovaný na základe GNU General Public License. Vďaka tomu zadarmo pre kohokoľvek na použitie vybudovať toľko webových stránok, koľko chcú pomocou WordPress. Používatelia programu WordPress navyše získajú prístup k bezplatným aktualizáciám, tisícom bezplatných tém, ako aj k 50 000+ doplnkom v adresári WordPress. Témy a doplnky, ktoré sú voľne prístupné, zaručujú, že používatelia sa dostanú k náskoku, a tým šetria čas a peniaze.

WordPress pre začínajúcich - knižnicu kalendárov

Poďme si však vyjasniť jednu vec – softvér WordPress je bezplatný, rovnako ako tisíce tém a doplnkov. To však neznamená, že môžete prevádzkovať web za nulovú cenu. Prevádzka webovej stránky súvisí s ďalšími nákladmi, ako je názov domény, hosting, voliteľné úpravy a na našom blogu nájdete všetky informácie o nákladoch na vytvorenie stránky WordPress. Tieto náklady nie sú jedinečné pre WordPress, ale platia aj pre iné systémy na správu obsahu.

3. V programe WordPress nie je žiadny zámok

Na začiatku sú mnohé podniky neisté o technológiách a softvéri požadovanom pre svoju webovú stránku a zdráhajú sa utrácať za softvér, o ktorom nie sú presvedčené. Okrem toho budú naviazaní na poskytovateľa softvérových služieb za účelom prebiehajúcich aktualizácií a údržby. Presun na inú platformu neskôr môže byť neusporiadaný, pretože vo väčšine prípadov sa všetky údaje zablokujú v starom softvéri.

Našťastie to tak nie je v prípade WordPress – vaše údaje sú pri inštalácii WordPress, ktorú hostíte, vlastné. Môžete sa teda rozhodnúť migrovať z WordPress na akúkoľvek inú platformu so všetkými údajmi neporušenými. Okrem toho existuje veľké množstvo talentov WordPress, ktoré vám pomôžu vychádzať.

4. Bez ohľadu na to, čo podnikáte, môže WordPress za tento web manipulovať

Poďme si túto bogey oddýchnuť raz a navždy, WordPress nie je len pre blogy. Áno, začalo to ako platforma pre blogovanie, ale odvtedy sa vyvinula ako platforma pre akýkoľvek druh webovej stránky. Môžete ho použiť na,

 • Firemné alebo obchodné webové stránky
 • Portfóliové webové stránky
 • Online obchody
 • Spravodajské weby
 • Členské weby
 • Hotelové webové stránky

Tento zoznam je iba ilustratívny. Môžete tiež vytvárať webové stránky pre mimovládne organizácie, fóra, aplikácie a dokonca zarábať peniaze pomocou webovej stránky WordPress. A máte ďalšiu výhodu, že WordPress má funkciu blogu, ktorú môžete použiť popri svojom webe.

5. WordPress je Pro v elektronickom obchode

Populárne Doplnok WooCommerce je popredná technológia elektronického obchodu pre web, a môže poháňať akýkoľvek podnik v oblasti elektronického obchodu. Ak potrebujete pre svoj obchod ešte viac funkcií, potešia vás stovky bezplatných a prémiových rozšírení, ktoré môžu váš internetový obchod rozšíriť. WooCommerce vám môže ľahko začať s predajom akéhokoľvek produktu alebo služby. A ak predávate produkty, ktoré predávate, pomôže vám doplnok Easy Digital Downloads.

6. WordPress je vhodný pre mobilné zariadenia

Počet ľudí, ktorí používajú internet mobilné zariadenia predbehli číslo prístupné prostredníctvom stolových počítačov. Okrem toho by ste mali vedieť, že pokiaľ ide o mobilné telefóny, spoločnosť Google neberie láskavo webové stránky, ktoré nie sú pre mobilné zariadenia vhodné.

