13+ spôsobov, ako strácate peniaze bez Jetpacku pre WordPress

Jetpack je jedným z najpopulárnejších doplnkov vo WordPress s viac ako miliónom aktívnych inštalácií. Je to celá rodina produktov (a služieb), od sociálnych prihlásení až po bezplatné CDN. Je navrhnutý tak, aby optimalizoval vaše webové stránky WordPress všetkými možnými spôsobmi – pri absolútne nulových nákladoch.


V tomto článku sa pozrieme na to, koľko času (a peňazí) môže ušetriť funkcia, ktorú ponúka Jetpack. Zdieľali sme tiež možné platené a bezplatné alternatívy pre každú funkciu. Získate tak predstavu o výhodách, ktoré by ste mohli mať s Jetpackom.

1. Nepoužívate bezplatnú sieť na doručovanie obsahu (CDN) od spoločnosti Jetpack

Modul Photon spoločnosti Jetpack vezme všetky obrázky z vašich stránok a uloží ich do globálnej siete distribúcie obsahu WordPress.com. Táto sieť je distribuovaná na viacerých miestach po celom svete a optimalizovaná pre vysokú dostupnosť a redundanciu. Po nainštalovaní CDN, keď návštevník pristane na vašom webe, obrázky sa zobrazujú zo servera, ktorý je najbližšie k jeho fyzickému umiestneniu. To má niekoľko výhod:

 • Obrázky sú optimalizované tak, aby sa zmenšila veľkosť pri zachovaní kvality.
 • Obrázky sa zobrazujú rýchlo – vďaka distribuovanej sieti WordPress – prispievajúce k rýchlej webovej stránke.
 • Webové stránky, ktoré sa načítajú rýchlo, majú tendenciu konvertovať lepšie. Lepšie konverzie znamenajú vyššie príjmy.
 • Odloženie načítania obrázkov do modulu Photon spoločnosti Jetpack šetrí šírku pásma servera a výpočtové zdroje. Šetríte peniaze a znižujete svoju uhlíkovú stopu.
 • Spoločnosť Photon šetrí šírku pásma vášho návštevníka tým, že im poskytuje bezstratové komprimované obrázky pomocou známeho obrazového formátu WebP od spoločnosti Google. Tento formát však podporuje hrsť prehliadačov.

Používajte Photon ako online službu na úpravu obrázkov

Niekedy je potrebné vykonať jednoduché úlohy, ako je zmena veľkosti obrázka, zložité úlohy, ako je pridanie filtrov, úprava kontrastu odstránenia čiernych pruhov z obrázka. Photon Developer API umožňuje vývojárom využívať cloudovú infraštruktúru WordPress a vykonávať na svojich obrázkoch najrôznejšie triky.

Napríklad nasledujúce volanie do rozhrania API zníži kvalitu pôvodného obrázka JPG na 75% a odstráni všetky jeho metadáta. To malo za následok 81% pokles vo veľkosti pri zachovaní takmer bezstratovej kompresie obrazu.

Optimalizovaný obrázok pomocou rozhrania Photon API (448 KB)

http://i0.wp.com/ma.tt/files/2014/09/8084136238_169f1ca1f0_o.jpg?&quality=75&strip=all

Pôvodný obrázok (2.61 MB)

http://ma.tt/files/2014/09/8084136238_169f1ca1f0_o.jpg

Jediné volanie rozhrania API do rozhrania Photon API znížilo veľkosť obrázka o 83%

To všetko sa uskutočňuje za behu jediným volaním do API. Prostriedky servera zostávajú nedotknuté!

2. Pomocou modulu Automatické publikovanie nenaplánujete príspevky do svojich sociálnych sietí

Rôzne sociálne siete reagujú rozdielne na rovnakú poštovú kópiu – preto je potrebné pre každú z nich optimalizovať nadpisy. Kópia, ktorú napíšete pre svoju stránku Facebook, by nemala byť rovnaká ako pre stránku Twitter alebo Pinterest.

