5 dôvodov, prečo sa váš web WordPress nenachádza v službe Google

5 dôvodov, prečo webový server WordPress nie je v službe Google vysoko hodnotený

Nastavili ste svoj web WordPress a prečítali si veľa článkov o optimalizácii vyhľadávacieho nástroja. Cítite sa celkom dobre, kde sa nachádza váš web, a preto ho oficiálne spustíte. Teraz musíte len počkať, kým Google indexuje váš web a zistí, kde sa váš web zaraďuje … ale prečo stále zistíte, že váš web WordPress nie je v Google hodnotený?!


Možno je to už nejaký čas – možno niekoľko mesiacov, možno rok alebo viac – a stále sa nemôžete dostať okolo tretej stránky. Čo robíš zle? Existujú dobré a zlé správy. Dobrou správou je, že vaše nízke hodnotenie je pravdepodobne spôsobené problémom, ktorý sa dá ľahko zmeniť. A zlé správy? Musíte len dať viac času, aby ste zistili, či oprava pomôže vášmu poradiu.

Tu je niekoľko najčastejších dôvodov, prečo sa váš web WordPress v službe Google nenachádza v hodnotení.

1. Vaša stránka WordPress má slabý obsah

1. Vaša stránka WordPress má slabý obsah

Pre Google sú obsah a odkazy jeho dva najdôležitejšie faktory hodnotenia. Takže ak nemáte dobrý obsah, vaša stránka WordPress nemá veľkú šancu na hodnotenie. Existuje veľa prvkov, ktoré idú do vytváranie „dobrého“ obsahu. Ak chcete, aby bol váš obsah čo najlepší, použite ako kontrolný zoznam nasledujúce položky:

 • informatívny – Váš obsah by mal čitateľovi zanechať pocit, že sa niečo naučili a že jeho čas nebol premárnený.
 • Gramaticky správne – Dodržiavajte správnu angličtinu tak, že budete pamätať na problémy ako preklepy, fragmentárne vety, interpunkcia a ďalšie.
 • zdĺhavý – Obsah by mal mať minimálne 400 slov, ale najvýkonnejší písomný obsah je 1 000 alebo viac slov.
 • sviežosť – Aký starý je váš obsah? Aktualizujete svoj blog často novým obsahom? Nikdy neaktualizujete svoje stránky novým obsahom, je to problém, ktorý môže ovplyvniť vaše hodnotenie. Snažte sa niečo aktualizovať aspoň raz mesačne,
  a pokiaľ možno týždenne.

Poskytovaním čerstvého a kvalitného obsahu každý týždeň sa nemusíte báť, že nebudete hodnotiť jeden z najdôležitejších faktorov spoločnosti Google..

2. Zmenili ste svoje Permalinky

2. Zmenili ste svoje Permalinky

Trvalý odkaz znamená trvalý odkaz na stránku na vašom webe alebo blogu. Chcete, aby boli tieto informácie popisné a čo najčastejšie zahŕňali kľúčové slovo, na ktoré je stránka alebo príspevok zacielené.

Ak majú vaše permalinky ďalšie bity ako „? P = 3282949“ alebo ak sú príliš dlhé alebo obsahujú stop slová (napr. „A“, „podľa“ alebo „robiť“), je potrebné ich zmeniť tak, aby boli viac ľudské a strojovo čitateľné. Ak to však urobíte nesprávne, Google stratí prehľad o týchto stránkach a stratíte hodnosť.

Ak v určitom okamihu potrebujete zmeniť svoje permalinky, tu je návod, ako môžete zmeniť permalinky bez toho, aby ste obetovali svoje hodnotenie.

3. Stránka nie je mobilná

3. Stránka nie je mobilná

Cez polovicu návštevnosti webových stránok sa generuje prostredníctvom mobilných telefónov. Weboví dizajnéri majú problém urobiť jednu webovú stránku tak, aby potešila viac prehliadačov na rôznych zariadeniach – preto mnohí spôsobujú, že webové stránky „reagujú“.

„Responzívna“ webová stránka sa prispôsobí formátu, ktorý je užívateľsky príjemný pre konkrétne zariadenie. Webové stránky, ktoré nie sú užívateľsky prívetivé, dostane spoločnosť Google počas vyhľadávacích dopytov založených na mobilných zariadeniach. Spoločnosť Google sa zaoberá propagáciou webových stránok s vynikajúcou používateľskou skúsenosťou.