Nebojte sa, WordPress vás pokrýva. Aj keď technológia používaná samotným WordPress je kompatibilná pri vytváraní webových stránok pre mobilné telefóny, WordPress obsahuje aj množstvo bezplatných a prémiových tém, ktoré sa automaticky prispôsobujú veľkosti obrazovky používateľa. Existujú oficiálne mobilné aplikácie pre iOS a Android, ktoré dokážu vykresliť stránky WordPress na mobilných telefónoch. Ak z nejakého dôvodu svoj web nezareagujete, môžete tak urobiť aj následne.

7. WordPress je pripravený na SEO

WordPress je z vyhľadávača priateľský po vybalení. A je podporovaný osobou nie menej ako Matt Cutts, predtým so spoločnosťou Google. WordPress sa stará o lepšiu časť optimalizácie vyhľadávacích nástrojov.

Nielen to, existuje veľa doplnkov, ktoré vám pomôžu správne nastaviť SEO. Je však dôležité pamätať na to, že hodnotenie vyhľadávacích nástrojov závisí viac než len od samotného CMS. A môžete si byť celkom istí, že ak skĺzate v rebríčku, nie je to kvôli WordPress ako vášmu CMS.

8. WordPress je rozšíriteľný pomocou doplnkov

Rôzne webové stránky majú rôzne potreby. Niektorí môžu chcieť predávať produkty, iní môžu požadovať interaktívne komunity, zatiaľ čo iní môžu chcieť dokonalú vstupnú stránku. WordPress ponúka základnú platformu pre všetky druhy webových stránok a umožňuje im pridávať funkcie, ktoré potrebujú. Tieto funkcie sa pridávajú prostredníctvom samostatných doplnkov. Ak chcete, môžete tiež pridať funkcie s vlastným kódovaním.

V Archív doplnkov WordPress, môžete si vybrať z viac ako 50000 doplnkov zadarmo, aby ste mohli plniť väčšinu funkcií, ktoré potrebujete. Okrem bezplatných doplnkov existujú aj prémiové plány tretích strán, do ktorých sa môžete ponoriť. Vďaka tomu je WordPress veľmi rozšíriteľnou platformou.

CodeCanyon

Pre osobu začínajúcu s novým podnikaním sú bezplatné doplnky nielen skvelým doplnkom k ich webovým stránkam, môžu pridávať funkcie podľa potreby a bez potreby plánovania všetkých požiadaviek na začiatku. Napríklad na začiatku nemusíte na svojom webe Live Chat potrebovať, ale ak to bude potrebné neskôr, môžete jednoducho pridať doplnok pre túto funkciu neskôr na.

9. WordPress sa môže prispôsobovať vášmu podnikaniu

Väčšina startupov si na začiatku nie je istá ich rastom. Prevádzkujú pevnú loď, udržiavajú veci na nízkej úrovni. Potrebujú však priestor na zväčšenie a zväčšenie, ak sa ich nápad rozbehne veľkým spôsobom. WordPress je ideálnym riešením, pretože im umožňuje štartovať v malom rozsahu a následne zväčšovať, aby fungovali organizácie na úrovni podniku, ktoré pokrývajú mnoho krajín a kontinentov.. Spoločnosť Walta Disneyho a Mercedes-Benz prevádzkuje svoje webové stránky na WordPress. Môžete použiť WordPress takmer na každom serveri so základným zdieľaným hostingovým plánom na dedikované servery vyššej triedy. Funguje to rovnako pre malé blogy, ako aj pre veľké podniky.

10. WordPress je bezpečný

Bezpečnosť je hlavným problémom každej webovej stránky, najmä pokiaľ ide o peňažné transakcie alebo citlivé informácie. Skutočnosť, že sa páči veľké a známe mená Obamova nadácia, a Nginx použitie programu WordPress by vás malo uistiť, že WordPress je bezpečná platforma.

