5 hlavných výhod používania CDN pre vaše webové stránky WordPress

Viac ľudí sa teraz rozhoduje hostiť zdroje svojich webových stránok v sieti na doručovanie obsahu (CDN) z mnohých dôvodov. Aj keď existuje veľa výhod používania CDN, áno vy Potrebujete to? V tomto článku sa budem zaoberať hlavnými výhodami používania CDN na webových stránkach WordPress. Stručne budem diskutovať o tom, ako funguje CDN a prečo nemusí nevyhnutne vyhovovať každej webovej stránke. Najprv je však dôležité pochopiť, čo je to CDN a ako to funguje, aby ste ocenili výhody.


Čo je to?

wordpress-cdn

CDN je v podstate systém vzájomne prepojených vyrovnávacích serverov, ktoré ukladajú štrukturálne komponenty webovej stránky – zvyčajne prostriedky, ako sú súbory JavaScript a CSS -, ako aj statický obsah, ako sú obrázky. Servery sú distribuované po celom svete a slúžia zdrojom webových stránok v závislosti od geografickej polohy používateľa. Jedna dobre známa spoločnosť CDN, CloudFlare, využíva 180 dátových centier po celom svete na urýchlenie doručovania obsahu vašim používateľom.

CDN v podstate poskytuje alternatívne servery na sťahovanie uložených zdrojov webovej stránky. Keď používateľ požiada o prístup k stránke na vašom webe, prostriedky uložené na CDN doručí server najbližšie k jeho geografickej polohe. To znamená, že obsah, ktorý obsluhuje CDN, vždy prejde najkratšiu vzdialenosť, aby sa dostal k používateľovi, a to je miesto, kde CDN získa najväčšiu výhodu.

Výhody CDN

Používanie CDN má mnoho výhod vrátane:

1. Zvýšená rýchlosť

Ako sme videli zo stručného opisu fungovania CDN, vyššia rýchlosť je pravdepodobne najlepšou výhodou použitia CDN pre vaše webové stránky WordPress. CDN poskytuje statický obsah zo serverového uzla, ktorý je najbližšie k požadujúcemu užívateľovi. Vďaka zvýšenej rýchlosti môžete očakávať mierne zlepšenie používateľskej skúsenosti.

Keďže veľká časť času načítania webovej stránky vyžaduje prístup a sťahovanie statických komponentov a prostriedkov, ako sú obrázky, skripty a zoznamy štýlov, ľahko pochopíte, prečo je CDN kľúčovým faktorom zvyšujúcim výkonnosť vášho webu..

To však neznamená, že použitie siete CDN mágie urýchli načítanie vašich webových stránok. Napríklad, ak má váš web kód chyby, služba CDN nemusí nahradiť nasledujúcu stratu výkonu. Výkon vašej webovej stránky okrem iného závisí okrem iného od konfigurácie servera a schopností vášho hostiteľa.

Pointa je, že CDN zrýchľuje načítanie niektorých zdrojov vašej stránky, čím sa zvyšuje rýchlosť načítania stránky o určité rozpätie a pre niektorých ľudí je táto výhoda sama o sebe stojí za dodatočnú cenu použitia jednej.

2. Vylepšená doba prevádzky webových stránok

CDN znižuje zaťaženie vášho hostiteľa, čo vedie k konštantným rýchlostiam. V typickom scenári hostenia, v ktorom sú všetky zdroje vašich stránok umiestnené na vašom hlavnom zdieľanom alebo súkromnom serveri, môžete počas vysokých období prevádzky zaznamenať nekonzistentné rýchlosti alebo úplné zlyhanie. V zásade sa veci spomaľujú a niekedy sa môžu počas dopravných špičiek v dôsledku zvýšeného zaťaženia úplne zrútiť.

S CDN sú dopravné špičky plynulo spracovávané, pretože sieť je optimalizovaná na zvládnutie vysokej prevádzky so zlepšenou účinnosťou. Inými slovami, ak váš web narazí na popularitu, šanca na rozdrvenie je nízka.

Opäť, rovnako ako pri zvyšovaní rýchlosti, použitie CDN pre vaše stránky WordPress úplne neodstráni možnosť prestojov počas momentov prudkého prepätia. Ak sú vaše dynamické súbory uložené na hlavnom serveri hostenia, môže dôjsť k výpadkom. Vyrovnávacia pamäť vedie k minimalizácii problémov spôsobených dopravnými špičkami. Väčšina najlepších hostingových služieb WordPress optimalizuje svoje servery prostredníctvom ukladania do vyrovnávacej pamäte, takže pridanie CDN bude veci len zlepšovať.

3. Väčšia integrita údajov

Ak ste ako väčšina majiteľov webových stránok, pravdepodobne budete chcieť na vykreslenie svojho obsahu vždy použiť najnovšie nástroje. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je neustále aktualizovať vaše webové diela a CDN pomáha zachovať integritu vždy, keď dôjde k zmenám vo vašich dielach. Keď napríklad aktualizujete svoje súbory CSS alebo JavaScript na CDN, zmeny sa okamžite prejavia na rôznych serveroch v sieti, čím sa zachová integrita a konzistentnosť údajov.

