22 Chyby pri konverzii na vašom webe WordPress

Chyby pri konverzii na vašom webe WordPress

Vedeli ste, že 63% online marketingu optimalizujú svoje stránky skôr na základe ich intuície ako osvedčených postupov? Na rozdiel od pred pár rokmi, keď konkurencia nebola taká tvrdá a prevádzka atraktívnej webovej stránky stačila na oslovenie širšieho publika, je dnes situácia taká odlišná. V súčasnom svete hrá dizajn vašej webovej stránky významnú úlohu v dopyte, ktorý získava medzi cieľovými skupinami, ako aj pri konverzii, ktorú dosiahne..


Domovská stránka vášho webu je prvé miesto, na ktoré vaši zákazníci pristanú po tom, čo narazia na váš zdroj vo vyhľadávačoch. Miera konverzie vášho webu do veľkej miery závisí od vzhľadu domovskej stránky. Preto obchodníci čoraz častejšie venujú osobitnú pozornosť prvkom, ktoré sú na titulnej stránke ich stránok. Štatistiky to ukazujú iba 22% online obchodníci sú spokojní s dizajnom svojich domovských stránok. A čo zostávajúcich 78%? Aké sú najrozšírenejšie chyby zabíjania konverzií, ktorým by sme sa mali na našich stránkach WordPress vyhnúť?

Chyba 1: Zobrazenie správ spoločnosti na domovskej stránke

Toto je jedna z najčastejších chýb, ktorej sa súčasné podniky dopúšťajú. Pri aktualizácii svojho webu informáciami o spoločnosti môžete zvýšiť dôveru používateľov v to, čo robíte. Priame zoznamy aktualizácií však nepridávajte priamo na domovskú stránku.

Ako teda zabraňujú konverzie správy zobrazené na domovskej stránke vášho webu? Pri prístupe na váš web z vyhľadávacích nástrojov vaši potenciálni zákazníci chcú objavovať vaše ponuky a služby namiesto skenovania iba prostredníctvom spravodajských správ vašej spoločnosti. Ľudia sa môžu o správy o vašej spoločnosti zaujímať potom, čo sa dozvedia o veciach, ktoré máte v ponuke. Ako obchodník s online obchodom by vaším hlavným cieľom malo byť prilákanie webových zákazníkov na zvýšenie konverzií.

Docela veľa svetovo známych značiek pridáva aktualizácie vzhľadom na ich podnikové správy a aktualizácie prostredníctvom svojich blogov. Zakaždým, keď sa objaví niečo nové a pozoruhodné, ohlásia to na svojich blogoch. Ďalšou možnosťou, ktorú si môžete zvoliť, je pridanie samostatnej položky „novinky“ do navigačného panela vášho webu.

Chyba 2: Pomalé načítanie stránky

51% amerických zákazníkov tvrdia, že pomalé webové stránky sú hlavným dôvodom, prečo ich vyhľadávajú na rôznych miestach, aby si objednali podobné výrobky / služby. Rýchlosť načítania stránok vašej webovej stránky je preto veľmi dôležitá, pokiaľ ide o zvýšenie miery konverzie.

Rýchlosti načítania stránok sú tiež dôležité pre spoločnosť Google. Vyhľadávací nástroj sleduje správanie používateľov online s cieľom určiť, či sú vaše stránky hodné vyššieho hodnotenia vo vyhľadávacích nástrojoch. Aj jedno-sekundové oneskorenie môže spôsobiť, že vaše stránky dosiahnu až 7% -ný pokles konverzií. Otestujte výkonnosť svojich webových stránok a podľa potreby vykonajte úpravy (máme veľa príspevkov na zrýchlenie WordPress, tak sa pozrite).

Chyba 3: Slabá navigácia

Navigačný panel vášho webu je bránou kľúčových používateľov na všetky stránky vášho webu. Špatne navrhnutý navigačný panel uvedie vašich zákazníkov do omylu, čím zmení vašu mieru konverzie. Ani tie najštýlovejšie ponuky nebudú fungovať. Namiesto toho premýšľajte o jeho funkčnosti. Ľudia očakávajú, že v hornej časti stránky nájdu vodorovný panel s ponukami. Aj keď to môže znieť ako niečo úplne neobvyklé, presne to očakávajú zákazníci na vašom webe.

