5 Bežné problémy programu WordPress po spustení

5 Bežné problémy programu WordPress po spustení

Spustenie nového webu WordPress je vzrušujúce a naplňujúce, a ak sme úprimní, viac než trochu stresujúce. Dokonca aj so ľahko kontrolovateľným kontrolným zoznamom pred spustením webovej stránky. Práca však ešte neskončila.


Aj keď máte kvalitný proces kontroly kvality, pred spustením novej webovej stránky existuje niekoľko problémov, ktoré je ťažké odhaliť. Nižšie je uvedených 5 najbežnejších problémov, ktoré sa vyskytnú na webových stránkach WordPress po spustení stránky, a tipy, ako ich rýchlo vyriešiť.

1. Spamové príspevky na kontaktných formulároch

12 najlepších anti-spamových doplnkov pre WordPress 2019

Je ťažké určiť, aká úroveň ochrany pred spamom je potrebná pred tým, ako sa webový server uvedie do činnosti. Spam – nechcený alebo priamo škodlivý – je v súčasnosti na webe taký rozšírený, že je ťažké sa mu úplne vyhnúť a je veľmi bežné, že majiteľ webových stránok bude zaplavený odoslaním spamového formulára krátko po jeho spustení..

Existujú 2 bežné spôsoby, ako bojovať proti robotom: včely a včely. Honeypots odkazuje na metódu pridania poľa do formulára, ktorý je skrytý pre používateľov, ale roboti vyplnia. Pre weby WordPress existuje veľa populárnych doplnkov pre formuláre, ako sú gravitačné formuláre a kontaktný formulár 7, ktoré ponúkajú jednoduché kroky na povolenie včiel.

Ďalšou možnosťou je pridať captcha do formulára, ktorý vyžaduje, aby užívateľ vyplnil malú hádanku, aby dokázal, že nie je robot. Možnosti Captcha sa v priebehu rokov a rokov zlepšili Google recaptcha teraz ponúka neviditeľné captcha s rôznymi nastaveniami. Niektoré webové stránky môžu na zníženie veľkého množstva príspevkov vyžadovať honeypoty aj captcha (našťastie je k dispozícii množstvo anti-spamových doplnkov).

2. Pomalý výkon v dôsledku konfigurácie hostingu

Najlepšie hosting WordPress pre vaše webové stránky

Výkon bol kritickým zameraním na všetky stránky WordPress od chvíle, keď sa rýchlosť mobilnej stránky stala spoločnosťou Google hodnotiaci faktor v roku 2018. Nízka doba načítania stránky a prestoje môžu mať ďalekosiahle negatívne dopady na novú webovú stránku, ale existuje niekoľko krokov na zmiernenie potenciálneho poškodenia..

Začnite spustením predbežných testov rýchlosti a výkonu redizajn webovej stránky na produkčnom serveri. Tieto počiatočné testy môžu vyriešiť akékoľvek budúce problémy, ale testy po spustení poskytnú najpresnejšie výsledky, najmä pokiaľ ide o webové stránky s vysokou návštevnosťou..

Ak vidíte pomalé časy načítania stránky, najskôr vyhodnotte konfiguráciu hostenia. Je web na zdieľanom serveri s obmedzenými zdrojmi? Dokáže server zvládnuť objem prenosu?

Keďže väčšina webových dizajnérov a vývojárov dodržiava osvedčené postupy optimalizácie obrázkov, optimalizáciu obrázkov zvyčajne nenájdete ako vinníka s najvyššou výkonnosťou na novom webe..

Väčšina testov výkonnosti skracuje čas odozvy servera a táto metrika môže pomôcť určiť, či potrebujete zmeniť nastavenia alebo služby hostingu. Okrem výkonu môžete vyskúšať aj monitorovací systém prevádzkyschopnosti počas prvých 30 dní po spustení.

3. Chyby indexovania pomocou Konzoly Google Search Console

Prehľad pokrytia indexu konzoly Google Search Console

Problémy s indexovaním sa často vyskytujú u nových webových stránok, najmä pre webové stránky s významnými zmenami v štruktúre adries URL a početnými presmerovaniami. Google Search Console je vynikajúci nástroj na nájdenie chýb indexovania.

V konzole Google Search Console skontrolujte Správa o pokrytí indexu a pozrite si časť venovanú riešeniu problémov. Uvádzame niektoré z najčastejších chybových hlásení, ktoré sa môžu vyskytnúť po spustení novej webovej stránky:

  • Stránky sú blokované súborom robots.txt
  • Stránka nemá index
  • Stránka má problém s indexovým prehľadávaním
  • Zadaná adresa URL je mäkká 404
  • Zadaná adresa URL je 404

V prípade akýchkoľvek chýb súvisiacich s nastavením súboru robots.txt alebo bez nastavenia indexu vždy dvakrát skontrolujte, či všeobecné nastavenie čítania na webe WordPress pre „odrádzanie vyhľadávacích nástrojov od indexovania tohto webu“ nebolo po spustení začiarknuté. Môže to byť jednoduchá, ale významná chyba novej webovej stránky.

