4 tipy na zlepšenie používateľskej skúsenosti s vylepšením webovej stránky WordPress

Pokiaľ ide o vytváranie populárnych (a výnosných) webových stránok, mali by ste sa primárne zamerať vždy byť na užívateľskej skúsenosti.


že mali by je samozrejmé, a napriek tomu sa zdá, že toľko správcov ignoruje to, čo považujem za zlaté pravidlo tvorby webových stránok. S najväčšou úctou, ak svojich používateľov nedávate na prvé miesto, ste blázni.

A to ma vedie k téme tohto príspevku: k nespočetným spôsobom, ako môžete vylepšiť používateľské prostredie na svojej webovej stránke WordPress. Budem sa venovať niektorým konkrétnym častým chybám, ktoré urobili mnohí webmasteri (a najmä používatelia WordPressu) a ukážem vám, čo vy mali by robíte s cieľom povzbudiť ľudí, aby sa na vaše stránky vracali znova a znova.

Základy

Najprv si povedzme o troch veciach, ktoré musíte napraviť, aby ste si vytvorili krásny dojem používateľa:

 1. dizajn
 2. Použiteľnosť
 3. obsah

Ak máte nádherne vyzerajúci web, ktorý sa ľahko naviguje a obsahuje skvelý obsah, ste zlatí. Všetko, čo musíte urobiť potom sa zameriava na hviezdnu marketingovú kampaň (ale to je iná téma inokedy). Zoznam uvedených troch požiadaviek je síce dosť jednoduchý, ale ich vykonávanie v praxi je celkom iný príbeh.

Nasledujúce užitočné tipy sa zameriavajú na dizajn, použiteľnosť a obsah. Ak z tohto príspevku neberiete nič iné, uvedomte si, že by ste sa mali sústrediť vždy venovať sa týmto trom veciam, pokiaľ ide o navrhovanie, údržbu, optimalizáciu a aktualizáciu vašich webových stránok WordPress.

Dobre – poďme na to!

1. Urobte svoj dizajn čistým a jednoduchým

Zlí webdizajnéri sa často viac zaujímajú o vytváranie niečoho, čo je skôr ako funkčné. Klam tohto prístupu je hlboký – návštevník takmer vždy uprednostňuje funkciu pred formou. Pri navrhovaní webových stránok by ste sa mali vždy vrátiť k hlavnej otázke: „Zmätia moje stránky návštevníkov?“

Unikátny a zaujímavý dizajn môže získať ceny, ale vo svojej podstate sú zvyčajne použiteľnou nočnou morou. Prečo? Pretože ľudia Páči sa mi to predvídateľnosť. Očakávajú, že na určitých miestach uvidia určité prvky, a keď nie, zmätení a frustrovaní. Potom odchádzajú.

Pri štandardnom rozložení blogu nie je nič zlé (hlavička, za ktorým nasleduje hlavný obsah a bočný panel, za ktorým nasleduje päta). A v skutočnosti existuje veľa, čo môžete urobiť so štandardnými rozloženiami, aby boli nápadné. Think Traffic je jedným z mojich obľúbených príkladov:

Premýšľajte o premávke

Dizajn s plnou šírkou s výraznými farbami a krásnou typografiou. Čisté a jednoduché, ale nápadné a krásne. Predstavuje veľkú rovnováhu medzi formou a funkciou. Presne to by ste mali hľadať.

2. Uľahčite a zrozumiteľnú navigáciu

Prechod na vašu stránku by mal byť pre koncového používateľa úplne bez námahy. Mali by byť vybavené jedným alebo viacerými navigačnými prvkami, ktoré uľahčujú hľadanie toho, čo hľadajú. Odporúčam jedno alebo viac z nasledovného:

 • Navigačná lišta (prakticky nevyhnutná)
 • Zoznam kategórií na vašom bočnom paneli
 • Vyhľadávacie pole na bočnom paneli
 • Stránka archívu
 • strúhanka

Použite výkonnú vlastnú ponuku WordPress (Vzhľad> Ponuky na bočnom paneli) usporiadať a pomenovať kľúčové stránky, rovnako ako to robí Pat Inteligentný pasívny príjem:

Inteligentný pasívny príjem

Na vyhľadávanie odporúčam bezplatný doplnok Relevanssi. Pokiaľ ide o stránku archívov, navrhujem, aby ste vo svojom blogu dodržiavali formát, ktorý ponechám na pozadí:

Opúšťať prácu za sebou

Používateľovi dávam možnosť prezerať svoje stránky podľa dátumu, kategórie a značky. Prezentácia možností, ako je táto, je, samozrejme, užitočná iba pre koncového používateľa, ak svoj obsah kategorizujete a označíte efektívne.

Strúhanka je konečne skvelým spôsobom, ako návštevníci zistiť, kde sa nachádzajú na vašom webe, a okamžite nájsť ložiská. Vo svojom blogu P90X Journal používam strúhanku na drobné:

P90X Journal

Integrácia strúhanky do vašich stránok je jednoduchá – stačí použiť funkciu Vnútorné odkazy WordPress SEO od Yoast (môj obľúbený doplnok SEO na diaľku).