4. Žiadne geografické bariéry

Teraz žijeme vo svete mobility a internetu zameraného na aplikácie. Používatelia chcú prístup k službám na cestách bez ohľadu na to, kde sa v danom čase nachádzajú na svete. Toto je miesto, kde sa CDN hodí. Kvôli globálne distribuovaným serverom CDN môžu používatelia z celého sveta zažiť vaše webové stránky, akoby sa nachádzali hneď vedľa vášho hostiteľa..

Je však potrebné poznamenať, že pokrytie poskytovateľa je v konečnom dôsledku to, čo určuje váš dosah. Ak zacieľujete na používateľov z určitej geografickej oblasti, pomocou map pokrytia rôznych poskytovateľov zistite, kde by ste mohli získať tú najlepšiu výhodu na oslovenie čo najväčšieho počtu používateľov. Majte na pamäti, že poskytovatelia CDN nevykonávajú to isté vo všetkých regiónoch. Niektoré majú jasnú výhodu v niektorých regiónoch na základe nastavenia siete.

5. Lacnejšie a rýchlejšie

Aj keď môžete použiť CDN za 0 dolárov (existuje niekoľko bezplatných poskytovateľov), platené služby sú očividne spôsob, ako ísť, ak máte vážne výhody z výkonu. Ako vám teda platená služba CDN ušetrí čas a peniaze?

Po prvé, nie je potrebné žiadne nastavenie zvlášť pre webové stránky WordPress. Takmer všetci poskytovatelia CDN ponúkajú vlastný inštalačný doplnok pre WordPress. V adresári WordPress je navyše veľa doplnkov na nastavenie CDN pre vaše webové stránky. Nebudete kupovať ďalší hardvér na používanie CDN.

Po druhé, pretože CDN zvyšuje výkonnosť vašich webových stránok, ušetríte peniaze za nákup ďalších výpočtových zdrojov, konkrétne RAM a CPU.

Kedy sa CDN nerozlišuje?

CDN lokality

Videli sme, že CDN je určite spôsob, ako ísť, ak chcete zvýšiť rýchlosť, dostupnosť, celkovo zlepšiť používateľské prostredie a globálny dosah. Existujú však situácie, keď CDN nemusí zmeniť alebo dokonca zhoršiť veci.

Napríklad, ak poskytovateľ CDN nemá serverové uzly v konkrétnej zemepisnej oblasti, možno zistíte, že načítanie zdrojov vašej stránky pre používateľov v tejto oblasti trvá dlhšie, ako keby ste mali zdroje hostené na serveri na tomto mieste. V takom prípade použitie CDN nemusí ponúknuť žiadne výhody z hľadiska výkonu.

Z tohto dôvodu musíte pred registráciou vykonať potenciálny poskytovateľ CDN dôkladné domáce úlohy. Chcete zabezpečiť, aby mali primerané pokrytie na všetkých miestach, kde býva väčšina vašich cieľových používateľov.

Záver: Mali by ste používať CDN

Celkovo CDN poskytuje veľa výhod pre váš web. Distribúciou šírky pásma na viacerých serverových uzloch môže CDN pomôcť znížiť zaťaženie vášho hlavného hostiteľa. Tým sa automaticky nevylučujú problémy s výkonom servera, ale môže to viesť k veľkej ceste k tomu, aby sa používateľom počas prehliadania vašich webových stránok poskytoval bezproblémový zážitok..

Nezabúdajte však, že CDN nie je absolútnou nevyhnutnosťou a v mnohých prípadoch môže byť vaša webová stránka stále výkonná aj bez jej použitia. Napriek tomu je pravdepodobné, že by to pravdepodobne bolo lepšie. Ak prevádzkujete vysoko obchodovaný, kritický web WordPress, môžete ťažiť z najväčších výhod, ktoré ponúka CDN, a mali by ste ho určite považovať za súčasť svojich optimalizačných nástrojov..

Pred výberom poskytovateľa CDN nezabudnite vykonať domáce úlohy, pretože výhody, ktoré získate, budú závisieť aj od vybraného poskytovateľa. Nie ste si istí, kde začať hľadať? Váš poskytovateľ hostenia už môže ponúkať ukladanie do vyrovnávacej pamäte (používame WPEngine tu vo WPExplorer a starajú sa o všetko za nás). Ak však váš hostiteľ neposkytuje službu ukladania do vyrovnávacej pamäte, prečítajte si náš článok o bezplatných službách CDN. Existuje veľa skvelých možností na výber.

Chcem od vás počuť. Používate CDN alebo uvažujete o jeho použití? Aký je váš hlavný dôvod použitia a aké výhody ste si už uvedomili?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map