Jednoduchá navigácia

Nadmerné alebo nad horné rozbaľovacie ponuky sa môžu dostať nepríjemný. Štúdie ukazujú, že ľudia rýchlo prechádzajú obsahom vašej stránky. Potrebujú teda vidieť všetky údaje na prvý pohľad. Preto nie je najlepšia voľba rozbaľovacích ponúk.

Chyba 4: Preplnená stránka

Chyba, ktorú na webových stránkach často nachádzame, je neprehľadná stránka s nepotrebným textom a obrázkami. Pravidlo prvého dojmu vždy funguje. To isté sa týka webdizajnu.

Jamilin

Aj keď máte správne optimalizovanú stránku, pokiaľ ide o metaúdaje a kľúčové slová, neprehľadnosť stránok na vašom webe príliš veľkým počtom textov zníži iba mieru konverzie. Nech počíta každé slovo. Dajte jasne a stručne texty.

Medzi copywritermi stále prebieha diskusia o najlepšej dĺžke slov, ktoré by mala kópia obsahovať. Niektorí si myslia, že najlepšie fungujú krátke a stručné texty, iní trvajú na tom, že dlhšie kópie majú väčšie šance preniesť vaše myšlienky cieľovej skupine. V skutočnosti oba tieto prístupy fungujú. Chceli by ste, aby ste vzali do úvahy, že vaša kópia domovskej stránky by mala byť správne optimalizovaná pre SEO a mala by obsahovať kópiu, v ktorej sa každé slovo a fráza používa do tej miery,.

Chyba 5: Automatické prehrávanie audio / video obsahu

Zvukový aj obrazový obsah sa používajú na zvýšenie konverzií na vašom webe. V modernej dobe, keď konkurencia narastá s pribúdajúcimi spoločnosťami online, je nevyhnutné hľadať nové spôsoby, ako doručiť váš obsah publiku. Jednou z posledných inovácií je podcast. Pri používaní zvukových a obrazových materiálov na stránkach vašej lokality by ste však mali byť opatrní.

Na svojom webe neprehrávajte audio a video. Len si spomeňte na svoju vlastnú reakciu, keď ste pri pristávaní na webovej stránke počuli nejaké podivné zvuky prichádzajúce odnikiaľ. Namiesto toho, aby upútali pozornosť používateľov, odvádzajú pozornosť ľudí od vašich údajov. Ak na svoje stránky pridáte audio a video, nechajte ľudí, aby sa sami rozhodovali. V opačnom prípade môže automatické prehrávanie zabiť vaše konverzie.

Chyba 6: Príliš veľa CTA

iba 47% webových stránok zobrazuje zreteľné CTA, ktoré zákazníkom umožnia zistiť ich maximálne 3 sekundy.

Pokiaľ ide o konverziu návštevníkov webových stránok na zákazníkov, hlavným bodom, ktorý musíte zvážiť, je pochopenie ich hodnôt, pôvodu a cieľov. Príliš veľa CTA pridaných na jednu stránku môže mať za následok ochrnutie zákazníka.

Pokiaľ ide o správne umiestnenie CTA na jednej stránke, neexistuje žiadne pravidlo „všetko v poriadku“. Jedno tlačidlo umiestnite do hornej časti stránky, zatiaľ čo druhé tlačidlo môžete umiestniť niekde dole (pozri príklad nižšie). Ak máte dlhú kópiu, niekde v strede textu pridajte ďalšie tlačidlo. Vykonajte testy A / B, aby ste si našli najvýhodnejšie umiestnenie CTA na svojich webových stránkach.

Chyba 7: zanedbávanie blogov

Blog je hlavným zdrojom organického prenosu vašich webových stránok. Google miluje blogy viac ako akýkoľvek iný druh webových zdrojov dostupných na webe. Prostredníctvom oficiálneho blogu sa môžete priblížiť ku každému návštevníkovi, ktorý navštívi vaše webové stránky.