Spoločnou témou prebiehajúcou vo vyššie uvedených príkladoch je ľahká navigácia. Mnoho ľudí opustí webové stránky po tom, čo videli iba jednu stránku. Vašou úlohou je poskytnúť im ľahkú možnosť pokračovať v prieskume. Pomôže vám to efektívna navigácia.

3. Dajte im miesto na štart

Ak nemáte príspevok, ktorý je veľmi vírusový (a dokonca aj vtedy), pravdepodobne zistíte, že vaša domovská stránka je zďaleka najnavštevovanejšia stránka na vašom webe. Dôvod je dvojaký:

 • Je to očividný vstupný bod a bude naň odkazované z iných stránok častejšie ako na ktorejkoľvek inej stránke.
 • Je zrejmé, že ďalším krokom je, aby ľudia klikli, keď prvýkrát navštívia váš web akýkoľvek strana.

Z tohto dôvodu môžete výrazne zvýšiť používateľskú skúsenosť tým, že novým návštevníkom poskytnete pomocnú ruku v súvislosti s demonštráciou toho, ako im môže vaše stránky prospieť. Odporúčam to urobiť dvoma spôsobmi.

Prvým z nich je box funkcií. Malo by sa to zobrazovať viditeľne v hornej časti stránky a poskytnúť návštevníkovi okamžitú predstavu o tom, čo ponúkate. Môže tiež slúžiť ako vysokoúčinná forma prihlásenia, ako to robí Derek Halpern Sociálne spúšťače:

Sociálne spúšťače

Vďaka dobre zostavenému rámčeku na mieste nebude žiadny návštevník zmätený, čo vaše stránky môžu ponúknuť. V porovnaní s lineárnou domovskou stránkou, ktorá obsahuje iba najnovšie príspevky v blogu a podobné prvky, je to obrovské zlepšenie, pokiaľ ide o používateľskú skúsenosť..

Druhá vec, ktorú by som odporučil, je stránka Start Here. Účel tejto stránky je jednoduchý – jasne načrtnúť výhody vášho webu a dať ľuďom ďalšie kroky na dosiahnutie pokroku. Pri odchode z práce používam stránku Start Here:

Nechajte prácu za sebou

Podobne ako v poli s funkciami, môžete aj na stránke Začať tu dosiahnuť dvojitý efekt whammy: získajte viac ľudí na svojom blogu a pošlite ich na stránky na vašom webe, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou povedú ku konverzii alebo predaju.

4. Nechajte svoj obsah vyzerať dobre

Nás webový folk je pekne nestabilná partia – často si ceníme obsah, keď vyzerá lepšie. Osobne som si uvedomil jeho účinky len nedávno, keď bol môj starý článok publikovaný v časopise iOS. Vyzeralo to takto:

Odchádzanie z práce za príspevok

Do tohto:

Článok v časopise

Cítil som sa nútený znovu si prečítať článok, ktorý som napísal čisto na základe toho, že bol pozrel zaujímavejšie.

Existujú dva spôsoby, ako môžete pre používateľov urobiť pútavejší obsah (okrem skutočného písania lepšieho obsahu):

 1. Dizajn, typografia atď.
 2. formátovanie

WPExplorer je skvelým príkladom toho, ako možno typografiu použiť na zabezpečenie rozmanitosti a záujmu o obyčajný text, s oranžovými hlavičkami a ľahko čitateľným bezpatkovým písmom. Pokiaľ ide o formátovanie, záleží to len na vás. Zvážte nasledujúce:

 • Krátke slová, krátke vety a krátke odseky: uľahčujú čitateľovi.
 • Podnadpisy: Používajte ich slobodne a urobte ich popisnými.
 • Tučné: zvýraznenie kľúčových pasáží.
 • Kurzíva: zdôraznite určité slová.
 • Obrázky: používajte voľne a pridajte farbu a rozmanitosť.
 • Ďalšie grafické prvky: použite zoznamy, tabuľky, blokové úvodzovky a čokoľvek iné, čo k vášmu obsahu pridá trochu korenia.

Vytváranie pôsobivého obsahu sa netýka iba samotného obsahu – je to o tom, ako tento obsah prezentujete a ako ho vytvoríte pripadať presvedčivejšie.

Čo ďalej?

Ak vyššie uvedené koncepty pribijete, budete na dobrej ceste k dôkladnej pútavej webovej stránke. Ale aj keď som už vyššie uviedol, čo považujem za najdôležitejšie dôvody pre pozitívny dojem používateľa, existuje veľké množstvo vecí, ktoré mám nie pokrytý.

S ohľadom na to by som rád prečítal vaše návrhy v časti Poznámky nižšie. Aké ďalšie opatrenia by podľa vás mali správcovia webových stránok prijať, aby svojim návštevníkom poskytli čo najlepší používateľský zážitok? Daj mi vedieť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map