15 spôsobov, ako zapojiť návštevníkov a zmeniť ich na čitateľov

Pravdepodobne čítate tento článok s trocha väčším záujmom, ako je obvyklé, len aby som zistil, či mám skutočne užitočné povedať o tom, ako zaujať návštevníkov..


Budem sa snažiť, aby som vás nesklamal. Poďme začať.

Pravdepodobne sa čudujete, prečo som si vybral taký neobvyklý nadpis článku. Celkom spravodlivo je nadpis článku (to je značka H1) jednou z najvplyvnejších funkcií v oblasti SEO. Máš pravdu! Ale mám dôvod.

Ako vidíte, prvá lekcia, ktorú by som chcel zdieľať, je toto:

Zamerajte sa na čitateľov, nie na návštevníkov.

Napokon, dáte človeku rybu, zje deň; naučiť ho loviť a žerie celý život.

Podobnú logiku je možné použiť pri diskusiách o čitateľoch a návštevníkoch. Vaši čitatelia sú v porovnaní s vašimi návštevníkmi cennejší. Vaši čitatelia sú ľudia, ktorí sa skutočne zaujímajú o to, čo musíte povedať. S väčšou pravdepodobnosťou sa prihlásia na odber vášho spravodajcu, zúčastnia sa na prieskumoch verejnej mienky a prieskumoch a pravidelne navštevujú váš blog v porovnaní s obyčajnými návštevníkmi..

Málo návštevníkov, z ktorých väčšina sú čitatelia, by sa malo vo vašej knihe považovať za úspech. Účelom tohto článku je ukázať, ako zaujať návštevníkov a zmeniť ich na čitateľov.

Nadpis

písanie príspevku na blogNázov témy je uzavretý pod značkou H1 a je jedným zo základných faktorov v oblasti SEO. Názov by mal obsahovať presné kľúčové slová, ktoré chcete zacieliť na váš príspevok. V mojom článku sa zameriavam na kombináciu – „obráťte svojich návštevníkov na čitateľov“ alebo na niečo podobné.

Pri písaní článku by sa mal nadpis spravidla považovať za posledný. Je to preto, že až po dokončení článku budete mať možnosť dať mu správny názov. Existuje myšlienková škola, ktorá tvrdí, že názov témy by mal byť prvou vecou, ​​ktorú by ste mali vyriešiť. Je to úplne na vás, pokiaľ to urobí prácu!

Otvorenie článku

Úvod vášho článku by mal byť krátky, chytľavý a mal by upútať pozornosť čitateľa. Je to jedna z najťažších pracovných miest, pretože každý má rôzne vzorce. Nerobte si starosti – prax je perfektná.

Upútanie pozornosti čitateľa je 50% vykonanej práce

Napríklad tento článok, o ktorom píšem, je skôr zaujatý. Preto radšej začnem neobvyklou líniou – niečo, čo ľudia neočakávajú.

Tu je niekoľko tipov:

 • Váš úvod musí byť v súlade s náladou vášho článku. Ak píšete o závažnej udalosti, ako je napríklad spor medzi spoločnosťami Evanto a WordPress o licenciách s otvoreným zdrojom, mali by ste začať formálnym tónom.
 • Príťažlivé otvorenie je ďalším skvelým spôsobom, ako upútať pozornosť čitateľa. Niektorí dávajú prednosť záveru zvídavým tónom, zatiaľ čo iní uprednostňujú oboje.
 • Keep je krátky a sladký.

Štruktúrovanie obsahu

Pravdepodobne ste si prečítali veľa informácií o tom, ako vylepšiť svoj obsah, ale tu sú niektoré nadčasové, ktoré považujem za obzvlášť užitočné:

Gramatika je ako kyslík

 • Ruky ženy pomocou prenosného počítačaGramatika je kriticky dôležitá. Nesprávny čas je ako mať čaj so soľou. Nie Aj keď je čaj vynikajúci, chuť sa stratí.
 • Korektúry sú rovnako dôležité. Bez ohľadu na to, ako ste si istí, že urobíte 0 chýb, je najlepšie, ak si pred zverejnením prechádzate svojím obsahom (v čerstvom duchu)..
 • Rozdeľte svoj obsah do odsekov a ak je to možné, zadajte im príslušné nadpisy.
 • Zahrňte zdroje. Ak predkladáte odvážne tvrdenie, nezabudnite svoje argumenty podložiť odkazmi z autorizovaných webových stránok.
 • A nakoniec napíšte pre ľudí. Nie vyhľadávače. Posledne menované prešli dlhou cestou od poskytnutia jednoduchých výsledkov po zváženie tisícov faktorov predtým, ako váš web uviedol na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP). Pamätajte, že dobrý obsah je základom každého dobrého webu.