Automatické publikovanie Táto funkcia umožňuje používateľom po pripojení príslušných účtov automaticky uverejňovať obsah na svojich stránkach Facebook, Twitter, LinkedIn a Google+. Používatelia môžu nakonfigurovať obrázky pre Facebook a Twitter a naplánovať uverejňovanie príspevkov na sociálnych sieťach po uverejnení príspevku na webe.

Môžete si kúpiť drahé nástroje na plánovanie spoločenských príspevkov alebo jednoducho použiť modul Publicize spoločnosti Jetpack. Tvoja voľba!

3. Nepoužívate súvisiace príspevky

Súvisiace príspevky sú jedným z najväčších prispievateľov k zníženiu miery odchodov z webovej stránky. Akonáhle návštevník prejde na koniec článku, zobrazia sa súvisiace príspevky, ktoré patria do rovnakej kategórie, značky alebo vlastného typu príspevku.

Zobrazovanie súvisiacich príspevkov na konci každého článku môže zvýšiť „čas na webe“ vášho návštevníka a zvýšiť zapojenie používateľov, čo by nakoniec viedlo ku konverzii. Premýšľajte o tom – čím viac času návštevníci strávia na vašom webe, tým lepšie je vaša značka umiestnená v ich mysli. Výsledkom je, že v čase, keď potrebujú produkt alebo službu, ktorú ponúkate, máte konkurenčnú výhodu špičková prítomnosť.

Súvisiace príspevky spoločnosti Jetpack modul zobrazuje súvisiace príspevky po každom článku. Toto je zaujímavá časť – na rozdiel od mnohých iných súvisiacich doplnkov, spoločnosť Jetpack vykonáva všetky analýzy, spracovanie a poskytovanie súvisiacich príspevkov pomocou cloudovej infraštruktúry, takže existuje žiadne ďalšie zaťaženie na vašom serveri. To z neho robí obrovskú výhodu v znižovaní zaťaženia servera a zvyšovaní výkonnosti našich stránok – pri súčasnom zobrazovaní súvisiacich príspevkov!

4. Nepoužívate bezpečnostné funkcie Jetpacku

Modul ochrany Jetpack ponúka veľa bezpečnostných funkcií, ktoré sú nevyhnutné pre všetky webové stránky. Prémiové bezpečnostné doplnky, ako napríklad Securi a iThemes Security, stoja viac ako 100 dolárov ročne. Ak však začínate a potrebujete dobrý bezpečnostný doplnok, ktorý dokončí prácu, vaša odpoveď je Jetpack. Tu je dôvod:

 • Pre začiatočníkov poskytuje bezplatnú ochranu pred útokmi hrubou silou.
 • Ďalej môžete použiť zabezpečenú autentifikáciu cez WordPress.com, aby ste sa mohli prihlásiť iba tým ľuďom, ktorí majú platný účet WordPress.com..
 • Môžete tiež povoliť dvojfaktorové overenie, aby ste skutočne zvýšili bezpečnosť.
 • Nakoniec vám funkcia IP Whitelisting umožňuje povoliť prístup k panelu správcov iba pre niekoľko adries IP. Vďaka tomu je vynikajúcim preventívnym opatrením proti pokusom o škodlivé prihlásenie.

Vďaka ďalším výhodám modul Jetpack Protect automaticky aktualizuje nainštalované témy a doplnky na vašom webe WordPress. Nakoniec šetríte veľa času a zároveň si užívate pokoj.

5. Nepoužívate funkciu sledovania stránok

Prestoje sú zlé. Nielenže to vedie k poklesu vašich konverzií, ale tiež negatívne ovplyvňuje hodnotenie vašich vyhľadávacích nástrojov. Zvážte napríklad prípad, keď spoločnosť Google odošle návštevníka na vaše stránky. Jediný problém – návštevník zistí, že sa stránka nenačíta. Návštevník sa vráti na stránku vyhľadávania a klikne na nasledujúci výsledok vyhľadávania. To je žltá vlajka – vaše skóre SEO sa trochu znížili.

jetpack je Monitorovanie výpadkov Funkcia vás upozorní, keď dôjde k poklesu vašich stránok – prostredníctvom e-mailu a prostredníctvom SMS. Taktiež vám pošle e-mail, keď je váš web zálohovaný a celková doba výpadku. Táto služba kontroluje vaše stránky každých päť minút z rôznych kútov sveta. Zabezpečí tak, že bez ohľadu na to, odkiaľ prichádzajú vaši návštevníci – vidia funkčný web.

