20+ základných krokov pre váš kontrolný zoznam údržby WordPress

20+ základných krokov pre váš kontrolný zoznam údržby WordPress

Či už ste začiatočník alebo skúsený webmaster, údržba WordPress je jednou z oblastí, na ktorú sa musíte zamerať, aby ste vylepšili svoje stránky..


Webové stránky WordPress jednoducho nemôžete vytvoriť a nechať ich len tak sedieť. potrebujete proaktívny prístup k údržbe svojich webových stránok, ako aj ďalších online vlastností. A zatiaľ čo nástroj na správu WordPress, napríklad ManageWP alebo InfiniteWP, vám pomôže s väčšinou úloh, existujú oblasti, ktoré zostávajú nepovšimnuté.

To je dôvod, prečo potrebujete kontrolný zoznam údržby WordPress, aby ste zaistili každú časť svojho WordPress stroje webová stránka je naolejovaná. V opačnom prípade sa veci stanú výstrednými a stratíte veľký čas, najmä ak je táto webová vec vaším živobytím.

Ale najprv, prečo údržba WordPress?

Prečo údržba WordPress?

Spravovanie webovej stránky WordPress je práca na plný úväzok, na rozdiel od všeobecného názoru, že ju musíte jednoducho nastaviť a sedieť. Veci sa rozbijú v neočakávaných časoch a je na vás, aby ste vykonali opravy. Musíte vytvoriť zálohy, aktualizovať svoje webové stránky a jednoducho udržať podnikanie v chode.

Ak vaše webové stránky WordPress slúžia na živobytie, nemôžete si dovoliť nechať veci bez dozoru na dlhú dobu. Tu prichádza kontrolný zoznam údržby WordPress. Určite nechcete stratiť svoje stránky hackerom ani stratiť prácu, pretože váš návrh vystraší vyhliadky.

Vitality kontrolného zoznamu údržby WordPress

Ak ste sa dostali tak ďaleko, skvele. Teraz objavíme niekoľko dôležitých položiek pre váš ďalší kontrolný zoznam údržby WordPress.

1. Navštívte svoj web

Odporúčané Mitz, návšteva vášho webu ako návštevník vám umožňuje zistiť chyby, keď sa objavia. Je hanba, že väčšina z nás uviazla v administračnom paneli a málokedy má čas na klientske rozhranie. Hádajte čo? Vaši návštevníci nevidia váš administratívny informačný panel.

V ideálnom prípade navštívte svoje webové stránky každý deň, najlepšie na rôznych zariadeniach, aby ste rýchlo našli problémy s rozložením návrhu, obsahom a oveľa viac. Toto by ste mali urobiť dlho predtým, ako premýšľate o ďalších aspektoch údržby WordPress. No tak, bude to trvať iba minútu.

2. Vytvorte podriadenú tému WordPress

Ak chcete v téme WordPress urobiť významné zmeny, je dôležité vytvoriť si webovú stránku pomocou podradenej témy. Ak ste to ešte neurobili, vytvorte si čo najskôr detskú tému. Jednoduchý dôvod je, že pri aktualizácii rodičovskej témy môžete zachovať svoje vlastné zmeny.

Keď som robil zvyčajné kolá, našiel som tohto chlapa, myslím, že sa volá Grey alebo Gary – na hlavolam si nemôžem spomenúť, pretože sa bál aktualizovať svoju rodičovskú tému. Zdá sa, že urobil obrovský, a myslím tým obrovské prispôsobenie svojej rodičovskej téme, ale obával sa aktualizovať to isté zo strachu zo straty štýlov..

Teraz stavím, že jeho webová stránka je náchylné na útoky a má nad tým bolesti hlavy. Takže, začnite s detskou témou. Tu je podrobný sprievodca témou WordPress pre vaše potešenie.

3. Aktualizujte jadro WordPress

Keď sme sa dotýkali citlivého predmetu zabezpečenia stránok, ako sa ubezpečiť, že zlí ľudia majú na váš web mimoriadne ťažké časy? Pamätajte, že údržba WordPress zahŕňa všetko od zabezpečenia po dizajn, SEO a mnoho ďalšieho.