CTA

Chyba, ktorú mnohé podniky robia, je skrytie ich blogov pred publikom. Zabezpečte, aby boli pre návštevníkov k dispozícii. Pridanie odkazu na váš blog v hlavičke stránky je pracovným tipom na správnu optimalizáciu stránok, čo povedie k väčšiemu počtu potenciálnych zákazníkov..

Chyba 8: Používanie rozsiahlych obrázkov

Obrázky pomáhajú návštevníkom vašich webových stránok lepšie porozumieť textom. Obrázky sú skvelé. Hovoria hlasnejšie ako slová a poskytujú jasnejšie pochopenie vašej správy. Nemali by ste však zabudnúť na správnu optimalizáciu vizuálneho obsahu. Ak sú príliš veľké a sú ťažšie ako ktorýkoľvek iný prvok webovej stránky, je pravdepodobné, že to zníži rýchlosť načítania vášho webu, čo zabije konverzie..

Krok, ktorý je možné vykonať: urobte každý obrázok tak, aby sa zhodoval s veľkosťou pixelov zobrazených na obrazovke 1366 × 768.

Chyba 9: Preplnený proces platby

Ak konverzie na vašom webe skončia nákupom, uistite sa, že je optimalizovaný pre všetky druhy zariadení. Ľudia čoraz častejšie nakupujú z obrazoviek svojich vreckových zariadení. Takže neohrabaná pokladnica bude mať skôr za následok opustenie nákupného košíka ako nákup.

Aby sa to nestalo, navrhnite ho úplne minimalistický štýl. Dajte svojim zákazníkom voľnosť pri výbere správnych údajov pomocou rozbaľovacích zoznamov namiesto toho, aby ste museli čeliť nutnosti zadávať jednotlivé znaky. Možnosť uložiť svoje údaje na ďalšie použitie bude veľkou výhodou pre vracajúcich sa zákazníkov.

Chyba 10: Nezaujíma sa podpora tvorby rozloženia viacerých zariadení

Ak nie je váš web prístupný z rôznych stolných a vreckových zariadení, neprinesie vám požadované zvýšenie miery konverzie. Uistite sa teda, že všetok obsah poskytovaný na stránkach vášho webu sa bezchybne prispôsobí všetkým veľkostiam obrazovky. Aby ste sa oslobodili od potreby vyvíjať samostatné verzie svojich stránok pre mobilné telefóny a tablety, môžete ich využiť responzívne témy WordPress. Tým ušetríte čas, peniaze a energiu na vývoji webovej stránky, ktorá prevádza.

Chyba 11: Nefunkčné odkazy

Ak niekto nájde vaše stránky prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov a v meta popise si prečíta, že predávate doplnky WordPress, ale keď nasledujú tento odkaz, presmerujú sa na inú alebo 404 stránku, sotva sa niekedy vráti na vašu stránku a stať sa vašim zákazníkom. Preto vždy, keď pridáte odkazy na svoje stránky alebo rozšírite odkazy na webe, uistite sa, že žiadna z nich nie je prerušená a vedie k správnemu cieľu. Ak ich máte, môžete vždy pomocou nášho sprievodcu opraviť nefunkčné odkazy na svojej webovej stránke WordPress.

Chyba 12: Zameranie na 1 typ obsahu

Neexistuje univerzálny typ obsahu, ktorý by oslovil každého jedného návštevníka vašej stránky. Neexistuje ani jednoformátové riešenie. Aby vaša webová stránka priťahovala rôzne vrstvy používateľov, vytvorte obsah vo viacerých formátoch. Môžete sa tiež pokúsiť zmeniť blogové príspevky na tweety, infografiky, GIF, prezentácie, videá atď. Využite prístup založený na balíku, aby sa vaše publikum mohlo rozhodnúť, aký typ obsahu chce distribuovať..

Chyba 13: Používanie fotografií

Žiadny web nemôže ísť bez vizuálov. Obrázky sa stali rozhodujúcou súčasťou každého webového projektu. Ako už bolo uvedené vyššie v tomto príspevku, vizuály vám pomôžu efektívnejšie sprostredkovať vaše podnikateľské nápady. Prostredníctvom obrázkov môžete viac osloviť publikum na webe, čím získate lepšiu známosť značky. Ak však zdieľate fotografie na svojich webových stránkach, takmer nikdy nedosiahnete požadovaný účinok.