V prípade konkrétnych adries URL stránok, ktoré nie sú označené indexom, musíte skontrolovať nastavenia webových stránok a to, či určité stránky nemusia zostať indexom alebo byť upravené. Problém prehľadávania v prehľade Pokrytie indexu môže byť ťažšie vyriešiť. Nástroj na kontrolu adries URL v Konzole Google Search Console je najlepším spôsobom, ako zhromaždiť viac údajov o tom, čo môže spôsobiť problém.

Ak sa zistí 404 chýb, je nevyhnutné ich riešiť čo najskôr. Početné chyby 404 môžu poškodiť existujúce rebríčky webových stránok. Okrem týchto bežných chybových hlásení môže služba Google Search Console odhaliť ďalšie údaje, ako napríklad chyby v mobilite a kontroly výkonnosti, ktoré môžu byť užitočné pri hodnotení po spustení..

4. Nesprávny odporúčaný obrázok na zdieľanie v sociálnych sieťach

Ako vytvoriť obrázky zdieľateľného obsahu pre sociálne médiá

Spustenie nového webu je úžasná marketingová príležitosť a samozrejme by ste sa chceli podeliť o krásne nové stránky na sociálnych sieťach a rôznych marketingových kanáloch..

Predtým, ako vy alebo ktokoľvek stlačí tlačidlo zdieľania, skontrolujte hlavný obrázok domovskej stránky. Otestujte zdieľanie webovej adresy webových stránok na platforme sociálnych médií a zistite, čo sa pre webovú adresu zobrazuje.

Ak ste neskúmali nastavenia zdieľania v sociálnych sieťach, je veľmi bežné, že platforma, ako je Facebook, stiahne náhodný obrázok z domovskej stránky a váš vzrušujúci príspevok zmení na neuspokojivý náhľad nového webu..

Existuje niekoľko spôsobov, ako upraviť tieto nastavenia. Facebook a niekoľko platforiem používa otvorený grafový protokol. Môžete použiť Ladenie grafu na Facebooku nástroj na zobrazenie aktuálnych informácií, ktoré platforma používa pri zdieľaní adresy URL domovskej stránky. Po úprave protokolu otvoreného grafu na svojej domovskej stránke môžete pomocou nástroja na ladenie vymazať vyrovnávaciu pamäť Facebook pre adresu URL.

Váš SEO je ďalším užitočným nástrojom na nastavenie zdieľania v sociálnych sieťach. Bezplatný doplnok obsahuje sekciu sociálnych médií pre Facebook a Twitter. Keďže ide o 2 z hlavných platforiem sociálnych médií, stanovenie nastavení týchto platforiem často zaistí, že webová stránka bude vyzerať skvele, keď bude zdieľaná s ostatnými. Alebo môžete použiť tieto tipy na vytvorenie zdieľateľných obrázkov pre sociálne médiá (ručne alebo pomocou doplnku).

5. Chýbajúce alebo nesprávne kódy sledovania

Ako nastaviť Správcu značiek Google pre WordPress

Väčšina analytických platforiem a reklamných kampaní sa pri zhromažďovaní údajov na vašom webe spolieha na sledovacie kódy. Pri redizajne existujúcej webovej stránky si možno neuvedomujete ani nezabudnete, že tieto sledovacie kódy boli nastavené v minulosti a možno ich zabudnete presunúť na novú webovú stránku..

Možno ste zamestnávali niekoľko marketingových kampaní, ktoré sa zhodujú so spustením novej stránky. Nesprávne sledovacie kódy alebo zabudnutie ich pridať môže spôsobiť niekoľko problémov vrátane veľkého výpadku pri zhromažďovaní údajov hneď, ako to budete najviac potrebovať..

Ak na správu všetkých sledovaní používate Správca značiek Google, často máte na webe kód značky Google a všetky ďalšie sledovacie kódy v správcovi značiek. Ak vám však na novom webe chýba hlavný kód Správcu značiek Google, mohlo by to viesť k strate údajov na mnohých platformách sledovania..

Ako položka po kontrolnom zozname po uvedení na trh sa ihneď po spustení a potom o 30 dní neskôr pozrite na akýkoľvek analytický alebo sledovací softvér, ako je napríklad Google Analytics. Vyhľadajte nezrovnalosti a poklesy údajov. Väčšina kódov sledovania sa pridá do hlavičky webových stránok, takže môžete tiež skontrolovať kódy hlavičiek všetkých existujúcich alebo chýbajúcich kódov..

Vyhnite sa problémom so spustením po spustení

A máte to: 5 úloh kontroly kvality po spustení, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa čo najmenším problémom po spustení.

Spúšťanie webu je koniec koncov obrovským úspechom a nepochybne by ste radšej mali radšej hladkú plavbu, než aby ste sa potýkali s problémami, ktorým sa dá vyhnúť..

Stretli ste sa po spustení stránky s ďalšími problémami? Alebo máte ďalšie tipy po spustení, ktoré by ste chceli zdieľať? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me