Ak chcete, aby bola vaša stránka WordPress zdravá, je vašou prioritou číslo jedna aktualizácia na najnovšiu verziu WordPress. Našťastie pre vás, väčšina z toho je automatická. Kedykoľvek dôjde k väčšej aktualizácii, na hlavnom paneli sa zobrazí správa og. Stačí aktualizovať na najnovšiu verziu WordPress už.

4. Aktualizujte témy a doplnky

Ak máte podriadenú tému, pri aktualizácii témy neexistujú žiadne výhrady. Stačí kliknúť na aktualizačný odkaz a máte hotovo. To isté platí pre vaše doplnky; priebežne aktualizujte všetko. Tým sa zvyšuje bezpečnosť a výkonnosť vašich webových stránok.

Zbavte sa všetkých zbytočných tém a doplnkov na svojich stránkach. Odstránenie tém a doplnkov však nestačí, musíte svoju databázu optimalizovať pomocou Doplnok WP Optimize neskôr. Poznámka, optimalizácia vašich databáz je položka pre váš kontrolný zoznam údržby WordPress ako taký.

stranou: Nástroj na správu WordPress, napríklad ManageWP vs InfiniteWP, vám pomôže jediným kliknutím aktualizovať všetko na viacerých webových stránkach. Optimalizácia databázy je všetko, čo potrebujete, takže vytiahnite svoju váhu a urobte veci.

5. Optimalizujte rýchlosť načítania stránky

Keďže hovoríme o optimalizácii vecí, môžete ušetriť rýchlosť načítania stránky niekoľko minút? Je tu jedna vec, na ktorú ľudia nemajú čas, a to je pomalé načítavanie webových stránok. Pravidelne kontrolujte výkonnosť svojich webových stránok pomocou nástrojov ako GTmetrix, Pingdom Tools a Štatistiky rýchlosti stránky Google.

Tieto nástroje vám zvyčajne ponúkajú návrhy, ako opraviť čokoľvek, čo spomaľuje vaše webové stránky. Niektoré z riešení sú však iba pre technicky zdatných medzi nami. Pre nás ostatných obyčajných ľudí znížime veľkosť našich obrázkov pomocou WP Smush.it, vyberte si úžasný hosting WPEngine a používajte siete na doručovanie obsahu (CDN), ako je StackPath (predtým MaxCDN).

Máte záujem o zvýšenie rýchlosti svojich stránok WordPress? Ak áno, zistite viac pomocou tohto sprievodcu rýchlosťou načítania stránky, ktorý ponúka užitočné tipy na skrátenie času načítania obsahu. Rýchlosť je dobrá a spoločnosť Google chce rýchlosť teraz viac ako kedykoľvek predtým.

6. Vytvorte pravidelné zálohy

Keď som pri spustení nemal kontrolný zoznam údržby WordPress, nechal som niekoľko vzorových stránok bez dozoru a v dôsledku toho som bol napadnutý hackermi. A keďže smutný drak mal úplný prístup, ľahko sa presunuli zo vzorových stránok na moje profesionálne stránky.

Povedal som, že som nechal veci bez dozoru, čo znamená, že som mal nespoľahlivú stratégiu zálohovania. Všetky moje zálohy boli na hostiteľskom serveri a keď hackeri zasiahli, zasiahla ventilátor. Dlhý príbeh krátky, musel som stavať svoje webové stránky od nuly. Ako som vtedy túžil po spoľahlivom riešení zálohy.

V súčasnosti existuje niekoľko spoľahlivých riešení pre zálohovanie vrátane blogVault, VaultPress a BackupBuddy medzi ostatnými. Uschovajte si zálohy, pretože nepotrebujete pomoc hackera, aby ste rozbili svoj vlastný web. Ak viete, že sa to stane, potom viete, aké frustrujúce je stratiť všetko.