6. Príspevok by ste mohli využiť e-mailom – ale nie ste

Kľúčovým faktorom nášho úspechu je byť na správnom mieste v správnom čase. Rovnaké zásady platia pre úspech vášho blogu. Ako prvá, ktorá pokryje vývojový príbeh v doméne vášho blogu, môže dôjsť k novému prúdu návštevníkov zo sociálnych médií.

To je, keď Príspevok prostredníctvom e-mailu táto funkcia sa hodí. Príspevok jednoducho napíšte e-mailom a pošlite ho na zadanú e-mailovú adresu. Príspevok bude zverejnený na vašom webe. K e-mailu môžete pripojiť obrázky a galérie, ktoré sa tiež uverejnia. Môžete tiež určiť značky a kategórie alebo určiť oneskorenie. A čo viac, ak máte Automatické publikovanie Ak je modul povolený, príspevok sa uverejní aj na vašich sociálnych sieťach! Hovorte o reťazových reakciách.

7. Povolili ste modul Predplatné?

Softvér na e-mailový marketing je postavený na celom odvetví. Zatiaľ čo väčšina z nich je platená, niektoré sú zadarmo, ale prichádzajú s obmedzeniami. Prinajmenšom aj tie najlepšie služby e-mailového marketingu vyžadujú, aby ste sa zaregistrovali na účet, ktorý môcť byť trochu úloha.

Predplatný modul Jetpacku postupuje podľa princípu bez premýšľania, v ktorom jednoducho musíte pridať widget, ktorý požiada vašich návštevníkov o prihlásenie sa na nové príspevky, alebo „Odoberať aktualizácie“ z vášho blogu.

S aktivovaným modulom dostanú vaši účastníci pri každom uverejnení nového príspevku e-mail s najnovším príspevkom. Nevýhodou však v týchto e-mailoch nemôže byť pokročilé sledovanie.

8. Nevyužívate „Sociálny dôkaz“

Jedným zo spôsobov, ako prilákať návštevníkov na blog, je vytvorenie „sociálneho dôkazu“. Sme psychologicky naladení, aby sme sledovali, čo robia všetci. Predstavte si, že ste na ceste do práce, rovnako ako každý druhý deň. Chystáte sa vstúpiť do metra, keď zrazu všetci došli zo stanice. Chceli by ste ešte ísť?

Niečo podobné sa stane, keď vidíme tie symboly, ako napríklad „Doplnok stiahnutý viac ako 100 000 krát“ alebo „V súčasnosti beží na 75 000 aktívnych stránkach WordPress“ alebo dokonca „5 rokov skúseností destilovaných do produktu“. Prichádza na nás akási nemenovaná záruka.

Extra miniaplikácie na bočnom paneli od spoločnosti Jetpack vám pomôžu zobraziť podobné informácie podobné „míľnikom“ na vašom webe. Môžete uviesť štatistiky svojho blogu a prispievateľov, ktorí môžu byť v odbore dobre známi. Môžete tiež zobraziť ďalšie informácie, ako sú vaše informačné kanály Twitter, kontaktné informácie, odporúčané príspevky atď.

Kombinácia týchto miniaplikácií pomôže nielen vytvoriť sociálny dôkaz, ale prispeje aj k nim zapojenie používateľa. Ako sa máš, pýtaš sa?

Pamätajte, ako sme hovorili o zobrazovaní Súvisiace príspevky na konci každého príspevku môže ovplyvniť používateľa, aby sa držal dlhšie? Podobná logika nasleduje, keď na bočných paneloch a pätách zobrazujete „odporúčané príspevky“ alebo „exkluzívne ponuky“.

