4 opravy bielej obrazovky smrti vo WordPress

Zistili ste niekedy, že sa po otvorení stránky WordPress dívate na prázdnu obrazovku? Len pred chvíľou bolo všetko v poriadku a zrazu sa stránka otočila prázdny! Môže sa tiež stať, že sa stránka WordPress načítava dobre, ale informačný panel nie je. Situácie, ako je táto, ktorú komunita WordPress rád nazýva neslávny Biela obrazovka smrti – a je to jeden z najviac znepokojujúce veci týkajúce sa WordPress.


Ak ste sa s týmto termínom nestretli ešte – potom ste jedným z tých šťastných. Dnes budeme hovoriť o rôznych príznakoch Bielej obrazovky smrti (nazývajme to WSOD) a naučíme sa liek na každú chorobu.

Prvá vec je prvá. WSOD je anomália, ktorá pramení z mnohých rôznych dôvodov. Ak budete mať šťastie, váš konkrétny prípad by spadal pod časté príznaky – pre ktoré sú k dispozícii hotové opravy. Ak však nemôžete určiť príčinu problému, máte radšej odborníka WordPress..

4 dôvody (a riešenia) pre bielu obrazovku smrti WordPress

Dobrou správou však je, že pravdepodobnosť, že sa váš incident WSOD dostane do neznámej kategórie, je pomerne nízka. Príčina WSOD najčastejšie spadá do troch všeobecných kategórií. Tento tutoriál popisuje jednoduché a ľahko sledovateľné kroky na odstránenie každej z príčin bielej obrazovky smrti WordPress.

Dôvod č. 1: Problémy súvisiace s doplnkom

wp-wsod-r2

Nainštalovali ste nový doplnok, aktualizovali ste starý alebo sa pokúsili zmeniť aktívny.

oprava: Vypnite jeden alebo všetky doplnky

Vo väčšine prípadov môže dôjsť ku konfliktu medzi vašou aktuálnou aktívnou témou a doplnkom, ktorý ste práve nainštalovali. V takom prípade môžete daný doplnok jednoducho zakázať a všetko by malo fungovať dobre. Je tu však problém. Ako deaktivujete doplnok, keď nefunguje váš informačný panel WordPress?

Ak už používate WordPress viac ako pol roka, nečítajte nasledujúci riadok. Pokúste sa vymyslieť riešenie. Pomôžem vám – má to niečo spoločné s prístupom k adresáru doplnkov WordPress cez FTP? Máš to? Áno? Kudos! Nie? Žiadny problém – čítajte ďalej, ale sľubujem, že keď si prečítate riešenie, budete mu fackovať čelo! Tu ideme.

Ako zakázať WordPress Plugin cez FTP?

Zakázanie doplnku WordPress cez FTP je skutočne jednoduchá úloha. Predpokladom je, že musíte mať prístup na FTP so správnymi povoleniami do adresára WordPress.

POZNÁMKA: Väčšina poskytovateľov hostingu vám poskytuje prístup na FTP. Ak ste však nainštalovali program WordPress do VPS alebo cloudového servera, existuje šanca, že ste do VPS nenainštalovali FTP server. V takom prípade budete musieť nainštalovať FTP klienta s otvoreným zdrojom, napríklad proftpd alebo vsftp. Existuje niekoľko výukových programov online a odporúčame vám prečítať si príručku, ktorá používa operačný systém vášho servera. Napríklad, ak prevádzkujeme VPS založený na Ubuntu, náš hľadaný výraz by bol „Ako nainštalovať proftpd na Ubuntu“.

Po vymazaní tohto kroku je čas vypnúť doplnok.

  1. Prihláste sa na svoj FTP server pomocou správneho účtu
  2. Prejdite do inštalačného adresára WordPress
  3. Zadajte znak wp_content / plugins zložka
  4. V priečinku s doplnkami nájdete niekoľko priečinkov so známymi názvami. Každá zložka predstavuje doplnok.
  5. Vyhľadajte a vyberte priečinok so správnym názvom doplnku
  6. Premenujte ho na iné, ale rozpoznateľné meno. Napríklad, ak je názov doplnku (t. J. Priečinok) Akismet, potom by ste to mali premenovať na niečo podobné _akismet alebo akismet_disabled.
  7. Môžete si zvoliť ľubovoľné meno. Len sa uistite, že nie je v rozpore s názvom iného doplnku a je neskôr rozpoznateľný.
  8. Premenovanie priečinka natrvalo zakáže doplnok.

Po dokončení týchto krokov spustite prehliadač a skontrolujte, či sa web nenačítava. Ak je problém vyriešený – kudos!

Ako zakázať všetky doplnky WordPress naraz?

Ak chcete zakázať toľko doplnkov, koľko chcete, môžete postupovať podľa vyššie uvedeného postupu. Ak však chcete zakázať všetky doplnky naraz, bude to chvíľu trvať. Existuje oveľa jednoduchší spôsob – premenovať priečinok s doplnkami (na niečo podobné) plugins_old) a vytvorte nový prázdny priečinok s označením plugins. V podstate by sa tým deaktivovali všetky staré doplnky naraz. Môžete presunúť pluginy jeden po druhom z plugins_old priečinok do priečinka plugins, a aktivovať ich jednotlivo.

Keď upravíte konkrétny súbor doplnku, ktorý spôsobil WSOD, jednoducho ho deaktivujte pomocou FTP a web by mal znova fungovať. Vždy je dobré testovať modifikované doplnky na záložnom webe. (Prejdite k záveru riešenia).