7. Skontrolujte prerušené odkazy

Pravdepodobne ste prešli storočie bez toho, aby ste skontrolovali nefunkčné odkazy na svojom webe WordPress. Ak ste vinní, nebojte sa, nie ste sami. Nefunkčné odkazy sú však skutočným a neschopným problémom. Nefunkčné odkazy znamenajú odkazy na striedanie a odkazy na odkazy znamenajú stratené body SEO a UX. Pre nezasvätených znamená UX užívateľskú skúsenosť.

Ručné overenie nefunkčných odkazov vám vypráži váš mozog, a preto potrebujete nástroje, ako je napr Doplnok na kontrolu poškodeného odkazu a Kontrola odkazov W3C okrem iného. Používam tiež doplnok známy ako Velvet Blues, ktorý „… aktualizuje všetky adresy URL na vašom webe nahradením starých adries URL novými.“

8. Vytvorte / upravte svoju stránku 404

S nefunkčnými odkazmi prichádza 404 chybových stránok, čo sú stránky, ktoré majú čitateľom povedať, že všetko, čo hľadali, nie je k dispozícii. Je však nemysliteľné nechať tohto používateľa odísť. No tak, užívateľ tu ukazoval nejaký vážny úmysel chlapci a dievčatá, takže si ich dajte, keď sú ešte horúce.

Ako? Ak používate predvolenú stránku 404, ktorá bola dodaná s vaším motívom WordPress, pravdepodobne pracujete s odpornou stránkou, ktorá odvracia čitateľov. Zahrnutie možností, ako sú odkazy na iné stránky, mapa stránok alebo vyhľadávacie pole, môže motivovať čitateľa k ďalšiemu podnikaniu.

Na vašich 404 chybových stránkach nemusí byť miesto, kde konverzácia zomrie. Je to vynikajúca cesta na zachytenie čitateľa, ktorý pri navigácii na vašom webe mal problémy. Rozhliadnutie v službách Google vám poskytne všetku inšpiráciu, ktorú potrebujete na vytvorenie 404 chybových stránok, ktoré vyhrávajú veľké.

9. Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO)

Moja obľúbená časť tohto kontrolného zoznamu údržby WordPress, skvelá stratégia optimalizácie vyhľadávacích nástrojov vám pomôže zažiariť vo výsledkoch vyhľadávania Google. SEO je veľa vecí, pravdepodobne prečo sa väčšina webmasterov vyhýba. Napriek tomu sa môžete ľahko postarať o najzákladnejšie SEO pomocou doplnku ako Váš SEO.

Odvážili sme sa ďaleko a objavili mnoho SEO pokladov. Tieto dobrodružstvá pokrývame v príspevkoch ako:

 • Ako udržať SEO Juice pri presúvaní obsahu WordPress do novej domény
 • Video SEO Tipy, ako vyťažiť maximum zo svojich videí WordPress v roku 2017
 • Najlepšie nástroje WordPress SEO pre rok 2017 na zlepšenie poradia vo vyhľadávačoch
 • Sprievodca pre začiatočníkov k WordPress SEO: Úvod, príprava a žargón (po sérii)
 • WordPress SEO Best Practices pre rok 2015 a ďalšie roky

Len nezabudnite, SEO je ľahké, bez ohľadu na to, čo najviac guru budeš veriť. Pomocou optimalizovaného obsahu SEO môžete ľahko vyhľadať svoje kľúčové slová. Kvalita tu prevažuje nad kvantitou a nemôžeme to dostatočne zdôrazniť.

10. Príspevky pravidelne

Aktivita je dobrá, nemyslíte? Stanovte si pravidelný rozvrh príspevkov, ale sústreďte sa na kvalitu, pretože zbytočné zaplňovanie vášho blogu je zbytočným. V čase písania, Brian dekan z Backlinka Používateľ vytvoril príspevok mesačne od času svojho vzniku a pravidelne aktualizuje svoje príspevky.