Skladové obrázky môžu zničiť dôveryhodnosť vášho podnikania. Po pridaní fotografií šťastných usmievajúcich sa tvárí niektorých rodín alebo členov tímu, ktorí nemajú žiadny vzťah k vašej spoločnosti, pošlete svojmu publiku nezmyselný, ba dokonca zlý odkaz. Každý zdieľaný obrázok by mal byť autentický a relevantný. Použite každý obrázok z nejakého dôvodu a tlačte každého zákazníka na konverziu.

Chyba 14: žiadna hierarchia

Je samozrejmé, že všetok obsah, ktorý zdieľate na stránkach svojho webu, by mal byť čitateľný a rýchlo naskenovateľný. Obrázky by mali byť nielen relevantné pre váš obsah, ale mali by byť usporiadané do jasnej hierarchie.

Arvorecer

Ak neodovzdáte stránky svojho webu s jasnými a informatívnymi nadpismi, ľudia nebudú môcť dostať správu, ktorú im chcete na prvý pohľad doručiť. V dôsledku toho sa môžu cítiť trochu zmätení s neprítomnosťou priamej správy.

Chyba 15: Žiadne indikátory dôvery

Je obrovskou chybou neodovzdávať vaše stránky s ukazovateľmi dôveryhodnosti, ako sú recenzie iných zákazníkov alebo sociálne schválenie. Aj keď nahráte stránky svojej webovej stránky s najpísanejšími marketingovými textami, nič nebude mať väčší vplyv na vaše cieľové publikum než na recenzie od vašich existujúcich zákazníkov. Dôležité sú pozitívne aj negatívne recenzie. Tým sa zvýši dôveryhodnosť vášho podnikania, a tým bude pre vašich potenciálnych klientov pohodlnejšie objednať si výrobky alebo služby od vás.

Všetky recenzie zdieľané na stránkach vášho webu by mali byť skutočnými správami od ľudí, ktorí vyskúšali vaše služby. Mali by obsahovať meno osoby, ktorá text zostavila, ako aj jeho fotografiu. Ak máte niečo, z čoho sa môžete chváliť (napríklad hodnotenie predložené svetovo známou osobou), sprístupnite ju aj svojim zákazníkom..

Chyba 16: Písanie iba pre SEO

Keď na svojej stránke pracujete s textami, premýšľajte o ľuďoch, ktorí ju budú čítať. Vaše publikum nie je robot, takže sa starajte o poskytovanie hodnoty každému zákazníkovi, ktorý sa dostane na vašu platformu.

Jednou z najčastejších chýb, ktorú online obchodníci robia, je písanie iba pre vyhľadávače, ktoré napĺňajú svoje texty veľkým počtom kľúčových slov, a tak sa zameriavajú na prilákanie väčšej návštevnosti. To je veľká chyba. Pri písaní pre ľudí zvyšujete svoje šance na zvýšenie organickej premávky a zvýšenie miery konverzie.

Chyba 17: Chýbajúce cieľové cieľové stránky

Keď niekto príde na vaše stránky prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov, očakáva, že nájde zdroj, ktorý je relevantný pre kľúčové slovo, ktoré zadal do vyhľadávacieho panela. Cielená vstupná stránka dokáže túto úlohu zvládnuť lepšie ako čokoľvek iné. Napríklad, ak niekto hľadal jogové kurzy pre deti, ich privedenie na domovskú stránku vášho fitnes klubu bude zlý nápad. Dajte svojim návštevníkom presne to, čo potrebujú. Tým sa znížia miery okamžitých odchodov a súčasne sa zvýši počet konverzií.

Chyba 18: Zlyhanie pri vyhľadávaní recenzií

Ak máte veľkú klientsku základňu a na vašom webe sa mesačne umiestňujú stovky až tisíce predajov, prečo nepožadujete spokojných klientov, aby zanechali prehľad o ich skúsenostiach s prácou so značkou? Vždy, keď je to možné, prepojte klientov, aby návštevníci vašich stránok videli, že recenzie zdieľané na stránkach vašich stránok sú autentické. Okrem toho recenzie generované zákazníkmi poskytujú vyššie hodnotenie vašich stránok vo vyhľadávačoch, pretože sa považujú za jeden z overených zdrojov organickej dopravy..