Čo by ste mali vedieť o bezpečnosti, je to, že žiadna platforma nie je stopercentne bezpečná, pričom hackeri vždy používajú slučku. Rastúca popularita WordPress tiež z neho robí obľúbený cieľ pre hackerov. Ale s WordPress ste relatívne bezpečný. Dôvodom je, že tím na WordPress neustále sleduje bezpečnostné hrozby. Rozsiahla a aktívna komunita WordPress tiež rýchlo oznamuje problémy so zabezpečením. Aktualizácie zabezpečenia sa vydávajú okamžite a navyše sa menšie aktualizácie predvolene vykonávajú automaticky.

Dôležité je aj to, že ako používateľ by ste mali urobiť veľa vecí, aby ste zaistili bezpečnosť svojich webových stránok, napríklad výber spoľahlivého hostiteľa, používanie silných používateľských mien a hesiel, výber kvalitných tém a doplnkov a pravidelnú aktualizáciu programu WordPress. Ak chcete byť navyše v bezpečí, môžete si nainštalovať bezpečnostné doplnky a pravidelne zálohovať svoje webové stránky. Preto je v rukách zodpovedného používateľa WordPress bezpečná platforma.

11. WordPress je užívateľsky prívetivý

Ak ma požiadate, aby som vybral svoju obľúbenú funkciu týkajúcu sa WordPress, vybral by som si jeho užívateľskú prívetivosť. Bez toho, aby ste poznali akýkoľvek kód, môžete vytvárať webové stránky z používateľsky príjemného rozhrania. Práca s programom WordPress je rovnako ľahká ako práca s akýmkoľvek textovým procesorom. Určite to pomôže, ak viete nejaké základné kódovanie, najmä keď musíte riešiť problémy. Ale aj v takýchto situáciách zistíte, že existujú tutoriály, kurzy, školiace videá, podcasty a blogy, ktoré vám môžu pomôcť. WordPress vyniká v Do-it-Yourself. Dokonca aj nováčikovia môžu ľahko vytvárať obsah. WordPress navyše podporuje obrázky, audio a videá a efektívne spravuje mediálne súbory. Môžete tiež vložiť obsah tretích strán, ako sú YouTube a Vimeo.

12. WordPress umožňuje hladký pracovný tok

WordPress má veľa vstavaných užívateľských rolí, z ktorých každá má svoje vlastné schopnosti. Každému členovi tímu môže byť udelená rôzna úroveň prístupu priradením príslušnej užívateľskej role. A ak vstavané užívateľské role nie sú vhodné pre váš tím, môžete rovnako ľahko vytvoriť nového používateľa a prideliť im požadované privilégiá. Ak pracujete s blogom pre viacerých autorov, s editorom WordPress je spravovanie redakčného pracovného postupu jednoduché.

Svoju webovú stránku WordPress môžete vybaviť aj pokročilým správaním a vytvárať množstvo aplikácií. Použitím vlastných polí a podmienenej logiky môžete zautomatizovať množstvo úloh WordPress.

13. WordPress pomáha pri budovaní značky

Aj keď sa predvolená webová stránka WordPress môže javiť trochu štandardne, väčšina dostupných tém ponúka veľa možností prispôsobenia, ktoré vám umožňujú zarovnanie webových stránok s vašou značkou. Farby, logá, písma, takmer každý prvok je možné prispôsobiť z panelu možností colnej správy. Zmeny môžete zobraziť v režime živého náhľadu skôr, ako ich uložíte. WordPress pomáha odrážať vašu značku na webe.

Zabalenie

Všetky uvedené dôvody by vám mali poskytnúť dostatočný dôvod na výber WordPress pre vaše webové stránky. Je to ideálna možnosť rýchlo vytvoriť webovú stránku s minimálnymi výdavkami.

Okrem toho je WordPress pripravený na budúci rast. Zavedením rozhrania REST API sa dosiahne lepšia integrácia s aplikáciami tretích strán a otvoria sa vám nové možnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map