9. S modulom overenia stránok môžete ušetriť čas

Pokiaľ ide o SEO, registrácia vašich webových stránok v službe Google Search Console alebo v Centre správcov webu Bing je nanajvýš dôležitá. Proces overovania vlastníctva domény je však časovo náročný a vyžaduje, aby sa súbory HTML odovzdávali do koreňového adresára.

Tomuto všetkému by ste sa mohli vyhnúť a použiť jetpack ‘ Overenie stránok modul. Jednoducho skopírujte a prilepte verifikačné kódy z konzoly Google / Bing a vložte ich do nastavení modulu. Vaša stránka bude okamžite overená.

Modul Overenie stránok tiež podporuje Pinterest, ktorý po jeho aktivácii pridá váš profilový obrázok Pinterest na akýkoľvek kolík pochádzajúci z vášho webu.

10. Jetpack Comments odstraňujú problémy zo spoločenských komentárov

Modul Komentáre dáva návštevníkom možnosť prihlásiť sa pomocou ich sociálnych profilov pred zanechaním komentára na vašom webe. To znamená, že ak je niekto prihlásený do svojho účtu Facebook, Twitter, Google+ alebo WordPress.com, môže pomocou niektorého z týchto účtov zanechať komentár.

Všetky komentáre sa zobrazujú v jednotnom a zefektívnenom vlákne. Je to prospešné:

Lepšie súvisíme s komentármi, keď sú spojené so skutočným menom a fotografiou. Ak je aktivovaná funkcia sociálnych komentárov, povzbudzujete ľudí, aby pri komentovaní používali svoje sociálne profily.

Výsledkom je, že táto funkcia nielen zvyšuje sociálnu silu vašich príspevkov, ale aj zjednodušuje komentovanie. Jediným kliknutím sa všetky informácie (meno, fotografia, adresa URL webových stránok atď.) Extrahujú z môjho preferovaného sociálneho profilu a vyplnia sa do sekcie Komentáre WordPress..

11. Stratou potenciálnych potenciálnych zákazníkov nepoužívate modul Poznámky

Možno vás zaujíma, ako je to možné. Pozrime sa pozorne na nasledujúci obrázok:

V ľavom dolnom rohu sú dve možnosti:

Informujte ma o ďalších pripomienkach prostredníctvom e-mailu

Ak je povolená, všetky následné komentáre v tomto príspevku sa odošlú tomuto konkrétnemu návštevníkovi. Následné komentáre povzbudzujú ľudí k účasti na konverzácii. Keď sa aktívne zapájate do komentárov svojho blogu, vytvoríte aktívnu komunitu – jeden komentár naraz! Teraz pre zaujímavú časť.

Informujte ma o nových príspevkoch prostredníctvom e-mailu

Keď návštevník overí túto možnosť, v podstate sa prihlási na odber aktualizácií vášho blogu. Inými slovami – práve ste získali vedenie! Podľa môjho názoru je to skutočný skvost funkcie a funguje krásne, keď máte aktívnu komunitu.

12. Stratíte príliš veľa času pokusom o konfiguráciu služby Google Analytics

Google Analytics je nástroj, ktorý používajú skúsení veteráni aj nováčikovia. Hlava každého o tom, všetci ju chcú používať – ​​ale zdá sa, že tomu rozumie len málokto. Konfigurácia služby Google Analytics na polovicu jej potenciálu si vyžaduje vážne know-how.

Možno sa na to teraz nechceš sústrediť. Ak ste ako ja, môžete jednoducho aktivovať Jetpack’s Štatistika stránok vlastnosť. Vyžaduje absolútne nulovú konfiguráciu a funguje okamžite po vybalení.

Zhromažďovanie údajov modulu Štatistiky stránok trvá niekoľko hodín. Keď budete pripravení, získate jasné a stručné čísla o celkovej návštevnosti v rôznych časových obdobiach, ako aj o jednotlivých príspevkoch a stránkach. Poskytuje tiež kľúčové informácie o najpopulárnejších časoch, geografických polohách a hľadaných výrazoch. Čo viac potrebujete? ��

13. S Jetpackom (pravdepodobne) nespravujete viac stránok

Vedeli ste, že Jetpack poskytuje? centralizovaný dashboard na webe WordPress.com, pomocou ktorého môžete spravovať všetky svoje webové stránky WordPress? Áno, je to pravda. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať doplnok Jetpack na všetky svoje stránky, prihlásiť sa pomocou rovnakého účtu WordPress.com a sadnúť si.