Dôvod č. 2: Problémy súvisiace s témou

wp-wsod-r1

Problémy súvisiace s WSOD, ktoré súvisia s témou, majú podobné pôvody.

oprava: Zakážte tému

Pozrime sa na niektoré z najjednoduchších príčin:

Inštalácie nových tém

Inštalácia novej témy by mohla spôsobiť konflikt s existujúcim doplnkom – klasický konflikt medzi témou a doplnkom. V takom prípade musíte jednoducho deaktivovať novo aktivovanú tému a program WordPress by sa automaticky vrátil k svojej predvolenej téme. Uistite sa, že ste neodstránili predvolenú tému ( dvadsať-niečo téma). Ak áno, nahrajte tému do témy priečinok v wp_content.

Ako zakázať tému cez FTP v?

Tento proces je takmer podobný procesu vypínania doplnku, jediným rozdielom je, že musíte otvoriť wp_content / themes priečinok namiesto plugins zložky. Prejdite na stránku témy a premenujte priečinok konkrétnej témy a deaktivujte ho.

Zle kódované témy

Hlavné aktualizácie WordPressu by mnohokrát mohli viesť po zle riekach zle kódované témy. Zle kódovaná a zastaraná téma nemusí pri poslednej aktualizácii programu WordPress fungovať. WPExplorer sa pýši krásnymi kvalitnými motívmi – majú veľa zákazníkov na tému Themeforest (stačí sa pozrieť na ich portfólio) a sú jedným z mála ľudí, ktorých témam dôverujem.

Ak vaša téma prestane fungovať ihneď po aktualizácii WordPress, existuje veľká šanca, že téma je vinníkom. Deaktivujte tému a veci by sa mali vrátiť k normálu.

Úprava témy

WordPress nemá rád buggy kód. Spolieha sa na súbor dobre skonštruovaných objektov kódu, pracujúci v harmónii. Ak je jedna z týchto častí (nezamieňať s objektom OOP), povedzte o téme functions.php súbor, poruchy, potom WordPress nebude fungovať. To vedie k WSOD.

Témy z úložiska WordPress alebo renomovaných vývojárov sa zvyčajne dôkladne testujú proti takýmto chybám. Téma hneď po vybalení z krabice by nemala funkčný súbor function.php. Ak pri inštalácii takej témy získate WSOD, je to pravdepodobne konflikt medzi tematikou doplnkov.

Keď upravíte alebo aktualizujete tému, mohlo by to viesť k nesprávnemu kódu, ktorý by nás priviedol k jadru problému, t. J. WSOD. Aby ste to mohli opraviť, môžete nahradiť upravený súbor starou kópiou (predpokladám, že ste urobili zálohu). V ostatných prípadoch môžete nahrať pôvodné súbory tém.

Dôvod č. 3: Prekročenie limitu pamäte

wp-wsod-r3

Táto situácia je klasickým ukazovateľom toho, že ste prerástli svojho súčasného poskytovateľa hostingu. Množstvo prevádzky na vašom webe vyžaduje viac zdrojov – ktoré váš súčasný hostiteľ nemôže poskytnúť. Je čas na aktualizáciu. To je dobrá správa – vaše stránky rastú

oprava: Zvýšte svoj limit pamäte

Môžete skúsiť zvýšiť limit pamäte PHP úpravou wp-config.php file. Stačí pridať nasledujúci riadok:

define ('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

Na zdieľaných počítačoch by mal byť dostatočný limit pamäte 64 MB. Ak problém pretrváva, obráťte sa na svojho poskytovateľa hostingu.

Lacné Web Hosts

Tento problém sa vyskytuje aj v lacných webhostingoch, ktoré obetujú kvalitu. Aby sa dosiahol zisk, títo hostitelia sa kŕmia v čo najväčšom počte zákazníkov na jednom serveri. V dôsledku toho sa výrazne zníži množstvo prostriedkov (napríklad RAM) na klienta. To vedie k WSOD. Ak teda plánujete hosťovanie rozpočtu, ktorý už vám nedovolí zvýšiť limit pamäte, budete musieť svoj plán upgradovať..

Dôvod č. 4: Neznáme príčiny

wp-wsod-r4-neznáme príčiny

Niekedy nie je možné úplne určiť príčinu WSOD, čo nás vedie k náprave. V časoch, ako sú tieto, budete musieť určiť zdroj problému.

oprava: Povolí režim WP_DEBUG

Jednoducho pridajte nasledujúce riadky do dolnej časti okna wp-config.php file:

error_reporting (E_ALL);
ini_set ('display_errors', 1);
define ('WP_DEBUG', true);

Toto povie WordPress, aby zobrazil všetky chyby, ktoré sa vyskytnú na výstupnej obrazovke. Tieto informácie môžete použiť na určenie príčiny WSOD.

záver

Biela obrazovka smrti je jedným z tých nevyhnutných problémov, ktorým musí čeliť každý používateľ WordPress. Samozrejme, ak používate WordPress.com, potom nikdy nebude taký problém, ale prichádza s vlastným obmedzením.

riadený hosting wordpress

Ak si chcete pohodlie nemusieť robiť starosti s takýmito problémami s hostingom, existuje oprava – Spravovaný hosting WordPress. Spravovaní poskytovatelia hostenia WordPress sa špecializujú na problémy súvisiace s WordPress a WordPress. My vo WPExplorer používame WPEngine a sme s ním veľmi spokojní – stačí sa pozrieť na rýchlosť načítania našich stránok. ��

Ak to váš rozpočet dovolí a vy chcete, aby sa vám nevyskytovali všetky problémy súvisiace s hosťovaním, potom sa vám bude páčiť spravovanie hostingu z chrámu WPEngine alebo Media alebo od jedného alebo iných odporúčaných poskytovateľov hostingu.. Ako vždy, radi by sme počuli vaše myšlienky! Aký je váš príbeh WSOD?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me