Aby sme zvýšili váhu v súvislosti s touto kvalitnou vecou, ​​ktorú sme práve spomenuli, má (v čase písania) celkom 34 blogových príspevkov, napriek tomu však v niektorých konkurenčných kľúčových slovách dosahuje vysoké hodnotenie SEO. Ak váš blog prestane pôsobiť, môžete očakávať, že sa vaše hodnotenie dostane do povedomia a otázky zákazníkov sa znížia.

11. Vyberte si skvelého hostiteľa

Ak ste sa dostali do spoločného hostingového balíka vďaka vysoko zľavneným ponukám a prísľubu neobmedzeného všetkého, je to v poriadku, môžete svoje stránky presunúť na nového hostiteľa. Všimnite si však, že spravovaný hosting WordPress nie je pre každého, ale ak to s podnikaním myslíte vážne, je to predpoklad.

Používame a absolútne milujeme WPEngine pre ich efektívny a nákladovo efektívny riadený hosting WordPress. Postarajú sa o väčšinu technických vecí vrátane zálohovania a zabezpečenia, takže sa môžeme sústrediť na spustenie programu WPExplorer a vytváranie úžasných tém..

Ak hľadáte hostiteľa rozpočtu pre osobný blog, možno si len skúšate vody, odporúčame službu SiteGround alebo Cloudways. Oba ponúkajú vysoký výkon a bezpečné balíčky, ktoré sú jednoducho blaženosťou.

12. Implementujte bezpečnosť

V priemere dostávam každý mesiac asi 60 pokusov o prihlásenie a nevyťažujem ani toľko premávky. Pozri, môj obchodný model nefunguje pri ťahaní veľkých objemov premávky, nie. Napriek tomu sú moje prihlasovacie formuláre bombardované každý týždeň ako nikto.

Bez bezpečnostného riešenia, ako je iThemes Security (alebo Šučur), stavím sa, že budem musieť čeliť mnohým narušiteľom. To nie je všetko, tiež sledujú zmeny súborov na mojich webových stránkach a upozorňujú ma na každú zmenu. To znamená, že vinníka môžete získať skôr, ako spôsobia obrovské škody.

13. Používajte jedinečné používateľské meno a silné heslá

Najhoršie, ale najpopulárnejšie heslo a užívateľské meno – v tomto poradí – sú „12345“ a vy ste uhádli, že je to správne, „admin“. Je tu niečo známe ako chlapci, ktorí útočia hrubou silou. Škodliví hackeri budú vo vašom prihlasovacom formulári lobovať s rozsiahlou databázou známych kombinácií používateľského hesla a hesla, kým niečo nedá.

Hádajte, čo sa stane, keď použijete heslo „admin“ a nejaké heslo pre zadok. To je pravda, dostanete sa do detonácie a niektoré z nich šťastná náhoda môže Viagra predať na svojej milovanej webovej stránke. WordPress sa dodáva s indikátorom sily hesla, čo znamená, že môžete vytvárať heslá vojenskej triedy, ale ste leniví.

A do pekla nie, nikdy nepoužívajte „administrátora“ ako vaše používateľské meno správcu. Ak už používate „admin“, stačí sa prihlásiť na hlavný panel WP a prejsť na Používatelia. Vytvorte nového používateľa s administrátorskými rolami. Priradiť všetok obsah tomuto novému používateľovi. Odhláste sa a znova sa prihláste s novým používateľom. Odstrániť starý správca.

14. Test citlivosti

Responzívny webový dizajn býval budúcnosťou webového dizajnu. Dnes responzívny webdizajn je v podstate to, čomu hovoríme webdizajn. Potrebujete plne pohotovú tému WordPress prispôsobenú pre mobilné zariadenia, ktorá vyzerá a funguje skvele na viacerých zariadeniach.

Viete, niečo ako naša vlastná téma Total Responsive Multi-Purpose WordPress. Nazývame to celkom z nejakého dôvodu; je to jediné téma, ktoré potrebujete pre svoje rozmanité potreby. Okrem nehanebných zástrčiek môžete vyskúšať reakciu pomocou nástroja, ako je napr Som citlivý? alebo Test spoločnosti Google pre mobilné zariadenia.

