4 jednoduché kroky na efektívne vytváranie obsahu vo WordPress

Keď je všetko povedané a hotové, obsah je to, čo vedie k úspechu blogu. Nechápte ma zle – dizajn a propagácia sú neoddeliteľnou súčasťou, ale bez obsahu neslúžia nijakému účelu. To je dôvod, prečo väčšina používateľov WordPressu (vývojári a podobne) trávia viac času vytváraním obsahu v WordPress ako čokoľvek iné.


Preto sa oplatí mať efektívny proces na vytváranie obsahu vo WordPress. Ako niekto, kto bloguje na živobytie – každý deň píše na stránkach WordPress viac ako 4 000 slov – som postupom času vyvinul to, čo považujem za metodický a efektívny pracovný postup na tvorbu obsahu. V tomto príspevku ju chcem zdieľať.

Pozostáva zo štyroch krokov, ktoré by ste mali dodržať. Po odstránení zásad a inštalácii potrebných doplnkov by ste mali zistiť, že proces vytvárania obsahu je oveľa rýchlejší a efektívnejší.

Krok 1: Vyčistite svoj pracovný priestor

Nerobte si starosti – nehovorím o vás fyzický Pracovná plocha. Na účely tohto príspevku môže zostať taký chaotický (alebo čistý!) Ako je v súčasnosti.

Mám na mysli váš „virtuálny“ pracovný priestor – t. J. Stránku „Pridať nový príspevok“ WordPress. Pre mnohých z nás je to chaos nedostatočne využívaných funkcií a nepoužitých miniaplikácií. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vyriešiť tento problém.

Pravdepodobne už viete o funkcii „Kuchynský drez“ v textovom editore TinyMCE:

Kuchynský drez

… Ale ak nie, uistite sa, že ste to teraz povolili. Prečo vývojový tím programu WordPress chcieť skryť tieto cenné funkcie formátovania v predvolenom nastavení, je mimo mňa, ale je to tak. Pravdepodobne nebudete tento textový editor z väčšej časti používať (viac o tom neskôr), ale nebude na škodu mať k dispozícii možnosti úprav na poslednú chvíľu atď..

Teraz prejdime k týmto nepoužitým miniaplikáciám – akú hodnotu pre vás majú? Všetko, čo robia, je preplnenie vašej stránky a podľa mojich skúseností je preplnená stránka prekážkou efektívneho písania. Ak sa chcete zbaviť neporiadku, stačí kliknúť na kartu „Možnosti obrazovky“ v pravom hornom rohu stránky a zrušte výber toho, čo nepotrebujete:

Možnosti obrazovky

Nerobte si starosti – vždy sa môžete vrátiť a znova aktivovať widgety, o ktorých sa rozhodnete robiť potrebné. Preto sa oplatí byť agresívny – možno vás prekvapí, čo dokážete urobiť.

Na svojom blogu mám povolené iba nasledujúce predvolené miniaplikácie:

 • Kategórie
 • Tagy
 • výňatok

Potom niekoľko potrebných doplnkov pre doplnky:

Ak sa skutočne cítite horlivo, môžete miniaplikácie trvalo odstrániť (vrátane tých, ktoré nemôžete odstrániť pomocou karty Možnosti obrazovky pomocou tento tutoriál)

Tiež budete chcieť minútu zamiešať tieto miniaplikácie okolo, aby boli na dosah. Teraz to nie je lepšie?

Krok 2: Vyberte svoj nástroj na písanie

Ak stále bojujete s predvoleným textovým editorom TinyMCE, mali by ste vedieť, že existuje ďaleko dostupné lepšie možnosti. Prvý (a najmä môj obľúbený) je predvolená funkcia v jadre WordPress. Hovorím o editore Distraction Free Editor (DFE):

Editor bez rozptylovania

Minimalistické nebo

Nedokážem pochopiť, aké je to zlepšenie oproti štandardnému textovému editoru. Máte oveľa viac nehnuteľností na obrazovky, s ktorými si môžete zahrať a ťažiť z – ako už názov napovedá – z prostredia bez rozptyľovania. Vyskúšaj to; možno vás prekvapí, ako veľmi to uprednostňujete.