Režim gauča

Režim gauč sa vzťahuje na režim čítania bez rozptyľovania. To neznamená žiadne reklamy, žiadne bannery – nič. Iba jasný text pre skvelý zážitok z čítania – podobný vreckový. Okrem toho, že vám to veľmi pomôže, to tiež ukazuje, že máte záujem o to, aby ste správu skôr sprostredkovali, než aby zobrazovali svoje reklamy čitateľovi. Budeme mať krátky článok, ktorý ukazuje, ako na vašom webe povoliť režim gauča. Slobodan Manic pred chvíľou zostavil príspevok o tom, ako na váš web WordPress pridať kód bez rozptyľovania pomocou kódu..

Záverečný článok

Záver by mal byť rovnako dobrý ako váš úvod. Normálne skončím tým, že želám svojim čitateľom šťastie.

Je múdrejšie skončiť na zvídavej poznámke

Vždy je lepšie požiadať ich o názor. To otvára priestor na výmenu pripomienok a nápadov.

Pole Autor

Ďalšou vecou, ​​ktorú vaši čitatelia uvidia, je pole „O autorovi“. Toto pole sa používa na vytvorenie podvedomého spojenia s vašou čítačkou. Môže to znieť káblovo, ale je to pravda. Jednoducho povedané, do poľa pre autorov vložíte avatar, krátky životopis, svoj profil Twitter, stránku Google+ atď. Zobrazuje sa po každom príspevku.

Tu je niekoľko tipov:

 • Doprajte svojmu živlu mix neformálneho a formálneho tónu, aby ste dosiahli správnu rovnováhu. Osobne som si vybral neformálne predstavenia.
 • Vyskúšajte a vyhnite sa neživým predmetom pre avatar. Získanie dobrého avatara je ťažké, ale stojí za to, pretože to vytvára dobrý dojem v mysliach vašich čitateľov.

Vždy je dobré prepojiť predchádzajúce články

Osobne povedané, ak prečítam dobrý článok, považujem za zmysel sledovať autora na Twitteri. A nie, nenaznačujem ti, aby si urobil to isté! ��

Gravatar-modro-alfaVtipy od seba, dnes sa ukazuje, že väčšina prémiových (a niektorých bezplatných) tém obsahuje ustanovenie pre autorský box. Ak ste zmätení, kam pridať avatar, je to jednoduché. Len zamierte do Gravatar a priradiť fotografiu k e-mailovej adrese, ktorú ste použili na registráciu na svojom webe WordPress. Vaša fotografia sa bude automaticky zobrazovať.

Súvisiace príspevky

Mnohokrát nemôžem uviesť počet prípadov, keď som sa presunul z jednej témy na druhú, a to vďaka súvisiacim príspevkom nachádzajúcim sa v dolnej časti článku. Je to vynikajúci spôsob, ako zvýšiť mieru kliknutia na svojich stránkach. YARPP je skvelý bezplatný doplnok, ktorý vám umožní robiť len to!

Komentáre

Je naozaj zlý nápad, aby vaši návštevníci vyplnili captcha, aby mohli odoslať komentár. Prečo? Pretože to ničí moje skutočné nutkanie komentovať. Mali by ste sa vyhnúť moru. Existuje veľa úžasných doplnkov, ako sú Disqus, IntenseDebate Livefyre ktoré majú ochranu proti spamu, integráciu OpenID, odpovede v reálnom čase a upozornenia. Ak používate predvolené okienko komentára WordPress, mali by ste ho povoliť jetpack poháňané komentáre, takže návštevníci môžu zanechať komentár prostredníctvom svojho účtu Facebook, Twitter alebo WordPress.

Zaslanie komentátora s poďakovaním je vždy dobrý nápad. Poďakuješ mi neskôr je doplnok, ktorý vám umožní robiť iba to. a CommentLuv je doplnok, ktorý priraďuje vašim komentátorom poradie. To pomáha budovať silnú základňu pre čitateľov.