15. Testovacie formuláre

Formuláre sú určené na prácu, a ak sa im to nepodarí, prečo musia začať? Neslúži žiadnemu estetickému účelu, nie, vôbec nie. Formuláre sú určené pre návštevníkov, ktorí by chceli osloviť. Formulár jednoducho nemôžete vytvoriť, zarovnať ho na svoj web pomocou skráteného kódu a potom odísť. Otestujte tú vec chlapci a dievčatá.

V priebehu tohto procesu si môžete všimnúť, že vaše stránky neposielajú poštu, čo je rovnako bežný problém ako týchto ďalších 15 chýb WordPress, ktoré musíte opraviť. Uistite sa, že z vášho webu môžete dostávať e-maily vždy, keď vás kontaktuje potenciálny zákazník. Vytvorenie kontaktného formulára je také jednoduché ako koláč. Použite šikovný doplnok, ako sú formuláre Ninja Kick a Gravity Forms.

Po vykonaní zmien navyše aktualizujte svoju e-mailovú adresu správcu. Raz som urobil zmeny na svojej webovej stránke. Presunul som svoju webovú stránku na nový názov domény, ale zabudol som aktualizovať svoj e-mail pre správcu. Nehovoriac o tom, môj starý administrátorský e-mail bol zaniknutý hneď, ako som vyhodil starú doménu.

Dlhý príbeh krátky, nemohol som dostávať žiadne upozornenia vrátane odkazu na obnovenie hesla. Musel som sa prihlásiť do phpMyAdmin, aby som upravil svoju databázu, čo – musím pripustiť – nie je pre dokonalého začiatočníka. E-mailovú adresu správcu môžete ľahko zmeniť na karte nastavení na hlavnom paneli správcu.

16. Prepojte svoj web s Google Search Console

Predtým známy ako Nástroje správcu webu Google, Google Search Console je skvelým zdrojom analytických informácií pre vaše webové stránky. Tento nástroj je záchranca, ktorý vám poviem, pretože okrem iného zhromažďujete veľa informácií vrátane prichádzajúcich odkazov, chýb v indexovom prehľadávaní, najčastejších otázok, najčastejších stránok a problémov so zabezpečením.

Spojte to s informáciami získanými pomocou služby Google Analytics a máte solídny základ pre ďalšiu marketingovú kampaň. Z analýzy návštevnosti môžete získať veľa informácií o cieľovom publiku. Google Search Console a Google Analytics.

17. Vytvorte profily sociálnych médií

Aj keď to nemá nič spoločné s vaším webom WordPress, je dôležité považovať sociálne profily za rozšírenie vašej značky. Ukážte mi webovú stránku, ktorá nemá prítomnosť sociálnych médií, a ukážem vám podnikateľa, ktorý necháva peniaze na stole.

Pripojte sa k niekoľkým sociálnym sieťam a vytvorte profily pre svoj web. Potom na týchto platformách vybudujte komunitu. Choďte s Facebookom, Twitterom, Google+ a LinkedIn, aj keď môžete vytvoriť toľko, koľko dokážete spravovať. Majte veci v konverzácii, vtipné a / alebo vzrušujúce – nechoďte na predaj.

18. Pridajte tlačidlá zdieľania v sociálnej sieti

Spolu s profilmi sociálnych médií sa ubezpečte, že pridáte tlačidlá sociálneho zdieľania, aby používatelia mohli jednoducho zdieľať váš obsah so svojimi priateľmi a komunitami. Založili sme niekoľko doplnkov pre sociálne médiá pre program WordPress, aby bol tento proces pre vás neuveriteľne jednoduchý, vaša kráľovská výsosť.

Viete, ako vytvoriť vírusový príspevok? Ja tiež nie. Preto potrebujete angažovanú komunitu, ktorá prehltne váš háčik, čiaru a klinika. Je to táto zapojená komunita, ktorá bude posielať vaše príspevky vírusové, bez ohľadu na tému. V každom prípade musíte investovať obrovské množstvo do svojho obsahu, aby vaša sociálna mediálna stratégia fungovala.