Jednou z bežných sťažností týkajúcich sa DFE je, že chýba veľa možností formátovania dostupných v štandardnom textovom editore. Vidím to však ako príležitosť, ako výrazne zlepšiť svoju efektívnosť tým, že sa naučíte početné klávesové skratky, ktoré vám to umožnia písať oveľa rýchlejšie vo WordPress.

Teraz na moju preferovanú metódu. Ak sa cítite mimoriadne dobrodružní, odporúčame vám vyskúšať si Markdown. to je extrémne intuitívny značkovací jazyk – ako HTML (ale oveľa jednoduchšie). Použitím Markdown sa vyhnete dráždivým chybám, ktoré sa vyskytujú v TinyMCE a DFE, a máte úplnú kontrolu nad tvorbou obsahu. Je pozoruhodne ľahké sa naučiť – môžete to milovať.

V závislosti od vašej platformy je moje odporúčanie MarkdownPad (PC) alebo Byword (Mac). Na písanie tohto príspevku momentálne používam funkciu Byword:

Byword pre Mac

Po dokončení písania príspevku v službe Markdown jednoducho skopírujte svoj obsah (ako HTML) a vložte ho do editora HTML WordPress. To je všetko!

Krok 3: Optimalizujte svoje príspevky pre vyhľadávače

V tomto príspevku sa nebudem zaoberať zložitosťou optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) – túto tému som sa v skutočnosti zaoberal nedávno bežnými chybami SEO. však, vyplatí sa, aby ste sa uistili, že ste vhodne vybavení na maximalizáciu SEO vášho príspevku na mieste.

Odporúčam vám nainštalovať nasledujúce dva doplnky:

 1. WordPress SEO od Yoast
 2. Počítadlo názvov príspevkov

Ak ste si prečítali moje vyššie uvedené príspevky SEO, budete vedieť všetko o prvom doplnku – pokiaľ ide o mňa, WordPress SEO od Yoast je nevyhnutnosťou pre akýkoľvek Používateľ WordPress. Pokiaľ ide o počítadlo príspevkov, jedná sa o jednoduchý doplnok, ktorý vám umožní rýchlo zistiť, koľko znakov je názov vášho príspevku:

Počítadlo názvov príspevkov

Keďže Google má sklon skrátiť akýkoľvek názov príspevku, ktorý je dlhší ako 65 znakov, je veľmi užitočný ako referenčný nástroj.

Krok 4: Vytvorte kontrolný zoznam

Po ukončení práce na vytvorení príspevku vám odporúčame vytvoriť si kontrolný zoznam, s ktorým budete pracovať. Pretože mi verte – ak robíš všetky správny veci, budete ich potrebovať, aby ste ich mohli sledovať.

Tu je kópia môjho kontrolného zoznamu:

 1. Vyberte nadpis
 2. Skontrolujte konkurenciu kľúčových slov a podľa potreby upravte nadpis
 3. Článok výskumu a plánu
 4. Pridajte kategóriu a značky
 5. Vyplňte informácie o SEO (kľúčové slovo so zameraním, názov SEO, meta popis)
 6. Napíšte prvý koncept
 7. Upraviť a zdôrazniť kľúčové frázy
 8. Pridajte obrázky a atribúty
 9. korektúry
 10. Prilepiť do WordPress
 11. Vykonajte analýzu stránok (pomocou doplnku SEO WordPress) a podľa potreby upravte článok
 12. Pridajte úryvok
 13. Ukážka a konečné čítanie
 14. publikovať

Na to si treba veľa pamätať, však? Dobrá vec, že ​​mám kontrolný zoznam, ktorý efektívne zvládne celú vec. Implementujte niečo také a budete prekvapení, aké je ľahšie publikovať obsah na WordPress.

Teraz choďte napísať!

Teraz viete všetko ja čo sa týka vytvárania obsahu vo WordPress, tak na čo ešte čakáte? Je čas na implementáciu mojich opatrení a nalomenie sa!

Rád by som vedel, čo si myslíte o mojich metódach. Akékoľvek pripomienky, návrhy a konštruktívna kritika sú vítané!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map