Chyba 19: Neplatenie sociálnych médií

Toto je jedna z najviac diskutovaných tém medzi špecialistami na online marketing. Zatiaľ čo niektorí trvajú na obrovskej hodnote, ktorú sociálne médiá prinášajú majiteľom firiem, iní tvrdia, že to nie je také nevyhnutné, ako si niektorí môžu myslieť. Bez ohľadu na to, či vám sociálne médiá pomáhajú získať vyššie hodnotenie SEO, stále vám môže pomôcť nasmerovať cielenejšiu návštevnosť na vaše stránky.

Zhromažďujte informácie o svojich klientoch a snažte sa ich osloviť na platformách sociálnych médií. Keď uverejňujete aktualizácie zo svojho inventára a zdieľate ich so svojimi sledovateľmi, je pravdepodobné, že váš odkaz bude nasledovať viac ľudí a dokonca si objednáte nejaké nové vydanie..

Chyba 20: Chýbajúce kontaktné údaje na vašom webe

Koľkokrát ste prišli na webovú stránku, ktorá obsahovala iba kontaktný formulár na kontaktnej stránke? Čo ak máte nejaké otázky týkajúce sa kvality alebo použitia konkrétnej položky? Ako sa môžete dostať k zástupcom spoločnosti osobne? Aby bolo pre vašich zákazníkov pohodlnejšie osloviť vás osobne, pridajte do záhlavia alebo päty vášho webu alebo na vyhradenú stránku s kontaktným formulárom kontaktné údaje. Nezabudnite na doplnenie svojho telefónneho čísla a adresy vášho fyzického umiestnenia. Takýmto spôsobom môžete tiež zvýšiť dôveryhodnosť svojho podnikania v očiach potenciálnych zákazníkov.

Chyba 21: Chýbajúce vyhľadávacie pole

Okrem funkčného hlavného menu by vaša stránka mala obsahovať živé vyhľadávacie pole, ktoré ich presmeruje priamo na požadované informácie. Umiestnite ho na hornú časť stránky spolu s vodorovným panelom s ponukami.

Pre pohodlie používateľov môžete vylepšiť živé vyhľadávanie pomocou funkcie Ajax. Z tohto dôvodu budú ľudia pri písaní žiadosti o hľadanie uvedení do zoznamu navrhovaných výsledkov vyhľadávania. Tým sa výrazne zlepší použiteľnosť vášho webu a ľudia pomôžu nájsť požadované produkty v priebehu niekoľkých sekúnd.

Chyba 22: Použitie príliš veľkého množstva farieb

Farebná schéma vašej stránky by mala byť vyvážená a nemala by obsahovať viac ako 3 farby. Môžu to byť doplnkové farby z farebného kolieska, z ktorých dve sú neutrálne a tretie žiarivejšie, ktoré sa používajú na zvýraznenie najdôležitejších oblastí. Použite výrazné farby na zvýraznenie CTA a nadpisov. Týmto spôsobom bude oko používateľov vedené neúmyselne k najdôležitejším prvkom, čo tiež pomôže zvýšiť mieru konverzie vašich stránok..

Záverečné myšlienky …

Pri práci na dizajne vášho webu WordPress nezabudnite, že existuje jedna vec, ktorá by mala mať spoločné s vašou online marketingovou stratégiou – vytvorte ju tak, aby sa konvertovala. Vyhnite sa vyššie uvedeným 22 najčastejším chybám pri konverzii. Zefektívnite rozloženie svojej webovej stránky s jasne definovanými prízvukmi, správnou farebnou schémou, viditeľnými CTA, čitateľnými nadpismi a menším textom. Vytvorte si svoje stránky a svoju online marketingovú stratégiu s ohľadom na používateľa.

Ak to všetko vezmete do úvahy a použijete ho na svoj webový dizajn, v najkratšom možnom čase uvidíte požadované zvýšenie miery konverzie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map