Na kontrolu svojich webových stránok použite Google Testovací nástroj priateľský k mobilným zariadeniam. Povie vám, či je váš web vhodný pre mobilné zariadenia a upozorní vás na akékoľvek problémy (napríklad na čiastočné načítanie stránok), aby ste vedeli, čo máte napraviť. A ak zistíte, že váš súčasný dizajn WordPress nie je optimálny pre vašich mobilných čitateľov, zvážte prechod na jednu z najlepších obchodných tém WordPress – ktoré všetky reagujú na väčšine zariadení úplne na mieru.

4. Váš web nie je viditeľný pre vyhľadávače

4. Váš web nie je viditeľný pre vyhľadávače

Ak váš web WordPress na Google nie je hodnotený a práve začínate s WordPress, možno nebudete oboznámení s mnohými možnosťami prispôsobenia nastavení svojho webu. Je možné, že ste niečo zmenili bez toho, aby ste si uvedomili, ako by to bolo ovplyvniť optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja.

Prihláste sa do svojho hlavného panela WordPress a prejdite na Nastavenia> Nastavenia čítania a prejdite nadol na položku Viditeľnosť stránok. Mala by sa vybrať možnosť „Povoliť vyhľadávacím nástrojom indexovať tento web“.

Skontrolujte, či nie je zaškrtnutá voľba Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja

Ak si to nie je vyberte, vyberte ho a potom Googlu nechajte nejaký čas indexovať vaše stránky a zistiť, či sa hodnotenie stránok zlepšilo.

Ak si to je Ak je vybratá možnosť, možno budete musieť počkať trochu dlhšie alebo sa môžete stretnúť s iným problémom.

5. Nie ste to vy, to sú vaše kľúčové slová

5. Nie ste to vy, to sú vaše kľúčové slová

Kľúčové slová sú dôležité pre optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja a pomoc pri hodnotení vašej stránky, ale ak sa použijú nesprávne, môžu v skutočnosti spôsobiť viac škody ako úžitku. Uvádzame tri najlepšie postupy, ktoré je potrebné mať na pamäti:

 • Nevkladajte kľúčové slová – Vyplnenie kľúčových slov zahŕňa vyplnenie odsekov kľúčovými slovami, ktoré sa snažíte zacieliť. Obsah s kľúčovým slovom číta zle a neprirodzene. Chcete používať kľúčové slová, ale spôsobom, ktorý je prirodzený na čítanie a zvyšovanie vašich myšlienok a bodov v celom diele.
 • Použite kľúčové slová s dlhým chvostomKľúčové slová s dlhým chvostom sú tri alebo štyri (možno aj viac) slová a sú špecifickejšie pre to, čo kupujúci chce. Hodnotenie týchto kľúčových slov je jednoduchšie. Navyše zákazníci, ktorí používajú tieto kľúčové slová, budú pravdepodobne ďalej v nákupnom cykle, pretože presne vedia, čo chcú.
 • Nepokúšajte sa hodnotiť príliš konkurenčné kľúčové slová so slabým webom – Ak sa pokúšate hodnotiť iba kľúčové slová s vysokou mierou konkurencie, pravdepodobne prídete na iné webové stránky. Preto je najlepšie začať zacieľovať na kľúčové slová s nízkou alebo strednou konkurencieschopnosťou. Keď ich začnete hodnotiť, môžete sa pozrieť na kľúčové slová s väčšou konkurenciou. Nezabudnite urobiť prvý prieskum!

Ak chcete trochu pomôcť s používaním kľúčového slova, zvážte použitie doplnku. Skvelá voľba je Váš SEO, ktorá obsahuje možnosť „kľúčové slovo so zameraním“. Po nastavení kľúčového slova, na ktoré sa chcete zamerať, budete môcť analyzovať hustotu kľúčových slov, použitie v nadpisoch, ak je kľúčové slovo vo vašej adrese URL atď. Navyše, ak prejdete na verziu SEO Premium, môžete zacieliť až na 5 kľúčové slová na stránke, čo ešte viac uľahčuje optimalizáciu.

Práca smerom k vyššiemu rebríčku

Tieto informácie použite na vykonanie audit na vašom webe a zistite, či nevedomky sabotujete hodnotenie svojich webových stránok. Niektoré môžu byť „jednoduchšie“ alebo „rýchlejšie“ opravy ako iné, ale všetko pomôže. Nezabudnite, že pre ktorúkoľvek z nich budete musieť spoločnosti Google nejaký čas (premýšľať o niekoľko týždňov) na úpravu poradia.

Máte tipy na pridanie? Alebo otázku týkajúcu sa jedného z dôvodov, pre ktoré sme sa zaoberali dôvodom, prečo vaše webové stránky WordPress nie sú hodnotené v Google, o ktorom sme hovorili? Zanechajte poznámku v sekcii komentárov a začnite konverzáciu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map