Jetpack bude zhromažďovať údaje zo všetkých vašich inštalácií WordPress a zobrazí ich v centralizovanom dashboarde na WordPress.com. Na hlavnom paneli môžete aktualizovať témy, doplnky a základné verzie programu WordPress. Z toho istého informačného panela môžete tiež uverejňovať príspevky a robiť zmeny v ponukách pre rôzne weby.

Pre ľudí, ktorí potrebujú bezplatné riešenie na správu viacerých webových stránok, je dashboard centralizovanej správy spoločnosti Jetpack záchrancom.

14. Bonusový tip: WordAds (Premium)

Jetpack nedávno spustené WordAds – platforma na speňažovanie blogov, ktorá vám pomôže zarobiť peniaze z vášho blogu. Program WordAds zobrazuje návštevníkom vašich stránok relevantné a vysoko kvalitné reklamy. Tieto reklamy sa zobrazujú od schválených inzerentov, ktorí sú súčasťou reklamného programu WordPress.com.

Snímka vzorových zárobkov z programu Jetpack Ads

Toto je však prémiová funkcia a prichádza iba s plánom Jetpack Pro začínajúcim na $ 9 / mesiac alebo 99 $ / rok. Poďme diskutovať o niekoľkých ďalších prémiových moduloch Jetpack, ktoré sú zahrnuté v Pro pláne.

Prémiové funkcie od spoločnosti Jetpack

Prejdime si rýchlo prémiové funkcie, ktoré nám ponúka spoločnosť Jetpack. Nasledujúce funkcie sú k dispozícii v Osobný plán 3,5 USD mesačne (alebo 39 dolárov ročne).

 • Denné automatické zálohy, obnovenie jedným kliknutím a archív 30 dní
 • Pokročilé filtrovanie nevyžiadanej pošty
 • Prioritná podpora

Okrem vyššie uvedených funkcií, Prémiový plán predáva za 9 dolárov mesačne a má nasledujúce vlastnosti:

 • Denné skenovanie škodlivého softvéru
 • Jetpack Ads, známy ako program WordAds
 • Video hosting s 13 GB úložného priestoru

Kompletný zoznam funkcií spolu s porovnávacou tabuľkou je k dispozícii v Jetpack’s podrobná stránka o cenách.

záver

Jetpack má za sebou dlhú cestu od jednoducho obslužného doplnku s hrsťou funkcií – po plne integrovanú platformu služieb. S množstvom bezplatných služieb a radom prémiových funkcií ponúka Jetpack najkomplexnejšiu súpravu nástrojov zabalenú do jedného doplnku. Je určený pre začiatočníkov aj skúsených veteránov.

Po prečítaní tohto článku viete o najlichotivejších funkciách spoločnosti Jetpack. To však neznamená, že ich všetky aktivujete naraz. Analyzujte svoje súčasné požiadavky a pochopte, ako vám moduly Jetpack môžu pomôcť dosiahnuť ich. Tu je rýchly zoznam funkcií, ktoré podľa môjho názoru môžu byť aktivované pre väčšinu webových stránok:

 1. Zadarmo CDN
 2. Súvisiace príspevky (iba ak ste organizovali svoj obsah pomocou správnych značiek a kategórií a ak máte v každej kategórii dostatočný obsah)
 3. Monitorovanie stránok
 4. Funkcie zabezpečenia z modulu Protect
 5. Modul komentárov
 6. Štatistika stránok

Jetpack má desiatky užitočných funkcií naplnených jednoduchosťou a výkonom cloudu WordPress.com z neho robí výkonnú zbraň v arzenáli obchodníka. Dajte to ešte dnes. Chýba nám tiež vaša obľúbená funkcia Jetpack? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map