19. Pridanie odberu noviniek

Mali by ste sa zamerať na vytvorenie zoznamu adries dlho pred spustením. Ak ste spustili bez e-mailovej konferencie, ako mnohí z nás, prosím pochopte, že všetko sa nestratilo. Predplatné spravodajcu môžete ľahko pridať pomocou množstva doplnkov. Môj osobný favorit je MailChimp pre WordPress, ale je to preto, že používam MailChimp.

K dispozícii je mnoho ďalších e-mailových spravodajských služieb. Hovoríme o riešeniach ako MadMimi, GetAResponse, AWeber a Neustály kontakt okrem iného. Pamätajte, že e-mailový marketing je vaša najúčinnejšia stratégia. Skutočne, ako sa hovorí staré príslovie, peniaze sú na zozname.

Môžete si dokonca objednať všetkých potenciálnych zákazníkov, ktorí vás kontaktujú. Môžete to urobiť automaticky alebo ručne, výber je len na vás, aj keď automatizovaný zvuk znie lepšie. Takže pridajte Doplnok Newsletter WordPress ktoré pridáva do formulárov začiarkavacie políčko, ktoré umožňuje potenciálnym zákazníkom automaticky sa prihlásiť na odber.

20. Overte svoj web

Po vytvorení svojho webu je dôležité zabezpečiť, aby všetko fungovalo podľa očakávania. Zahŕňa to overenie všetkých zdrojov, ktoré tvoria váš web. To znamená kontrolu kódu HTML, CSS a všetkých ostatných skriptov, ktoré spúšťajú vaše webové stránky.

Svoju webovú stránku môžete ľahko overiť (a následne opraviť) pomocou nástroja ako napr Overovacia služba W3C. Nástroj na overovanie značiek vám umožňuje určiť všetky chyby v značkách. Poukazuje na veľa chýb, ktoré by mohli ovplyvniť dizajn a funkčnosť vašich webových stránok.

21. Vytvorte súbor Sitemap

Mapa stránok je bránou k vášmu obsahu, pokiaľ ide o vyhľadávacie nástroje. Je veľmi dôležité mať súbor Sitemap, ktorý zobrazuje vaše stránky. Vytvorenie a odoslanie súboru Sitemap znamená, že váš obsah sa rýchlejšie nájde a indexuje. Môžete využiť Váš doplnok SEO alebo Doplnok Sitemap Google XML.

Choďte ďalej a vytvorte tiež súbor Sitemap pre svoj videoobsah. To zaisťuje, že vyhľadávacie nástroje môžu na vašom webe dešifrovať videoobsah, akoby išlo o textový obsah, čo znamená pre vaše úsilie SEO v oblasti videa všetky úžasné veci. Po vytvorení súboru Sitemap ich nezabudnite odoslať do vyhľadávacích nástrojov.

Odoslať súbor Sitemap na adresu:

Nepochybne existuje veľa ďalších položiek, aj keď menších, ktoré sa zahrnú do vášho kontrolného zoznamu údržby WordPress. Ale tieto tipy sú skvelým miestom na začiatok!

Záverečné slová

Údržba WordPress je neoddeliteľnou súčasťou práce. Ak prevádzkujete webovú stránku WordPress, nemôžete sa vyhnúť zodpovednosti za udržiavanie vecí v poriadku. Aj keď existuje veľa nástrojov na správu programu WordPress, musíte si dávať pozor na veci, aby ste sa uistili, že nevynecháte dôležité oblasti.

Vyššie uvedené položky slúžia ako pripomenutie niektorých vecí, ktoré musíte aktívne postarať, aby ste mohli prevádzkovať úspešnú webovú stránku, a teda aj podnikanie. Máte nejaké nápady, otázky alebo návrhy týkajúce sa tohto príspevku? Neváhajte a zdieľajte v sekcii komentárov nižšie.

Vždy sa tešíme na vaše pripomienky. Vopred ďakujem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map