Sociálne médiá

Niektorí ľudia, ktorí majú hlad po prevádzke, majú tendenciu inštalovať doplnky, ktoré sa objavujú každé dve minúty a žiadajú vás, aby ste označili svoju stránku na Facebooku alebo ju sledovali na Twitteri. To vysiela slabú správu – akoby ste prosili o premávku. Ver mi, to nie je to, čo chceš.

ako-me-buttonProsme o niečo také

Je však skvelý nápad otvoriť si e-mailové predplatné / krabicu podobnú Facebooku akonáhle potom, čo návštevník strávil nejaký čas na webe. Je to vlastne skvelá marketingová stratégia, ktorá umožňuje získať viac potenciálnych zákazníkov. Prezrite si Tomov zoznam svojich obľúbených doplnkov pre sociálne médiá.

Publikujte eKnihy zadarmo

Táto metóda vyžaduje veľa úsilia, ale má to úplne opodstatnenie. Ak máte zbierku skvelých doplnkov WordPress alebo podrobný návod, je to skvelý nápad, aby ste ich usporiadali do elektronickej knihy, vložili veľkú obálku a zverejnili ju. Uveďte zoznam na svojom webe a keď ľudia kliknú na odkaz na stiahnutie, požiadajte ich o e-mailovú adresu s tým, že odkaz na stiahnutie im bude zaslaný e-mailom..

Všetci máme radi veci zadarmo

Jednoduché digitálne sťahovanieToto je klasický spôsob, ako generovať viac potenciálnych zákazníkov. Easy Digital Downloads by Pippin je skvelý bezplatný doplnok na tento účel. Úprimne povedané, tento doplnok by som si kúpil, keby nebol Pippin taký veľkorysý. Odkaz na stiahnutie do elektronickej knihy môžete tiež uzamknúť nainštalovaním tohto prémiového doplnku s názvom Plaťte pomocou Like. Tento doplnok v podstate uzamkne obsah príspevku (v tomto prípade odkaz na stiahnutie) za tlačidlom Páči sa mi Facebook alebo +1 alebo Tweet. K dispozícii je tiež bezplatný doplnok to vám umožní urobiť!

infografiky

Jednoducho povedané, infografiky zobrazuje množstvo údajov (viac čísel a menej slov) pomocou grafiky. Je zábavné čítať a ísť vírusovo na sociálnych sieťach veľmi ľahko. Ak sa ma spýtate, je to skvelý spôsob, ako získať viac sledovateľov vo vašich sociálnych kanáloch!

Vírusové obrazy urobené správne

Aj keď je to skvelý spôsob, ako získať viac čitateľov, vyžaduje veľa úsilia. Ak máte talentovaného návrhára, choďte na to.

spravodajcu

nesletter-registráciouTo je nevyhnutné pre každý blog. E-mailový marketing je jednou z najväčších foriem internetového marketingu vôbec. Som si istý, že už jeden máte vo svojom blogu.

Skutočné peniaze sú v e-maile

Väčšina blogov nemá možnosť prispôsobenia v bulletinoch – či už chcem týždenný alebo mesačný e-mail. Vždy je pekné mať na výber.

Hostiteľské prieskumy a prieskumy

Hlasovanie je základné právo. Tak prečo na svojom webe niečo také nemáte? Hosting prieskumov a prieskumov vám nielenže pomôže získať dôkladné informácie o vašich čitateľoch, ale tiež ukazuje, že si ceníte ich názor. Je to skvelý spôsob, ako vybudovať online komunitu.

Múdre umiestňujte reklamy

Úprimne povedané, mám v tejto oblasti menej skúseností, ale bolo mi povedané, že umiestnenie reklamy je na všetkých webových stránkach veľmi dôležité. Vytvára jemnú hranicu medzi eleganciou a obťažovaním. V ideálnom prípade by sa vaše reklamy mali miešať s farebným kódom vášho webu. Mali by byť relevantné – z reklamných sietí by ste nechceli získať škodlivý softvér a mohli by vám byť zakázané spoločnosti Google.

Svet beží na reklamách

Bolo by rozumné neinvestovať do neuveriteľne vysokých spoločností v oblasti CPC. Ak je príliš dobrý na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak nie je. Najlepšie je ísť AdSense alebo partner s BuySellAds.

Rozlúčenie slov

Uviedli sme zoznam spôsobov, ako by ste mohli zmeniť návštevníkov na čitateľov, čím by ste zvýšili čitateľnosť svojho blogu. Keď začnete budovať reputáciu, rozšíri sa ako požiar – vaša e-mailová základňa, sledovatelia sociálnych médií – všetci sa začnú rozširovať.

Aká je tvoja funda?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map